Lager moyenne 'beslist over Piet Wan nerda rn SZC en Poseidon gelijk op Damesteam Juventus zet deur naar eredivisie op een kier Marcel Blomsteel vlamt weer Tapijthal Perfekt start met verlies 'VEEL SPANNING IN FINALE TWEEDE KLAS LIBRE 13! |VV oefent jgen NAC Jan Breur naar EK in Berlijn Softbalteam slaat aanbod af Succes ontvangt Spirit Verlies van herenteam tegen Red Stars '/f SCHIEDAMSCHE COURANT - DINSDAG 4 FEBRUARI 1975 Schiedam De driedaag se finale tweede klas li- bre heeft een ongemeen spannend verloop ge had- Onder grote be langstelling in biljartpa leis „De Griffioen" fi- nlschten Goos, Warmer dam en Nieuwenhuizen ieder met tien punten, waardoor het moyenne de beslissing moest ge ven. Voor het eerst dit seizoen in alle finales van het district Schie dam was er een alterna tief voor nodig om de winnaar, welke uiteind elijk Harry Goos van Sunglight was, aan te wijzen. Zijn moyenne was 4.67 en daarmee promoveerde hij, evenals Schiedamse Piet Warmerdam (DVK '73) met zijn 4.64, naar -> - HIHbB e Koning laatste plaats... de eerste klas van het district. Ook Piet Lagen dijk van De Waal klom naar die hoogste Was (omdat het district geen hoofdklas heeft) maar dat bereikte hij al in de voorronden. Na afloop reikte districtsvoorzit ter J. M. 'van Vngt de prijzen uit en deelde mee dat Harry Goos naar het gewest zal wor den afgevaardigd op 14, 15 en IS februari in Rotterdam. Spanning, zoals gezegd, tot het laatste toe maar ook een toer nooi met verrassingen omdat Jan Nieuwenhuizen van De Griffioen algemeen als de ge doodverfde kampioen was ge- noemd. Weliswaar won Nieu wenhuizen zijn openingspartij van jeugdige Leo van der Hei den in slechts 21 beurten, bleef daarna ook nog overeind tegen Jan de Koning in 37 beurten, evenals hij in 32 beurten Ed Barg versloeg, maar toen door kruiste Maarten Poot, de win naar van vorig jaar, zijn snode plannen en verloor in 39 beur ten. Waardoor Harry Goos, al die tijd secuur spelend, alleen als onge slagen biljarter overbleef. Want de Vlaardingers, die In zijn ope ningspartij Maarten Poot had weggezet in 25 beurten, ver-1 sloeg daarna Ed Barg (32 beur ten) en na Jan de Koning ook nog eens te hebben verslagen in een partij met een moyenne van zelfs 5,35, was Leo van der Heiden het volgende slachtof- fer. Piet Lagendijk kwam ver volgens maar twee caramboles te kort cm de Vlaardinger af te wijzen (21 beurten), maar daarna sloeg de vlam in de pan. Piet Warmerdam lager moyenne... EVENWICHT Want nadat Jan Nieuwenhuizen' met speels gemak Piet Warmen- dam had verslagen in slechts 19 beurten en daarbij een gemid delde baalde van 7.89, verloor Harry Goos onverwachts van Piet Warmerdam. In 26 beurten en. dat maakte het toernooi op de laatste dag extra spannend Jan Nieuwenhuizen bracht in 58 beurten Piet Lagendijk tol staan' en toen hadden Harry Goos, Jan Nieuwenhuizen, en Piet Warmerdam ieder 10 pun ten. Daarom de beslissing via het ge middelde en daarin won Harry Goos met 4.67. Piet Warmer dam bleef staan op 4.64 en Jan Nieuwenhuizen op 4.17. Eindstand; 1. J. H. E. Goos (Sunglight) 2. P. Warmerdam (DVK '73) 3. J. M. H. A. Nieuwenhuizen (Grif) 4. P.Lagendijk (De Waal) 5. L, v. d. Heiden (Griffioen) 6- E Barg (Tonegido) 7. M. Poot (Centrum West) 8. J. de Koning (De Sluis) 10 959 205 4.67 26 10 993 214 4.64 50 10 972 233 4.17 50 8 1029 259 3.97 36 8 929 234 3.94 33 4 897 226 3,96 29 4 868 261 3.32 32 2 776 236 3.28 21 SCHEED AM-S VV, dat het ko- mende weekeinde niet voor de .competitie in actie hoeft te ko men, benut dit vrije weekeinde -voor het spelen van een oefen wedstrijd tegen de eredivisie club NAC. De wedstrijd wordt in Breda gespeeld en begint zaterdagmiddag om half drie. SCHIEDAM Jan Breur, bezig aan zijn eerste seizoen als pro fessional, is