Baanrcoi nmissie loopt in lustrumjaar op grote de orb raak SggÉË mm Sportraad: openheid om iets te kunnen doen Succes werkt zich omhoog WIÈiSÊÊÊÊÊI Profwedstrijden in kader SeMedam-700 feifrfï ff'.v Aankomend draaier of machine-bankwerker ervaren boekdrukker BBBfwfëÊÊtËÈÊ$M$!SÈk* w?8 Softbaltoernooi voor scholieren Zaalvoetbal programma J/.DE VOS B.V. DRUKKERIJ VLAARDINGEN §€raaiimachifiis£ assistent Kraanmachinist B.V. MAGNESIET- EN AMARILFABRIEKEN „MAF" ERVAREN, ENERGIEK PERSOON manotherm-industrial b.v. INSTRUMEMTFSTTERS SCHIEDAMSCHE COURANT ZATERDAG 8 FEBRUARI 1975 Schiedam De voorberei dingen op het faaanseï- zoen zijn in volle gang. De activiteiten hebben tevens iets feestelijks, want de wielerbaan "Schiedam" gedenkt dit jaar het eerste lustrum. Dat een en ander samen valt met "Schledam-700" is voor de baancommis sie een prettige bijkom stigheid. Maar het is tevens een van de redenen waarom de baancommissie meent wat meer op de voor grond te moeten treden. "Wij moeten nu uit de achterhoede vandaan en proberen munt te slaan. uit de geweldige belang stelling die er voor de baansport Is gekomen", luidt öe kreet. Hierbij wordt gekeken naar de "ruim honderdduizend kijkers die het ovaal van sportpaleis '^Ahoy "Omringden tijdens het ■■'"bijna voorbije winterseizoen. Naar schatting, zo rekent de baancommissie, bevond zich onder die enthousiaste menigte raim twintig procent Schie dammers. Reden voor de com missie om te stellen: "Waarom dan niet meer toeschouwers rond de Schiedams e wieler- baan?** De' -zaak wordt realistisch beke ken. Publiek dat komt, mits er kwaliteit wordt geboden. En die betere renners komen alleen dan,1 ais er een aantrekkelijk prijzenschema in bet vooruit zicht wordt gesteld. En dus gin gen enkele leden van de baan- V, m nvfVi-' - Met de komst van de Javanti-dernies kwam er meer publiek. Een tendens die, zo hoopt de baancommissie, zich in het lustrumjaar zai voortzetten. commissie aan -het werk om tijdens de Rotterdamse zes daagse enkele mogelijke spon sors te benaderen. Naar thans Deze vlotte wijze van "zaken- blijkt een uitstekend gekozen doen" inspireerde de baancom- moment missie om ook na de zesdaagse te blijven ijveren voor een rui mer prijzenbudget En met suc ces, want in Schiedam werden jawel Ier De Vlerk een prijs van ver boven de duizend gul den), sporthuis Passage (een hometrainer) en De Bokaal (een fraaie beker), gestrikt als sponsors. Het zijn prijzen die via klassementen aan het einde van het seizoen bij de win naars terecht zullen komen. Andere sponsors zijn ERAD (voor de amateurs), schoon maakbedrijf Ender (voor de nieuwelingen) en voor de junio ren een sponsor die onbekend wenst te blijven. Maar er is meer. Dirk van Staalduinen, ei genaar van café Bij 't Hof in Honselersdijk stelt een prijs be schikbaar voor de beste West- landse renner, terwijl de oud- voorzitter van het Leidse Swif- U Combinatie een trofee en geldprijs uitlooft voor de beste renner uit Leiden en omstre ken. PROFESSIONALS De onverbiddelijke publiek trek ker van bet seizoen wordt al op 25 mei verreden, in het ka der van "Schiedam-IOQ". Op het Schiedamse ovaal doelle ren, dan de door jan Derksen gecontracteerde professionals, wat mogelijk is geworden door de commissie die de festivitei ten rond Schiedam-? 