Bram Scliolte is gewoon „Brammetje" Gebleven Kopgroep schuift ineen Sportuitwisseling kost 27.000 gulden SVV dichter Schiedam wil Ruijtenberg nog een jaar 99Sfeer bij Schiedam bevalt me geweldig" klassement ALLEEN AAD VAN ASTEN HOGER GEWAARDEERD DHS in onzekerheid ZAALVOETBAL Frans Derks bij Exc. '20 Damsimultaan 4 SCHIEDAMSCHE COURANT DONDERDAG 23 JANUARI 1975 Schiedam Van 1 ok- Jenny de Visser gaat scoren voor Juventus. De basis, om ook in het prestatieklassement flink te stijgen is gelegd. Schiedam --Hij wordt nog: immer „Brammetje" ge noemd. Praat nog steeds een beetje schichtig, maar net als toen erg rap: Bram Schol te (23) is nog geen steek veranderd. Hoewel... Misschien is het schijn, wordt de geringe verandering veroorzaakt door de sfeer rondom hem, want de dit seizoen voor het eerst in „Schiedam" voetballende oud-SWer zegt, met een handgebaar naar deaktiviteiten achter hem: „Gezellig hè". Het is een van de redenen waarom Bram Scholtë vorig seizoen een dikke streep trok onder de pe riode dat hij bij SW voetbalde. Geen onop vallende rol overigens, want - zonden contract - had hij zich opgewerkt tot het C-elftal, Niet vooor niets noemde Ri- nus Gosens hem ooit „veelbelovend", en zegt SWs huidige trainer Bob Maaskant thans no- g: „Jammer dat ie weg is, want ook kwa karak ter was Bram voor ons een fijne vent". naar de derde klasse niet zo'ri geslaagde greep. Schiedamen dus ook Bram Scholte - .koestert echter heel andere plannen. „Een kam pioenschap, nee dat geloof ik niet, maar de tweede plaats zit er voor ons misschien toch wel in". Bram zegt het, een beetje hoop vol, omdat hij graag met Schie dam hogerop wil. Toch voegt hij er snel aan toe: „Lukt het niet, ook best hoor, het belang rijkste voor mij is de gezellig heid". Ook roemt hij het kli maat dat trainer Hans Ruijten- berg heeft geschapen: „Gewe* Door Hans Soeters Maar de middenvelder die ooit leek voorbestemd door te sto ten naar de A-selectie liet nog voor de competitie was afge werkt zijn voetbaltas onaange roerd- Waarmee zijn periode bij SVV,waarvan hij vanaf zijn achtste jaar lid was geweest, definitief voorbij was. Het gonsde toen van de geruch ten. Bram zelf daarover „Er was sprake van dat ik naar Oud Beijerland zou gaan, maar ook TJrsus en Excelrior'20 kwa men in aanmerking. Het werd tenslotte Schiedam en daar heb ik geen' spijt van". Een over- stapje dat werd vergemakke lijkt door broer Wim die al jaren in de club van voorzitter Jo van der Touw voetbalt En omdat Brams voetbalkwalitei ten ook in de uithoek van Har- ga was doorgedrongen, werd zijn overschrijving alleen maar toegejuichd, Toch leek het er een beetje op dat Bram wat in de vergetelheid zou raken. Als een gewaar deerd pion in de formatie van Hans Ruijtenberg, dat wel, maar omdat de individuele kwaliteiten, nu eenmaal pas echt naar voren komen als ook deteamprestatie meer aan dacht claimt, leek de stap terug dig, zonder meer. Hij is iemand die een vriend van je is, maar ook precies zegt waar het op staat Dat doet ie dan recht voor je raap. Maar het voordeel is dan wel dat je precies weet waar je aan toe bent". ZELFKRITIEK Het is duidelijk; Bram Scholte ïs bij Schiedam ingeburgerd. Een belangrijke kracht in het eer ste elftal, maar over zijn eigen verrichtingen nog steeds