SCHIEDAMSCHE 301J RANT Illegaal slachtwerk Ziekt everzuim bi j gemeente neemttoe KUIS Mozartlaan over - enkele weken weer rij-klaar Huwelijk tussen Proosje en Noletje bijna 9n feit Geef de straat een kleurtje Dienst plichtige beboet Politiewagen geramd Inbrekers door raam sexboetiek Bewoners - vereniging Oost heeft nieuw bestuur mmm mil 1 Jaarverslag GG GD: Zeventien te snelle autorijders bekeurd - KOBOLD IN DE TEMPEL Loos alarm postkantoor Inzameling Leger des Heils SCHlECAMSa \\*tov' De koeiehuid wordt voor nader Zaterdag 22 februari 1975 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broc-rsvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 2S25G6 - kladilcndionsl 144141 SCHIEDAM EN KETHEL 4 pagina's 100ste .jaargang no. 25252 Schiedam Het PvdA raadslid A. Wiegman wil van de gemeente wel eens horen of het moge lijk is de straten een kleurtje te geven. „Soms fiets ik door Groe- noord, wat is het daar sfeerloos en grauw. Is het niet mogelijk om de stra ten daar wat kleur te ge ven?" aldus Wiegman. Hij gaf gelijk maar het ad vies om naast de straten ook de bebouwing wat kleur mee te geven. Naast rood is zijn favo riete kleur blauw. Een vreemde gewaarwording was het voor asielbeheerder Egge Boerma, toen hij gistermorgen vlak voor het dierentehuis aan de St. Annazusterstraat in een groot stuk plastic een koeiehuid aantrof onderzoek door de politie weggehaald Bij navraag bij de gemeente bleek dat enkele mannen van de gemeentereininging de huid neer hadden gelegd voor het asiel, omdat Boerma nog niet was gearriveerd. Zij deden dit in de veronderstelling dat in het stuk plastic een dode hond lag. Toen de beheerder het echter begon uit te pakken, bleek het een koeiehuid te zijn. „Het zal wel van een illegale slachter zijn", aldus Boerma. „De koe zal ergens in een schuurtje ge slacht zijn voor het vlees. De huid vonden ze kennelijk niet belangrijk en habben ze ge woon maar weggegooid". De gemeentelijke reinïngingsdienst vond het pakket gistermorgen vroeg op de Nieuw Math en es- se rlaan tegen de stoeprand, vlak achter het pakhuis van V en D. Boerma heeft direct de politie gewaarschuwd, die de koeiehuid naar het Openbaar Slachthuis heeft gebracht. Daar zal een nader onderzoek wor den ingesteld naar de herkomst van de huid. „Ik heb er geen idee van of de koe kort geleden geslacht is. De huid is nog wel enigszins soepel. Maar daar zul len ze bij het onderzoek wel achter komen", aldus de be heerder. i De „daders" van de gemeentelijke reinigingsdienst Schiedam Het ziekteverzuim bij de gemeentelijke diensten en bedrijven is in 1973 met bijna negen procent toegenomen. Het aantal personen dat wegens ziekte in 1972 niet op het werk verscheen bedroeg 2355. Een jaar later was dit al 2561. Arnhem De dienstplich tige soldaat Karei G. uit Schiedam is door de "rkrijgsraad in Arnhem veroordeeld tot een boete van twee honderd gulden wegens belediging van een korporaal in de leger plaats Seedorf. Karei, nu inmiddels afge- zwaaid, had zijn dienst plicht met dermate grote tegenzin vervuld, dat hij een flink strafblad had opgelopen. Hij was zo op de korporaal gebeten ge weest omdat een straf, die de onderofficier hem had opgelegd Karei niet zïnde. „RotboL, je moet beter uit kijken met je bolle kop. Als je buiten de poort stond sloeg ik je in el kaar", was één van Ka reis toevoegingen die de korporaal moest aanho ren. President mr. P. E. Kioots van de Arnhemse krijgsraad vond deze sol dateske taal „vragen om moeilijkheden". Karei werd conform de eis van de auditeur-militair gevonnist. Schiedam Bij een twee uur durende snelheidscontrole op de Horvathweg en de Burge meester van Haarenlaan heeft de politie zeventien automobi listen