Hans van Kasteren weer wat dichter bij nationale top Titelaspiraties verstoren Guus Stöver: „Periode van trammelant te boven' Tweede reeks HWD-FCN eerste plaats als inzet ALLES NOG MOGELIJK I Dagelijks 20 Idlometer looptraining SVV-C—Roda JC VRIJDAG 21 FEBRUARI 1975 SCHIEDAMSCHE COURANT iraiitra»Bminm»iiiMBHinBiiiiiiniJiBJtiiffliiiiraiiiiraiiHiiiiitniiinifiHiii!imiiiifflimHiwia]»iuii(ianmianiniiiiitnH!niiniiiaim»raKtii4wiiiitiBiaBUfflHiiiaam««ffiiiuumBuiiun!!atm«i[iin. iiijttbiüiiniiüiiiiuii of uKiiiimiii!!nmKmimmiiHH»aK»intf»n«iiiiiiimmiiiiKiH»mniin»BtiiiHi!inKmïiin[ni»pmi[itti[nim«iBnmimmKniimmiHKmittniiHiimiiinii> g imiim SCHIEDAMSE HANDBALTEAMS: Asvion dit weekeinde weer in actie f rvSMiM-:: J&gM f4Éi 99 'J -j VEEL OEFENWEDSTRIJDEN EEN WEDSTRIJD AFDELING I I Van onze sportredaktie Schiedam - Hans van Kasteren, één der betere lange afstandlopers in Nederland., is weer terug op het oude nest Hij ruilde het lidmaatschap van Metro (Rotterdam) voor dat van Fortuna in Vlaardingen. De 32-jarige Schiedammer hard in training voor de komende marathons is een welkome versterking voor de Vlaardingse atletiekvereniging. Waarom ping Hans van Kasteren Hans van Kasteren (rechts) terug naar AV Fortuna? ...in augustus nog sneller... Hans van Kasteren: "Laat ik dan SCHIEDAM Het dameshandbalteam van UVG ontvangt morgenavond in de Mar- griethal het Haagse Northa, dat nog ste ds in strijd gewikkeld is met stadgenoot H r- mes om het kampioenschap. In de reside 1- tie heeft UVG zich uitstekend geweerd en ïange tijd het betere van het spel in handen gehad. Tegen het einde van de strijd moest het echter afhaken, wat een 8—6 nederlaag tot gevolg had. In de ko mende strijd is UVG beslist niet kansloos en zou wel eens voor een verrassing kun nen zorgen. De wedstrijd begint om 20.00 uur. De heren van DWS staan voor hun laatste zaalwedstrijd van dit seizoen. In de Energiehal moet het om 14,25 uur aantreden tegen Snelwiek, dat zich op de tweede plaats heeft genesteld. In Schiedam werd het indertijd een spannende ontmoeting, waarin DWS lange tijd de volle winst in handen had, maar in de laatste seconde alsnog door de Rotterdammers werd gepasseerd, wat een 1314 nederlaag betekende. Nu er voor beide teams geen belangen meer op het spel staan, kan het een aantrekkelijke strijd worden, met goed handbal De dames van DWS treffen eveneens Snelwiek als tegenstander in de Energiehal, De dames treden reeds om 13.20 uur aan. Ook hier twee teams die de competi tie plichtmatig uitspelen. Snelwiek is ongetwijfeld de tegenslag in dé Margriethal nog niet vergeten, toen het een gewonnen strijd in de tweede helft volledig uit handen gaf en alsnog met een gelijkspel genoegen moest nemen. De dames en heren van Scylla moeten hun thuiswed strijd spelen in de sporthal Ommoord. Het herenteam ontmoet hier om 9.30 uur het Hoogvlietse EROS, waar tegen het in de eerste ontmoeting een felle strijd leverde, soms tegen de grens van het toelaatbare aan. Met inzet van de laatste krachten behaalde Scylla toen een 14IS overwinning. Ook nu mag er weer veei spanning verwacht worden. De dames van Scylla ontvangen het Vlaardingse WIK, dat nog steeds in strijd is met De Meeuwen uit Rotterdam om het kampioenschap. Uit had Scylla weinig antwoord op het spel van WIK, dat toen duidelijk haar gemak er van nam en genoegen nam met een 5—2 overwinning. Scylla, dat de laatste weken iets beter in vorm is, zal in het komende treffen ongetwijfeld fel verzet plegen. De dames van Wilton treden aan in de nieuwe sporthal Alexander in Rotterdam tegen het plaatselijke ADO. Na een wat moeizame start, hebben de AD O-dames zich uitstekend hersteld en hebben zich veilig weten te stellet j. In de Margriethal werd dit herstel al duide lijk. Het zag toen echter geen kans om af te rekenen met de uitstekende conditie van de Wilton-formatie, zodat zij een 8—6 nederlaag moesten aanvaarden. De komende strijd zal ongetwijfeld veel spanning brengen en ligt een puntenverdeling wel in de lijn de verwach ting. Het was niet altijd het loopwerk dat bij Hans van Kasteren