Teun Kornaat heeft zijn 'draai' gevonden ^Concurrentie Hans Lingen opnieuw aan kop kan GSS niet inhalen Tapijthal Perfekt met zeven teams Zaalvoetbalteam SW oppermachtig Negen doelpunten in acht wedstrijden a.mW-Z* mm§M Eerste team start in derde klas Wilton raakt handhal' veld kwijt 'niet nerveus Prestatie- .klassement Bal van de maand" NO AD en Aad van Asten hoog genoteerd 4 SCHIEDAMSCHE COURANT DONDERDAG 30 JANUARI 197= Teun Komaat (links) loerend op weer een kans. Vooral slimheid Vlaardingen Van iemand die erin slaagt om in acht wedstrijden niet minder dan negen maal te scoren kan - je moeilijk verwachten, dat 'ie onte vreden is over zichzelf. Dat is Teun Kornaat dan ook niet. Desalniettemin is het toch verrassend te merken hoe bijzonder makkelijk Hermes' 23-jarige spits zijn prestaties relativeert. Enkele uitspraken die in dat verband wel illustratief zijn: „Na die eerste Nuchtere opmerkingen Zo zal iedere speler er bij Her voor een speler die vorig mes wd over denken» ver drie wedstrijden (waarin hij overigens vijfmaal scoorde) was ik over m'n spel eigenlijk niet tevreden. Ik was veel te weinig aan de bal", en: „Je kan echt nog niet zeggen dat ik nu geslaagd ben bij Hermes. Ik heb pas acht wedstrij den meegedaan. Pas als het seizoen helemaal voorbij is en het is net zo gegaan als bij de laatste paar wedstrij den, dan wil ik wel geloven dat het me gelukt is bij Hermes". jaar nog voor het Vlaar- din'gse HVO uitkwam, maar die middels zijn doeltreffende acties in de hoofdklasse ondertus sen in de belangstelling van diverse betaalde ver enigingen schijnt- te -staan. Ook daarover is Teun Komaat trouwens buitengewoon nuchter. Komaat: „Betaald voet bal is niet direct wat ik -in m'n hoofd heb. Voor de bedragen die clubs - als SW en FC Vlaardin- gen er voor over hebben, zou ik er trouwens wei nig zin in hebben ook. Pas als ze echt goed zou- den gaan betalen, ja dan wordt het anders. moed ik. Ik sta er nauwelijks bij stil, dat ik door een beta lende vereniging zon kunnen worden benaderd. Ik zie mg voorlopig nog wel bij Hermes blijven. Ik heb het er goed naar m'n zin". één van het type Joop van Maurik of iets dergelijks. Met zijn zeventig kilo op een lengte van ongeveer één meter tachtig is Teun Komaat daar ook al lerminst voor gebouwd. Teun Komaat: „Ik geloof dat ik het vooral van een zekere slimheid moet hebben. Ik bekijk het al- bee- (Jver Hermes sprekend, prijst Teun Komaat de onderlinge sfeer en vooral ook het werk van Pim Visser, al voegt hij daar wel'aan toe, dat hij met z'n beperkte ervaring natuur lijk moeilijk kan vergelijken. Komaat: „Ik ben beslist beter gaan voetballen. Voor een deel natuurlijk, omdat ik nu drie Voorlopig heeft Teun Kor- keer in de week train. Bij HVO naat er veel succes mee. tijd graag een beetje; een bee tje wegsprint en, me weer eens terug laten zakken en dan opeens het gat ingaan, een bee- tje uitkienen waar de bal naar J toe kan springen bij een corner of bij een scrimmage. Dat soort dingen doe ik liever dan kei hard een duel Ingaan" Schiedam De zaalhand bal vereniging Wilton Fij- - enoord komt in de toe komst zonder speelveld te zitten. Dit is het be- - stuur door de directie van de scheepswerf me degedeeld, omdat het hand hal veld een andere bestemming heeft gekre gen- Dit probleem zal tij dens de buitengewone le denvergadering van mor genavond ongetwijfeld aan de orde komen. was dat maar één keer. Zoiets merk je natuurlijk weL Boven dien doet Visser erg veel aan sprinttraining. Juist daarvan heb ik erg veel plezier gehad.' Ik ben beslist sneller geworden sinds ik bij Hermes speel. Wij trainen ook nogal veel met de bal, vooral ook op aanvallende situaties zoals break-outs en schietoefeningen". Wie Teun Komaat in wedstrijden ziet scoren