SCHIEDAMSCHE COURANT MBO KSCA gaat ook werkloze jeugd opvangen 1974 topjaar voor Spaarbank Werkgroep West maakt studie over mini- speelplaatsen Geen binding met „JOP-werkgroep" in De Tempel PREDIKANT NA 'N JAAR WACHTEN Industriebond NVV over „Fijn is anders" Zwanen overwinteren in het Beatrixpark collectief met zware Bromfietser hersen schudding in ziekenhuis Officiële opening Schiedammers bekennen inbraak in Abtswoude Verpleegster Othello speelt blijspel/thriller „De tweede tree van onderen" gebruikte geen drugs Botanische planten in de tuin ook geen en] lijkheid v<w zich nemen. De KSCA is e 6 pagina's Maandag 6 Januari 197S W& Ivl W M W BI B m 100ste jaargang no. 25311 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachten dienst 261211 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam De bewonersvereni- ging West heeft acht plaatsen op het oog waar mini-speel plaatsen aangelegd kunnen worden. Een speciale werk groep van buurtbewoners maakt hierover in de wijk een studie, die aan de gemeente zal worden voorgelegd. Men vindt dat er op dit moment een schreeuwend tekort is aan speelplaatsen in deze buurt. Dit in tegenstelling tot Groenoord. Momenteel zijn er slechts drie het Frans Halsplein, het Fabri- plein (dat binnenkort wordt' op geknapt) en de houten speelhv strumenten in het buurtpark "West. Dit laatste is echter voor kleine kinderen vanwege het drukke verkeer op de Vlaardin- gerdijk moeilijk te bereiken. Juist voor de kleuters zijn de2e miruspeeiplaatsen bestemd. "De oudere jeugd kan wel ergens anders heen. Het gaat er nu de peuters dicht bij huis houden", aldus voorzitter D. J. van Vooren, die met lede ogen toeziet hoe in de nieuwbouwij- ken speelplaatsen op een steen worp afstand van elkaar wor den aangelegd. Hij doelt hier met name op het nieuwe speel- plaatsje achter de flat, vlakbij andere menten. Dit terwijl ook de be woners van de Slachthuisbuurt zitten te schreeuwen om speel- gelegenheid. In de studie van de werkgroep worden twee dne plaatsen in de Slachthuisbuurt aangewezen waar een speelplaats zou kun nen komen. De andere gelegen heden zijn in de Dirk van Was senaarstraat, Van Smalevelt- straat, Fabnstraat bij de Brug manstraat, Josef Israëlstraat en de Francois Haverschmidtlaaru Schiedam De Spaarbank anno 1820 heeft een gunstig jaar achter de rug. De inleggingen bij het hoofdkantoor aan de Lange Nieuwstraat en de bijkantoren in Schiedam bedroegen in 1874 in totaal in ronde cijfers 196 miljoen gulden. 185 miljoen gulden werd terugbetaald aan de spaarders. Het daardoor ontstane inlegoverscbot van 11 miljoen gulden is het grootste overschot, dat de spaarbank ooit in één jaar heeft behaald- Het topjaar was tot nn toe 1972. In dat jaar werd een inlegoverscbot van 7,7 miljoen gulden behaald. In 1973 bedroeg het overschot na één jaar sparen „slechts" G,-l miljoen gulden. Het tegoed van spaarders bedroeg eind december na bijschrijving van de rente 133 miljoen gulden, tegen 118 miljoen op 31 december 1973. "Vlaardingen Na- een vacature die een jaar heeft ge duurd, zal de her vormde wijkge- meente Grote Kerk 2 weer een eigen predikant krijgen. Na een Vijftai he- dankjes zal- 'ds. J. Wieman uit Alblas- serdam de plaats komen innemen van ds. P. Ver- maat, die de wijk Grote Kerk 2 ver wisselde voor Holy-. Noora. Ds. Wieman (50) was voor zijn periode te Alhlasserdam pre dikant te Hoog-Blo- kland. Oude water en Nunspeet. Schiedam Een zware hersen schudding, mogelijk een her senbreuk, beeft de 18-jarige bromfietser H. de V. uit Schie dam opgelopen bij het ver keerd inhalen van een auto. Het ongeluk gebeurde op de SchiedamSeweg. De bromfiet ser passeerde daar de 28-jarige automobilist F. J. M. van V., eveneens uit Schiedam. Met de ziekenwagen van de GG en GD is de jongen naar het