de klok sloeg. Ook in de wielren nerij heeft hij opvallend werk geleverd. Aanvankelijk begon Hans als wielrenner zo'n veer tien jaar geleden, maar in rijn diensttijd schakelde hij over naar de atletiek. Door blessures (in 1970 onder andere) was hij toch weer genoodzaakt om op de fiets te stappen, waarmee hij rich ook regelmatig in de prij zen reed. Door de voetblessure was Hans van Kasteren ook het afgelopen seizoen gedwongen het bij fiet sen te houden, maar nu Hans van die blessure geen last meer heeft, blijft de fiets in de schuur en rijn de komende ma rathonwedstrijden Hans' groot ste uitdaging. Hans van Kaste ren bereidt zich er uiterst se rieus op voor. ItïSl^ SCHIEDAM Na een winterstop van twee maanden, waarin wel getraind is en ook de nodige oefenwedstrijden zijn gespeeld, gaan de hockeyteams van Asvion dit weekend weer met de competitie verder. Een competitie waarin geen van de beide teams (heren en dames) nog kans lijken te maken op de titel. Het is ook niet de opzet. Trainer/coach van beide elftallen, Guus Stöver bouwt nog op. En dat kan nog wel enige tijd duren. „Vooral bij de dames was dat hard nodig", aldus de oud-doel man van het eerste herenteam, „vorig jaar al ben ik bezig ge weest met wat meer techniek- training en die opbouw gaat dit jaar gewoon door. Er wordt nu a! wat meer gehockeyed en al leen het doelpunten maken is nog een probleem. Alhoewel ook dat de laatste wedstrijden beter gaat". Het duel om de bal lijkt in het voordeel van Asvion (links) te worden beslist. Alleen het maken van doelpunten vormt nog een probleem. Schiedam - Het C-etftai van SVV speelt morgenmiddag op Harga de uitgestelde wedstrijd tegen Roda JC. De ploeg van Hans Kostense heeft nog volop pro motiekansen en treedt daarom aan in de sterkst mogelijke op stelling. Dus met spelers als Jan den Tuinder, Hans Vor sten bos, Kees Carapen e.a. De wedstrijd begint om half drie. Schiedam - Voor de volleyballers van Juliana start morgenmid dag de tweede helft van de competitie In de degradatie poule. Tegenstander in de NEH-sporthal in Rotterdam is Gerard de Lange RC. Veel illu sies koestert Juliana niet De strijd lijkt in zoverre beslist, dat zowel Juliana als Gerard de Lange RC zich kunnen gaan voorbereiden op een verblijf in de eerste klasse. Toch speelden de Schiedammers vorige week tegen het Gorkumse SVM een verdienstelijke wedstrijd, en werd de opgaande lijn ondanks de 1-3 nederlaag, onmiskenbaar voortgezet. Zo bekeken moet Juliana tegen het op papier zwakkere Gerard de Lange winst kunnen boeken. In tegenstelling tot vorige jaren is het enthousiasme bij de da mes erg groot. Een voorbeeld: in het gesloten seizoen werd twee keer in de week getramd. Donderdag in de zaal en zater dag op het veld. En Guus St over was toen al erg tevreden over de opkomst: „Als het even kon, dan was iedereen aanwe zig. Op donderdag leverde dat nog wel eens wat problemen op omdat een paar meisjes ver buiten Rotterdam woonden maar dat probleem blijf je toch altijd houden". De laatste fase van de competitie gaat voor de dames in. Een fase die zeker niet met een kam pioenschap zal worden afgeslo ten. Maar dat hoeft ook niet. Guus Stöver: „Het eindresul taat interesseert me niet 20. Wat belangrijk is, is dat we de pe riode van de trammelant te bo ven zijn. Dat bewezen we we! in de laatste -wedstrijd van het eerste deel want toen pakten we de koploper Leonidas toch ook. Het werd toen LI". Guus is nog niet zo lang trainer van het eerste herenelftal. In de korte periode dat hij de leiding heeft over de heren heeft hij toch wel veei positieve punten kunnen ontdekken: „In het be gin was de opkomst bij de trai ning met zo best. Dat kwam natuurlijk ook wel door al die feestdagen maar het moest ge woon beter. Dat gebeurt nu, het loopt nu lekker. Het andere po sitieve punt is dat ze nu einde lijk eens hun mond houden tij dens een wedstrijd. Er is volop concentratie". Ook de heren worden hoogst waarschijnlijk geen kampioen. Hoewel Guu Stöver weinig overtuigend zegt; „De mogelijk heid zit er wel m als je de stand op de