Als semiderfoy nog steeds een "dubbele uitsmijter" 5 DWS: teruggang afstoppen GESLAAGDEN SRB Papendrecht kan liet Hermes moeili jk maken Nico Arnold geeft Basket Boys steun Bert van Veen blijft bij MVV'27 S3» SW-FC VLAARDINGEN: SSC Harga kan klimmen l§S§ÊarfSfefiKSü ^rniiiyf^ Blessure Rinus Commijs valt tegen Tennis in Groenoord Twee handbalderbies EXCELSIOR- JEUGD NAAR BÈLGIE Oproep aan bewoners in Scliiedam-zuid Strafworpen toch weer noodlottig 4 SCHIEDAMSCHE COURANT ZATERDAG 25 JANUARI 1975 De rivaliteit is er nog steeds, SW-FC VIaar- dingen, dit seizoen voor de tweede maal onder "nieuw vlag", is als we de kreten van de trai- ners moeten geloven, nog steeds dé semiderby. Per traditie houdt Jan van Baaren zijn opstel ling "geheim", met als reactie ook van de zijde van Bob Maaskant een hardnekkig stilzwijgen. Uit taktisch oogpunt, heet dat dan. Het is het voorspel op de confron tatie van morgen, die "bol" staat van de onze kerheid. Misschien dat daardoor de gebruikelij ke "uitsmijters" - de pi kante kreten - een gema tigder klank meekregen. Hoe dan ook Bob Maaskant claimt ditmaal het "recht" van het aandikken van. de rivalï- teit. Hij: "Het leeft bij de spe lers npg steeds. Tenslotte be staat SW uit stuk voor stuk échte Sehi edammers. Nou ja, op een enkeling na..." Opvallend is echter het aantal "nieuwelingen", die, zoals Bob Maaskant het noemt, nog niet door de historie zijn aangetast. "Bij spelers als Van der Velden, Van Beek, Wam aar en Mulder leeft het natuurlijk nog wel".- Misschien juist daarom hoopt Jan van Baaren op de "nieuwe lichting". Hij: "Die spelers kunnen misschien voor een verrassing zorgen, omdat ze nog niet zijn beïnvloed". Een slimme kreet? Bob Maaskant meent van wel. "De noem het zelfs een beetje laf, want als Van Baaren een vent was geweest, zou hij ge zegd hebben: onze resultaten zijn op het ogenblik zo goed, wij komen om'te winnen met Schiedam Van de Schiedamse korfbalteams komt alleen het team van S.S.C. Harga in het veld. De wedstrijd wordt van avond gespeeld in" de Energie- hal en begint om 18.00 uur. De tegenstander is het Middelburg se Swift dat' samen met Ons Huis onderaan de ranglijst staat. Na het gelijke spel tegen Ons Huis van afgelopen woens dag is het vrij zeker dat bij winst op Swift, S.S.C. Harga niet meer tot de degradatiekan didaten zal behoren. De uitwed strijd tegen Swift werd met ruim verschil gewonner zodat er ook dit keer een overwinning in zit een nulletje of vier. Zó verkoop je toch zeker geen wedstrijd?—" "Maar", zegt Jan van Baaren, "we hebben bij SVV nog nooit gewonnen en dat zal ook deze keer wel weer niet gebeuren. We verliezen steeds schlemie lig. Neem Groeneweg, die speelt tegen ons altijd zijn be ste wedstrijden". Uit alles blijkt dat Van Baaren er wei nig voor voelt om zijn spelers groep - publiekelijk - op te peppen. Is het angst, of ma noeuvreert hij zich behendig in de rol van de "under-dog"? O "Hij dekt zich in tegen een eventuele nederlaag", zegt Bob Maaskant. "Niet leuk hoor, want die uitwedstrijd heb ik voor hem verkocht tot en met". O Wie nu echter zou denken dat SWs trainer met een "kei" van een voorspelling aan komt draven, komt bedrogen uit. "Ik verwacht dat het moeilijk zal worden. De uitslag zal heel dicht in de buurt van de nul-nul komen te liggen". Diplomatiek? Zeker is dat Bob Maaskant in zijn bijna twee seizoenen SVV nog niet van FC Vlaardingen zag verliezen. Vorig seizoen won SVV thuis met 4—1 en hield het aan de Marathonweg op 0—0. Dit seizoen won SW de uitbeurt met 3—1. Vijf van de zeven Schiedamse treffers kwamen op naam van Jan Groeneweg. Toch ontlopen de beide ploe gen eikaar - op papier - maar weinig. In de totaalstand staat SW op de 13e plaats met 19 punten uit 21 wedstrijden en de doelcijfers 2731. FC Vlaardin- gen staat 14e met evenveel pun ten, maar de doelcijfers 1929. Bijna de helft van de Vlaar- dingse treffers werd geprodu ceerd in de laatste drie wed strijden. O Om de stand van zaken "com pleet" te maken; SVV staat in de KNVB-fair play cup als 30ste genoteerd met 13 ponten, tegenover FC Vlaardingen als Jan Groeneweg in zijn glansrol van vorig seizoen. SW's topscorer produceerde toen vier treffers. Jan van Baaren zegt er aan gewend te zijn geraakt... 