krijgt de indruk dat die schietoefeningen aan hem wel besteed 2ijn. In tegenstel ling tot bijvoorbeeld Ties van Negen goals in acht duels is nu eenmaal niet gek. Voor doelpunten is het trouwens, de laatste weken toch goed toeven bij Hermes. Teun Kor naat: „Gedeeltelijk het werk van Visser. Hij zet ons bewust aan tot aan vallend voetbal. We mo gen best eens risiko's ne men. Gaat het een keer tje fout dan zal 'ie daar over echt niet gaan lo pen griepen. Dat waar deer ik in 'm". Duppen en Aad van de Voort „Het gaat op het Ogenblik I. T„„„ X. dan ook we[ ,ekker_ Uit is Teun Komaat de rust zelve zodra hij voor de keeper ver schijnt Het lijkt erop alsof Kor naat op dergelijke momenten geen enkele nervositeit kent. Teun Komaat daarover; „Dat klopt eigenlijk wel. Ik wordt niet zenuwachtig voor 'n kee per. Als het me beter lijkt, wil ik 'm eventueel best passeren voordat ik schiet". Kornaat is dan ook veel meer een „voetballende" spits dan de laatste vijf wedstrij den hebben we negen punten, geloof ik. In on ze laatste vier thuiswed strijden hebben we bij elkaar niet minder dan veertien keer gescoord. Dat zijn toch leuke din gen voor het publiek. Men ziet nu eenmaal graag goals". Schiedam De Schiedam- se tafeltennisvereniging Tapijthal Perfekt staat met zeven teams aan het begin van de voorjaars competitie van de NTTB. Het is nu bijna tien jaa^ geleden dat de basis werd gelegd voor een tafeltennisclub on der het vaandel van het buurtclubhuis St. Jan gevestigd 'in de Over- schiesestraat Vijf jaar later zon het een „open" clubhuis worden, nu nog be kend als „De Reeling", In 1971 werd besloten te gaan deelne men aan de competities, zij bet In de lagere regionen hiervan. Om zelfstandigheid te bereiken en te kunnen voldoen aan de eisen welke de NTTB op het gebied van de speelruimte stel de wist het bestuur de directie van de Tapijthal Perfekt als sponsor aan te trekken. Onder de naam hiervan werd een tennisclub een vereniging en startte in 1973 als zodanig in de gelederen van de NTTB met als' speellokaal, zaal Tivoli, geves- tigd op de Nieuwe Haven. In deze voorjaarscompetitie drong het eerste team door naar de 4e klasse en rukte in het afgelopen jaar op naar de 3e klasse. Het trio wat het in de voorjaarscompetitie 1973 moet gaan maken bestaat uit Harry Kreischer, huidig vereni- gingskampioen; Ton Verdoes (aanvoerder) en Theo Ammers- dorffer. Als afdelingstegenstanders ont moet dit team 21-TJp 5; Bcrsje Buisman 1; Elan .7, alle drie uit Rotterdam; Bruynzeel Keu kens 5 Schiedam en Tavenu 3 uit Numansdorp. De eerste uit wedstrijd is morgen tegen 21- Up 5. Op 3 februari a.s. vindt het eerste thuistreffen plaats met Borsjes en Buisman, aanvang 20.00 uur in Tivoli. Het 2e, 3e en 4e team komen gebroederlijk uit in de 4e klasse; de drie overigen in de 5e klasse. Schiedam Het zaalvoetbal team van SW, bezig aan het eerste seizoen in de zaalcom petitie, blijft oppermachtig. En naar het schijnt, vast van plan de ti tel in de derde klas te verove- .ren.' Wekelijks worden de te genstanders van dit, steeds in ongewijzig de samenstel ling spelende team, naar een nederlaag ge speeld. Deze keer moest GVMD er met 6-4 aan gelo ven. Toch opende SW pas na 13 minuten spelen de score door een doelpunt van Bert van 't U- tb. Maar SW scoort wanneer het wil. En hoe! Want twee minuten later pikte Aad Putters ergens In de buurt van het eigen doel de bal op, stoof in één keer naar het doel van GVMD, passeerde en pas sant drie tegen standers en maak te er daama prompt 2-0 van- Een tegentreffer, gescoord door Pe ter van Twist, be paalde de rust- stand op 2-1. Nadat Aad Putters er al vroeg in de twee de helft 3-1 var» had gemaakt, kwam SW nauwe lijks nog in raeoi- lïjkheden. Dat kwam wel GVMD," dat door een