SCHIEDAMSCHE COURANT Ophalen van Luisvuil wordt 75 cent duurder KAID SLOPERSHAMER LIGT KLAAR HEARING OVER HERPROFILERING MGR. NOLENSLAAN Gat" Grof vuil voortaan gratis meegenomen IBIf NIEMAND ENTHOUSIAST OVER INSPRAAKRAAD Medische staf Nolet verdeeld over integratie Woonstraat wint vertrouwen van Gorsenaren KANTTEKENING i' JA Bookshop Rotterdamsch Nieuwsblad Carnaval en bazar van Lentefeest Woensdag 29 Januari 1975 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL 4 pagina's 100ste jaargang no. 25231 Voor de eerste informatieavond over woonstraten in Zuid, gisteravond in het schoolgebouw aan de Zwartewaalstraat 16. is een redelijke belangstelling geweest van de zijde van de Gorzenaren. Voornamelijk bewoners van een drietal binnen kort te herprofileren straten kwamen een kijkje nemen op Üe avond, die was georganiseerd door de dienst gemeentewerken, in samenwerking met de bewonersvereniging Schiedam-Zuid. Hoewel enkelen zich zorgen maakten over te toekomst van de straat (zij zagen het aanbrengen van drempels, wegversmal lingen en de mogelijkheid tot .haaks' parkeren niet zo zitten), bleken steeds meer Gorzenaren overtuigd van het nut van de woon- en speelstraat. Vorig jaar was dat nog anders; ook toen nog voordat de gemeente in Zuid ging .huishouden' werden informatieavonden gehouden, waarop bleek dat een groter percentage Gorzenaren nog tegensputterde. Volgens de bewonersvereniging is men echter steeds meer de voordelen van de woonstraat gaan inzien. Ook vanavond en morgenavond worden in het wijkcentrum van Zuid in de school nog informatieavonden gehouden, waarop een ieder zich kan oriënteren over het hoe en waarom van de woonstraat Beide avonden beginnen al om zeven uur. Schiedam De wijkvereniging Nieuwland houdt in samenwerking met de gemeente op donder dag 6 februari een hearing over de Mgr. Nol en- slaan. Buurtbewoners kunnen dan in de Jeugd- haven aan de Alberdastraat kritiek leveren op de plannen van de afdeling gemeentewerken en de ideeën van de wijkvereniging over de her profilering van de straat en de omgeving. Beide groepen maken donderdag 29 januari met el- kaars plannen kennis. De geparkeerde auto's moeten voor de woningen verdwijnen, zo meent de wijkvereniging. Wan neer de gemeente dit parkeerverbod voor een zijde van de straat doorvoert zouden de bewo ners een beter uitzicht krijgen. Vanwege de centrale ligging wil men de straat eenpunt van rust maken en daarbij rechtlijnig heid zoveel mogelijk mijden. De auto moet ondergeschikt worden gemaakt aan de auto. De werkgroep „wonen en leven in Nieuwland" een onderafdeling van de wijkvereniging die ook onder voorzitterschap staat van de heer Ber nard, wil verder nog om m de snelheid van de automobilisten af te remmen, bovendien wil zij een ruimere parkeergelegenheid. De informatie-avond, waar onder andere verkeerd- deskundigen van de gemeente aanwezig zullen zijn, begint 's avonds om zeven uur. 55 Voor stemmen als je in feite tegen bent en tegen zijn als je in feite voor bent. Een vreemde zaak voor de gewone burger; in de politiek lijkt echter alles mogelijk. Was het eerst de op positie (CDA en VVD) in de Schledamse gemeenteraad die bij het voorstel tot verhoging van dë waterverontreinigings- belasting met een glimlach te gen wilde stemmen om alleen maar politieke winst te beha len, ook binnen de gelederen van de progressieve fracties weten ze er wel raad mee. Sinds de komst van de nieuwe gemeenteraad en het linkse pro gramcollege gaan er geruchten over „stero-discipline" bij de fracties van PvdA en CPN. Met andere woorden, tijdens een fractievergadering wordt over "een bepaald voorstel een stand- punt ingenomen en daar heb ben alle raadsleden zich aan te houden. Wij kunnen ons nog voorstellen dat deze vorm van „verplichte eensgezindheid" wordt ingesteld bij belangrijke politieke of beleidsbeslissingen, maar niet bij elk voorstel, zoals bijvoorbeeld het verhogen van de reinigingsrechten. Tot nn toe is offieleel altijd ontkend dat er sprake is van „stem-discipline", maar de twij fel daarover is sterk gegroeid nu de PvdA-raadsleden Wieg man en Ouwens-Muller hebben geprobeerd een „gat" te vinden. Met een voorstel tot verhoging van de reinigingsrechten kon den zij nog meegaan, maar niet met het amendement-Po els (dat behalve door het CDA ook door de VVD en de PvdA