UVG NIET MEE! TE 01JTTRONEN NO AD start matig ill OLIVEO VERBAST WILTON Schrale troost t Na zege tegen Indus: .SS- Damesteam Juliana op grote achterstand mm ill Succes komt goed terug lip 1" -rfiSU-'SUVS.- mS Titelstrijd voor huisdammers Randstad Pasar Dalarri weer in Schiedam R SCHIEDAMSCHE COURANT MAANDAG 20 JANUARI 1975 Rozenburg De heren van UVG hebben hun opmars naar het kam pioenschap voortgezet maar hebben de titel nog niet binnen. In Ro zenburg speelden de Schiedammers geen grootse wedstrijd maar wonnen toch verdiend met 15—21 van Indus. Alleen DWS-2 behoudt hierdoor een kansje. Trainer-coach Wim ixhaap had zijn pupil len voor de wedstrijd duidelijk te kennen ge geven dat zij geen enke le wedstrijd cadeau krij gen en zeer zeker een ploeg als Indus niet moeten onderschatten. "Deze ploegen zijn echte vechters" aldus Wim Schaap, "maar als jullie je allemaal aan je op dracht houden gaan wij weer met de volle winst naar huis." UVG startte voortreffelijk en al reeds In de eerste minuut was het Koos de Vette die met een Schiedam NÖAD heeft In de eerste wedstrijd van de nieuwe competitie geen sterke start ge had. Het openingsduel tegen Interlance in Deventer ging met 8-2 verloren. De equipe van non-playing cap tain Trond Fageraas kon m dit eerste treffen bepaald niet im poneren. De pas gepromoveer de thuisclub wist zich gesteund door een enthousiast publiek en putte daar een grote inzet uit NOAD begon vnj goed en'Dick de Vaal won in twee games van de jeugdige Ruitenbeek (17-21, 10-21). Fred darijs won welis waar de eerste game van Ron van der Aa (21-23). maar de fanatiek opererende van de Aa was er duidelijk op gebrand tegen zijn oude club een goed figuur te slaan. Met 21-15 en 21-12 haalde hij de Winst naar .zich toe. De Duitse Interlanee-speler Blömcke versloeg Smit met 21- 15 en 21-16. Deze Duitse speler is niet van groot kaliber, maar zijn service leverde de NOAD- spelers nogal wat problemen. Na een verloren dubbelspel keek NOAD bij pauze tegen een 4-4 achterstand aar. want Van der Aa had Dick de Vaal met 21-16 in de derde game weten te kloppen. Van de partijen na de pauze le verde alleen het duel van Fred Clarijs met Blömcke nog winst voor NOAD op. Clarijs won met 21-19 m de game. Verder gingen alle punten naaT de thuisclub, zodat NOAD met éen 8-2 nederlaag huiswaarts ge stuurd werd. Bruynzeelkeukens 2 dat gedegra deerd was naar de hoofdklasse begon tegen K en B uit Gouda met de volle winst te veroveren. In de Beurs werd het een 6-4 zege, waarin vooral Cas van Koetsveld met drie overwinnin gen een groot aandeel had. Peter van den Broek leverde twee winstpartijen en ook het dub belspel betekende winst voor Bruynzeel. Rik Quadt kon in dit duel nog niet zijn kunnen tonen in het tweede team. Hij was niet geheel fit en Jan Landsber gen verving hem. Hij kon ech ter niet tot scoren komen. keihard schot de score opende 0—1 Indus had direct een ant woord kla? en met een zeer hard en goed gericht schot was doelman Jan. van Zandwijk ver slagen door Frans van Eyk 11 UVG kon niet m zijn normale spel komen en de meeste aan vallen werden te traag opgezet en er werd onzuiver aange speeld. Toch was het wederom de goed spelende Aat Ham die in de 6e minuut 1—2 liet aantekenen. In de 10e minuut was het weer Indus dat van zich liet zien en via doelpunten van Frans van Eyk en Henk van Anker kwa men zij aan een 3—2 voor sprong. De altijd zeer rustige UVG trainer ging zich echter geducht roeren op de spelers- bank en dat hij een groot over wicht heeft op de ploeg werd toen heel goed duidelijk. Bin nen vijf minuten had UVG de achterstand weggewerkt en na men zij een 3—5 voorsprong door doelpunten van Ab de Jong, Jos Winkes en Aat Ham scoorde zijn tweede doelpunt. Hierna kreeg UVG een penalty toegewezen en Toon Bijten- hoom wist er 3—6 van te ma ken, maar in dezelfde minuut werd ook een strafworp aan Indus toegekend en Piet Rij sin- ge maakte ook geen fout en het was 4—5 Toen hierna via