reet en de rolschaatsen BELANGRIJK De nieuwe puzzel Borista Gewoon (De) Bruin WOENSDAG 12 FEBRUARI 1975 SCfflEDAMSCHE COURANT erop dat hij voelde wat hem Uiteindelijk te wachten stond: afgemaakt worden. Anderhalve week geleden kwam echter me vrouw De Vos van de 's-Grave- landseweg en zij volgde het ad vies op van de asielbeheerder.., „Ik'heb hem vier keer gewassen en ook is hij getrimd en kijk nu maar eens wat er van hem geworden is", aldus mevrouw De Vos, terwijl zij trots haar poedel die inmiddels de naam Borista draagt, omhoog houdt. Volgens de nieuwe eigenares van Borista is het dier nu al weer zindelijk, kan hij rustig een paer uur alleen thuis zitten en wil zij hem voor geen dui zenden guldens meer kwiit ,Zie je wel'', zegt de asielbeheer- Toen hij even stil moest zitten der, „dit is nou het voorbeeld voor fotograaf Ben Blumers dat er van zo'n beest dat hier was het weer even wennen. Wat onverzorgd wordt binnenge- nerveus bleef hij heen en weer bracht best wat te maken is. Ik drentelen en er zullen dank zij heb hier gewoon niet de outilia- het gedrag van De Bruin wel ge om te wassen en te trimmen. een paar centimeter film „ver- Maar de mensen moeten niet knald" zijn. vergeten: alleen op het uiterlijk kun je niet altijd afgaan". Zie je wel", zou je bijna zeggen, als je het verhaal van Borista hoort. Kent U hem nog? Nee zeker en dat verbaast ons niets, want zelf hadden we ook de grootste moeite om uit deze gezellige poedel dezelfde hond te ontdekken die we twee we ken geleden nog ia de krant moesten zetten met het kopje JLaatstc kans". En dan dat blaffen. Bruin kan het zeker, maar daar is het ook een jonge, gezonde hond voor. Bo vendien houdt hij onmiddellijk zijn bek wanneeor zijn baas dat gebiedt In feite is het dus een goed waakhondje die bij echt onraad ook wel van zich zal laten horen. Deze poes werd eind vorige, week „gewoon gebracht" bij hei die renasiel aan de St. Anna Zus terstraat Zomaar, zonder meer, alsof het de verpakking1 van het een of ander cadeau Een dag voor oudjaar werd hij gevonden. Vies en smerig en - niemand wilde hem hebben. Vrijwel elke dag ging het dier wat triester kijken. Hetleek. ,Wc willen hem niet meer heb-- ben", kreeg asielbeheerder Boerma te horen en daar kori hij het dan mee doen. Het enige dat hij weet is dat het beest een poes is, gesteriliseerd is en ver der anderhalf jaar oud is. ,Uk heb hem maar De Bruin,, kortweg Bruin, genoemd, naar een dierenliefhebber die ik ken Een hond die zich in menig huis- en die dezelfde ogen heeft en 6ezin met kinderen best thuis die ook 20 nu en dan zo blaft. 231 voelen. Dat geldt trouwens ook voor Boris, de hond die vorige week aan de beurt was in het Blokje. Er is nognie mand voor hem gevonden, maar de asielbeheerder blijft optimistisch. „Boris is een goe de hond. Als zijn ex-bazin niet naar een bejaardentehuis was gegaan, had zij hem vermoede- lijk wel zelf gehouden". Het is maar een tijdelijke naam en ik hoop dat 'ie gauw weer een nieuw huis en een nieuwe naam zal krijgen", aldus Egge Boerma, de asielbeheerder toen we hem deze week opzochten voor een nieuwe aflevering van ons Blokje Rond. V r ,En verder heb ik geen last van haar. Het is gewoon een lief beest dat zo gauw mogelijk uit dat hok wil. Ik heb de indruk dat het gewoon een. lief tehuis wil met veel aanhankelijkheid". En na afloop van een fikse wan deling met De Bruin moeten we hem gelijk1 geven. Dit is een leuke, gezellige hond die gauw naar een huis moet Het liefst een huis met een tuin waar het beest als het dat wil even in zijn eentje lekker kan ravotten. Een speels geval die Bruin. 6 Het asiel ligt aan de Sint Annazusterstraat, telefoon 266266. J -J Openingstijden: 9—12 en 1417 uur; zaterdag 9—12 uur; zon- en feestdagen gesloten. v riyj) Voor vermissingen direct het asiel bellen. ■'^L^ 9 Ook Amivedi een organisatie die weggelopen en gevonden dieren registreert-kan u mogelijk helpee n: telefoon 269947. O De Schiedamse dierenarts dr. De Kaper heeft zijn 'v praktijk aan de Jan Steenstraat 39. 