boor devol zelfkritiek. Bram is in die zaken uiterst eerlijk. „Ik heb vooral in het begin soms als een natte krant lopen voet ballen- Toen draaide overigens ook het hele elftal nog niet best. Maar dat is hier juist zo fijn, want het maakt gewoon niets uit; alles en iedereen blijft - hoe de prestaties ook zijn - hetzelfde". Toch klinkt het „Brammetje" sinds afgelopen zondag weer wat nadrukkelijker dan voor heen Er wordt weer wat meer met schouderklopjes gestrooid. Oorzaakhiervan is zijn recente „one man show" tegen DCL, want al wuift Bram zijn aan deel in de 5-3 zege bescheiden naar de achtergrond (,Jk heb ze Bram Scholte passeert een DCV-verdediger...„ik wil altijd winnen"... er alleen maar ingetrapt") hij Bram is er blij mee, maar anders want dan zien ze - wijzend naar scoorde wél vier doelpunten, dan men zou verwachten. Eer-. SW - dat ik er nog ben. Maar Een 0-3 achterstand werd hier- lijk als hij is: „Ik vind hetom nou te zeggen dat ik een' door omgezet in 'een overwin- natuurlijk wel fijn dat ik nu grote voetballer ben, of dat ik ninff. wat in de balar.gstelline kom, me zo voel... Niks hoor, ik ben gewoon erg fanatiek en wil al tijd 'winnen. Daarom vind ik het zo fijn dat ik er nu vier gemaakt heb, omdat we daar door hebben gewonnen", NIER NIET Voor Bram Scholte aan een nieuw avontuur bij een semi- profciub zou beginnen, zal hij er eerst nog weieens een nach tje ever slapen: „Zeker weer in een C-elftal gaan lopen voet ballen? Nou nee, voor mij hoeft dat niet zonodig. Voor die drieduizend gulden ben je dan op zaterdag en zondag in de weer en voor mij hoeft dat niet meer". Toch twijfelt hij nog weieens aan de juistheid van zijn beslissing. Niet dat zijn. huidige club in die twijfels een rol speelt, want daarover heeft Bram Scholte niets dan 'lovende woorden. Maar, zo vraagt hij zich we ieens af, als ik nu gebleven was, zou ik dan nu in het eerste elftal spelen? Bram: „Ik weet: het niet Net zo min als ik weet of mijn beslissing juist is ge weest Laten we het er maar op houden datde tijd het zal leren. Weet *je wat het is; ik wilde gewoon wat anders. Na zoveel jaren SVV had ik het daar wel gezien. De sfeer werd er wat minder en ikheb natuurlijk ook veel pech gehad". Waarmee bij doelt op de vele blessures die hem in een doorbraak naar de 'top parten speelden. Het is voor Bram Scholte verle den tijd. „Ik heb het hier reuze naar m'n zin.' We hebben een jonge ploeg, die in staat is echt voetbal te spelen. Niet dat ik er vies van ben om er eens een, beetje harder tegenaan te gaan, maar het spel zoals wij het spelen ligt me wel. En dan alles er omheen; gewoon heel fijn. Ik loop ook - al hebben vrienden me er wel om uitgelachen - net als de anderen in een ketelpak mee te helpen. Je doet dat soort dingen hier vanzelfsprekend". Net zo vanzelfsprekend was de uitbundige reactie van een blije vrouwelijke supporter, nadat Schiedam eerder deze competitie de moeilijke wed strijd tegen Steeds Volharden tot een goed einde had ge bracht; een ferme klapzoen. „Ik moest er toen nog wel even aan wennen hoor, maar ach, het hoort er hier allemaal bij. Erg gezellig hoor..." Schiedam DHS wacht in span- ning af. Al geruime tijd gele den maakten wij melding van de vermoedelijke rentree van spits Piet Koozen, maar wat veertien