werd ge steund) dat een nog verdergaan de verhoging wilde. In een persoonlijke stemmoti- vering Vielen zij weten hierte gen te zijn. Een zeer duidelijke zaak; maar toch stemde dit tweetal laier voor het amende ment, Ook het totale gewij zigde" - voorstel kreeg hun steun. Wij blijven steeds leren. In de Schiedamse PvdA-raadsfractie is er maar één mening. De stem van liet individu bestaat niet Schiedam Het ophalen van huisvuil wordt geen twee, maar drie kwartjes per twee maanden duurder. De gemeenteraad heeft hiertoe besloten omdat men wil proberen deze dienstverlening kostendekkend te ma ken. De komende jaren zijn meer verhogin- ""gen dan"'ook onvermijdelijk.' - Een meevaller is, dat te vens werd besloten het ophalen van grof huis vuil geheel gratis te ma ken. Ais argument hier voor werd aangevoerd dat men zo wil proberen dat de bevolking minder straten en sloten met hun huisvuil verontrei nigt. Twee keer in de maand rijdt een speciale Wiegman (PvdA),...amen- dement.... SCHIEÜAMSCI 8' Ja, ook u kunt deze ideale kranteokombinatte 14 dagen lang, gratis ert geheet vrijblijvend, m de bus krijgen Het Rotte rdamsch Nieuwsblad met nationaal- en internationaal nieuws, de Schtedamsche Courant met puur plaatselijk nieuws Twee kranten voor de prijs van een Prol «teer ervan' P S Mocht u n 'euKe .cgeiijiung kon 0P0hdef5l33nde ziri «i Ce Don dan ma gasaarvüekcf d« wj wekelijks udioven i <ji ng Scmedamscne COu» leie'ooi» a g hooft hu i W hoon Uw sw. Scmcaamsche Con' vrachtwagen door Schiedam om dit vuil op te halen. Het oorspronkelijke plan van wethouder E. Collé was het tarief voor het ophalen van de plastic vuilniszakken van 30, naar 36,- per jaar te verhogen. „Dat vind ik genoeg", aldus de wet houder, „De mensen moesten toch al meer be talen bij het invoeren van de plastic zak." CDA-raadslid W. Poels kwam toch met een voorstel tot wïjzi-; ging (verhoging tot 39,-) daarbij gesteund door de WD-' en PvdA-fracties. „We moeten komen tot een kostendekkend tarief. Als je het tarief op 36,- brengt blijft er een te kort van f 546.000,-, Daarom vinden wij dat ons voorstel gerechtvaardigd is", aldus Poels. Het tekort van de reinigingsdienst wordt voor dit jaar nu begroot op 214.000,-. Over het gratis ophalen van grof, huisvuil was Collé ook niet con tent. „Ik vraag me af of dit wel juist is. Twee keer per maand rijdt een auto, bijvoorbeeld bij verhuizingen of kelderoprui- mingen. Ik vind het niet onbil lijk dat hiervoor wordt be taald", aldus de wethouder. Op het ogenblik moet men 1,50 per hectoliter betalen. i Hoewel de PvdApraadsleden A. Wiegman en J. Ouwens-Muller vonden dat vooral de mensen met de lagere inkomens door de verhoging van het ophaalta- rief werden „gepakt", stemden zij toch met het amendement mee. Alleen Collé en J. de Ko ning (CDA) stemden tenslotte tegen. Het nieuwe systeem voor het ophalen van bedrijfs- vuil werd zonder meer aangenomen. Aan alle bedrijven zal voortaan een heffing worden op gelegd van 84,- per jaar. Dat betekent dat maximaal zes plastic zakken per ophaaibeurt zullen worden opge haald. Tot nu toe ontving ieder bedrijf een nota. Volgens de gemeente werd bij de ze regeling veel gezon digd. Veel bedrijven zou den illegaal hun plastic zakken met vuil bij par ticulieren neerzetten, zo dat zij dit niet behoefden te betalen. Dit hoekje in het centrum van Vlaardingen heeft z'n langste tijd gehad: de hoek Schiedamseweg/Oosthaven- kade, bij de brug. Een van de punten, die een halve eeuw en langer het gezicht van de stad bepaalden is rijp voor de stoop. Het wachten was alteen nog op de toe stemming van GS om te mo gen slopen. Die toestemming is er nu: de qemeente mag bij elkaar een half miljoen uittrekken voor het neerhalen van deze hoek, van het 'klooster' van de bebouwing ter weerszijden van de 1e Van Leyden Gaetstraat. Wet houder Bas Goudriaan heeft nogmaals toegezegd te wachten met de stoop tot de plannen voor nieuwbouw van de hoek bij de haven (de Schiedamseweg moet er bre der worden) klaar 2ijn. Dat geldt ook voor de stoop van het klooster; Goudriaan hoopt dat dit jaar nog begon nen wordt met de bouw van het GGD/GSD-gebouw op die plek. De sloop van de hoekhuizen, die betekent niet dat het pakhuisje met het cude geveltje aan de Oostha- venkade ook tegen de grond moet. Vlaardingen Burgemeester Heusdens en de ambtelijke