t UVG staart zich niet blind op vele successen SVV wijst RFC moeizaam terug JULIANA VOLGT NIEUWE KOERS I 1; Dames- junioren kans op nationale titelstrijd mogelijkheden Carnaval UVG PPSC deelt met Hellevoetsluis Meer aandacht voor volleyballende jeugd WOENSDAG 12 FEBRUARI 1975' SCH3EDAMSCHE COURANT uet ÏTf""T van UVG'dal het meezit, voor het eerst in de groenwitte bandbalhistorie kan doordringen tot de nationale titelstrijd. Het resultaat van een ingestudeerde manoeuvre, scoren met een sprongschot... Schiedam UVG blijft met beide benen ^stevig op de grond. Terwijl, naar het schijnt, de kampioenen de grond uitschie- Jen, zegt voorzitter Louis van Gerven: „Voor ons is het veel belangrijker dat we als Vereniging in zijn totaliteit gezond blijven ^draaien.? Een nuchtere uitspraak van de man die, zodra Kij de sporthal Margriet betreedt, bij wijze van spreken, handen tekort komt om de kampioenen te feliciteren. De hand balvereniging UVG, met stadgenoot DWS „hofle verancier" van het Ne derlands Handbal Ver bond afdeling Rotter dam, houdt, ondanks de successen, de ogen ge richt op de toekomst. noeg alle speelsters - variërend in leeftijden van. vijftien tot en met zeventien jaar - zijn in hun sportieve mogelijkheden door hun studie flink gekortwiekt Van Gerven: „Veel meisjes stu deren aan het gymnasium en dan wil het toch wel wat zeggen als je het kunt opbrengen om tweemaal in de week te komen trainen."-,. Of, zoals een van de speelsters konsekwent volhoudt: twee keer per week vanuit Maassluis komen om de op het kampioen- Door Hans Soeters schap gerichte trainingen te kunnen volgen. Toch krijgt ook dit team, geheel in de sfeer van het zorgvuldig uitgestippelde beleid van UVG, geen overdreven aandacht. Loes Schaap: „Hoewel de prak tijk bewijst dat de aanpassing vaak soepel verloopt, wordt het voor deze meisjes pas moeilijk als ze naar de senioren over gaan. Meestal komt het er ech- A"\7T?Pf* A TVf1 ter op neer dat ze in een lager v team een jaar kunnen acclima tiseren. Het is echter wél waar Vooral fysiek verschilt het hand dat de overgang vrij groot is". hal op juniorenniveau nogal Van Gerven: „We hebben tot nu toe inderdaad een geweldig seizoen, want als het allemaal een bee tje mee wil zitten wor den er dit jaar maar liefst elf teams kam pioen." Dit dan in navol ging van het hoogst spe lende herenteam van UVG, dat recent ongesla gen kampioen werd van de eerste klasse. Promo tie lijkt nog slechts een kwestie van rustig af wachten, want ook de groenwitte reserves ste venen op de titel af en in dat geval is automati sche promotie het ge volg. Hierbij vergeleken zijn de ver richtingen van het damesteam, althans in de zaal, dit seizoen minder opvallend. Maar ats het aan de energieke technische leiding van UVG ligt, zal ook daaraan in de nabije toekomst het een en ander worden ge daan. Geen geforceerde „kunst grepen", maar een heel norma le „doorstroming" van talent volle jeugdspeelsters. De kwaliteit er voor lijkt aanwe zig. Zo traint het damesjunio- T renteam momenteel tweemaal in de week om de kampioensti-r tel binnen te halen. Elftalleid- t ster Loes Schaap: „Het moet Taktiek vormt voor elftalleid ster Loes Schaap (met bril) een belangrijk onderdeel, kunnen, want we hebben uit En er wordt geluisterd... twee wedstrijden nog één punt nodig. Behalve als er iets geks gebeurt, haalt dit team, dacht ik, heus wel dat kampioen schap." Dit dan ook tot genoegen van trainer Jos Loch, zelf speler van UVG's eerste herenteam. Of zoals Louis van Gerven, die erkent dat al die kampioen schappen' een uitvloeisel kun nen zijn van het succes van de hoogst spelende teams, zegt: „Het zou erg leuk zijn als dit dames-juniorenteam het inder daad zou redden, want het zou tevens de eerste keer zijn in de geschiedenis van UVG dat de meisjes een kans hebben om door te dringen tot de kam pioenschappen van Nederland." Voor het zo ver is. moet dan eerst worden afgerekend met teams uit andere districten. Waar, zo redeneert men bij UVG, gezien de kracht van dit damesjuni oren team moet zoiets kunnen lukken. Het zou het loon zijn van een fikse opoffering, want nage- veel met het spel van de vaak veel oudere senioren, die In de lagere teams hun sport wat minder ambitieus beoefenen. Een van de vefe