j Passage-theater: j alle comfort voor I hetslagen van „een avondje uit"" j Popconcert van Pinnacle in de Tempel Kajpers in de Teerstoof Schie-Pop-Tops Reserveren voor Long Honoloeloe op de plaat Iini[iiniii!iiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiii!iiiiiii!!iiiiiiiiiiiiiiiaiii!ii[iiii!iiii nuiiiniittiiuniiiiiiuiiiiiuitmiiitmutiniimminniiuiniiiiiiiininmriitniumuniuuitiiiiiiffi Verbouwing vordert gestaag Orgelconcert in Stedelijk Oecumenische dienst in de Grote Kerk Single top 10 Uitbreiding Toppers van de week VRIJDAG 17 JANUARI 1975 SCHIEDAMSE COURANT 3 De toneelzaal van het Passage-theater: nu staan er noq steigers maar langzamerhand wordt het nieuwe contour al zichtbaar. 5Ie'9ers' maar Schiedam - De werkzaam heden voor de verbou wing van het Passage Theater vorderen ge staag. Op dit moment kan men al een indruk krijgen hoe het moet gaan worden. Een in tiem zalencomplex dat voor Schiedam en omge ving een uitgaanscen trum belooft te worden waar iedereen zich thuis kan voelen. Een centrum bovendien waaraan alie mogelijke comfort wordt verbonden om het „avondje uit" volledig te doen slagen. In de oude situatie waren er bij een uitverkocht huis enkele hin derlijke knelpunten. De accom modatie van garderobe en foyer waren nu eenmaal niet toereikend voor de ca. 900 be zoekers. Het afgeven en terug halen van mantels en jassen vergde vóór en na de voorstel ling zeer veel tijd. Het „verove ren" van een kopje koffie of een frisdrankje tijdens de pau ze was voor menigeen een ware martelgang. Ook al werden'er op dit gebied noodvoorzienin gen getroffen, de doorstroming aan de buffetten was te traag. Daarom duurden de pauzes vaak veel te lang. Aan de reeds gevormde bouwpro- fielen is al merkbaar dat bij de nieuwe structuur van het thea ter genoemde euvels 2ich niet - meer kunnen voordoen. In de ruime entreehal kómen voorzie ningen gericht op het in korte. Het filmzaaltje in het Passage-theater: de nieuwe bioscoop van Schie dam. tijd verwerken van een groot aarital bezoekers Tussen de toegangsdeuren van de grote toneel- en concertzaal komt één grote balie van de garderobe. Aan de kant van de Passage een langgerekt buffet volgens het zelfbedieningssys- teem. In beide gevallen zal een „éénriehtingverkeer" worden toegepast. Het boven de hal m de breedte gebouwde bioscoopzaaltje be gint zich al aardig af te teke nen. Het gaat plaats bieden aan door Willem de Bruin ca. 150 bezoekers en is te berei ken via een open hal. Met het plaatsen van een halfhoge af scheiding met veel glas ontstaat 'een ruimtelijke werking. Het biedt de bezoekers tevens de gelegenheid zich tijdens de voorstelling even te verwijde ren zonder al te veel te missen. De filmcabine is ingericht in het bij het complex getrokken pand van autorijschool Kiela. De pro jectie geschiedt op de hiervoor geprepareerde witte muur. De bioscoop krijgt een eigen foyer, gevestigd links van de toegangshal. Van hieruit te be reiken maar vanuit de filmzaal tevens via een speels gecreeer- de wenteltrap. Het zaaltje krijgt een aparte sfeer en beschikt over een volledig geoutilleerd buffet en sanitaire voorzieningen. Ondanks dat de grote zaal nog geheel m de bouwstellmgen staat is ook hier het profiel al c-ffy-' Pinnacle, een jonge Engelse popgroep die zaterdag in da Tempel optreedt. Schiedam In sociëteit de Tem pel aan de Overschïesestraat 44 treedt zaterdagavond de veelbelovende Engelse popfor- znatie Pinnacle op. Pinnacle is een band met een gemiddelde leeftijd van 19 jaar en opgericht in februari vorig jaar. Aanvankelijk bestond de groep uit vier musici, maar toen de agenda voller raakte en dientengevolge hogere eisen werden gesteld aan de muziek, werd in september een vijfde man aangetrokken. Een grote muzikale vooruitgang door de nieuwe organist was het gevolg. Door die ontwikkeling bereikte de groep ai snel de eerste mijl paal van de muzikale loopbaan. Op 11 november werd namelijk een elpee opgenomen. Dc plaat benadrukte nog eens de capaci teiten van Pinnacle, temeer om dat het ongewoon is dat een zo jonge groep (zowel wat betreft de gemiddelde leeftijd als cle beslaansduur) een elpee op- t pee, die werd uitgebracht op neemt. het Stag Musidabel. „Assasm" is de titel van de plaat, waarop muziek voorkomt