bekeurd die te hard re den. Van 's-middags twaalf tot een uur werden op de Horvathweg acht auto's aangehouden. Eén daar van reed 92 kilometer per uur. Negen automobilisten werden op de Burgemeester van Haaren laan gepakt. De hoogste snel heid die daar met de radarcon- trölewagen werd gemeten is 73 kilometer per uur. Deze cijfers komen uit het pas nu gepubliceerde jaarverslag van de GG GD over de jaren 1972-1913, samengesteld door de Inmiddels vertrokken direc teur J. Stevens. Het aantal verzuimdagen steeg met vrijwel hetzelfde percenta ge van 41.431 tot 45.243 in 1973. Het aantal ziektedagen per per soon liep ook op. Wat betreft mannelijke personeelsleden liep dit weliswaar terug van 39 naar 38, maar de vrouwen zorgden ervoor dat over het algemeen toch opliep. Bij hen steeg dit van 27 naar 32. Een record aantal wegblijvers komt op naam van het perso neel van het Gemeente-Zieken huis. Er kwamen in 1973 liefst 700 ziektemeldingen binnen. Het jaar daarvoor was dit nog maar 599. Een stijging van bij na twintig procent. Het zieken huis is overigens wel de groot ste gemeentelijke instelling. De ambulance-dienst kreeg ook in de loop der jaren meer werk. In 1972 verzorgde men bijna 4000 transporten. Een aantal dat in 1973 tot bijna 4250 op liep. In totaal werden er in 1973 4783 personen vervoerd, 400 meer als het jaar daarvoor. De GG GD verzorgde verder diverse controles op scholen bedrijven, terwijl ook de medi sche sportkeuringen in het ge bouw aan de Tuinlaan werdi gehouden. Op de ongevallen- dienst werd steeds minder beroep gedaan, hoewel dit aan tal nog steeds rond de 1300 zit. De activiteiten voor de politie ble ven ongeveer gelijk. In 1972 vond 32 maal lijkschouwing plaats in 1973 28 maal. (in 1971 was dit nog maar 19 maal). Ter bepaling van het alcoholgehalte werden in 1972 24 en 1973 21 bloedproeven genomen. Voor medische hulp aan arrestan ten werd in 1973 24 maal de hulp van de GG GD ingeroe pen. Zeven maal minder dan het jaar daarvoor. Ook het poli tiepersoneel werd meerdere malen gecontroleerd. Het ge volg was dat m 1973 43 perso nen werden opgenomen in het ziekenhuis. Schiedam Vanavond om 8 uur zal in de sociëteit De Tempel aan de Overschiesestraat de Sehïedamse groep Kobold op treden. Deze band heette vroe ger Union Station. De leden zijn Paul Boon. (solo), Peter van Eijk (piano en orgel), Ton Oostrom (bas), Pierre Stads (zang en 12-strings) en Wim Poos (drums). De beide laatstcn komen van andere Schiedam se formaties, respec tievelijk van Changes en Seren dipity. Schiedam Eén van de politieauto's die gisteren roet hoge snelheid voor een alarmmelding naar het postkantoor aan de Lange Nieuwstraat reed, is onderweg bij een botsing geramd. De wagen die zich met zwaailicht en sirene over de Nieuwe Haven naar de plaats des anheils spoedde kreeg geen voorrang van een auto die uit de Sint Lïduinastraat kwam. Noch de bestuurder, de 30-jarige Schiedammer A. C., noch de politieman, werd gewond. Beide auto's liepen wel schade op. Het rechterportier van de served a ncewagen moet geheel worden vernieuwd. De agenten die wel het postkantoor bereikten kregen te horen dat zij weer terug konden keren. Het bleek loos alarm. Eén van de personeelsleden had per ongeluk het alarmsysteem ingeschakeld. Schiedam De Mozartlaan zal over enkele weken, waarschijnlijk op woensdag 5 maart, worden opengesteld voor alle verkeer. De werkzaamheden aan de verkeerslichten zijn dan geheel voltooid. In overleg met de politie, het churchillweg in de richting onderwijs en gemeentewerken van enigszjn® wordt op het ogenblik gewerkt wordt beperkt, aan een voorlichtingscampagne De gt,meente raadt de automata- voor de schoolgaande tanderen. ,ir.te„ aan, als men GroenoordV- De Stichting Samenlevingsop bouw Schiedam Noord, de wijkvereniging Groenoord en het aktiecomité Anti-hoofdweg zullen hierover worden inge licht Schiedam Noord ten noorden van de Oreliosingel wil berei ken, de route via de Churchiü- weg naar het kruispunt met de Zwaluwlaan te nemen. Dit alles na 5 maart De varkeerslichtcninstallaties bij De'bestaande verbinding tassen de Mozartlaan zijn tijdelijk WoudhodMmd/oMlt geïnstalleerd. Medio mei zullen de definitieve installaties wor den geplaatst De lichten op de kruisingen in de buurt zullen worden aangepast zodat de hoeveelheid verkeer vanaf de het Bachplem, die als tijdelijk was aangelegd, zal na die datum worden afgesloten voor aut overkeer. Men kan dan alleen Woudhoek bereiken via Mozart laan en Van Dalsumlaan. Schiedam Bij een inbraak in sexboetiek Wamsex aan de Hoogstraat zijn vijf sexfilms gestolen. De waarde bedraagt tweehonderdvijftig gulden. De dieven konden binnenkomen door een raam aan de zijkant van het gebouw, waarvan de pen niet was vastgemaakt. Van de daders ontbreekt nog elk spoor. Eigenaar L. S, heeft in middels op het politiebureau aangifte gedaan. Schiedam Het Leger des Heils in Schiedam houdt van maan dag tot en met zaterdag een inzamelingsactie. De soldaten van het leger zullen in het ka der van de „Nationale Inzame ling Leger des Heils", een lan delijk gebeuren, met de collec tebus rondgaan. Men kan ook een bijdrage storten op giro nummer 221519 ten name van de afdeling Schiedam Schiedam Het huwelijk tussen Proosje, het symbool van het 700-jarige Schiedam en Noletje, de herboren gouden korenwijn van een der oudste Sehïedamse distilleerderijen is bijna een feit. Binnen een maand worden zij samen verenigd. Hij op het etiket, zij in de fles, maar samen zullen zij als een ware eenheid de wereld in worden gestuurd. Ter meerdere van Schiedam „rijn" gedistilleerd. Behalve een jubileum-korenwijn (de vroegere benaming voor de goede soort genever) zal de distilleerderij Nolet ook nog een bijzondere kruidenbitter samen met Proosje op de markt brengen. Naar een oud recept uit 1694. De gouden korenwijn werd deze week voor het eerst geproefd. Niet alleen de SC, maar ook de geestelijke vader van Proosje, de strip-tekenaar Harr Wiegman, was voor dit gebeuren uitgenodigd. Opde foto het grote proef-moment. Van links naar rechts de heren Carel Nolet, Harr Wiegman en Paul Nolet Zie verder pagina drie. Schiedam De bewonersvereni ging Oost heeft een nieuw be stuur. Tijdens een vrij slecht bezochte algemene ledenverga dering in Centrum Oost aan de Dr. Zamenhofstraat zijn de nieuwe bestuursleden gekozen. De nieuwe voorzitter is A. van de Heuvel. G. Brouwer is als voor zitter afgetreden. Hij is echter wel algemeen bestuurslid geble ven. Ook secretaresse M. Hendriks is afgetreden. Zij heeft het te druk met andere werkzaamhe den en laat de administratie daarom over aan haar man. In de plaats van F. te Riet is nu J. Pooman penningmeester ge worden. Na de verkiezing is de film „Schiedam kiest voor het Wa ter" van de Schiedamse cineast Jan Shaper vertoond. Ja. ook u kunt de2C ideale krantenkombmatie t4 dagen lang. gratis en geheel vrijblijvend, m da bus krijgen Het Rolterdamsch Nieuwsblad met nationaal- ar» internationaal nieuws, de Schiedamsche Courant met puur plaatselijk nieuws Twee kranten voor de prijs van een Profiteer ervan' r»S Mocht if n leufc» ver$«i|kmg Hunnen oedemen als aaiwmhno cd ondersiaanoa i,n .n de bo« dan maakt U «an* op een eicluswe gasaansiehe, d>o w>, wefcei'jhs uitloven voof <J«r meest onnmeie inten ding woonplaats telefoon I I hoon t>j '00'I -«-HO, COUMH, t, Rotterdamscr.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1