6e met 7 punten. Een "punten- zege" die echter teniet gedaan wordt door de C-elftallen: FC Vlaardingen laatste met 28 punten en SVV voorlaatste met 24 punten. O Het zijn echter "oude" cijfers, want zowel Van Baaren als Maaskant wijzen naar de ver anderingen die er in de derde periode zijn aangebracht. Bij FC Vlaardingen maakten Pas- Reygersbcrg en Van Elleswijk ruimte voor spelers als Roelofs, Stans en Huyer. SW schoof Molendijk, Meerhof en Zoet mulder en Campen naar voren. O Eau gang van zaken die aan Maaskant de uitspraak ontlokt: "Als ze het in Vlaardingen over "verjonging" hebben, of voor mijn part noemen ze het "doorstroming", dan zou ik ook wel even naar SVV willen wij zen. We hebben een gemiddelde leeftijd van zo'n 23 Jaar. En dat met een keeper van 34..." Niettemin had Bob Maaskant die gemiddelde leeftijd best wat omhoog willen sjorren. Dit dan door de aankoop van Aat Rey- gersberg. Maaskant: "Ik heb pas nog contact met hem ge had, Aat wilde wat graag. Maar ze houden vast aan die tien mille. Overigens blijkt ook Sparta interesse te hebben". Hetgeen dus betekent dat Rey- gersberg morgen hooguit als toeschouwer aanwezig zal zijn. Evenals Arie Don, de enige ge blesseerde in de equipe van Jan van Baaren. SVV is wel voltallig, want de blessures van Van Beek cn Den Tuinder zijn genezen. Bob Maaskant: "Of ze ook worden Opgesteld is weer een heel andere zaak". Ook Wim Mulder speelt. De SW'er maakte in de wedstrijd tegen Fortuna SC een minder nette opmerking aan het adres van arbiter Van Ettekhoven. De gele kaart kostte hem 150 gul den, maar géén schorsing. De scheidsrechter voor het duel van morgen is Voorburger Charles Corver. Bob Maaskant: "Daar ben ik blij mee, want ik heb altijd graag goeie scheids rechters. In Vlaardingen had den we ïn Arie van Gemert ook een kei. Overigens hoop Ik niet dat Corver denkt: dat doe ik wel even, want SW-FC Vlaardingen is altijd nog meer dan bij voorbeeld Go Ahead- MW". En daar houden we het dan maar op... o Rinus Commijs ...knieblessure... Schiedam In het kader van „Schiedam-700" wordt er in Groenoord een tennistoernooi verspeeld. Voor deze wedstrij denreeks, waarvoor uitsluitend „dubbels" worden ingedeeld, wordt gebruik gemaakt van de verharde banen aan het Van Beethoven plein. De wedstrijden worden verspeeld op 3, 4 en 5 mei, terwijl de finales worden afgewerkt op 11 mei. De organi: satie van dit evenement is In handen van de Sooscommissie van de Wijkvereniging Groe noord. De wedstrijden zullen maximaal negen games of drie kwartier duren. Schiedam Dit weekeinde is er een bescheiden handbalprogram ma, De Margrielhal is alleen vanavond beschikbaar, maar biedt dan wel twee dames-derbies. Schiedam Excelsiori20 neemt op zondag 25 mei met de hoogst spelende jeugdelftallert deel aan een toernooi in België. Aan dit toernooi, dat in Westerloo wordt gespeeld, is Excelsior in gedeeld bij Herentals Sport, AC Olen en VC Westerloo. Cor de Groot en Koos Korteland: missehien Berlijn Schiedam De twee wedstrijd- zwemmers van de Schiedamse Reddingsbrigade Cor de Groot en Koos Korteland nemen mor gen deel aan in Roermond te houden selectiewedstrijden van de KNBZR op het onderdeel estafette. Ook andere in de na tionale ploeg opgenomen zwem mers en brigadeleden uit Am sterdam en Roermond gaan on derling uitmaken wie ons land gaan vertegenwoordigen bij de in Berlijn te houden wedstrij den in het kader van de Berli- ^ner.Woche. Na afloop wordt de nationale ploeg hiervoor sa mengesteld. Het programma begint om 19 uur met