SCHIEDAMSCHE COURANT HOM zet containers ioor: de m n -er Gorzen Stelen id duo v [)orgeleid orreleii ma^ van gemeente Zuid in brief: Er moet meer duidelijkheid komen..." Bromfietser en passagier gewond Brandweer had druk weekeinde Achter wiel van vracht wagen iïi brand Wethouder ontdekt brand Dekbedden gestolen 1 Vier klassieke inbraken opgelost JA Inbreker etbode Wetenschappelijke Kring over moderne stedebouw Greep in de kassa 500 gulden Naast straks Koningshoek Koningshof Dinsdag 1 Januari 1975 4 pagina's 100ste jaargang *nó. "252Ï2. ONAFHANKELIJK DAGBLAD - Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachten dienst 261211 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam De vervoers-, reiniging^-, er.ismcttings- en marktdienst (VROM) voert momenteel besprekin gen met de gemeente over plaatsing van nog meer containers in Schiedam-Zuid en andere delen van de stad. Hoewel de bewoners vereniging- Zuid zich nog steeds niet kan verenigen met de aanwezigheid van huisvuilcontainers in de wijk, ziet het ernaar uit dat de gemeentelijke reinigingsdienst eerst De Gorzen wil „afwerken". Zo snel mogelijk hoopt de VROM in de hele wijk, tot aan de Westerhaven en de Nieuwe Haven, containers te kunnen plaatsen. Schiedam Op Rijksweg 20, bij het Kethelplein, heeft een chauffeur uit Beverwijk het rechteracliterwiel van zijn vrachtwagencombxna- tie moeten blussen. De lager van het wiel was warm ge draaid en had vlam gevat. OmWonenden hadden inmid dels de politie en de brand weer gewaarschuwd. Op het moment dat de brandweer arriveerde had de chauffeur C.D. het vuur echter zelf al geblust, zodat de brandweer lieden niet in aktie hoefde te komen. Dat was wel het geval aan het Van 't Hofplein, waar buurt bewoners klaagden over de rook van een stapel bran dende kerstbomen. De bo men die door een groepje jongelui waren aangestoken werden met een hogedruk spuit geblust. Een nevelstraal moest er aan te pas komen om een brand aan de Dwarsstraat te blussen. Een handdoek die boven een brandende gaska chel hing had vlam gevat, terwijl de bewoonster van 4 het huis, mevrouw W„ afwe zig was. Een vloerkleed, een paar kledingstukken en ge deeltelijk ook het bed zijn verbrand. Vlug optreden van een onder wijzer aan de Sint Janschooï aan de Lange Singelstraat heeft een grote brand voor komen. Met een emmer wa ter bluste de man brandend papier en vuurwerk dat door de brievenbus was ge gooid. De schade werd daar door beperkt tot een ver brande mat. Schiedam Bij het bezichti gen van het pand dat in de oudejaarsnacht aan de Roosbeek was uitgebrand heeft wethouder Zijdevelt een nieuwe brand ontdekt. Dit keer bleek een onbewoond pand aan de Lange Achter weg in brand te staan. Een kleine hoeveelheid rommel was waarschijnlijk door jon gelui aangestoken. De brandweer heeft het vuur met twee nevelstralen ge blust. Schiedam Een versterker, een draaitafel, twee dekbed den. met kussens en een sprei in totaal met een waar de van ruim vjjf en twintig honderd gulden zijn uit een woning aan de Thomas Kempisstraat gestolen. De inbrekers hebben alle Ia den en kasten in het huis doorzocht. Zij zijn door een openstaand raam binnenge komen. Van de dieven ontbreekt nog elk spoor. De plannen van de VROM hebben geleid tot zware kritiek van de bewoners vereniging, die het aan tal afvalbakken om mi lieuhygiënische redenen beperkt wil houden. De vereniging voelt zich bui ten de problematiek ge laten. VROM-directeur E. T. Kraan ver- telde ons daarover: „Het is he lemaal de bedoeling niet, dat we de bevolking zonder meer die containers op het dak schui ven. We willen met hen uitzoe ken hoe en waarom en wanneer de containers zullen worden ge plaatst." Of dat via nieuwe enquêtes zal gebeuren is niet zeker. Vorig jaar hield de VROM een onder zoek in dat deel van de Gorzen waar men al was aangewezen op huisvuilcontainers. Uit de geretourneerde vragenformulie ren bleek, dat het grootste deel van de bevolking tevreden was met de nieuwe gang van zaken. Containers prefereerde men bo ven de plastic vuilniszakken. WEGGEGOOID Containers in opmars: ,Het lijkt imjvolkomen overbo- sfraks aj {0t aan de Wester- dig om later in andere delen van de stad, of dat nou De haven en dan nog verder? Gorzen is of niet, nog eens te gaan enquêteren," aldus de vragenlijsten zal