ranglijst bekijkt. Er is gewoon erg weinig verschil on derling. Het uitgangspunt bij de heren is echter handhaven. Dat gaan we proberen te realiseren met een kernploeg van 12 spe lers waarvan dus steeds één als wissel speler meegaat Allemaal spelers die stuk voor stuk kun nen hockeyen dus zorgen maak ik me niet". Wat het programma betreft, Spi rit wacht nog een weekje met de start van de competitie. De dames moeten eerst de beker wedstrijd tegen Roomburg spe len hetgeen zondag gebeurt. Aanvang in Schiedam is 13.00 uur. De heren spelen een oefen wedstrijd tegen Dordrecht dat een klasse hoger speelt Asvion speelt wel competitie-wedstrij den. De heren openen het twee de gedeelte om 14.30 uur tegen oude rivaal Rapid terwijl de dames het ook al op eigen ter rein op gaan nemen tegen Car touche. Aanvang van de dames wedstrijd is 12.30 uur. eerst vertellen waarom ik er weg ben gegaan. Twee jaar ge leden kregen zes Nederlandse lange afstandlopers via (de in middels overleden) heer Teer link een sponsorkontrakt aan geboden van Fujica. Daarom ben ik toen naar Metro in Rot terdam gegaan. Vanwege bles sures heb ik maar weinig van dat kontaktkontrakt in mijn zak kunnen steken. Hoewel ik het bij Metro redelijk wnaar mijn zin had, trok de sfeer van. Fortuna nog steeds. Uiteinde lijk heeft de gezellighed tussen, de oude bekenden toch de door slag gegeven." "Op dit moment train ik dagelijks zo'n 20 km. Ik start dan 's avonds in het Beatrixpark, via Vlaardingen-Oost loop ik naar Holy en dan weer terug. Vrij dags train ik in de zaal bij Fortuna" zegt Hans van Kaste ren en voegt daar nog aan toe: "In totaal ben ik ongeveer 10 d 11 uur per week aan de trai ning kwijt" Bij de dagelij'kse 20 kilometer, die de winnaar van de eerste West- land Marathon (in 1969) draait, begint hij met een duurloop van ongeveer 14 kilometer in niet al te hoog tempo. Daarna maakt hij er een tempoloop van, waarvan de laatste 1500 meter het snelst zijn. "Vroeger was de training anders" vertelt de Schiedamse atleet die veel over de trainings vormen heeft nagedacht. Dat was dan meer in tervalwerk en niet te vergeten in hoog tempo. Eigen lijk is dat helemaal niet zo goed voor een atleet" Hans van Kasteren heeft veel ge lezen over de wetenschappelij ke benadering van sporttrai- ning. In een boek van dokter Von Aken (een Duitser) las hij over de zg. "Waldnieler Aus dauer"-methode. Dit hield een langzame duurloop in me t aan het eind veel tempowerk. "Ik merkte dat door die "langza me" training mijn prestaties omhoog vlogen" vertelt Hans van Kasteren. Hoeveel uur train je nu elke Pas je je ook met de voeding aan week? op de komende wedstrijden? Hans van Kasteren: "Nee, onbe spoten voedsel - wat door ande re atleten wel wordt gebruikt - spreekt mij niet aan. Ik vind het trouwens ook niet lekker. Je moet er helemaal in geloven als je aan zoiets begint Ik kan heus dus niet zeggen dat ik met voedsel speciale regels in acht neem. Vlèk vóór wedstrijden eet ik niet, hoogstens neem ik wat extra vitaminen en gluco se.." Vanaf 1966 bevindt Hans van Kasteren rich eigenlijk nét on der Nederlandse lange-afstand- top. Hij draait dus al wat jaart jes mee. Zijn beste tijd liep hij op een marathon in het Duitse Meerbeek in 1067; 2.27.07. Het is dan ook heel opvallend dat hij op de wintermarathon in Apeldoorn (als zesde) een schit terende tijd van 2.27.07 voor zich liet afdrukken. Zo vroeg in het seizoen belooft dat nogal ■wat. Wil hij een kans maken op het Nederlands Marathonkam pioenschap in augustus dan zal het nog sneller moeten gaan Als zijn grootste concurrenten noemt hij o.a. Geert Jansen en Henk Kalf, Waaraan denk je nu tijdens zo'n 42 kilometer lange wedstrijd? Hans van Kasteren: "Je bent ei genlijk constant aan het reke. nen tijdens een marathon. Je hoort bij een bepaalde stand een tussentijd en dan ga je gelijk lopen rekenen. Al lopend probeer je dan je gemiddelde snelheid te bepalen en dan weet je of je onder het tijdschema rit of niet" De ex-wielrenner Van Kasteren - naast rijn werk en de sport nog tijd voor houtbewerking - ziet elke marathon nog als een gro te uitdaging. Als lid van het Vlaardingse Fortuna probeert hij zich optimaal voor te berei den voor één van de zwaarste onderdelen uit het Nederlands sportgebeuren: het Nederlands Marathonkampioenschap. Schiedam De keuze is beperkt Wederom heeft de competitieleider een groot aantal Schiedamse KNVB-clubs „vrijaf gegeven, maar omdat er ook in de BVB geen volledig programma wordt afgewerkt, overheersen het komende weekeinde de oefenwedstrijden. In het zaterdagvoetbal rijn dat PPSC en GSS. De KNVB-tweedeklasser oefent op Harga tegen SVDPW, aanvang 10 uur, en GSS speelt om half drie bij 's-Gravendeel. Competitievoetbal echter wel voor HBSS, dat Lunteren ontvangt. Hoewel de spanning door nederlagen tegen Zuidvogels en IJmuiden lijkt geweken, toch een aantrekke lijke „pot". Zeker gezien het spel van HBSS (3-4) tegen IJmuiden. GTB en WK spelen beide een uitwedstrijd. GTB ontmoet het gelijkwaardig geklasseerde Putters- hoek. Na wat teleurstellingen, maar het herstel van afgelopen week tegen BVCB, een reële kans om weer mee te gaan doen in de strijd om de tweede plaats. Ook WK herstelde zich tegen hekkesluiter Energieboys, maar zal voor de wed strijd tegen de nog ongeslagen koploper Oude Maas weinig illusies koesteren. In de zondag-KNVB heeft Ursus het rijk alleen. De formatie van Harry van der Meer speelt de uitwedstrijd tegen hekkesluiter ASW, zodat de niet opvallende resultatenreeks doorbroken kan warden. Uiteraard wordt er door de KNVB-clubs geoefend. Hermes DVS oefent tegen Xerxes, aanvang half vier, terwijl DHS twee wedstrijden heeft gepland op woensdagavonden. Daarom zondag in Kethel geen actie, maar komende woensdag wei een lichtwedstrijd tegen het Rotterdamse Excelsior. Schiedam ontvangt zondagmiddag, aanvang half drie, sparringpartner RKWIK, terwijl Excel- sior'20 in Delft tegen de club van die naam gaat oefenen. Ook dit duel begint om half drie. Geen conipetitievoetbal ook voor DRZ en WF> waarvan de laatste een oefenwedstrijd speelt tegen de reserves van Ursus, De wedstrijd begint om twaalf uur. Demos ontvangt op Harga het hoog geklasseerde PFC, terwijl SFC het moet opnemen tegen Belvedere. De Thurle- debewoners behaalden uit de laatste drie wed strijden vijf punten, maar konden bovendien voorkomen dat de tegenstanders een keer kon den scoren. Ook Schiedamse Boys speelt, evenals Demos en SFC, een thuiswedstrijd. Tegenstander is Boe zemkwartier, dat ver achter is gebleven bij De Boys en het als tweede geklasseerde USC. De topper in de 2e klasse B is het duel tussen HWD en FC Nieuwland. Deze twee ploegen maakten zich los van de overige clubs en ltjken onderling te gaan uitmaken wie de toekomstige kampioen gaat worden. HWD heeft (nog) de betere papieren, maar de manier waarop ECN zich vanuit de achterhoede heeft opgewerkt sluit de mogelijkheid van een verrassing niet uit. Schiedam - In het landelijk tafel tennis ontmoeten NOAD en Bruynzcelkeukcns 2 morgen reeds hun laatste tegenstander in deze competitie, voordat men weer aan de returns gaat beginnen, NOAD speelt weer eens een thuiswedstrijd. De tegenstander is het team van JASKI uit Am stelveen. Als NOAD er in slaagt om beide punten in De Beurs te houden hebben Clarijs, Smit en de Vaal uit de eerste compe- titiehelft 6 van de 10 punten behaald. Zover is het dus nog niet maar gezien de krachtsver houdingen zijn de mogelijkhe den daartoe volop aanwezig. De beslissing over het al of niet blijven meespelen van een rol om de titel valt dan de week daarna als Interlance in De Beurs op bezoek komt. Bruynzeelkeukens 2 onderneemt de verre reis naar Graauw in Zeeuw s-VI a an derenIn dit Zeeuwse dorpje ontmoet men het team van St. Aloysius dat de kleuren van deze provincie op het landelijk tafeltennisni- veau hoog houdt Bruynzeel zal het zeker moeilijk krijgen en op eigen tafel zijn de Aloysius spelers altijd nog wat meer mans dan in uitwedstrij den. Een gelijkspel zou zeker niet onverdienstelijk zijn tegen René van Dijk, en Wilfred Du- meez.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4