uitgenodigd om op zondag"-23 februari deel te ne men' aan het Europees kam pioenschap voor stayers in West-Berlijn. De Schiedamse wielrenner rijdt achter gangma ker.. Joop Zijlaard. Jan Breur stond aanvankelijk reserve, maar neemt de plaats in van de Australiër Perkins die zich heeft teruggetrokken. Jaarvergadering SWV Harga SCHIEDAM De SWV Hars» houdt vanavond de jaarlijkse algemene ledenvergadering in de wielerbaan-kantine op Har- ga. Belangrijk punt op de tien onderwerpen tellende agenda is debestuursverkiezing. Overi gens is er bij de SWV Harga slechts één vakature, die ont stond doordat de heer Smol ders zich wegens drukke werk- - zaamheden moest terugtrekken als commissaris. De vergade ring begint om acht uur SCHIEDAM Het softbalteam van Schiedam zal geen gebruik maken van de mogelijkheid om komende seizoen landelijk te gaan spelen. Dit is het resultaat van een bijeenkomst met de leden, waarin werd besloten niét'in te gaan deze promotie. Aanvankelijk zag het er 'naar uit "dat Schiedam en het Am sterdamse Pirates via beslis singswedstrijden zouden gaan uitmaken wie de vakante plaats in de landelijke eerste klas mocht gaan innemen. Echter ook Pirates ziet van promotie af .De competïtïeleider gaat nu contact opnemen met The Ducks uit-'Boxtel, de derde club dié?Tn.v aanmerking komt voor promotie Een van de partijen in zaai Tivoli, TH Perfekt haalde er geen winst uit Schiedam Het eerste tafelten- nisteam van Tapijthal Perfekt moest in de 3e klasse NTTB de voorjaarscompetitie openen met een bezoek aan het Rotter damse 21 Up en kreeg hier een nederlaag te incasseren. Met 6-4 trokken de gastheren die in de vorige competitie nog uit kwamen in de 2e klasse aan het langste eind. Voor TH Perfekt, dat het zonder clubkampioen Harry Kreischer moest stellen, was dit een be vredigend resultaat. Zijn ver-1 vanger, Dick Ammerdorffer, wist één partij te winnen en verloor de twee overigen. Zijn teamgenoten, Theo Ammer dorffer en Ton Verdoes, kwa men elk twee keer tot winst en boekten één nederlaag. Het tweede team kwam niet aan de wedstrijdtafels nu het tref fen met Elan 15 moest worden uitgesteld. Uitslagen overige vijf teams; TH Perfekt 3-Intiem 7 5-5; TH Perfekt 4-Elan 17 8-2; TH Per fekt 4-Intïem 9 6-4; Bruynzeel 12-TH Perfekt 6 8-2; Xerxes B-TH Perfekt 7 10-0. Schiedam Na een zeer mat begin tegen het kwalitatief mindere, maar traditioneel lastige team van LAC behaalde SZC in Bad West ui teindelijk toch een ruime 9-2 zege. Ook concurrent Poseidon maakte in Rid derkerk geen fout door OSV-Oudewater met 6-3 terug te wijzen. Met 10 uit 5 gaan SZC en Posei don nu samen aan kop. Na het a.s. weekend staat voor zaterdag 15 februari de topper SZC- Poseidon op het pro gramma- Uitgerekend tegen het laagge plaatste LAC keek SZC voor bet eerst in deze competitie tegen een achterstand aan toen de Rotterdamse ploeg dank baar profiteerde van weifelend Ingrijpen van de SZC-achter- hoede. Na enkele krachteloze aanvalsactles gelukte het Ben Kramer Freher tenslotte toch de stana nog in de eerste perio de gelijk te trekken. In het tweede kwart gaf Willem- Jan Looman SZC de leiding waarna LAC met een man meer weer op gelijke hoogte kwam (2—2). Bij een numerieke meerderheid voor SZC gaf Die ter Kros SZC andermaal de leiding (3-2). Vlak daarop zorg de laatstgenoemde speler onge wild voor het breekpunt in de wedstrijd: hij reageerde te fel op vastpakken door zijn tegen stander en werd voor een mi nuut uitgesloten. Weer kreeg LAC dus de kans met een man meer gelijk te komen. In plaats van 3-3 werd het ech ter 4-2 omdat LAC de bal ver speelde en'de uitgebroken Wil lem-Jan Looman toen met een man minder doelpuntte. Daar na liepen de Schiedammers de finitief weg. Willem-Jan Loom an (strafworp) en Wim van der Kolk (man meer) zorgden voor 5-2 en 6-2. In het laatste speldeel scoorde het nu ineens weer vlot spelende SZC.nog driemaal via Dieter Kros, Ben Kramer Freher en Ruud Kramer Freher, wat dus in de eindscore 9-2 resulteerde. De SZC-reserves, die vanwege de wedstrijd van SZC 1 in Ba- rendrecht zonder Willem-Jan Looman, Frits Smits en Nico Kramer Freher tegen ZPB 2 aantraden, leden met 4-1 de eer ste nederlaag. SZC 2 blijft ech ter aan de leiding. SCHIEDAM Het korfbalteam van Succes speelt morgenavond In de sporthal Margriet tegen het Vlaardingse Spirit. Op papier een niet zo sterke tegenstander, maar daar staat tegenover dat ook Succes de puntjes nog heel goed kan gebruiken om niet in aanmerking te komen voor degradatie. Een stapje terug lijkt voor dit team beslist niet nodig, maar de belangrijkste oorzaak van de lage plek op de ranglijst lijkt nog steeds een kwestie'van inzet. De wedstrijd begint om half tien. Schiedam Het dames- basketbalteam van Ju ventus speelde in Den Haag tegen Idem-Jum pers, dat met twee pun ten achterstand op de derde plaats staat in de eerste divisie. Juventus1 nu zonder zowel Anneke als Tineke Aleman, wil de bewijzen dat de ne derlaag van vorige week tegen Olympia, slechts een misstap was en be gonnen daarom uiterst geconcentreerd, wat di rect een 4-0 voorsprong opleverde. Idem-Jumpers bleek echter over een formidabel afstandsschot te beschikken, waarvan zij keer op keer gebruik maakte. Omdat de razendsnelle meisje» van Jumpers ook uit breaks regelmatig scoorden, zag Ju ventus geen kans om een voor sprong van meer dan twee pun ten te nemen. Het was eigen lijk al een prestatie op zich dat Juventus, tegen het in die fase werkelijk uitstekend spelende Jumpers, de voorsprong vast kon houden. In de tiende minuut zag de tegen stander echter toch kans om een 16-13 voorsprong te nemen. Jumpers, dat de hele wedstrijd na elk doelpunt gepressd had, werd toen een tikkeltje over moedig, wat Juventus en met name Arja van de Heuvel, die de toch zeker niet langzame tegenstander op pure snelheid klopte, kans gaf om met breaks de score weer in evenwicht te brengen. Aan het eind van de eerste helft konden de Schiedamse dames door een goed spelende Sylvie Cordemans en een eigenlijk voor het eerst dit seizoen ook aanvallend op dreef zijnde Ine ke de Wijs een 31-24 voorsprong opbouwen. Een wat al te non chalant verdedigen in de laatste minuut gaf Jumpers de kans om tot de rust nog tot 31-28 in te lopen. In de tweede helft besloot coach John van Hese om door middel van de, door Inventus heren team succesvol toegepaste, 3-2 zone verdediging, het afstands schot van de tegenstander uit te schakelen. Ook Jumpers leg de zich in de tweede helft toe op verdedigen, wat tot gevolg had, dat pas in de zevende mi nuut het eerste velddoelpunt gescoord werd. Dit verdedigende spelen werd door beide ploegen zo goed uit gevoerd, dat zij geen van beide kans zagen veel te scoren. Zo doende kwam de voorsprong niet in gevaar, maar het lukte hen ook niet om het verschil tot meer dan vier punten uit te breiden. Omdat Juventus van de elfde tot de zestiende minuut helemaal niet tot scoren kwam, kon Jumpers nog tot 39-38 te rug komen, maar door doelpun ten van Arja van de Heuvel en Marja Kooijman werd de tegen stander gauw van de laatste illusie beroofd. In de laatste minuten werd de wedstrijd rus tig uitgespeeld en de in de twee de helft goed spelende Jenny de Visser bepaalde de eindstand op 4843. Door deze overwin ning is weer een concurrent voor de tweede en dus promo tie-plaats, op een achterstand van meer dsn twee punten ge zet Topscoorsters waren Sylvie Cordemans en Arja van de Heuvel met 13 en Ineke de Wijs met 11 punten. NEDERLAAG De heren van Juventus speelden in Soest tegen middenmoter Red