met een dui-- dehjk eigen karakter. Muziek die volgens producer Dave Roy- lance nog het beste vergelijk baar is met de Roxy Music- sound. Owen _McCann (zang), Paul Tho mas (sologitaar), Alan Lawren ce (basgitaar), Neil McKenna* (drums) en Dave Mylett (orgel en Moog synthesizer) schreven zelf de nummers voor hun el- Schiedam Het poppentheater van Francina Abbing en Theo Terra verzorgt zaterdagmiddag de kindervoorstelling in het Zoldertheater in de Teerstoof. Hat programma, r,Ka pers op het Pinkstereiland" geheten, begint om half drie. De voor stelling is bedoeld voor kinderen vanaf zes jaar. Francina Abbing heeft een jarenlange ervaring op theaterge- bied. Zij heeft zich vooral gencht op kinderen; ruim tien' jaar is zij nu poppenspeelster. Theo Terra houdt zich bezig met dramatische expressie. Ook hij heeft een rijke ervaring in de theaterwereld en zo kon samen met Francina Abbing een poppentheater Ontstaan, dat nu regelmatig voorstellingen geeft in het hele land. Avontuur, kijkspel en humor zijn de belangrijkste elementen, waaruit de verhalen zijn opgebouwd. Schiedam Op vrijdag 31 januari en zaterdag 1 fe bruari zal de zanger Robert Long optreden In het Zol- - dertheater Jn de Teerstoof. In verband met de verwachte grote belangstelling kunnen per persoon slechts vier kaartjes worden gereser veerd. Op maandag 27 ja nuari start de reserverings periode. Kaarten kunnen worden besteld bij de WV in Schiedam. goed zichtbaar. De opbouw lijkt op die van een amfitheater met een lichte ronding in de rijen van zitplaatsen. De fauteuils worden zo geplaatst dat voor iedereen een vrij uitzicht op het toneel mogelijk is. Het aantal zitplaatsen komt rond de 500 te liggen. Een verlaagd plafond krijgt een grillige vormgeving met als doel de grote hoogteverschillen tussen do rijen in de nok van de zaal en vlak bij het toneel minder groot te doen lijken. Dit plafond bestaat uit soepele kus sens van lichtgewicht gaas die zwart worden gespoten. De po reusheid heeft weer een functie bij een uitgekiend luchtverver sing*- en verwarmingssysteem waarmee het gehele complex wordl uitgerust. Er is reeds een begin gemaakt met de houten wandbetimme- 'ring. Ook de orkestbak onder gaat een wijziging. Deze gaat nu plaats bieden aan een stan daardorkestbezetting. Het or kestorgel wordt weer in ere hersteld met als inleiding de restauratie van de orgelkamer. De toneelruimte zelf blijft onge wijzigd. Wel komt er een mo derne accommodatie aan re kwisieten met voordoek enz. Nieuw wordt ook een kleine artiestenfoyer met de verbete ring van het sanitair en de aan leg van douches. Alles wat achter het toneel te maken heeft gaat in de toe komst niet meer door de zaal. Tijdens verenigingsuitvoerin gen met ingnj pende change menten gaf zulks een storend geloop en gedraaf door de zaal, hinderlijk voor de bezoekers. Vanuit de hal komt nu een ver- bindingsgang naar de toneel- en kleedruimten. De verbouwing verloopt geheel volgens plan en binnen het hiervoor gestelde tijdsbes' u Schiedam krijgt een co. el en vermaakcen- trum dat uniek zal zijn in het gehele Rijnmondgebied. De wens. die burgemeester A. Lems bij de opening van de N i eu wjaarsvoorstelhng sprak, dat bij de opening de drempelvrees bij de bevolking achterwege zal blijven, zal ze ker m vervulling gaan. Schiedam De organist Aad van der Hoeven geeft morgen middag een concert in de aula van het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat. Hij bespeelt daar het kleine, fraai versierde Hess-orgel. De orgelbespeling vangt aan om drie uur en zal ongeveer een uur later zijn afgelopen. Mu seumbezoekers hebben gratis toegang. Het concert is georga niseerd door de vereniging Vrienden van het Stedelijk Mu seum te Schiedam. Hessel van der Wal en Rob van de Meeberg voor plaatopnames in het Zofdertheater. Schiedam De jonge caba retgroep Honoloeloe zal dit weekeinde In het Zol dertheater In de Teerstoof opnames maken voor een elpee, waarop de hoogte punten van het program ma „Leuke vent" van de cabaretgroep komen te staan. - Honoloeloe tred al eerder op in de Teerstoof. Op 10 ok tober van het vorig jaar werd hier de première van het programma gegeven, terwijl enkele maanden eerder al try-outs van „Leuke vent" in het Zol- derLheater werden gege ven. De