werkgroep, die de nota over de verhouding overheid-burgerij heeft gemaakt zijn licht gepikeerd over de informele raadsver gadering die op 12 februari wordt gehouden en die handelt over inspraak en inspraakbegelei ding. De nota werd vervaardigd onder het vorige colle ge, De huidige progressieve wethouders hebben zich niet achter de nota kunnen stellen en waren hem vast en zeker 'vergeten' wanneer het VVD- raadstid mevrouw Bleeker niet tijdens de vorige raadsvergadering had gewaagd om een behan deling van de nota nog voor het vertrek van de man onder wiens verantwoordelijkheid hij werd vervaardigd, burgemeester Heusdens. De leden van de werkgroep zouden enigszins met vrees tegemoet zien, dat 2ij nu 2elf de nota moeten verdedigen, terwijl dat toch de taak is van oen college. Gebruikelijk is immers, c|at een nota pas in de raad wordt gebracht, wanneer de meerderheid van het college zich erachter heeft gezet. Met ingang van maandag 3 februari zijn de OPENINGSTIJDEN van da BROERSVEST 3 SCHIEDAM als volgt: Dagelijks (behalve dinsdag) v. 9 - 12,30 u 1 - 5.30 uur Zaterdag tot 5 uur. Donderdagavond koopavond. Vergadering PPR Schiedam Morgenavond om 8 uur zal het PPR-aeliecenimm Schiedam in gebouw Irene aan de Nieuwe Haven een ledenver gadering houden Op de agenda staat onder meer de installatie van de kerngroep, waarmee de PPR binnen zijn eigen organi satie ook een goede vorm wil geven aan het begrip „spreiding van macht" Ook Maassluis tegen hogere bijdrage aan Rijnmond Maassluis Ook Maas sluis maakt bezwaar te gen de sterke stijging van het bedrag, dat de gemeente jaarlijks per inwoner aan Rijnmond moet bijdragen. De ge meenteraad nam gister avond een door de PvdA ingediende en door CDA en WM '80 ondersteunde motie aan, waarin de mi nister van binnenlandse 2aken wordt verzocht de financiële verhouding tussen rijk, Rijnmond en de deelnemende gemeen ten te herzien. Een her ziening die uiteraard moet leiden tot een ver mindering van de bijdra ge per inwoner. In een tweede motie ook Inge diend door de PvdA en door dezelfde partijen ondersteund wordt het college verzocht (een wijziging die het college zelf ïn de oorspronkelijke ver sie aanbracht) op korte termijn met Rijnmond te gaan praten over een betere aanpassing van de bijdragen van de gemeenten aan de uitkeringen die deze gemeenten jaarlijks krijgen uit het gemeentefonds. *GZ: „Iets positiever" Schiedam De medische staf Van het Nolet Zie kenhuis blijft verdeeld te staan ten opzichte van de aanbevelingen die de integratiecom- missie Nolet-GZ In haar eerste nota naar voren heeft gebracht. De medische staf van het Gemeente Ziekenhuis blijkt iets meer te voelen voor het plan om een eventuele samenwerking van beide ziekenhuizen te zoeken in de vorm van een privaatrechtelijke stichting. Volgens dr. J. Vonk, voorzitter van de medische staf in Nolet, is het begrijpelijk dat er bin nen zijn staf veel gevoelsmati ge argumenten meespreken. „Veel chirurgen, en doktoren zijn van Nolet gaan houden en zij hebben op die gronden geen zin dat op te geven". Ook is men bij het verplegend personeel m het Gemeente Zie kenhuis niet bijzonder gelukkig met een fusie op basis van een stichting. Directeur-geneesheer J. H. Leusink van het GZ en lid van de integratiecommissie: „Ik kan dat best begrijpen. De mensen hier zijn ambtenaar en zou eventueel besloten worden om samen met het Nolet in een stichting te gaan samenwerken, dan zijn ze dat niet meer. Over het algemeen heeft niemand zin in zulke veranderingen". Inmiddels hebben ook de hoofden van dienst in het Gemeente Zie kenhuis de mtegratïecommissie een brief geschreven. Hierin stelt men dat het misschien be ter is om een samenwerking aan te gaan basis van de Rege ling volgens de wet gemeen schappelijke regelingen. Vol gens deze GZ-medewerkers zijn er tal van goede voorbeelden in den lande aan te wijzen waaruit zou blijken dat een voor alle partijen aanvaardbare fusie- vorm betekent Schiedam Morgenavond om 7 uur zal de stichting Lentefeest in het jeugdcentrum aan de Dr. Schacpmansïngel een grote ba zar houden. Verder zat de stich ting op woensdag 5 februari om 8 uur in gebouw Irene aan de Nieuwe Haven een groot carna valsfeest houden. De toegang is gratis en men kan kaarten bestellen via telefoon 705381.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1