de dameswedstrijd DWS 2-ScyUa. In de eerste ontmoeting had Scyl- la weinig antwoord op het spet van DWS en incasseerde toen een 310 nederlaag. Het zou de enige overwinning van DWS 2 tot nu toe blijken. Het gevolg daarvan is, dat DWS nu alles in het werk moet stellen om niet te degraderen, wat echter ook geldt voor Indus, Actieï 2 en Scylia. Het duel van van avond kan dus gerust een sleu telwedstrijd genoemd worden tussen deze twee Schiedamse concurrenten. Gezien de kwali teiten, is de kans niet uitgeslo ten dat DWS 2 wederom de punten gaat pakken. De dames van het eerste team van DWS gaan om 20 uur de strijd aan met het Rotterdamse Spartaan. In Rotterdam werd het indertijd geen al te moelij- ke strijd voor DWS, dat toen een 46 zege behaalde. Maar de laatste weken gaat het be slist niet goed met DWS, dat de kampïoensaspïraties wel af kan schrijven. Gevaar loopt DWS nog niet, maar het mag geen reden zijn om Spartaan wat al te lichtvaardig tege moet te treden. Met een beetje concentratie moet DWS in staat geacht worden de punten binnen te halen. Zowel de dames van DWS 3, Eros als HVK hebben nog steeds aanspraak op de titel in de tweede klasse B. De strijd tus sen DWS 3 en HVK, die om 21 uur begint, wordt dus van groot belang voor beide teams. In de eerste ontmoeting werd duide lijk dat HVK nog veel te leren heeft op technisch gebied, met als gevolg dat DWS 3 volledig de toon aangaf en een 3—10 zege behaalde. Maar als zovaak, kan een als outsider getipte ploeg, voor verrassingen zor gen. Maar af het geroutineerde team van DWS het zover zal laten komen, mag in twijfel worden getrokken. Het damesteam van UVG reist morgen af naar Leiden, waar het om 14 uur aan moet treden in de Groenoordhal tegen HVS. De ontmoeting in Schiedam aan het begin van het seizoen ?t*W ***"*4*^* - J $y i'Vy ■Sxm"- vs.?" me»®,. ging niet door, daar HVS niet op het appèl verscheen, wat later een tout van tie competi tieleiding bleek te zijn. Kwalita tief loopt het spel van beide teams niet ver uiteen, zodat er een gelijkopgaande strijd ver wacht mag \yorden. UVG geeft d.e laatste weken echter blijk 'van een grotere durf, zodat het niet onmogelijk is dat er weer enige punten mee huiswaarts 'genomen worden. In de sporthal van IJsselmonde gaan de dames van Wilton in de slag met Ancora 2, een strijd die om 12.30 uur aanvangt. Het zal geen gemakkelijk duel voor Wilton worden, nu Ancora nog altijd aanspraak kan maken op de titel in de promotieklasse. Wilton heeft de laatste weken enige, lelijke steken laten vallen, waardoor de opmars waaraan het bezig was, tot staan is geko men. Het gevolg is dat Wilton geen. enkele illusie meer be hoeft te maken en er alleen maar voor moet waken niet verder terug te zakken. Maar voor werkelijk gevaar is het verschil met de staartgroep toch te groot De heren van Scyïla gaan in AI- blasserdam om 12.25 uur de strijd aan met Spirit, dat met slechts vier punten in gevaar verkeert. Scyüa maakt nog steeds aanspraak op de titel en heeft nu twee punten achter stand op DES dat aan kop gaat en één punt voorsprong heeft op het achtervolgende Vires uit Gouda. Zondag liet UVG in Pijnacker een lelijke steek val len, wat hen een kostbaar punt kostte. Maar de 10—8 zege in de Margriethal doet veronder stellen, dat Scylia een goede kans heeft om de beide punten te pakken. Scylia ïn de aanval tegen UVG 2. Vanavond is het reserveteam van DWS de tegenstander. Zaalvoetbalprogramma Schiedam Het zaalvoetbalpro gramma voor komende maan- dagavond in de sporthal Mar griet luidt: 19.15 uur PPSC—V- VOH junioren; 20.00 uur Groe noord 4—SC Botlek 2; 20.45 uur Neptunus 2—Leonidas 3; 21.30 uur SW—GVMD; 22,15 uur WICO 2—Groenoord 2. Schiedam Voor wat het di- plomazwemmen betreft is ook bij de Schiedamse Red- dingsbrigadc de kop er af. Deze week deed een aantal leden, jeugd en volwassenen examen om in het bezit te geraken van