laten hou- heer Kraan. „Dat is dubbel den". werk en dus: weggegooid geld. Jammer vindt de directeur het, Maar als een wethouder of een dat de besprekingen met de raadscommissie nu beslist, dat de bevolking wel op die ma nier moet worden geïnfor meerd; dan ben ik wel zo "de mocratisch dat ik mijn dienst opnieuw een onderzoek met OS™ gemeente zo lang duren. .Maar het kan niet verhapstukt wor den. Het geld ligt niet voor het "oprapen", weet'hij. Toch" hoopt Kraan de containers zo snel mogelijk in heel Schiedam- „door te drukken". De VROM- directeur is altijd een fel voor stander gebleken van het in gebruik nemen van de grote afvalbakken. „Een goed sys teem", noemt hij het werken met huisvuilcontainers. „Een systeem echter, dat in De Gor zen aanvankelijk niet optimaal werd benut. Er werd geklaagd „over stankoverlast^- over,.-over- volle bakken en over ongedier te. Maar dat blijkt allemaal best mee te vallen". VERWETEN directeur zijn terughoudend heid verklaard tegenover de be- Over de besprekingen met de ge- wonersvereniging Zuid. meente wil de heer Kraan nog Als eenmaal in de hele Gorzen containers staan, wil de VROM ook in andere delen van Schie dam de plastic vuilniszak ver vangen door de huisvuilcontai ner. „Het zal echter nog jaren duren voor overal in de stad containers staan",aldus de heer Kraan, die er al van uit gaat dat de container niet meer te stuiten is in zijn opmars. niets loslaten. „Ik kan er nog niets over zeggen, want ik weet nog niet wat er besloten zal worden. In het verleden werd mij ook wel eens verweten, dat ik niets wilde zeggen. Maar ik wil- best -praten, op die voor-- waarde evenwel dat ik zelf eerst zeker moet weten wat er te berichten valt", 20 heeft de ,N Schiedam Twee Schie dammers die worden verdacht van vier inbra ken, waarvan drié in Schiedam, zijn voorge leid aan de officier van justitie in Rotterdam. Een geliefde werkme thode was het kapot slaan van een ruit, klas sieke manier van inbre ken. SCHIEDANISU mm Js. ook u kunt deze ideale krantenkombinatie 14 dagen Fang, gratis en geheel vrijblijvend, in de bus krijgen Het Rotterdamse!» Nieuwsblad met nationaal- en internationaal nieuws, de Schiedamsche Courant mei puur plaatselijk nieuws Twee kranten voor de prijs van eer» Profiteer ervan' «rgelijkmg W C S MocHl o ft lei op onderstaande z i gasaansieker die wij wekehiks u'l'ove ft als aanvulling Seruedamsche Cour iiniüiiiiiiiiiiiniiijiifiiiüiii De 24-jarige distillateursknecht W. P. van R. en de 2l-jarige loswerkman C. W, van S. sloe gen het eerst toe bij een ijzer- - winkel aan 't Raam. Daar klom-, men zij op 23 september van het vorige jaar over een muur en vernielden een ruit om in het kantoor binnen te komen. Twee schrijfmachines met een waar de van achttienhonderd gulden werden meegenomen. Terloops vernielden zij nog een telefoo ninstallatie. Uit een constructie bedrijf in Capelle aan den IJssel stalen zij een bedrag van tweeduizend gulden. Dat was op de eerste van de maand december. Schiedam De bewoners- vereniging Schiedam- Zuid heeft in een per soonlijke brief aan VROM-directeur E. T. Kraan vragen gesteld over de toekomst van de container in deze stad. „De bewonersvereniging ons kruit verschieten. Het lijkt me verstandig om even het ant woord af te wachten van de VROM-directeur, alvorens we verder ten strijde trekken tegen de huisvuilcontainer", deelde de heer Zwambom onze krant mee. EISEN wil nu eindelijk wel eens De bewonersvereniging pleit v weten waar en wanneer in de Gorzen afvalbak ken zullen worden ge plaatst", aldus de voor zitter van de vereniging, A. Zwambom. Volgens Zwambom, die nog - steeds een felle tegenstander is van het gebruik van containers - om milieuhygiënische rede nen is het gewenst dat er Zwambom blijkt voor de iige duidelijkheid komt in de VROM een lastige klant verbetering van de hygiëne rond elke huisvudcontaioer in de Gorzen. Enkele - oude - eisen zijn: meerdere malen per week moet de VROM de containers legen; deksels op de containers moeten goed kunnen afsluiten; bovendien wil de bewonersver eniging een leuke omgeving rond de container, door middel van bijvoorbeeld een heg of een muurtje ernaast te plaatsen. „containerkwestie". Hij meent, dat een gToot deel van de be volking van Zuid niet warm loopt voor de plannen van de gemeentelijke