een Indus speler de hal in eigen doel werd geslagen was het wel duidelijk dat er meer rust kwam m de UVG ploeg 4—7. Indus bleef wel goed doorvech ten, maar handbal spelen 2oals het behoort kwam bij deze ploeg met voor. Leo Maas kwam nog tot 57 maar toen was het al UVG wat de klok sloeg en liepen de groen witten geleidelijk uit naar een 6—11 ruststand. Na de thee was het duidelijk dat trainer Wim Schaap in de rust de gemaakte fouten goed heeft doorgenomen want in de twee de helft kwam er een heel an der UVG in het veld. Spelers als Martin Draaier en Jos Loch kwamen nu ook goed in het spel voor en beiden maakten zij op schitterende wijze een doel punt. Met een stand van 7—14 kreeg Indus wederom een strafworp toegewezen maar de hard inge schoten bal werd door doelman Jan van Zandwijk op spectacu laire wijze gestopt. Halverwege de tweede helft werd het spel wat ruwer, maar de arbiter hield het goed in handen, wel werd er van beide teams een speler voor twee minuten naar de strafbank gestuurd, maar onregelmatigheden deden er zich met voor. Tien minuten voor tijd scoorde Herman Haze- winkel een juweel van een doel punt uit een aanval die we deze middag maar weinig;zagen van UVG. 10IS Anton van Boes- schoten kwam nog tot 11—18. Hierna zakte UVG toch nog even weg en kwam Indus via treffers van Leo Maas en Piet Rij singe toch weer wat dichter bij maar in de laatste vijf minu ten gaf UVG deze royale voor sprong niet meer uit handen en kwam toch wel verdiend aan een 15—21 overwinning. De stand in de le klasse A is als volgt: UVG 11—21; Spartaan 13—18; DWS 2 10—13; Snelwiek 2 11—13; Indus 11—12: HODA 2 9—4; Treffers 10—3; Hölland- ïaan 2 11—2. SrSii Jos Winkes is niet meer te stuiten, de zoveelste treffer van UVG is in de maak. Schiedam Het heren volleybalteam heelt de hoop op een goed - resultaat in de degradatiepoule van de promotieklasse al lang opgegeven. Een eerste nederlaag tegen het Rotterdamse Gerard de Lange wees reeds in die richting en het spel van afgelopen zaterdag, tegen het Barendrechtse Spirit, bevestigde die indruk nogmaals: 1—3, Evenals in de eerste twee ontmoe tingen was Spirit de betere ploeg, met dit verschil echter dat Juliana toen zowel uit als thuis frnaal werd "weggesla gen", Zo erg was het zaterdag avond zeker niet. Heel lang zaam maar zeker lijkt Juliana de nu al seizoenen voortduren de reeks nederlagen het hoofd te gaan bieden. Niet dat het spel een opmerkelijke vooruit gang vertoont, maar wel door dat de nederlagen niet direct Schiedam Terwijl de twaalf sterkste dammers van Schie dam zich in de hoofdklasse al in het strijdgewoel hebben be geven om uit te maken Wie damkampïoen van Schiedam - wordt,'start op vrijdag 31 ja- nauri de titelstrijd voor eerste en tweede klassers. Hierin zijn ook de huisdammers ingedeeld. Belangstellenden kunnen zich tot zaterdag 25 januari opge ven bij de secretaris van de DC Schiedam, A. Rlsseeuw tele foon 262204. De wedstrijden worden op vrijdagavond ge speeld in de zaal van "Pe Ark" Hargplein 101 Schiedam- Groenoord. Het Inschrijfgeld bedraagt 3,50. De wedstrijden beginnen om half acht. Schiedam - Voor de vierde maal zal in Schiedam de Randstad Pasar Dalam worden gehou den. Dit gebeurt tijdens de paasdagen in de sporthal Mar griet De Pasar is op zaterdag 29, zondag 30 en maandag 31 maart dagelijks geopend van 's-middags 12 uur tot laat in de avond. Voor de kleinsten zal dit keer een "peuter-paradijs" wor den ingericht en verder zal er voor de kinderen een Paasmas- kerade worden gehouden. meer het gevolg rijn van "over klassing" door de tegenstander. Het lijkt een schrale troost. Heel even moet Juliana zelfs de hoop hebben gekoesterd dat het voor een verrassing kon zorgen. Spirit won de eerste set niet overtuigend met 10—15, haalde daarna goed uit, 7—15, maar moest toestaan hoe Juliana er met 16—14 een vierde set uit sleepte. Toen ook leek Spirit "opgebrand", maar het te sim pel aanvallende Juliana kon het desondanks niet