de KNBZR-bre- vetten I of II. Ook een groep personeelsleden van de plaatselijke Brand weer werd geëxamineerd om in aanmerking te komen voor het elementaire A-diploma. Dit vormt de basis voor een opleiding „Reddend Zwem men" welke dit brandweer personeel hier gaat volgen on der leiding van de SRB-in- structeurs. Deze mogelijkheid staat ook open voor andere groeperin gen die beroepsmatig het nut inzien van een of meer diplo ma's „Zwemmend Redden van Drenkelingen". Het is een van de activiteiten welke het brigadebestuur ontplooit met als doel het zwemmend red den te populariseren en er,zo mogelijk leden aan over* te houden. Het bestuur richt zich nog maals op de bewoners van Schiedam-Zuid om zich met hun kinderen aan te sluiten bij de brigade. Elke vrijdag avond van 17.30 tot 19.30 uur beschikt de SRB nu over het op deze stadswijk gerichte zwembad-Zuid wat met de hulp van de bewoners tot stand is gekomen. Het lid maatschap ligt nog altijd be neden de tien gulden per jaar. Op de woensdagavonden wordt les gegeven in het Sportfond- senbad van 28.00 tot 22.00 uur. Geïnteresseerden kunnen in beide zwembaden zonder eni ge verplichting een kijkje ko men nemen. Geslaagde jeugdleden: Brevet I: Rien van Bennekom; Monica van Beurden; Martha de Bruin; Leendcrt Filius; Bert v.d, Klift; Denise van Pelt*. AH v <1. pb»«g; Monica de Roo; Jolanda van Staaye- ren; Willy Vredenbregt; Guido v.d. Wal; Tine Zegwaard. Volwassenen: Hr, van Loemen en Ingrid Wigmans. Brevet II: Judith v.d. Berg; Gonnie van Deurzen; Els v. Dijk; Yolanda v. Dijk; Ton Falandt; Lou van Gelderen; Yolanda v.d. Jagt; Paul Jeene; Madeion en Paul de Jong; Ben de Jong; Johan de Kaper; Walters v.d. Latenstein; Frank Maan; Frans v. Ma rion; Helen Priem; Ingrid v.d, Spek; Sylvia Tol; Richard v.d. Toorn; Connie Vermeer;. Jan Vollebregt; Robert Vorsten- bos; John Warmerdam; Hetty Zoetmulder en Martin Zuid geest. Volwassenen: Mevrouw Lulofs- v.d. Berg; Hanneke Vink en de heren J. de Beer; E. Bra bander; L. de Bruin; H. Ede- lenbos; M. Klarenbeek; J. Kool; A. v.d. Kruit; J. Seykens en M. van Tiel. Schiedam De kans dat Hennes morgen in het veld komt is niet zo gek groot. Het weer van de afgelopen dagen is immers niet best geweest en dat, ge voegd bij de wetenschap, dat het Papendrecht-veld vorige week ook al werd afgekeurd, maakt het vrij onwaarschijn lijk dat het duel Papendrecht- Hermes DYS doorgaat. Mocht alles meevallen dan zal trainer Pim Visser weinig pro blemen hebben met z'n opstel ling. Pim Visser: "Het is uitge sloten, dat Rinus Commijs meespeelt. Hij heeft een knie blessure opgelopen en nog hele maal niet getraind. Ik ben van plan om met Bob Weeda in zijn plaats le spelen; dezelfde op stelling als afgelopen zondag eigenlijk." Met de andere klanten uit Her mes' ziekenboegje gaat het in middels een stuk beter. Wim van Baarle is alweer met loop trainingen bezig en hoopt vol gende week in het B-team z'n rentree te maken. Voor Arie - Brouwer is het morgen al zover; na maandenlange ellen de met zijn Imker-kniebanden is de ex-Spartaan zover, dat hij weer alles mag doen. Dat bete kent, dat hij om tien uur met Hermes' ongeslagen reserve team een thuiswedstrijd 'speelt tegen het onderaanstaande VEP 2. Een makkie dus. Als het eerste wèl moet aantreden zal het de punten zeer waar schijnlijk heel wat minder mak kelijk cadeau krijgen. Papend recht verkeert in duidelijk de gradatie-gevaar en zal er onget wijfeld hard tegenaan gaan." Toch kan Hermes met een ge: lijkspel nauwelijks genoegen nemen, zeker niet zolang Rood- Wit maar blijft blijft winnen. Opstelling: Spermon, Weeda, Van de Burg, Ruseier, Van de Kroon; Hoogeveen, Bakkes,' Vorstenbos; Van de Voort, Van' Duppen, Kronaal Van onze sportredactie Vlaardingen De aanwezigheid van Nico Arnold gaf Basket Boysnieuwe Impulsen. Tot tien seconden voor tijd leken de Vlaardïngers in Rotterdam tegen Alexandria