00 organi seert. Nocbthans hoopt de baancommis sie op meer financiële mogelijk heden, waardoor het lustrum jaar kan worden aangetekend als het seizoen van de door braak. Zo bekeken staat de baancommissie voor een heel belangrijk seizoen, waarin en eventuele mislukking fataal kan zijn- Gezien de nu al ont plooide activiteiten ziet het daar overigens niet naar uit- Clubs argwanend tegenover inventarisatie-onderzoek Schiedam Het inventarisatie-onderzoek van de Schiedamse sport verloopt niet naar wens. Althans anders dan de sportraad zich bij het samenstellen van de enquête had voorgesteld, want, zo bleek tijdens de recent gehouden vergadering van de sportraad, het aantal negatieve reacties overheerst De sportraad meent dat „onbegrip en angst voor inbreuk op de privacy" hiervoor de belangrijkste oorzaak is. - „Wat willen we nu eigen lijk met dat inventarisa tie-onderzoek?" Arie Verlinde, voorzitter van het dagelijks bestuur van de sportraad, stelde tijdens de vergadering van de sportraad deze vraag, om er meteen het antwoord aan toe te voe gen.' „Om daadwerkelijk wat voor de clubs te kunnen gaan doen, moe ten we gegevens hebben, liefst zoveel mogelijk" Verlinde heeft er echter alle be grip voor dat de clubs niet staan te trappelen om, zoals het werd omschreven, de bille tjes bloot te geven. Vragen die betrekking hebben op de finan ciële situatie van de clubs, worden vooralsnog door de clubs met enige argwaan beke ken. Nie ten onrechte. Maarten Eising vertolkte tijdens de vergadering van de sportraad de mening van de in een belangenvereni ging ondergebrachte voetbal clubs: „Men is argwanend, om dat er wel uitvoerig gevraagd Schiedam In de Margriethal heeft de korfbalploeg van Succes een overwinning behaald op het Vlaar- - dingse Spirit: 64. Het werd een rommelige en vrij harde wedstrijd. De persoonlijke duels waren zeer talrijk en fel. Dit kwam omdat beide ploegen het aanvalsspel met veel mensen onder de korf uitvoer den en dit gaf steeds een opeenhoping van speelsters en^spelers te zien waarin altijd wel iets gebeurde waarvoor de scheidsrechter moest fluiten. Hierdoor kwam van goed korfbal Spirit heeft nog 5 minuten mei Het tegendoelpunt van Spirit weinig terecht en gaf het ge heel een rommelig aanzien. Beide ploegen kanden de pun ten goed gebruiken en er werd dan ook met 100 procent inzet gespeeld. Uitblinker en topscorer in deze wedstrijd was Chris Alblas die een man minder gespeeld door dat een heer bij een schermut seling onder de korf een bloed neus opgelopen had. Van deze numerieke meerderheid heeft Succes niet kunnen profiteren. Wel kwamen er mooie kansen maar die werden onbenut gela- niet alleen 3 doelpunten maak- integendeel, het was Spirit die otf kon de overwinning van Suc ces niet meer in gevaar bren gen. Succes is door deze over winning een middenmoter ge worden en de kans op degrada tie is nu wel voorbij. te, maar ook opviel doordat hij veel ballen wist te onderschep pen. Hij was het ook die na drie minu ten Succes met een ver schot aan een voorsprong hielp. Ine ke Kramer, ook al van ver, bracht de voorsprong op 2—0. Lia Duifhuizen bracht haar te genstandster door een schijnbe weging op een afstand en schoot nummer 3 er in. slag van rust, een tegendoel punt scoorde. Na de pauze liep Spirit zelfs in naar 3—2, maar Chris Alblas bracht zijn ploeg Schiedam -Gevraagd: Kon. Wilhelminalaan N.Z. 7, Vlaardingen, tel, 