Blessures FC Vlaardingen geldig excuus elmond-SVVhet recht van de „sterkste" I Inzet beloond lifeS&lSlMill SW wijst Moda JC terag THOR en Leonidas/Dovido in de prijzen i g MARIE... I P I V- t-»»v v TURNWEDSTRIJDEN KNGV ik Jan Breur ook in revanches Rien van Zanten naar Harga? .MAANDAG 24 FEBRUARI 1975 Van onze sportredactie Tilburg - De jeugd van FC Vlaardingen blijft met rijn verrassende tussensprint volledig in de "markt". In die xin dat het na de 1—0 winst bij Willen II kan steu nen op een stevige revende plek in 2 B. Vooral inzet gaf op het hoofdvcld van het Tilburgse stadion de doorslag, hoewel de Vlaar- ding ers voor rust al het kar wei hadden kunnen klaren. Maar kansen voor Cor Nieu- wenhuisen en Hadde van der Meyden gingen verlo ren. v Het pleit voor de jeugdige h equipe dat zij het gemis aan een handvol geblesseerde collega's kon compenseren via ijzeren wilskracht en daarom na rust volledig de toon aangaf. In de tiende minuut viel naar later bleek de beslissing al toen Dick Verburch een pass van Nieuwenhuizen in' een doelpunt omzette. FC Vlaardingen trok zich daarna wel terug in eigen verweer, maar verraste Wil lem II toch nog met gevaar lijke counters. Er werden geen wissels toegepast om dat FC Vlaardingen maar elf man tot rijn beschikking had. Wwy, ■i K r- - Vlaardingen Angst is een slechte raadgever, maar de selectie waarover FC Vlaardingen '74 beschikte, was door blessures zo klein, dat het excuus voor de teleurstellende deling tegen SC Cambuur (1-1) bij voorbaat al gel- diway Intussen is die ziekenboeg met nu weer de beenblessure van intussen (tot 1 april) van aanvoerder schap ontheven Gerrie Pijl zó groot, dat ook de 2500 kijkers het „vreemde gedrag" van FC Vlaardingen '74 niet optimaal wilden veroordelen. Hoewel geen jammerklacht, uitte trainer Jan van Baaren later toch rijn teleurstelling: „Ik be schikte nu over een equipe (met zelfs Tonny Vonk en Had de van der Meyden) die nim mer met elkaar heeft gespeeld. En als men weet dat juist de sterke pionnen, zoals Ger Rob- bemond en Arie Don, gebles seerd 2fjn, ls het duidelijk dat de broodnodige rust (vooral achter) achterwege bleef'. Het gevolg was dat FC Vlaardin gen *74 erg onrustig over kwam. De 1-0 voorsprong zeker had kunnen vasthouden wanneer intelligentie de overhand kreeg. Nu verzaakte het keer op keer rijn acties, waardoor SC Cam buur zich steeds weer aan de Peter Roelofs komt te laat om het doelman Van Meurs moeilijk.te maken. instelling kon spiegelen het ini tiatief vast te houden. Daarom was de strijd tot aan het einde toe, met in de slotfase nog bal len op de paal van Jaap de Blauw en Rob van der Bol, extra spannend. In het eerste kwartier verbaasde trouwens de Friese formatie met supersnelle acties, ingeleid door wie kan het ook anders, door Thomas Haan, in die fase nog strateeg, samen met Koko Hoekstra die zich telkens liet terugvallen om Rob van der Bol uit dat middenveld mee te treken. Die „coup" slaagde wonderwel genoeg wel met als attractie dat SC Cambuur rich op dat middenveld zo vrij als een vogeltje kon bewegen. In dat vlak bewees het duo Claus en André Roosenburg (broers) rijn waarde met vele diepte- passes, afgewisseld met snelle l-2-'s, waarop FC Vlaardingen weinig kijk had. Slechts één Door Bas van den Berg Helmond Soms is voetbal nog steeds een beetje „oorlog". Vraag??*; het aan Jan Groeneweg, SVV's in Helmond veel geplaagde spits: ft „Dit is absurd en heeft niets meer met voetballen te maken". Gelijkluidende uitspraken van Bob Maaskant: „Jan heeft m soms gewoon uitgespeeld, maar ik geef toe dat zo iemand niet binnen: de lijnen komt om te voetballen". Een excuus voor SW's krappe 1—0 nederlaag? Nauwelijks. Omdat SVV, en met name Jan Groeneweg, in feite niet echt veel hinder ondervond van de Helmondse „bomber'*; de Joe goslaaf Milovanovich, die rijn bijnaam zeker niet door voet balkwaliteiten kreeg aangeme ten. Vraag het Ties van Duppen, SV V's nu alweer enkele seizoenen bij Hermes veel minder zorge lijk voetballende linksbuiten. Ook hij voelde