redden. Te weinig werden de beide hoofd- aanvallers Jan Zandijk en Joop Gunneweg in de aanval betrok ken, maar te vaak ook vertoon de het Schïedamse blok hiaten, waardoor Spirit zich vrij simpel kon herstellen en een beslissen de 12—15 zege behalen. Voor Juliana rest daardoor nog slechts het afwikkelen van de competitie, want dat de Schie dammers niet meer in aanmer- king zullen komen voor een van i de drie bovenste plaatsen (noodzakelijk voor het conti- nueren van een plek in de pro- motieklasse) lijkt een uitge maakte zaak. -% W," j Sehiedam - In de Mar griet hal heeft het dameshandbalteam van UVG met ruim verschil gewonnen van het Rotterdamse Spartaan. In de eerste helft zag het daar niet naar uit, toen UVG met moeite op een voorsprong kon komen. Het startte goed en liep uit naar 2-0, maar had daarna alle moeite om Spartaan te keren, dat de stand weer in evenwicht bracht Kort voor rust noteerde UVG alsnog 3-2. UVG was in de eerste helft duidelijk bevreesd voor het harde verdedigen van Spartaan. Trainer Gerard van Eyk heeft zijn dames in de rust deze angst uit het hoofd gepraat, met als gevolg dat UVG de tweede helft direct het initiatief In handen nam en Spartaan volledig op eigen helft drong. Met de regelmaat van de klok scoorde UVG, wat een 12-3 zege als resultaat had. De sprong van de Meeuwen-verdediger is te vergeefs, het schot van DWS is al onderweg. Schiedam Het 2iet er donker uit voor de volleybalteams van Juliana. Voor het eerst sinds enkele jaren verkeert het damesteam in degradatiegevaar, waardoor het continueren van een plek in 1 de landelijke competitie erg onzeker is geworden. Het Schïedamse damesteam, dat vorige week het hoger geklasseerde Die Raeckse met 3-2 klopte, incasseerde deze keer een 1-3 nederlaag tegen VSC uit Voorschoten. Een tegenvaller, want juist VSC speelde zich daarmee voorlopig buiten bereik van de Schïedam- sen die op vijf punten bleven steken en in de resterende wed strijden een achterstand van zes punten moeten goedmaken. Het lijkt voor de ploeg van trainer Peter van Norde ogen schijnlijk een onmogelijke op gaaf. Toch heeft het Juliana zeker niet aan inzet ontbroken. Zoals m de eerste set al duidelijk werd, ontliepen de beide teams elkaar kwa inzet maar weinig. Het re sulteerde in een gelljkopgaande strijd en een eerste krappe set zege voor Juliana: 16-14. Toch beschikte VSC over meer leng te voor het net en daardoor ook een grotere aanvalskracht. Het geen betekende dat langdurige spelsituaties steeds weer in het voordeel van VSC uitpakten, dat met minder arbeid te ver richten meer kon doen. Maar VSC bleek ook te kunnen verdedigen. Want nadat de ploeg uit op simpele wijze via een 7-15 setzege de stand op 1-1 had gebracht, kwam Juliana pas echt in moeilijkheden. Deels door eigen schuld, want terwijl VSC heel bekeken bleef profiteren van de aanvals kracht van de hoofdaanvallers De aanval van Riet Brouwer is het VSC-blok te machtig. Het gebeurde te weinig. maakte Juliana in de aanval te veel fouten, maar verzuimde de, kwaliteiten van Riet Brouwer> en Anneke van Heerde uit te builen. Pas toen de Schïedamse In de set had VSC het Schiedam- ploeg zich ging bepalen tot tak- se spelletje door, maar Juliana tische aanvallen, kwam VSC verzuimde nu het evenwicht te nog even m moeilijkheden. De achterstand van 6-14 werd te ruggebracht tot 12-14, maar daar bleef het bij: 12-15. zoeken tussen harde en takti- sche aanvallen, VSC bleef daar entegen consequent doorgaan met het effectieve speltype, waardoor Juliana een 1-3 ne derlaag niet meer kon ontlopen: 12-15. Heel wat minder verliep het voor de dames van DWS in Den Haag, waar het koploper Hy- giea trof. De Haagse formatie pakte de zaken direct goed aan en bouwde een 3-0 voorsprong op. DWS kwam echter terug en hep in tot 3-2. Wederom was het Hygiea dat de voorsprong uit bouwde wat met de rust resul teerde in een 5-3 stand. Na rust was het echter volledig gedaan met de dames van DWS, dat' de vele