dagen terug al zeker leek, blijkt een wat duistere zaak te gaan worden. Secreta ris Kouwenhoven: „Wij snap pen er niets meer van. Twee weken terug werd ons vanuit Italië al gezegd dat de papie ren van Piet onderweg waren, maar tot op heden hebben we nog steeds niets ontvangen. Vreemd, want volgens ons kan zoiets toch nooit'langer duren dan een dag of vier". En omdat Piet Roozen tot het moment dat de papieren in het bezit zijn van de KNVB niet in wedstrij den mag uit komen, noemt men hetbij - DHS „een vreemde zaak". De enige„troost" is, dat de zo fel begeerde papieren „elk moment" kunnen aanko men. i Van onze sportredactie Schiedam De Schiedamse wethouder voor sportzaken, Clara Visbeen, op de internationale conferentie met organisaties «n zustersteden de deelnemende steden uitgenodigd. Het gaat hier om de uitwisseling op internationaal niveau welke al gedurende 10 jaar wordt georganiseerd door onder andere de Schiedamse Gemeen schap. Vorig jaar zijn de Schiedamse sportlie den naar de West-Duitse stad Esslingen ge weest. Voor de organisatie wordt een bedrag nodig geacht van 27.000 waarvan 8.000 als voorbe- reïdingskosten op de begroting van 1974 kunnen komen. Van de begroting van 1975 zal een bedrag van 1I.OGO worden gebruikt, hetgeen ten laste zal worden gebracht van de posten representatie en sport en recreatie. Ook de Schiedamse Gemeenschap heeft toegezegd een bedrag van 8.000 voor zijn rekening te nemen. De financiële Commissie stemde in principe in met het beschikbaar stellen van gemeentegelden ter wijl de Onderwijscommissie zich gereserveerd opstelde. Men heeft zich nog niet over deze ontmoeting uitgesproken. De Commissje voor algemene en bestuurlijke zaken kwam met een heel andere opzet. Hierin wordt het aantal deel nemers per stad verminderd waardoor ook Wandsworth-Engeland kan worden uitgenodigd. Dit laatste omdat deze gemeente bijzondere be trekkingen met Schiedam onderhoudt De spor traad verwacht bij een soberder opzet zelfs binnen het budget van 27.000 te blijven. In overleg met de Schiedamse Gemeenschap zal deze uitwisseling nog afzonderlijk aan de orde worden gesteld. Bij een positieve uitslag komen uit West-Duitsland Esslingen, uit Frankrijk Vïenne en uit Engeland Wandsworth van 16 mei tot en met 19 mei naar Schiedam. Van onze sportredactie Schiedam De zestiende week in het SC-presta- tieklassement stond in het teken van de nivel lering. Hetgeen zoveel wil zeggen als, wèl pun ten krijgen, maar qua gemiddelde toch een stapje terug moeten doen. Het kan, want de weg naar de eindklasse ring is nog lang, terwijl de opzet van alles blijft, het honoreren van de echte prestaties. Uit schieters dus, en die waren er de afgelopen week niet bij. Goede resultaten echter wel. Reden waarom de commissie èen stortvloed van punten heeft toegekend, maar slechts wielrenner Aad van Asten er „even uittilde". De sinds kort voor de SWV Harga koersen de Van Asten kreeg voor zijn goede rijden in sportpaleis Ahoy' 134 punten en klom daardoor op de ranglijst naar een gemiddelde van 117 pun ten. De ploegen en individuele sport- pers die zich in de afgelopen week op de voorgrondwerk- ten, en daardoor werden be loond met 100 punten zijn: PPSC, Succes Hermes DVS, SZC heren, Juventus dames. Hans Lingen, Midhat Ustovic, SW, Juliana