ooit de adem van de „bomber" in zijn nek, met als gevolg dat de technisch Maar knokken en knokken Door Hans Soeters treft kan Helmond Sport geen enkel verwijt worden gemaakt. „Je weet het als je hier naar toe gaat", verduidelijkte Maas kant, „Ze knokken hier als leeuwen". toch veel betere Van Duppen vermoedelijk rijn donkerste wedstrijd uit rijn carrière speel de. In Helmond, waar het pu bliek smakelijk grinnikt als „Milo" weer eens torpedeert, geniet de Joegoslaaf de nodige bescherming. En dat scheelt voor de Helmond-afweer nogal wat. En dan te bedenken dat diezelfde Milovanovich bij SW Meerhof ging al in de eerste part. "°P »rMf spelde, maar t0£n Helmond Sport al doorhet twee. Of beter gezegd: Wim Mulder en Fred Meerhof» twee spelers die het halverwege voor gezien hielden. Zeker, er waren geen gemene overtredingen aan vooraf gegaan, maar iets meer zelfcontröle van de zijde van Helmond Sport had SW twee wissels bespaard. autv vlieg f n Een afsprong van een van de Vlaardingse turnsters. Rotterdam - Niet minder dan zevenenzeventig turn groepen van de bij de Rotterdamse Turnbond van het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond aangesloten verenigingen nemen deel aan de in de Energiehal gehouden tumwedstrijden. Een monsterpro gramma dat uitgevoerd werd Op vier banen wat vanaf de bezoekersgalerij een levendig schouwspel bood. Het waren verenigingswedstrij den met vierkampen zowel voor uitbuiten van een afwezigheid in de Schiedamse defensie via Fran2en op 1—0 was gekomen. Meerhof, strompeldend door de pijn in zijn liesstreek: „Die spe- wegens niet getoonde kwalitei ten netjes werd afgevoerd. Hel mond Sport, toen nog onder René van Eek durfde de gok echter aan. En wie datzelfde Helmond Sport gisteren zag voetballen begrijpt waarom. De ploeg van „trai ner" Evert Mühr, die, zo zegt men in Helmond, is aangetrok ken om Co Prins als echte trai ner zonder licentie rijn werk te kunnen laten uitoefe nen» drijft op intimidatievoet bal. Een speltype dat, mits mannelijk uitgevoerd, voor het publiek niet onaantrekkelijk hoeft te rijn. Of zoals Bob Maaskant En daarmee zijn we terug bij opvallend mild oordeelde: „Er Hrimonds absolute topscorer in nauwelijks leuk meer om te Wim Muldergeblesseerd zien. Of zoals Jan Groeneweg het voor de „overdekte" bena drukte door demonstratief een ontvelde kuit te laten behande- Verdiende dat, gezien de veel po len. Toen joelde het publiek een sitievere spelopvatting ook, keer niet Wel was de oorzaak maar Jan Groeneweg speelde van de blessure met hoongelach afgedaan. Ier viel gewoon bovenop mij". Het voetbalgedeelte van de ne gentig minuten is gauw verteld. .Nodig was dat zeker met ge weest Evenals het uitgestoken voetje waarover Wixn Mulder halverwege de tweede helft struikelde. Nodig, nee, maar Mulder ging wel plat en werd prompt vervangen door Jos Zoetmulder. Bob Maaskant: „Als ik ga tellen hebben we misschien wel tien echte kansen gehad om een doelpunt te maken. Dat lukte echter niet, en dan krijg je van die situaties waarin ieder het voor zich gaat proberen" wordt door die mannen intimi datievoetbal gespeeld, ja zeker, maar er wordt ook gebikkeld en los van alles is dat iets waar ik hoe dan ook bewondering voor op kan brengen". Maar bet nadeel van de anders ingestelde ploeg is, dat het óók wil gaan bikkelen; hard tegen hard. Het kan, omdat harde confrontaties nog geen overtre dingen betekenen. Wat dat be- conclusie van SW's trainer is de enige juiste, want alle intimi datie ten spijt, was SW in Helmond veruit de betere ploeg. Aanvallender ook, want niet voor niets zei Maaskant na afloop: „Als SW een dergelijk spelletje op Harga zou spelen, zouden we worden uitgefloten". De wat houten ge, met een ste- Een veel aanvallender opererend vige body uitgeruste verdediger SVV creëerde kans op kans. het maken van „onnodige" overtredingen: Milovanovich. had de „pech" dat hij al snel in het begin tegen een waar schuwing opliep en zichzelf daardoor iets moest ontzien. Maar zelfs daarna nog was het geen „Milo" er soms uitperste Ideale mogelijkheden bijna, maar steeds weer ging het fout doordat Helmond Sport zich ingroef voor de zestienmeter lijn. En toch vertoonde die daar opgeworpen dam zoveel gaten dat SVV toch had moe ten winnen. eenzijdig „oorlogje" met Milo vanovich, terwijl de voor Meer hof ingevallen Jeup evenmin tot opvallende daden kwam. Danny Molendijk als centrum spits „rgmmelde" een flink eind weg, maar de mogelijkheden die ontstonden verdwenen te gen de hoge Helmondse omhei ning. De En doordat SW hardnekkig de mooiste kansen bleef verprut sen en daarmee het voortduren de overwicht niet kon uitbuiten, was de hulp van SW-goalie Jan van der Velden nodig om niet op grotere achterstand te worden gezet Van der Velden wierp rich enkele malen koel bloedig voor de toestormende Helmonders, waardoor met na me de vaardige Vardic zelfs oog-in-oog niet tot scoren kon komen. Helmond Sport had het dan ook niet verdiend, terwijl ook de krappe zege vraagte kens oproept Of zoals Maas kant zei: „Hoe is het mogelijk dat je zoveel kans krijgt en dan toch nog verliest?" meisjes als jongens met als in zet het traditionele goud-rilver en brons. Voorts waren er keu- 2ewedstrijden met individuele waarderingen. De twee hoogst geklasseerde jongens en meis jes van elk turnonderdeel selec teerden rich voor deelname aan i-de komende bondswedstrijden Verenigingsuitslag meisjes: IJdaas, Rozenburg; 2.C.G.V., Laerbuch; 3.Lombardijen; 4.HoogvIiet; 5DIO, Numans- •- dorp. Vierkamp, jongens: I.O.T.V.; 2.K.D.O., Krimpen; 3.0lympia,; Usselmonde; 4.N.G.V.; öJCralin- gen. Keuze wedstrijden, verenigingsuit- slagen: Kastspringcn, meisjes: Ï.THOR, Schiedam; 2.Leonida- v s/Dovido, Vlaardingen; 3-Maas Rozenburg. Langemat, meisjes: I.K.V.R.; ,12Xeonidas/Dovido; - 3.THOR, Rotterdam; 4-Hollandia I,Vlaar dingen. Kastspringen jongens: 1. en 3, Leonidas/Dovido; 2.N.G.V, Lan- ^'gemat jongens: I.K.D.O., Krim- pen. Schiedam Met snel en attractief voetbal is SWs C-team er in geslaagd de opmars van Roda JC af te stoppen. De jeugdige Limburgse formatie vormde tot de wedstrijd op Harga nog een bedreiging van de op promotic azende ploeg van Hans Koe tense, maar moest uiteindelijk met een 3-0 nederlaag genoegen nemen. En daarmee kwam Roda JC in feite nog erg goed weg. Steeds weer was het SW dat een aanvallende rol voor zich opeiste en opdook voor het doel van Geilman, die dan ook de belangrijkste sta-in-de- weg was naar een nog grotere zege. Maar nadat Dusco Baloban voor SW de openingstreffer had gescoord ging SW ineens veel vrijer spelen en werd Roda gedwongen vanuit de verdediging met counters het doel van de steeds weer sterk ingrijpende Kees Campen te zoeken. Maar SW had zoals gezegd het betere van het spel en nog voor rust was het alweer Baloban die raak vuurde en daarmee de stand opvoerde naar 2-0. En vanaf dat moment speelde SW een gewonnen wedstrijd, Roda JC kwam slechts incidenteel tot gevaarlijke aanvallen, met als belangrijkste oorzaak het goed schakelende Schiedamse midden veld. En tenslotte werd het dan toch 3-0, toen de goed spelende Peter Jeup met een bekeken inzet Bram Geilman voor de derde maal kansloos liet SW blijft hierdoor volop meetellen in de strijd om promotie naar de eerste klasse. Dusco Baloban ontwijkt de Limburgse tackle. Berlijn Om te debuteren ïs voor een sportman uiteraard altijd lastig, maar als dit dan gebeurt in een kampioenschap van Europa, is dit dubbel moeilijk. Jan Breur, in zijn al lereerste wedstrijd achter de grote motoren, heeft rich daar keurig doorheen gereden. Als laatste gestart in de eerste manche rukte hij al snel op naar de derde positie, wist deze lange tijd te handhaven en ver schillende aanvallen keurig af te slaan. Gangmaker Joop Zij laard, ook nog vrij nieuw in dit gezelschap, loodste hem keung door de moeilijkheden heen maar kon niet verhinderen dat in de slotfase meer geroutineer de gangmakers hun poulain naar voren brachten wat ui teindelijk een vijfde plaats in deze manche, met maar een ronde achterstand op winnaar Cees