doek punt in eigen doel op 4—1 werd gezet Weliswaar slaagde hierna Piet van Driel er in SW- goalie Henny Se- meyn te passeren, 4-2, maar via doel-' punten van Drie- kus Nels en Aad Verhoef liep SW uit naar 6-2. Jan van Pelt (6-3) en Koos Meenen (6-4) tekenden voor de eindstand. De overige uitslagen; PPSC—WOH A-jun. 4-7, Groe- noord 4—Botlek 2 2-5. Neptunus 2Leonidas 3 3—10, Wico 2—Groenoord 2 2-3, Schiedam Van 1 oktober 1974 tot 1 oktober 19t75 volgt een uit zes personen bestaande commis sie (Jan Bronne- man, Gé Krommen hoek, Rein van Raalte, Henk Roo- denrijs, Frans van Rijsbergen en Arie Verlinde) de ver richtingen van de Schiedamse sport clubs en individuele sporten. Onafhankelijk van elkaar kennen de commissie we kelijks punten toe (max. 1000 punten) voor die prestaties) welke er in' hun ogen voor in aan merking komen. Aan de ze „competitie" doet elke Schiedamse sportclub en individuele sporter (Incl. buiten Schiedam woon achtige leden van Schie damse clubs) automa-^ tisch mee. De door de commissie toe- gekende punten worden door de sportredactie van deze krant verzameld en omgezet in een gemiddel de. Een voorbeeld: Een bepaal de prestatie wordt door commissielid A gehono reerd met 300 punten; door B met 400 punten en door C 200 punten. Het totaal Is 'dan 900 punten. Deze punten worden gedeeld door het aantal beoordelingen (is: drie), dus is het gemid delde 300 punten. Dit puntentotaal blijft op de ranglijst gehandhaafd tot dé betreffende sport club, man of vrouw wéér punten worden toege kend. Van de nieuwe en de reeds behaalde pun ten wordt dan weer bet gemiddelde genomen. Op deze manier wordt voorkomen dat de fre quent in actie komende competitiesporten in het voordeel zouden rijn ten opzichte van de inciden teel prestaties leverende individuele sporten. Inzet van deze „competi tie" is een prijs van ca. duizend gulden welke door sponsor Sporthals Passage en deze kraqt beschikbaar wordt ge steld. 95 Schiedam - Voor GSS was het massaal afkeuren van het voor het afgelo pen weekei dc geplande voetbalprogramma een geluk bij een ongeluk. De ploeg van trainer Henk Steenbergen bezet te na drie weekeinden de eerste plaats in de strijd om de „bal van de maand". Toch leek hel hoge gemiddelde van '1 nog niet voldoende - verheid te bieden vooi de- eindzege. Tenslotte wachtt& GSS nog de moeilijke uitwedstrijd te gen DES'67. rocli Is het GSS geworden. D* zaterdag eerste Idasser kwam zelf dus niet in actie, maar de wel voetballende clubs in de KNVB bleken niet in staat hel gemiddelde zo hoog op tae vij zelen dat die eerste plaats in gevaar kwam. Het beteken! voor GSS in het tweede seizoen "waarin sporthals Passage de maandelijkse wedstrijdhal be- arhfkhaar stelt de tweede triomf. Ter verduidelijking: de vorige ba) werd gewonnen toen GSS nog ia de tweede'Uas speelde. Toen was het Ben van den Driessche die de bal ont ving oit handen van Frans van Rijsbergen. Twee.en drie in de eindstand van t denmaand januari werden FC Nieuw/land., en Schiedamse Met name de ploeg van Wim Poulus' heefthet deze maand niet meegezeten, want de wedstrijd tegen Boezem- kwartier werd voortijdig ge staakt Een tegenvaller dus Zvoor de club die dit seizoen overigens al twee keer op eerste plaats eindigde. Het momenteel zo sterk draaien de Martinit werd met middelde van 2.67 een goede vierde, terwijl Hermes DVS, dat op de vijfde plaats in de maand januari zelfs ver uit de productiefste ploeg dertien goals. Jammer alleen van die vijf tegentreffers, waar door het gemiddelde toch wat tegenvalt Wat teleurstellend is ook nu de lage klassering van de zz dag KNVB'ers. PPSC, in de cember nog winnaar, kwam de ze keer niet verder dan een 12e SFC en WK deze- keer ook niet aan te pas, want tegenover de tegentreffers