plaatsopnames worden gekoppeld aan twee voor- stellingen, op vrijdag- en zaterdagavond. Beide voor stellingen beginnen om ne gen uur. Honoloeloe wordt gevormd door Hesse) van der Wal, Rob van de Meeberg en pianist Dolf Fierie. De dne leden van het gezelschap zullen op de pionken van het Zoldertheater in hun programma „Leuke vent" nog wat hoogtepunten van vroegere programma's ver werken Schiedam De plaatselijke Raad van Kerken houdt zon dag een oecumenische dienst in de Grote Kerk, die om 10 uur begint. De dienst wordt gehou den In het kader van de inter nationale „Week voor gebed voor de eenheid van christe nen". Voorgangers zijn de pas toren kap. drs. J. Groot en ds. S. Tijmstra. Het thema van de dienst is de internationale grondgedachte van. dc week: „Gods doel: alle dingen in Christus". De predikanten ds. S. Gerbrandy en pastoor H. Groeneveld zijn dc voorgangers bij de oecume nische viering van het Avond maal, zondagavond om 19.15 uur in de Dorpskerk m Kethel. Voor de hervormde gemeente Schiedam worden zondag nog vier predikbeurten gehouden. Om 10 uur vangen in de Op- standingskerk, de Betheikapel en de aula aan het Pinosplein diensten aan. Deze gebedsbij eenkomsten worden voorge gaan doorrespectleveliik ds. D, J. Spahng! ds. M- C. Baart en ds. H. J. Groenewegen.Om 17 uur begint in de Grate Kerk een dienst voor de hervormde gemeente en voor de hervormd gereformeerden. De dienst, die wordt verzorgd door de Am sterdamse prediker W. G. J, van der Sluys, vindt plaats in de Grote Kerk. Voor de hervormde gemeente Ke- thel houdt ds. P. Magré dan een dienst m de St. Martinuskerk cn m de Dorpskerk is de pre dikbeurt aan ds. S. Gerbrandy. De diensten beginnen respectie velijk om 9.30 uur en om 10 uur. In gebouw Irene predikt om 10 uur de heer J, Henzen uit Leiderdorp voor de her vormd gereformeerden. Elpee top 10 1. (2) Vroeger of later Robert Long 2. (-) Dark horse George Harrison 3. (9) Not fragile Bachman Turner Overdrive 4. (-) Eldorado Electric light Orchestra 5. (-) Hall of the mountain grill Hawkwind 6. (-) Nooit weerom Herman van Veen 7. (7) Storm bringer Deep Purple 8. (-) 461 Ocean Boulevard Eric Clapton 9. (-) Homeless brother Don MacLean 10. (-) SIade in flame Slade Nana Mouskouri 3. (2) I can't help Billy Swan 2. (3) Juke box jive Rubettes 3. (4) My special prayer Percy Sledge 4. (5) Killer queen Queen 5. (6) Lady of the night Donna Summer 6. (1) Lonely this Christmas Mud 7. (8) The three bells Nana Mouskouri 8. (-) Ding dong George Harrison 9.(9) Voulez-vous eoucher avec moi ce soir? Labelle 10. (-) Vera Silvio De Free Record Shop knjgt er een „zusje" bij, aan de Broersvest Het nieuwe pia ten winkeltje zal worden gevestigd in een voormali ge coffee-shop halverwege de Passage en de Heren straat. „We v/aren hard aan uitbrei ding toe", aldus Hans Breukhoven, eigenaar van de grammofoonplatenzaak aan het Broersveld waar alleen elpees worden ver kocht. „De klanten vragen Stembanden IYuus Verweij-de Graaff mag dan- wel oud-wethou der zijn, als huisvrouw met een aantal hob bies laat ze nog regelmatig iets van zich horen, al is het met haar stemban den nog steeds ruet best ge steld. Zo is zij bijvoorbeeld n og altijd een actief en daar door vooraan staand PvdA-hd en ook in Schie dams cultuur wereldje is men en zal men haar met zo snel ver geten. Reden ge noeg om me vrouw Verweij in deze rubriek de verkoper steeds meer om klassieke en populaire platen. Die gaan we nu verkopen in de nieuwe zaak. In het bestaande win keltje blijven we ons con centreren op het zoge naamde progressieve werk". Op ~27 februari zal het nieu we filiaal de Free Re cord Shop heeft nog een vestiging in Rotterdam worden geopend. TRUUS VERWEIJ Door middel van een top tien, die zij opstelde tijdens de soms vervelende jaar vergadering van haar socialisti sche partij, dte eergisteren werd gehouden m Irene. 1. Hair musical 2. Ik ben zo mos Conny Stuart 3. Dob be, dobbe, dobbe Jasperina de Jong 4. Hele repertoire van de Sissies 5. Norlands Hoop in bange dagen Bram en Freek 6. Hele repertoire van Barbra Streisand 7. Liza with a Z Liza Minella 8- Alle chansons van Liesbeth List Vee) werken van Sarah Vaughan Repertoire van Josephine Baker 10

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 3