350072, Na 17.00 uur tel. 346549. Wij vragen per 1 maart a.s. bekend met Hefdelberger cylinder en degel auto ma ten Soil, te richten aan: Postbus 168 - Vlaardingen of na teLaf spraak. Tel.: 010 - 34.35.59 of J}' 35.60.15. weer op een marge van 2 doel punten. Peter v.d. Zouwen gaf Succes een 5—2 voorsprong door een strafworp te benutten. Via een tegendoelpunt was het weer aanvoerder Chris Alblas die een doorloper naar behoren afrondde en 6—3 liet noteren. - Het zaalvoetbalpro gramma voor komende maan dagavond in de sporthal Mar griet luidt: 19.15 uur DRZ- ZW2 dames; 20.00 uur Wico 3Groenoord 3; 20.45 uur Groenoord 4SC Voome 2; 21.30 uur PPSC-—Hellevoet- sluis; 22.15 uur SW—RFC. Schiedam - Het bestuur van het rayon Rotterdam van de KNBSB heeft da Zwijnd- rechtse honk- en softballver- eniging Compri/Z de organisa tie van het eerste regionale schoolsoftballtoernooi in het rayon Rotterdam toegekend. Dit toernooi Is gepland op dinsdag: 20 mei 1975 en zal worden verspeeld op het sport complex Bakestein, dat gele gen is aan de spoorlijn Rotter dam-Dordrecht. De Zwijnd- rechtse vereniging verkreeg dit toernooi na de succesvolle or ganisaties in de afgelopen drie Wegens uitbreiding van ons Kranenpark vragen wij een ervaren op mobiele kraan. In bezit van groot rijbewijs. Wonende in Ft/dam of naaste omgeving. Vfr Tevens^vragen wij een met klein- en/of groot rijbewijs. Leeftijd van 18-20 jaar, wonende in frdam of naaste omgeving, "S. G.'v.- Loenhout B-V." kraanverhuur, Aalbr.kade 127. R'dam. Tel. 010-250447 en 233256. Na 18.30 u. 010*155689 en 651441, VLAARDINGEN (HOLLAND) Voor ons ongeveer 75 jaren gevestigd bedrijf op het gebied van breken, malen, classifieren, verpakken en opslaan van mineralen met ca. 90 werknemers zoeken wij een in de leeftijd van 30-45 jaar met goede organisato rische en contactuele eigenschappen. De aard van het werk brengt mee dat een goed© feeling voor de technische gang van 2aken, enige kennis van mineralen en moderne talen mede be langrijk worden geacht. Hij zal verantwoordelijk zijn voor de fabrieks- exploitatie en daarbij voornamelijk de volgende werkzaamheden verrichten: indeling van de produktïe op een 10-tal uiteenlopende units. aannemen van pfoduktie-personee). het mede bepalen van het loonbeleid voor het produktie-personeel. het vaststelten van de kosten in de verschillende fasen van het bewerkingsproces. het onderhouden van contacten met daarvoor in aanmerking komende overheidsorganen. het indelen van de werkzaamheden voor inkomende ladingen. toezicht houden op voorraden en dagproduktie. Geboden wordt: 13 maandsalarissen per jaar. gratificatie. 20-24 dagen vakantie per jaar (afhankelijk van leeftijd) 8% vakantietoeslag. vergoeding van autokosten. Bemiddeling bij het zoeken naar een passende woongelegenheid. Geïnteresseerden gelieven hun sollicitaties met pasfoto te richten aan: B.V. Magnesiet- en Amariffabrieken "MAF" Afdeling Personeelszaken, Kon. Wilhelminahaven HZ 21 Vlaardingen 010-340411 Jaar, In 1973 startte Campri- Zwijndrecht voor het eerst met het organiseren van een school- softballtoemool voor Zwijn d- rechtse scholen. Het secretariaat van Compri-Z heeft ir> de afgelopen week een kleine tweehonderd formulie ren aan scholen uit het voortge zet onderwijs verzonden, waar van de plaatsen zijn gelegen in het rayon Rotterdam. De Zwijndrechtse