de eerste competitiewinst te pakken. Basket Boys leidde op dat mo- ment met 46-45, maar door het benutten van twee strafworpen haalde Alexandria toch nog de zege binnen: 47-46. Met Nico Arnold in de ploeg was Basket Boys meer maris dan in voorgaande wedstrijden. Ar nold vervult momenteel echter zijn dienstplicht, zodat hij maar sporadisch mee kan doen. Bas ket Boys en Alexandria speel den een goede wedstrijd, die mede door het spannende sco reverloop aantrekkelijk was voor het talrijke publiek. Basket Boys vond een Alexandria tegenover zich, dat de hele wed strijd man to man speelde- In dc beginfase 2at er bij beide team£ nog weinig opbouw in het spel, waardoor het score- verloop langzaam verliep. Via een lichte 6-2 voorsprong in de zesde minuut achterhaalde Ale xandria Basket Boys in de twaalfde minuut: 10-0. Na een door coach Fred Zonne veld aangevraagde time-out werd Basket Boys wat brutaler, zodat een inmiddels opgelopen 14-12 achterstand in een voor delige 21-18 ruststand werd om gezet. Tot halvenvege de tweede helft had Basket Boys uitstekende kansen op de overwinning. Het verschil schommelde steeds rond de zeven punten, waarna bij 36-30 de voor Basket Boys fatale elfde minuut aanbrak. Er ontstond een hoop geharrewar rond het nemen van strafwor pen door Alexandria. Hoofd- scheidsrechter Lucas speelde daarbij een hoofdrol, nadat hij besliste dat de eerste bal op nieuw genomen moest worden, maar nu door een andere spe ler. De interventies van coach Zonneveld, spelregelkenner bij uitstek, haalden niets uit CONCENTRATIE Na alle discussies was de concen tratie bij Basket Boys in ieder geval even verslapt en Alexan dria scoorde onmiddellijk drie maal achtereen: 36-36. Het kos te Basket Boys de zege, want in de uitermate spannende slót- fase werd beurtelings gescoord. Zelfs het vertrek van Fred Swaneveld en Ed Schmidt in de achttiende minuut ving Basket Boys goed op. De 43-40 achter stand werd zelfs weer omgezet in 46-45 vóór. In de laatste tien seconden werd de dertiende achtereenvolgende nederlaag echter alsnog een feit. Topscorers waren de twéé spelverdelers Nico Arnold en Gert van den Berg, xesp. met 13 en 10 punten. Theoretisch is Basket Boys nu zo goed als zeker gedegradeerd. Slechts een fusie tussen Flush en AMVJ zou nog een laatste stro halm kunnen 2ijn. Als de bond in dat geval tenminste beslist dat er dan slechts één team degradeert. Basket Boys moet dan wel SVK, dat twee punten heeft, achter zich laten. Van onze sportredactie Maasland Bert van Veen. trai ner van MVV'27, blijft ook vol gend seizoen bij de Maaslandse zaterdagmiddag derdeklasser. Dinsdagavond heeft de In Ab- benbroek wonende oefenmees- ter opnieuw een éénjarige ver bintenis afgesloten. Het wordt Van Veen's tweede seizoen bij- de Maaslanders. Daarvoor was. hij jeugdtrainer bij. Zwaluwen, waar hij' jarenlang in het eer ste elftal speelde. Van Veen (32), heeft het bij MW uitstekend naar zijn zin en daar ook bestuur en spelers hem graag wilden houden, was men het spoedig eens. Deze week is de selectie over zijn aanblijven ingelicht. Het.bijtekenen van Van Veen is i een zeer vroeg stadium ge schiedt, want de Maaslanders zijn dit seizoen nog niet eens halverwege. Pas negen keer trad het Maaslandse keurkorps voor de competitie aan; staat in sommige gevallen zelfs al vier wedstrijden achter op de tegen standers. Bert van Veen: „Hoewel de resul taten in de oefenwedstrijden niet hoopgevend waren, had ik er toch wel vertrouwen in. De kwaliteit is er met negen pun ten uit evenveel wedstrijden''al redelijk uitgekomen. Vooral-ge zien de zeer slechte trainings mogelijkheden die we hebben. De jongens willen twee keer «in de week volledig afzien, de in stelling is optimaal. Ik zie nog steeds verbetering in ons spel", aldus Van Veen, „terwijl onze basis breder geworden is".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4