Stam, opleverde. Het baantje in Berlijn dat erg smal is en bovendien nog vrij hobbelig gaf moeilijkheden met passeren, waardoor het niet mogelijk is om met drie kop pels tegelijk door de bochten te gaan. De directie was vol lof over het optreden van Breur en hij heeft dan ook al een uitnodiging ge kregen om op 9 maart aan de revanches deel te nemen. Uitslag eerste manche: 1 Cees Stam, 2 Sehulze, 3 Dupontreu, 4 de Latorre, 5 Jan Breur. Uitslag kampioenschap van Euro pa grote motoren: 1 Dieter Kemper (West-Duitsland), 2 Cees Stam (Nederland), 3 Pfefggen (West-Duitsland), 4 Remain de Loof (België), 5 Du pontreu (Frankrijk). De gang maker van deze laatste renner kreeg twintig minuten voor het einde motorpech, zij lagen toen al op vijf ronden van de leiders. Joop Zijlaard als reserve voor de finale, kwam gelijk in de baan en wist zijn renner voor verdere achterstand te behoe den. pion bleef overeind en dat was doelman Peter Eikelenboom die subliem op alle acties rea geerde. Zoals om een voorbeeld te noemen de venijnige inzet van Koko Hoekstra of de kogel van Claus Roosenburg. Verschil in kwaliteit was en bleef, juist op het gebied van intelli gentie. SC Cambuur, onder lei ding van scheidende Leo Been hakker, nog steeds in staat via positiespel te overheersen, deed dat ook wel, „maar lang niet in die mate zoals ik had ver wacht", lichtte Van Baaren toe. „Het verschil met thuis en uit is groot Met klinkendenamen i als Roosenburg, Haan en Hoek- i stra is het erg sterk", maar de Maassluizer, die nog een jaar r hij de FC blijft, vond dat de r Friezen beneden hun stand speelden. VOORSPRONG De eerste reële actie van FC Vlaardingen werd overigens pas geklokt na een half uur, maar het stond toen wel gelijk 1-0. Een kogel van Cees Bou rn an, zoals hij alleen dat steeds herhaalde, vloog tegen het li chaam van Koko Hoekstra langs verblufte doelman Van Meurs: 1-0. Juist die „duref* voorsprong had verzegeld moe ten worden, maar omdat spits Jan Roodbol zijn grote oppo nent had gevonden in Henk van der Vlag, was alle raffine ment uit de Vlaardingse aan val verdwenen. Geen enkele maal kon Roodbol imponeren, evenals Peter Roe lofs, terwijl Anton Huyer spora disch de aandacht op zich ves tigde. Heel even maar overi gens, vlak na rust toen doelman Van Meurs de bal voor rijn voeten stompte, maar hij te lang wachtte. Prompt daarna kwam de wissel met Tonny Vonk, maar van de Hoekenaar komen alleen de langzamer hand ontspuïtende kwaliteiten in een heel duel tot uiting. In een volgende fase liep, Ger Pijl tegen een boeking op omdat hij André Roosenburg aan zijn shirtje trok, terwijl even later Van Spindelaar rich niet kon beheersen, nadat doelman Eike lenboom subliem had gered op een kogel van Koko Hoekstra. Desondanks kwam de verdiende gelijkmaker via het hoofd van dezelfde Hoekstra tot stand na dat Claus Roosenburg alle kans van Johnnie Jansen had gekre gen rijn pass voor te bereiden en toen alle zeven Vlaardingse verdedigers bleven staan, inclu sief doelman Eikelenboom, knikte Koko Hoekstra de bal in de goede hoek: 1l. Het vooruitzicht voor de Friezen leek daarna rijp voor winst, want FC Vlaardingen stortte in elkaar. Toch kwam bijna over moed van FC Cambuur voor de val toen Rob van der Bol inkop te, maar het houtwerk redding bracht Trouwens, ook Jaap de Blauw haalde de paaL I ZX doet meer met haar geld Schiedam - Rlen van Zanten is een van de spelers die SVV aan het einde van het seizoen zou willen inlijven. De spits en topscorer van de zaterdag eer ste klasser uit Spijkenisse is benaderd door zowel SVV als FC Vlaardingen, maar noemt de hem aangeboden contracten nauwelijks waard om in over weging te worden genomen. Bob Maaskant wilde een moge lijke overgang van Rien van Zanten naar SW niet bevesti gen of ontkennen. Zeker is ech ter dat de spits van de zater dagclub door de Schiedamse eerste divisie club is benaderd. Al eerder bekeek SW's scou- tingscommissie ook de verrich tingen van HION-goalïe Toon Eggers,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 3