reinigingsdienst om over onbepaalde tijd de hele wijk van huisvuilcontai ners te voorzien. „We hebben de vragen zo trach ten te formuleren, dat we alleen maar ja- of nee-antwoorden kupnen krijgen", aldus de voor zitter van de wijkvereniging. „Dat werpt tenminste eens wat licht op de zaak". De bewonersvereniging wil de heer Kraan gelegenheid geven om te reageren op de brief. „We willen zeker niet nu reeds al te zijn. Feller dan zijn voorgangster, mevrouw J. Krikke-Hein, ageert hij tegen de voor hem duistere plannen van de VROM. De nieuwe voor zitter (sinds 14 november' vorig jaar) van de bewo nersvereniging kan zich geenszins verenigen met plaatsing van huisvuil- containers. Oud-voorzit ter mevrouw Krikke kon - zich in principe wel scharen achter de heer Kraan. Schiedam De wetenschappelijke kring SchiedamATaardingen komt op maandag 20 januari om 8 uur bijeen in het gebouw van de Nederlandse Protestantenbond aan de Westvest 92, Prof. J.B. Bakema, buitengewoon hoogleraar architectonisch ontwerpen te Delft, zal dan spreken over het onderwerp: „Moderne stedebouw". Dezelfde maand bezochten zij een radiowinkel aan de Van Ruysdaellaan, waar zij een pla tenspeler, radio, radiocassette recorder en een klokradio mee namen. De waarde bedroeg dui zend gulden. De twee Schie dammers gooiden hier een zwa re straattegel door de ruit om de elektronische apparatuur uit de etalage te graaien. Zes dagen later, op 28 decem ber, werd dezelfde radiowinkel bezocht. De eigenaar miste een draagbaar televisietoestel, een radio en een stereoradïo, met een gezamenlijke waarde van twaalfhonderd gulden. VI aar dingen Feestelijkheden en recepties in gemeentelijke gebouwen (zoals het stadhuis) zal naast het appelsap en de „sju" ook de sherry en de jonge klare op de presenteerblaadjes blijven prijken. Ook al is het Daarom wil het college niet ver college van burgemeester en van de mensen zelf moeten overlaten of zij bij deze gele genheid al of niet alcoholhou dende drank willen gebrui-' ken." de raad gevraagd elk alcoholge bruik in gemeentelijke gebou-, wen te verbieden. In Noord- Brabant zou dat allang gebeurd zijn, voorwaar een verregaand besluit in deze „natste" provin cie van Nederland. •wethouders zich ervan bewust „dat aan hel gebruik van alco hol voor het wegverkeer geva ren verbonden kunnen zijn" meent het echter „dat-wij het aan de verantwoordelijkheid der ggan dan het serveren van alcoholvrije dranken naast ste- Voornaamste argument van het viger slokjes. Die liberale en Drankweercomité was de be- tolerante- houding verdriet min- perking van het aantal ongeval- stens één groep in Vlaardingen len door alcoholgebruik m het en wel het Vlaardings Dr verkeer: dat zou een slok op 'n kweer Comité. Dit comité borrel schelen. Schiedam Een gecompliceerde De bromfiets had geen vrije door- onderbeenbreuk en een ver- gang gekregen van de 20-jarige wonding aan een van de ellebo- automobilist C.A J. de L. die gen heeft de lö-jarige Schie- rechtsaf sloeg, dammer C.W. opgelopen bij een ongeval op de P.J. Troelstra- laan. De 18-jarige bromfietser Zowel de bromfietser als de duo- C.S. waar C.W. bij achterop zat, passagier zijn met de ziekenwa- liep een gekneusde linkervoet 8en van GG en GD naar het op. Nolet Ziekenhuis gebracht Schiedam Twee onbekenden vermoedelijk rijksgenoten hebben een bedrag van vijfhonderd gulden uit de kassa gegraaid van een schoenwinkel aan de Broersvest Het duo vroeg in de winkel om laarzen. Op het moment dat de man in het magazijn de doos met het schoeisel ging halen deden zij een greep in de kassa. Zij verdwenen in de menigte winkelende Schiedammers. Maassluis Het ontmoe tingscentrum, dat in aan bouw is aan de Maasslui- se Uiverlaan gaat Ko ningshof heten. Deze naam is als overwinnaar uit de bus gerold van een wedstrijd, die onder de bevolking gehouden is. Koningshof sluit aan op de naam van het winkel centrum aan de overkant van de Uiverlaan: Ko ningshoek. Zoals bekend wordt in het ontmoetingscentrum ook de openbare bibliotheek gehuisvest. Bovendien wordt gedacht aan een centrale balie - een in formatie*: waar behal ve de WV ook de ge meentelijke voorlich tingsdienst gaat zitten. Waarschijnlijk begin, april kan het ontmoetingscen trum in gebruik worden genomen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1