kon WK geen en kel doelpunt stellen, terwijl ook SFC niet tot scoren kwam. Kiet onverdienstelijk is het optre den van de zondag KNVB'» Alleen DHS moest door de twee laatste nederlagen een stapje terugdoen, maar de overige clubs eindigden allen in de buurt van de eerste tien. De eindstand van de maand ja- nuarï luidt: 1 GSS 6.00 2 FC Nieuwiand 3 S-Boys 3.00 4 Martinit 2.67 5 Hennes DVS 2.60 6 Excelsior 1.60 7 Schiedam 1.60 8 SVDPW 154 9 Ursus 1.00 10 DRZ 1.00 11 WF 1.00 12 PPSC 13 DHS 14 HBSS 15 GTB 16 SFC 17 VVK 18 I Schiedam De zeventien de week in het SC-pres- tatïeklassement kan „de week van Hans Lingen" worden genoemd. De speler van Bruynzeel- keukens veroverde in Tiel de NTTB-Cup en kreeg voor die prestatie maar liefst 234 punten. Het hoogste gemiddelde dat tot nu toe werd be haald. Ook Harga-coureur Aad van Asten maakte in het klassement een goede sprong. Het is het resul taat van zijn goede rij den van de laatste we ken en vooral zijn pres taties tijdens de Rotter damse Zesdaagse. De commissie beloonde hem met een gemiddelde van 167 punten. NOAD slaagde er in om als derde boven de hon derd punten grens te ko men. De Schiedamse ta feltennissers waren de competitie zo zwak ge start, maar herstelden zich tegen Salamanders volledig. Het resultaat: 134 punten.' Ook de zeventiende week leverde weer heel wat goede prestaties op, die echter net niet in aan merking kwamen voor het pre dicant „uitschieters". De door de commissie toegekende hon derd punten hebben dan ook weining Invloed op de ran glijst, maar zijn meer bedoeld om aan te stippen dat de gele verde prestatie tdch boven de middelmaat uitreikt. Zoals Hans van Kasteren, de at leet van Fortuna, die in de dui nen van Hoek van Holland de cross van de AV Maassluis op zijn naam bracht Ook het he renbasketbalteam van Juventus veroverde weer eens honderd punten omdat het er in slaagde tegenstander Lakers, waarvan Excelsiori20, SVDPW en Schie dam er door de commissie even werden „uitgetild". De overige clubs die honderd punten ver overden zijn: SZC waterpolo heren, DWS dames handbal, SSC Harga, Scylla dames hand bal en het zaalvoetbalteam van SW. Natuurlijk heeft de stormachtige opmars van Hans Lingen en Aad van Asten gevolgen voor de totaalstand. De tafeltennis ser van Bruynzeel klom zelfs in een keer naar de eerste plaats, die hij enkele weken geleden moest afstaan aan de boksver eniging De Haan. Ook Aad van Asten maakte een flinke spron- g: van de 12e naar de 8-ste plaats. De totaalstand na de 17e week luidt: 1 Hans Lingen (tafelten nis) 180 pt; 2 SBV De haan (boksen) 175 pt; 3 SZC jeugd tot 20 jaar (waterpolo) 167 pt; 4 DHS (voetbal) 153 pt; 5 Ralf van Kasteren (atletiek) 150 pt; 6 Asvion dames (cricket) 150 pt; 7 Klaas Koetje (wielrennen) 147 pt; 8 Aad van Asten (wielren nen) 142 pt; 9 Bruynzeel (tafel tennis) 130 pt; 10 Hans van Kasteren (atletiek) 125 pt 11 DWS dames (handbal) 125 pt; 12 Martinit (voetbal) 125 pt; 13 Spirit dames (hockey) 125 pt; 14 SW (Voetbal) 125 pt; 15 GTB (voetbal) 12g pt; HVK dames (handbal) 125 pt; 17 Hermes DVS (voetbal) 122 pt; 18 Juven tus heren (basketbal) 119 pt; 19 UVG heren (handbal) 116 pt; 20 NOAD (tafeltennis) 117 pt. 21 Midhat Ustovic 111 pt; 22 PPSC (voetbal) 109 pt; 23 Nico van Slobbe (tafeltennis) 108 ,t; 24 Scliiedam (voetbal) 108 pt 100 punten: Ruud Pijper, Marcel Blomsteel, SZC dames en heren waterpolo, Ursus, SVDPW, Schiedamse Boys, Excelsior^O. WF.SW zaalvoetbal, Peter van Wijk, Herman Brinkman, Jan Breur, Ge me Mak, Perry Bal vers, Wilton dames, UVG da mes, Scylla dames, DWS heren, SSC Harga, Odi, Succes, Den- -nis Schmidt, Erik Veldhoven, Johan Seip, Juventus dames, Juliana heren, Wim Ra dings en John Doornbos.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4