kansen onbenut liet en in de verdediging teveel gaten liet vallen. Tot overmaat van ramp •was de Schiedamse doelvrouwe niet op dreef, waardoor Hygiea alle gelegenheid kreeg om te scoren en een welverdiende 10- 4 zege behaalde. De dames van Wilton hebben in Pijnaeker een ongekend Oliveo getroffen, dat duidelijk de on derste plaats wilde overdoen aan Atomium en Unitas. Wilton ging wat moeizaam van start, omdat het veel moeite had met de vloer van de sporthal in Pijnaeker. Heb gevolg was dat Wilton minder uit kon lopen dan voorzien was en zelfs alles moest bijzetten om Oliveo te stoppen. Dit resulteerde met de rust in een 7-8 voorsprong. Na rust leek het er op dat Wilton een ruime zege ging behalen, toen het gestadig uitliep naar 8-11. Maar Oliveo had een ver rassing in petto en kwam in de laatste fase van de strijd met een offensief, dat Wilton volle dig verraste. De verdediging werd herhaaldelijk op het ver keerde been gezet, met als ge volg dat Oliveo een alleszins verdiende 14-12 overwinning behaalde. De dames ontmoeting Oliveo 2-HVK werd een vrij rustig treffen, waarin HVK in de eer ste helft alle troeven in handen had en op een gemakkelijke wijze kon uitlopen naar 2-7, Na rust kwamen de Oliveo-reser- ves echter gevaarlijk opzetten en moest HVK handelend gaan optreden om werkelijk gevaar te voorkomen. Met verwoede uitval pogingen damde HVK het offensief van Oliveo 2 in en kwam daardoor alsnog tot een 6-9 overwinning. De heren van DWS hebben tegen de - Meeuwen uit Rotterdam! geen fouten gemaakt. In de eer ste helft kon bet team niet op volle toeren komen, ook al doordat er nogal wat misver standen waren met het arbitra le duo, waardoor het spel niet geheel tot ontplooiing kon ko men. Hierdoor had De Meeu wen gelegenheid om te voorko men dat DWS ruim afstand kon nemen, met als gevolg een 6-6 ruststand. Ook na rust zag het er naar uit dat er weinig ruimte zou komen. Maar na tien minu ten kreeg DWS alle ruimte en bouwde een ruime 16-11 voor sprong op. Wijs geworden in de laatste ontmoetingen, heeft DWS daarna er voor gezorgd dat het niet meer in gevaar gebracht kon worden, waar door het een verdiende 20-16 overwinning behaalde. In Pijnaeker werd het een vrij fors duel tussen de heren van Ohveo en Scylla- Scylla had in de eerste helft duidelijk een licht overwicht en drukte dit uit in een 4-7 voorsprong met de rust. Maar voor het zover was, hadden de spelers al heel wat overtredingen achter de rug. Trekken en duwen was een normaal verschijnsel in deze strijd, waardoor er weinig aan trekkelijks overbleef. Na rust kreeg Scylla heel wat meer te genstand te verwerken- Oliveo drukte Scylla steeds meer in de verdediging, dat maar ternau wernood een 12-12 puntenver deling kon behalen. De heren van Wilton Fijenoord speelden in de late avonduren, tegen koploper Actief uit Rot terdam, en moesten een 14-17 nederlaag incasseren. Het was een gelljkopgaande strijd en de. Schiedammers bleven steeds met een doelpunt verschil ach ter staan. De zeer goed spelen de Jan Brugman en Guus Storm zorgden voor de meeste Wilton doelpunten. De rust stand van deze aantrekkelijke wedstrijd was 5-8. Doelman Henk van 't Houdt van Wilton, heeft er zeer zeker toe bijgedra gen dat deze nederlaag niet nog groter is geworden. Ridderkerk Succes speelde te gen Sagitta in Ridderkerk. De eerste helft van deze wedstrijd werd door de Schiedammers erg nerveus gespeeld, maar na de rust konden zij hun zente wen bedwingen en speelden rij veel rustiger. Dit blijkt ook duidelijk uit het score-ver loop. Succes kwam al vlug achter te staan met 30. Ineke Kramer maakte er met een doorloper 3—1 van en met deze stand werd er gerust Na 4—1 voor Sagitta kwam Succes, met drie afstandsschoten, gelijk 4—4. De doelpunten werden gescoord door resp. Rob Bons, Dick Be- deaux en Lenie Alblas. Hilly Huigen maakte er tenslotte met, een doorloper 45 van. S S C Harga en Odi waren vrij.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 6