organisator hoopt vertegenwoordigende schoolteams te kunnen begroe ten uit Rotterdam, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Gouda, Dordrecht en zelfs Gorinchem, waar nog geen honk- en/of seft- ballvereniging is opgericht Het toernooi is door de KNBSB als regionaal toernooi erkend. Dit houdt voor de winnaar in, dat deelgenomen kan worden aan het Nederlands schoolsoftball - kampioenschap. Waar dit toer nooi dit jaar wordt gehouden is nog niet bekend. De leeftijds grens voor de deelnemende schoolteams ts gesteld op 18/19 jaar. Dit om ook voor de klas sen uit het HAVG-onderwijs mogelijkheid te scheppen te kunnen deelnemen. Inlichtin gen omtrent dit toernooi kun nen worden ingewonnen bij de secretaris van de vereniging Compri-Zwijndrecht, de heer G. C. Vaandrager, Willem de Goedeweg 9 te 2wijndrecht Te lefoon (078) 25913. wordt naar de inkomsten, maar met name de uitgaven komen nauwelijks aan de orde" Zij het met enige tegenzin, zullen de voetbalclubs toch gehoor geven aan de oproep om het etfquete- boekje zo zorgvuldig 'mogelijk in te vullen. De enquête heeft tot doel om een zo breed mogelijk inzicht te verkrijgen in de bestaande si tuatie van de sportclubs. Arie Verlinde: „Uit de door ons" ver.v kregen cijfers kunnen we, een totaalbeeld krijgen van de Schiedamse sport. Dan kunne/ we gaan werken en prioriteiten stellen" Het is duidelijk dat dé sportraad pas werkelijk tot ac tie kan overgaan als ze weet waar in het Schiedamse sport, leven de urgente knelpunten zitten.' Het zijn de gegevens die noodza kelijk zijn om op korte termijn het „verlanglijstje" van de spor traad te kunnen gaan uitvoe ren. Hoog genoteerd staan on der meer het verwezenlijken van een functionele sportraad en herziening van het subsidie beleid. „Maar" zegt Arie' Verlin de, „om dit te kunnen realise ren hebben we wel gegevens nodig waarmee we .de betref fende instanties om de oren kunnen slaan. Zonder die gege vens zijn we nergens" Is het inventarisatie-onderzoek voor een aantal clubs niet meer dan een kwestie van „meedoen11 andere clubs, met name iiTde sector van de indoorsporten, hebben er juist hun hoop op gevestigd. Het onderzoek'zal, zo menen die clubs, aantonen dat de uitgaven niet door de inkom- sten kunnen worden gedekt. De kosten van zalen, sporthal, dure trainers en vaak verre reizen kunnen door de vaak kleine clubs niet langer worden opge bracht. Voor deze clubs kan het inventarisatie-onderzoek een positief resultaat opleveren. Subsidiëring naar behoefte is dan ook de kreet die tussen de re gels van het inventarisatie-on derzoek valt te lezen. Een. gun stig geluid, omdat er voor elke tak van sport nu eenmaal ande re maatstaven gelden. Positief ook, omdat elke club voor zich een eigen beleidslijn volgt. En al die gegevens dient de spor traad te weten om werkelijk iets te kunnen gaan doen- Hoe eerder hoe beter AMPèRESTRAAT 4 VLAARDINGEN TELEFOON 010.18.90.11, Voor karwei-werkzaamheden aan boord van schepen, booreilanden en in de chemische- en petrochemische industrie, vragen wij enige ervaren: Leeftijd max. 40 jaar. Sollicitaties met vermelding van opleiding en ervaring te richten aan de afdeling Personeelszaken (de heer J. Berkhout), postbus 1218 te Rotterdam of telefonisch 010 - 16.90.11 (na werktijd 010 - 34.01.13).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4