heren, Schie dam, Martinit, Excelsior '20, UVG heren en DWS dames. De daardoor stevig door elkaar gehutselde ranglijst luidt thans: 1. SBV De Haan (bok sen) 175 pt; 2. SZC jeugd tot 20 jaar (waterpolo) 167 pt; 3. DHS (voetbal) 153 pt; 4. Hans van Kasteren (atletiek) 150 pt; 5. Ralf van Kasteren (atletiek) 150 pt; 6. GSS (voetbal) 150 pt; 7. DWS dames (handbal) 150 pt; 8. Asvion dames (hockey) 150 pt; 9. Klaas Koetje (wiel rennen) 147 pt; 10. Jventus heren (basketbal) 138 pt. 11. Bruynzeel (tafeltennis) 130 pt; 12. Mariinit (voetbal) 125 pt; 13. SW (voetbal) 125 pt; 14. GTB (voetbal) 125 pt; 15. HVK dames (handbal) 125 pt; 16. Spirit dames (hockey) 125 pt; 17, Hans Lmgen (tafelten- nis) 125 pt; 18. Hermes DVS (voetbal) 122 pt; 19. Aad van Asten (wielrennen) 117 pt; 20. UVG heren (handbal) 116 pt; 21. Schiedam (voetbal) 111 pt; 22. Mick Ustovic (tafeltennis) UI pt; 23. PPSC (voetbal) 109 pt; 24. Nico van Slobbe (tafel tennis) 108 pt. De overige ploegen en indivi- .duele sporters veroverden in de totaal-ranglijst 100 pt. Ruud Pijper, NO AD, Ursus, SVDPW, S'Boys, Peter van Wijk, Wilton dames, Excel sior'20, Herman .Brinkman, Jan Breur, DWS heren, Den nis 'schmidt, Erik Veldhoven, Johan Seip, ODI, SSC Harga, Gerrie Mak, UVG dames, Ju ventus dames, Marcel Blom- steel, Wim Radings, Perry Ba lers, Scylla dames, Juliana he ren, SZC dames, SZC heren, John Doornbos, WF voetbal, Succes. Schiedam - Het zaalvoet balteam van SW blijft azen 'op de titel in de derde Mas. Het team van coach Bertus Visser Slaagde er deze keer weer in het bezoekende GGK naar een duidelijke 5-2 nederlaag te spelen. Ook WF behaalde voor eigen publiek een ver dienstelijk resultaat door SVO een 2-2 af fce dwin gen. AI in de 7e minuut maakte SVV duidelijk dat het in de race naar de titel geen fouten wenst te maken. Daarom geen onder schatting van de tegenstander en een openingstreffer van - Bert van 't Lith, die een pass van Driekus Nels goed afrond de. Met drie minuten later toch wel een verrassing, want een rommelige situatie voor het doel van Henny Semeyn resul teerde in de door Jan Bartels gescoorde gelijkmaker. Toch nam SW voor de rust al ruimer afstand van GGK. Na een kwartier spelen zat de GGK-defensie er weer eens he lemaal naast, waardoor Aad Verhoeve vrij gemakkelijk kon scoren: 2-1. Drie minuten later voerde Dick Onverwacht de voorsprong op tot 3-1. Zelfs een tegentreffer van Gerrit Dekker, 3-2, bracht SW niet uit zijn ritme, want in dezelfde minuut was het nogmaals Bert van 't Lith die raak vuurde 4-2. Steeds soepeler werden de, SVV-aanvaJlen en in de tiende" minuut van, de tweede helft werd^GGK's hoop op een beier resultaat definitief de grond in - geboord. Weer was Bert van 't Lith de scherprechter, na goed voorbereidend werk van Aad Putters: 5-2. Een kort moment van verwar ring voor het doel van de uit stekende WF-goalie Dirk van de Meer kostte WF tenslotte toch nog de zege. De Schiedam mers waren er in geslaagd een snelle voorsprong van SVO "door een doelpunt van Jan van de Sloot weg te werken, I-I, en namen in de tweede helft zo waar een voorsprong. John Zuidam was de maker. Beide ploegen kregen hierna kan sen op meer treffers, maar steeds weer keerde Dirk van de Meer de moeilijkste schoten. Tot tenslotte die