Nolet Ziekenhuis gebracht waar hij onmiddellijk is opge nomen. Schiedam Op zaterdag 11 ja- nuari om drie uur 's middags zal burgemeester drs. A. J. Lems de nieuwe brandweerka zerne aan de Breedstraat offi cieel openen. Op de zaterdagen 1B en 25 januari zal er dan in oe nieuwe kazerne een „open huis" worden gehouden. Schiedam Op 9 januari om 8 uur zal in het wijkcentrum aan het Dr. Wibautplein een verga dering worden gehouden van de afdeling Schiedam van de Industriebond NVV. Op deze vergadering zal uitge breid worden gesproken over de brochure „Fijn is anders" die deze bond onlangs heeft gepubliceerd. Verder zal de voorlopige be- schijvingsbrief aan de orde ko-i men die op het eerste congres van de Industriebond NW zal; worden behandeld. Dit congres zal van 2 tot en met 4 juni ïn; de grote zaal van De Doelen worden gehouden. Tot slot zal dan nog worden1 gesproken over de kandidaat stelling voor het bondsbestuur en voor de afgevaardigden naar. het congres- ken. De drie broers hebben be kend. Delft Op verzoek van de Delft- se politie heeft het politiekorps van Schiedam drie broers uit Bij de inbraak maakten zij tussen die stad aangehouden die er- 250 en 300 gulden buit alsmede van worden verdacht in de ca- een deken, eëb sprei en enkele ravan van A. Zonneveld in kippen met een gezamenlijke Abtswoude te hebben Ingebro- waarde van 75 gulden. Ja. ook u kunt deze tdeaie krantenkombmaite 14 dagen 'ang. gratis en geheel vrijblijvend, in de bus krijgen Het Rotterdamse^ Nieuwsblad met nationaal- en intern atonaal nieuws, de Schiedamsche Courant met puur plaatsetijk nieuws Twee kranten voor de prijs van een Profiteer ervan' P S Mocht U o IfliAff vertolking kuorien tXKJenHri ais aanvulling en aneetslaande im ,n at twr> aan maakt u kans oe «en wciuvev» gasaansiïkgr ö-« wi wekcli|ksuitlovenvoardemeeslongmeie «van i* JA I I «vtwnpljat tentoon Politie-onderzoek: Schiedam Als eerste van de Schiedamse amateurtoneelver enigingen zal de Schiedamse vereniging Othello op 18 janua ri in gebouw Arcade aan de Lange Haven een uitvoering geven Opgevoerd zal dan worden het toneelstuk „De tweede tree van onderen" van de heer P, Joh Zonruiter. Dit is een bh] spel/ih- nller. Het geheel staat onder regie van Piet de Kaper. De voorstelling begint om 8 uur. Schiedam De brandweer is in het weekeinde uitgerukt voor een brandje bij het nieuwe VROM-gebouw aan de Van Heekstraat. Jongelui hadden op het dak van het gebouw een butaan fles opengedraaid en aangestoken. Do dakbedekking van teer had hierbij vlam gevat. Mei een nevelstraal is het vuur door de brandweer geblust. De Tempel aan de Over- schiesestraat.twee groe pen die het JOP willen voort zetten. Schiedam De Katholieke Stichting voor Sociaal Culturele arbeid (KSCA) gaat een tweede medewer ker aantrekken die zich speciaal gaat bezig houden met de opvang van werkloze jongeren. Hij zal zijn werk gaan uitoefenen in het gebouw De Tempel aan de Oversehiesestraat, waar de stichting op de bo- venetage zetelt. Schiedam Pas na is gebleken dat de li-jarige Schiedamse leerling-verpleegster die eind november in café De Qiübus bewusteloos is geraakt, geen verdovende middelen bad ge bruikt Een uitgebreid onder zoek beeft nu uitgewezen dat bet meisje lijdt aan een aange boren afwijking in de bloed- druk. Daardoor is zij destijds ernstig ziek geraakt en in hel Nolet Ziekenhuis opgenomen. Politie en bezoekers van bet café veronderstelden aanvankelijk dat de oorzaak, een combinatie was van drugs en alcohol Drie rechercheurs en een vrouwelij ke agent hebben daarom op de avond van bet gebeuren alle bezoekers van bet café onder vraagd. Anderhalve maand geleden Is in hetzelfde gebouw al een werk groep in het leven geroepen met dezelfde bedoeling: een voortzetting van het JOP (Jon geren Ontwikkeling^ Project). Deze groep heeft echter offi cieel niets te maken met de KSCA. De stichting wil'dan enkele verantwoorde voor dit groepje op r vrijwel zeker van dat de aanvraag voor de sociaal cultureel worden gehonoreerd. De stich ting heeft al gesprekken ge voerd met de gemeente en een vertegenwoordiger van het mi nisterie van CRM. Een woord voerder: „Ik heb de indruk dat de aanvraag wel wordt ingewil ligd. Als b. en w. bereid zijn de subsidie hiervoor te verlenen en ook de Sociale Adviescommis sie hiermee akkoord gaat. Als dat zo is, zal hij er op zeer korte termijn komen". Over het initiatief van de jonge ren in De Tempel om ap eigen houtje een reïncarnatie van het JOP te bewerkstelligen is men zowel bij de gemeente als bij de stichting ruet bepaald ent housiast, Wethouder J. van der Wilk is op het ogenblik name lijk bezig een nota te vervaardi gen over voortzetting van het JOP, en wil uiteraard dat de gemeente een vinger in de pap houdt De KSCA ontkent dan ook dat zij enigermate binding (wil) heb ben met de jongeren. „Het is een werkgroepje dat zich indi vidueel bezig houdt met de pro blematiek. Direct hebben we niets met ze te maken, hoewel we in hetzelfde gebouw zitten. Ieder clubje binnen een club huis zoals De Tempel kan dat vrijblijvend doen", aldus een woordvoerder. De KSCA vertelt echter dat zij de problematiek rond de opvang van jongeren zonder werk ken-, nen. „We gaan proberen de jeugd die daar behoefte aan heeft op te vangen. Wij kennen de problemen goed. Het is een goede zaak om er mee door te gaan. Er moet iets gebeuren voor deze jongeren". Intussen is het groepje dat ander- halve maand geleden is opge richt al begonnen met de nodi ge activiteiten te ontwikkelen. Er is onder meer een workshop ontstaan, waar de werkloze jeugd allerlei dingen kan ma ken, wat de financiering betref- 4: de jongeren zeggen 2elf een kas te hebben gevormd, zodat subsidie overbodig is. Schiedam Op maandag 13 ja nuari om 8 uur zal in het ge bouw voor christelijk sociale belangen aan de Lange Haven een gezamenlijke bijeenkomst worden gehouden van de Schiedamse volkstuindersver- eni gingen Vijfsluizen en Tkur- lede en de afdeling Schiedam van de Koninklijke Maatschap pij voor tuinbouw en plantkun de. De heer S. K- Bravenboer uit Vlaardingen zal dan een lezing houden over het ontwerp „Bo tanische planten in de tum". 0 Evenals vorig jaar zijn alle in Schiedam voorkomende zwanen door het personeel van de afdeling plantsoenen bij de dienst gemeen tewerken, bijeengebracht om gezamenlijk een eventuele vorstperiode af te wachten. Het win terkwartier is ingericht achter de West Abts molen, gelegen in het Prinses Beatrixpark, ter hoogte van de zogenaamde Duivenpadbrug. De zwanen zitten in de bemalingskom van deze buiten gebruik gestelde bemalingsmolen veili ger dan verspreid over de stad. Het is immers meer voorgekomen dat zwanen uit het ijs van een parkvijver moesten worden gehakt. In een dergelijke kolonie bijeen houden de sierlijke vogels echter het water gemakkelijker ijsvrij. Hef wegvangen van de zwanen uit vijvers en singels was nog een uitvoerige operatie. De zwanen stand diende toch te worden geïnventa riseerd. Deze stand is in de afgelopen zomer met tweeëntwintig jonge zwamen uitgebreidv De vogels, bij elkaar zo'n vijfenveertig, verke ren in uitstekende conditie. Jn hun tijdelijke verblijf zijn ze echter vaak afhankelijk van de mensen die ze hier willen komen voeden De gemeente zorgt uiteraard ook wel voor de dieren en voert ze wekelijks een mud maïs. Honger zal er dus niet worden geleden in de zwanenkolonie, al blijft een extra hapje altijd welkom. Ook afval van groente zullen de zwanen niet versmadenwant het gras rond de vijver is gauw geheel afgegraasd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1