Stars. Juventus begon overdonderend en nam door goed verdedigen en zo mogelijk nog beter aanvallend al snel een 14-2 voorsprong. Red Stars, dat over een jonge snelle ploeg beschikt, met een uitstekend af. stands schot, liep daarna echter langzaam in. daarbij geholpen door Juventus, dat hoe wel de heer en meester in de rebound er aanvallend steeds minder van terecht bracht Red Stars maakte in de 18de minuut ge lijk 34-34 en stootte door naar een 42-38 voorsprong bij de rust In de tweede helft bleef Red Stars uitstekend schieten, tegen Juventus, waarvan maar twee spelers, Wim Cordemans en Jaap Boon, aanvallend op dreef waren- In de daaropvolgende minuten wond Juventus zich deimate op over inderdaad merkwaardige beslissingen van de nogal in consequente, maar zeker niet partijdige scheidsrechters, dat het basketbalpeil er zichtbaar onder leed. Red Stars profiteer de hier uitstekend van en liep binnen de kortste keren uit tot 75-67 in de 16de minuut. De laatste minuten consolideerde de tegenstander de voorsprong bekwaam en won dan ook ver diend met 80-74. Topscorers waren de briljant spelende "Wim Cordemans met 26 en Jaap Boon met 22 punten. Ruim veertig belangstellenden volgden gister avond in SW's para-medisch cen trum de uiteenzet ting van fysiother apeut Jan Post, met als onderwerp blessures in de sport, de gevolgen er van en de be handeling. Onder de belangstellen den bevonden zich veel EH- BO'ers en verzor gers van sport clubs. De bedoe ling is om ook in maart weer een dergelijke bijeen komst te houden. Van onze sportredactie Dordrecht Voornamelijk de jeugd van het gesubsidieerde Rotter dam zorgde voor verrassingen in de tweede Spido-duels In het Dordtse Combibad. Zoals Eline Herfst die maar liefst 17.2 sec. afknabbelde van bet krlngrccord dat op naam stond van Ada Pors (400 wissel) bij de meisje» onder 14 jaar. Terwijl 'Maritzka van der Linden respect afdwong met baar i.19.7 op de 100 school en daarmee het sinds 1970 op naam van Petra Bat staande kringrecord vermorzelde. Beide Rotterdamse talenten veroverden hiermee een plaats bij de win ter kampioenschappen, die 8 en 9 maart in Deventer worden gehouden. Ook Judith Verkerk bleef in dat veld niet achter en pakte op de 200 vlinder het kringrecord af van Ada Pars in een tijd van 2.30.1 Ruud Pijper voldeed met zijn 2.19.8 over de 200 vlinder aan de limiet voor de winter- duels, terwijl voorts de jeugdige VZC'ers over vrijwel alle linies tot snellere tijden kwam. Pau- lien Benne zwom een fraaie 100 rug in 1.40.7 (vijfde plek) en Roberto Brugmans kwam op de 100 vrij tot 1,25.7. Irma Voor- ham liet op de 100 rug 1.25.2 voor haar afdrukken en Anne-* ke van der Ende klokte 1,25.9 Marcel Blomsteel had weinig con currentie op de 100 vlinder en klokte 1.21.7. en daarmee be wees de kleine Schiedammer weer te kimnpn vlammen. Mar- jon van Neuren kon al dat ge weld van Maritzka van der Lin den niet afwenden en nestelde zich met 1.25.4 op de tweede plaats. Eline Herfst werd hier derde. Uitslagen: 200 vlinder gemengd; Ruud Pijper 2.19.8, Judith Ver kerk 2.30.1. 100 vrij jongens: Robbie Claas 1.57.5, Eric Zwanenburg 2,14.6 100 rug meisjes: Nicole PaulusSen 1.50.9, Faulien Benne 1.40.7. 100 vlinder jongens: Hans van der Velden 2.50.8, 100 school meisjes: Anja Moerer 1,52.9, Corrie van der Ende 1.45.4 100 vrij jongens: Roberto Brug- mans 1.25.7 100 rug meisjes: Nanada Hartel- veld 1.30.1, Els But 1.35.3, Irma van der Ende 1.25.5, Irma Voor- ham 1.25.2, Anneke van der Eb de 1,25.9. 100 vlinder jongens: Wout van Zeeland 1.36.7, Marcel Blom- steel 1.21.7 (eerste). 100 school meisjes: Monique Brugmans 1.32.5, Marianne But 1.29.6, Marjon van Neuren 1.25.4. 100 vrij jongens: Arjan Ydo~ 1.16.2.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4