verwarring voor zijn doel, in de tiende mi nuut, ook hem kansloos maakte en Hans 't Hart zijn tweede doelpunt kon scoren. De overige uitslagen van deze week in de sporthal Margriet; gespeelde wedstrijden luiden: OACN boys-DOTO 1-2, Germi nal 3-GVMD 2 7-1 en Groe noord 3-Neptunus 5 2-3. Schiedam - De ontspanningscom missie van de sportvereniging Excelsior '20 houdt morgen in het clubgebouw De Toekomst op Thurlede een'forum-avond. In het forum neemt, naast en kele bekende Schiedammers, Ook toparbiter Frans Derks zit ting. Hans Kieïnekoort fungeert als voorzitter. De bijeenkomst begint om 20.DO uur. Schiedam - Tiny Mous, dammer van de DC Schiedam, wil het op donderdag 30 januari opne men tegen wie dan ook. Dit dan in een damsimultaan, die ge-i houden wordt in het diensten centrum De Woudhoek, Her man Heyermanspletn 38. Deel nemers kunnen zich aanmelden bij D, Zonneveld, Herman Heyermansplein 179 en bij J. Sla, Molensingel 19, De damsi multaan begint om half acht en de deelname is gratis. Hans Ruijtenberg...<jispensatie... Van onze sportredactie Schiedam Bestuur en voetballers van „Schiedam" hopen vurig dat de KNVB nogmaals de hand over het hart zal strijken. Dezer dagen heeft het bestuur de KNVB verzocht ook voor volgend seizoen dispensatie te verlenen aan trainer Hans Ruijtenberg, over wiens prestaties men bij de zondag derde Wasser dik tevreden is. De manier waarop de opvolger voor de. resultaten van de elftallen spreekt het bestuur erg aan. „We willen hem dan ook niet kwijt", zegt een woordvoerder van het bestuur. Ruijtenberg, die in het bezit is van een D-dtploma, volgt momen teel de C-cursus. Reden waarom Schiedam hoopt dat de KNVB het verzoek zal toewijzen. tober 1974 tot 1 okto ber 1975 volgt een uit zes personen be staande commissie (Jan bronneman, Gé Krommenhoek, Rein van Raalte, Henk Rooöenrijs, Frans van Rijsbergen en Arie Verlinde) de verrichtingen van de Schiedamse sport clubs en individuele sporten. Onafhankelijk van el kaar kennen de com missieleden weke lijks punten (max. 1000 punten) voor die prestatie(s) "welke er in hun ogen voor in aanmerking komen. Aan deze "competi tie'* doet elke Schie damse sportclub en individuele sporter (incl. buiten Schie dam woonachtige le den van 'Schiedamse - clubs) automatisch mee. De door de commissie toegekende punten worden door de spor tredactie van deze krant verzameld en omgezet in een ge middelde. Een voorbeeld: Een be- paalde prestatie wordt door commis sielid A gehonoreerd met 300 punten; door B 400 punten en door C met 200 punten. Het totaal is dan 900 punten. Deze punten worden gedeeld door het aantal beoorde lingen (is: drie), dus is het gemiddelde 300 punten. Dit puntentotaal blijft op de ranglijst ge handhaafd tot de be treffende sportclub, man of vrouw wéér punten worden toe gekend. Van de nieu we en de reeds be haalde punten wordt dan weer hét gemid delde genomen. Op deze manier wordt voorkomen dat de frequent in actie ko mende competities porten in het voor deel zouden zijn ten opzichte van de inci denteel prestaties le verende individuele sporten. Inzet van deze "compe titie" in een prijs van ca. duizend gulden welke door sponsor Sporthuis Passage en deze- krant beschik baar wordt gesteld.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4