0 Spreekuren: maandag tot en met vrijdag van 13-—14.30 uur en van19—20.30 uur, behalve woéns- -.dagavond. Q Afspraken kunnen telefonisch worden gemaakt van maandag tot en met vrijdag tussen 8 en 9 uur 's ochtends/Telefoon 268234. Q Opgeven als lid van de dierenbescherming kunt u door storting van 10 gulden of meer op girorekening 216407 ten name van de dierenbescherming afdeling Schiedam- Op het strookje, vermelden:„nieuw lid".; Maandblad gratis. "r-\; Het gironummer staat ook open voor giften voor de afdeling. Dat ontdekten we al bij de eerste meters lopen. Aan de lijn zitten vond Hij eigenlijk maar niets. Trekken, trekken en nog eens trekken. Maar even later, toen hij in de gaten had dat het toch niets hielp erkende hij al snel dat zijn tijdelijke wandelbaas ook echt de baas was. Toén luister-' de hij ook wat beter en een luid „hiernr" met eén korporaals- ondertoon heeft bij SIGNALEMENT NAAM: voorlopig (De) Bruin RAS: bastaard-herdertje GESLACHT: reu KLEUR: bruin/zwart SCHOFTHOOGTE: 44 cm LEEFTIJD: 1 jaar De Bruin het gewenste en juiste effect Voordat ze naar school J gaat doet Margreet 0 stiekem haar rol- schaatsen in haar tas. ..Zo, nu neemt ze toch J "lekker de rolschaatsen mee naar school. Het mag niet van moeder omdat ze pas nieuw o zijn en het buiten zo nat is. Maar An ja en Odet haar vriendinne- 5 tjes,; mogen het wèl. 0 „Hè waarom mag jij het niet? Wat stom 2 had Anja gezegd". Nu 0 zitten de schaatsen in e haar tas. Straks, als ze 2 vde hoek van de straat 2 om is^ doet ze ze aan. „Dag mam, ik ga", zegt Margreet. „Doe je 2 best maar weer, zegt 0 moeder, „heb je al- les?" „Ja hoor, dag", en Margreet gaat 2 haastig weg. In de ver- o te ziet ze haar vrien- duinen al aankomen. 2 Ze holt hen tegemoet. 0 „Ik heb ze meege- 0 smokkeld", roept ze. Als ze de straat uit 2 zijn gaat ze op de stoe- 0 -prand zitten en maakt 'de 'rolschaatsen vast 2 Daar gaan ze, alledrie. 2 Joepie, lekker hard! 0 Op; 'het schoolplein rijn bijna alle kinde- ren aan het rolschaat- 0 sen. Soms dwars door o de plassen. Margreet zeilt er omheen. Haar 2 schaatsen mogen niet 0 viés worden. Anders merkt moeder het. In 2 het speelkwartier be- 0 gint .het schaatsfeest O weer, Margreet schaatst om een grote q plas heen. „Kijk eens, 0 niet één been kan ik 2 "het!" roept ze. Dat had 0 ze niet moeten zeggen. 0 Eén yan die vervelen- 2 de jongens uit de zés---. 2 de staat er dichtbij en hoort het. „O ja?" Ik kan het met één hand", zegt hij en hij geeft Margreet en duw. Ze tuimelt ach terover in de modderi plas. Vreselijk, wat riet ze ër uit. Haar jas rit van onder tot bo ven metmodderspat ten en haar rolschaats sen druipen en zijn ge lijk zwart. Ze krabbelt overeind; en als ze de vieze troèp ziet barst ze in snikken uit.„Wie deed dat?" vraagt de meester, die dooreen paar kinderen is ge waarschuwd. „Ik weet het niet", snikt Mar greet. „Het was er één uit de zesde", roept Anja. „Ronald de Vries", roept een an- der meisje. Ronald wordt opgespoord en meteen naar binnen gestuurd. „Wat moet ik nou? Zo kan ik niet blijven lopen. En mijn rolschaatsen gaan vast roesten", huilt Margreet. „Kom maar even met mij mee", zegt Jolanda. Ze _woont dichtbij de school en haar moe der wil Margreet wel helpen. „Ja, doe dat maar", knikt de mees ter. „Zo, ben je in een 2 Dit keer weer een gewoon invulraad- 0 sel. Als je alle woorden goed hebt ingevuld verschijnt er op de kruis- jes een fantasiefiguur waarover je 0 .vast wel eens iets hebt gelezen. 1 leesteken, 2 roofvogel, 3 schreeuw, - J gil, 4 de tak is dor, de tak, 5 0 enkelvoud van emmers, 6 ruiken, ik ruik, hij 7 ritten aan onze 1. X voeten. Je hebt er tien van. J Je hebt weer een week de tijd om fc 0 de oplossing in te zenden. Op de envelop zet je: Aan Anke, Ver- A wersdijk 6-8, Delft Onder aan je n l 0 brief, oplossing of tekening komt je naam, adres en leeftijd. •0 0000000000000 0000000000000000000000000#0000000000

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 3