trainingen. Op de achtergrond demon streert een speelster van het eerste damesteam wat het doel er van is. Van Gerven: „Daarom brengen wij dit soort speelsters meestal bij elkaar in één team, bij voorbeeld Ln het tweede. Dat maakt de overgang wat gemak kelijker". Zeker is dat bij UVG, on danks alle successen van dit moment, de toekomst centraal blijft staan. Het moet echter een gerust stellende gedachte zijn dat de jeugd van nu al in het „voorportaal" van de hogere klassen staat. zijn. Gezien de inzet en de opoffering van de meisjes zelf, voor UVG een dankbare zaak. Of zoals Loes Schaap het zegt: „Het is een fijn stel meiden. Erg enthousiast en daarom is er ook zo fijn mee te werken"... Naast de vele (misschien zelfs elf) kampioen schappen, kan een plaatsje te midden van de sterkste dames junio renteams van Nederland hiervan een bevestiging Schiedam De handbalvereni ging UVG houdt komende za- - terdag carnaval in de grote zaal van De Rank in Kethel. De contactcommissie rekent er op dat de vele ieden en belang stellenden de weg naar Kethel, liefst verkleed, zullen vinden. Het feest begint om acht uur. Schiedam Niets lijkt een kampioenschap van SVV's zaalvoet balteam nog in de weg te staan. Met nog vijf wedstrijden te spelen hebben de Schiedammers een voorsprong opge bouwd van vijf pun ten, die, als concur rent Sparta een ach?- terstallige wedstrijd in winst omzet, wordt teruggebracht tot drie punten. Het lijkt voor de concurrenten een niet meer te over bruggen achterstand. RFC ondervond het tij dens de deze week in de sporthal Margriet gespeelde wedstrijden. De Rotterdammers, enkele weken geleden nog SWs meest se rieuze belager, verlo ren de confrontatie met 10 en zijn daar mee uitgeschakeld voor de titel. Toch lakte het met SW aan vankelijk niet zo best. Ver moedelijk wat in carnavals stemming gebracht door Thijs de Graalf, die de af trap verrichtte, duurde het nog tot de tiende alvorens alvorend RFC-goalie Stem Houkes moest capituleren. De maker van, naar later bleek het winnende doel punt, was John van Schelle- beek. Maar SW had in dit duel ook niet over pech te klagen. Ze ker niet toen Theo Stikkers vier minuten voor rust een snelle Rotterdamse aanval afrondde met een hard schot, maar de bal buiten bereik van Henny Semeyn de lat beukte. Toch bleef SW de betere ploeg, met Aad Putters als de architect van de vele aanvallen. Het resulteerde in een goede kans voor Bert van Lith, maar Siem Houkes, die even later geblesseerd moest uit vallen, redde knap. Toch had SW in de laatste vijf mmuten voor een grote re zege moeten zorgen. Zo verdwenen twee RFC'ers voor twee minuten naar de strafbank, maar ondanks die numerieke meerderheid kon SW er niet van profite ren en beperkte zich toen maar tot het consolideren van de kostbare 10 voor sprong. De stand aan kop van de 3e klasse B luidt: -1SW 17—31, 2. Sparta 16—26, 3 RFC 1722, 4 Alexandria' 14—18,5 WF 15—17. spelen. Al ln de eerste mi nuut was het Henk van de Heiden die PPSC-goalie An- dré van Wensen kon passe ren, 0—maar een knappe actie van Koen Seheffers betekende drie minuten la ter al de gelijkmaker: 1— Het inspireerde PPSC, "terwijl Hellevoetsluis wat minder offensief te werk ging dan in de eerste minuten. En toen Ruud de With er in de 13e minuut 21 voor PPSC van maakte, leek een Schïe- damse zege tot de mogelijk heden te gaan behoren. Het pakte echter anders uit. Oor zaak hiervan was het wat te trage aanvalsspel van de blauwwitten en het ineens erg stormachtig aanvallende Hellevoetsluis. En na tien minuten in de twee de helft kwam Hellevoetsluis verdiend langszij, toen een snelle combinatie tussen Ri- nus Koole en Hans de Hond door de laatste werd afge rond: 2—2, Toen kreeg PPSC het zelfs nog moeilijk, maar dankzij enkele goede reddingen van André van Wensen kwam Hellevoetsluis niet meer tot scoren. Zelfs had PPSC drie minuten voor tijd nog kunnen win nen, maar doelman Bertus Radings greep voortreffelijk Gewijzigd Het damesteam van DEZ won met 20 van de reserves van ZW. In dit duel kregen bij DEZ enkele nieuwe speelsters een kans, want met Wilma Poldervaart en Ester Bergkotte als „nieu welingen" en Wil Veltman als veldspeelster kan van een flink gewijzigde ploeg worden gesproken. Hennie 'Roeters had de plaats in het doel van Wil Veltman over genomen. De opzet slaagde, want niet alleen voorkwam DRZ dat ZW kon sco ren, de twee doelpun ten werden beide ges coord door Wil Velt man. De eerste al in 'de vierde minuut, waarna Wil Veltman zes minuten na rust voor open doel ver zuimde de score nog wat op te vijzelen. Een slim pass je van Ans Jung betekende vier minuten voor tijd toch 20, want ditmaal maakte Wil Veltman geen fout Moeizame deling PPSC is er niet in geslaagd het bezoekende Hellevoet sluis naar een nederlaag te De overige uitslagen van de deze week in de sporthal Margriet ver speelde wedstrijden zijn: WICO 3—Groe- noord 3 30 en Groe- noord 4—SC Voome 2 0—4. Schiedam De volleybalsport in Schiedam slaat nieuwe wegen in. Althans zo lijkt het, want enige tijd geleden installeerde Schiedams eni ge volleybalclub die het hoofd boven water heeft kunnen houden, de VC Ju liana, een commissie die slechts één doel voor ogen heeft: de volleybalsport nieuw leven in te blazen. Juliana, dat ooit in 1951 werd opge richt en met het eerste herenteam tot de drempel van het nationale topvolleybal reikte, gaat een totaal andere koers volgen. Belangrijke drijfveer daarin is de alsmaar da lende prestatiecurve van het heren- volleybaL Overwogen wordt om het eerste herenteaml dat momenteel nog uitkomt in de hoogste klasse van het district, de promotieklasse, enkele klassen te laten zakken. Ju liana meent dat op deze wijze weer kan worden opgebouwd wat in en kele jaren verloren is gegaan. Een niet weg te cijferen facet daarin is de jeugd. Nog is het verschil tussen jeugd en senioren te groot, maar, zo redeneert de commissie, in een lagere klasse moet die „samens melting" soepeler kunnen verlopen. Daarnaast gaat de commissie op zoek naar talentvolle jeugdspelers, die op scholen meestal een goede basis krijgen, maar om de een oi andere reden niet doordringen tol clubs die in competitieverband uit komen. Reden waarom Juliana de volle mede werking heeft toegezegd aan het in juni/juli te houden scholierentoer- nooi in de sporthal Margriet. Een ander niet meer weg te cijferen punt is de fors gestegen contributie, die de commissie, vooruitlopend op een eventuele herziene gemeentelijke subsidie te lijf gaat Het eerste contact met een mogelijke sponsor heeft van beide zijden ent housiaste reacties opgeleverd. Vooi de commissie is het een duidelijke zaak dat de verkregen gelden ten diensten moeten komen aan de ver eniging, Het wordt echter niet uitge sloten geacht dat de naam Juliana in de toekomst vervangen wordt door de naam van de sponsor. Toch voelt Juliana er weinig voor om weg te zakken naar het niveau van een recreatieclub. Al krijgt deze groep straks meer aandacht, veel aandacht zal worden besteed aan het herwinnen van de vroegere re putatie en het heroveren van de hoge posities die Juliana's team vroeger innamen. Zo bestaan er plannen voor het drastisch uitbreh den van het aantal competitiespelen- de teams. Waarbij men hoopt dat de contacten die worden aangeknoopt met de scholen er voor kunnen zor gen dat complete schoolteams in competitieverband gaan spelen. TRAININGEN Voorlopig wordt er door Juliana nog op de normaal geldende trainings avonden getraind. Voor damesju nioren cn beginners staat het gym nastieklokaal aan de Oude Kerkhof ter beschikking <van 19,00—20.30 uur), de slee tie damesteams op don derdagavond in de Mgr. Nolenslaan (van 20.00—22.00 uur) en de heren op vrijdagavond in de Hoofdstraat (van 20.30—22.00 uur) Uiteraard hoopt Juliana dat de op 28 mei te houden volleybalwedstrijd tussen Schiedam en Starlift/Blok- keer (of Gerard de Lange RC) de populariteit van deze tak van sport een duwtje in de goede richting zal geven. In het Schiedams e team zijn spelers opgenomen die momenteel elders een vooraanstaande rol ver vullen, terwijl ook enkele Juliana- spelers worden geselecteerd. Het is Juliana echter ernst met het nieuw leven inblazen van de volley balsport. Dat op deze tak op scholen veelvuldig wordt beoefend en ook elders veel populariteit geniet bewij st, zo redeneert Juliana, dat er zeker mogelijkheden zijn. Juliana gaat on derzoeken in hoeverre deze tak van sport in Schiedam óók die mogelijk heden heeft....

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 5