Rotterdam-SZC meer knokken dan waterpolo tus in de font De Ooievaars komt na achterstand goed terug Winst TH Perfekt-teams GEWATTEERDE SPREIEN 500 kilo blank voorn CODIPRIJS/ 79.50. MET 2 VOLANTS Jeugd tot 20 jaar promoveert naar B-klasse Molendijk weg DHS oefent tegen Excelsior Wölcken Zn. VAN ECK Succes contra degradant voorsprong Schiedam Joop Molen dijk verlaat aan het einde van het seizoen de Monsterse vierdeklasser RKSVM. De Schiedamse oefenmeester, die drie seizoenen in het Polanen- sportpark werkzaam is geweest, geelt voor vol gend seizoen de voorkeur aan een zaterdagclub. Schiedam In een keiharde, onvriendelijke wedstrijd tegen Rotterdam heeft het waterpoloteam van SZC zijn eerste punt verspeeld. Na een fraai openingsdoel punt van Willem-Jan Looman verzuimde dezelfde speler een toegekende strafworp te benutten en SZC op een 2-0 voorsprong te zetten. De voortreffelijke R-doeiman Gerbscheid verwerkte de hard ingescho ten bal tot corner. Rotterdam putte uit deze mee valler moed en stelde met op kracht gebaseerde aanvallen de SZC-achterhoede zwaar op de proef. Vooral Dieter Kros had het steeds zwaar aan de stok met „R"-nüdvoor TVlm de Kleer. Reeds aan het eind van het eerste kwart werd de stem ming in het veld grimmig om dat allengs duidelijk werd dat de uitermate onzekere scheids rechter De Vries diverse wilde acties over en weer helemaal niet bestrafte of totaal ver keerd beoordeelde. Wim van der Kolk, weer in de achterhoede begonnen, werd voor een strafminuut naar de kant gestuurd en „R" kon dus met een man meer gaan probe ren op 1-1 te komen. SZC kwam deze numerieke minder heid echter zonder kleerscheu ren door en trachtte het spel weer te verplaatsen. Naarmate het tweede kwart vorderde werd het echter duidelijk dat dit deze keer, mede doorde steeds maar onbestrafte zware overtredingen, niet zo gemakke- lijk zou lukken. Na twee kwarten stond het dan ook nog steeds 2-0. De tot dan kansloze midvoor Frits Smits werd gewisseld met Nico Kra mer Freher waardoor Wim van der Kolk naar de voorste lijn verhuisde. Dieter Kros ging wat meer op het middenveld opere ren omdat de confrontaties met „R"-midvoor Wim de Kleer meer en meer op een vechtpar tij uit leken te lopen. Rotterdam kwam op 1-1 toen René v. d. Kuil, evenals een aantal andere snelle SZC-ers al een paar maal zwaar gepakt, zijn tegenstander even teveel vrijheid gaf. Kort daarna kwam zelfs op een 2-i voorsorong toen een Felle duels, kenmerkend voor de „aanval" die Rotter dam op SZC1s koppositie on dernam. Niet altijd koos men daarvoor de juiste midde len,... van R-voorwaartsen de, bal an dermaal achter wisseldoelman Addy Wies werkte. René v. d. Kuil, een van de SZC-ers die zeer duidelijk leed onder de zwakke arbitrage en zeer geïrri teerd raakte, schoot bij een man-meer situatie de bal na een corner meteen op doel waar door SZC de bal verspeelde. Zo ging het laatste kwart in met een 2-1 voorsprong voor „R". Coach Roodermjs wisselde Ad dy Wies weer met Leen van Noortwijk en SZC ging zwaar in de aanval. Na ongeveer 11/2 minuut gelukte het Wim van der Kolk voor de gelijkmaker te zorgen (2-2). Het daarna volgende gevecht om de winnende treffer, met SZC meer in de rol van aanvallende partij dan „R", had vaak met normaal waterpolo niet zo veel meer te maken. Willem-Jan Lóoman 23g nog een keiharde inzet van dichtbij gekeerd en SZC kreeg eenvoudig een al lang dikverdiende 2e strafworp niet. Met nog 40 sec. te spelen ging SZC nog bijna de boot in: Ruud Kramer Freher, die zijn tegen stander met twee handen boven water dekte, werd eruit ge stuurd en „R" kreeg dus een unieke kans op de overwinning. De in het water liggende zes SZC-ers verdedigden echter knap uit en gaven de „R"-schut- ters geen kans het beslissende schot te lossen. Na het laatste fluitsignaal vond een aantal spelers het nog nodig in, het water en op de kant de „strijd" voort te zetten. Stand aan kop: 1. SZC 7-13, 2. Poseidon 7-12, 3. Rotterdam 7-11, 4 en 5 TRB- RES en TZV (Beiden Tilburg) 7-10. Zaterdag volgt voor SZC in R'dam-West de sémi-derby te gen SHELL-Vlaardingen. De SZC-Jeugd (spelers tot 20 jaar) is er na het kampioen schap in de C-afdeling in 1974 in geslaagd via twee overwin ningen in de promotiecompeti- tie van de C-naar de B-Klasse te promoveren. In Breda werd de Jeugd van Surea met 34 geklopt; in Rotterdam-West' werd de Jeugd van het Venlose Mosa met 4-1 teruggewezen. Ben Kramer Freher en Willem Jan Looman scoorden van de acht gemaakte doelpunten er elk vier. Tegen de Mosa-Jeugd zag doelman Leen van Noort wijk kans een strafworp te ke ren. Schiedam Na het van jonge karpers staande visstapel van construeerde gedeelte van de Poldervaart en aansluitende singels is hierin opnieuw partij vis uitgezet Ditmaal kg blankvoorn, geleverd door beroepsvisser Van der Berg uit Genemuiden, door hem ont trokken aan het visrijke Zwar te Water. Het is uitsluitend maatvis met exemplaren van 30 cm en ho ger. Als een verdwaalde gast kwam ook een mooie boeren karper in de tankwagen mee naar Schiedam en is nu zijn nieuwe biotoop aan het verken nen. Uit hetzelfde water is ook de 250 kg. maathoudende snoek af komstig, gelijktijdig uitgezet in de vijvers van het prinses Bea- trixpark. Ook hierbij waren roofridders van formaat om de snoek vissers te doen watertan den. De snoeken hebben als taak de decadente witvissen welke in de vijvers kunnen voorkomen op te ruimen. Ook helpen ze mee om de witvis- stand wat te reguleren. In de komende paai tijd komen er weer miljoenen jonge visjes in het water. Zouden die allen tot— wasdom komen kan een over bevolking aan bliek en brasem ontstaan. In het kleuterstadium zijn het prooidieren voor de aankomende snoekjes die er reeds voldoende in het vijver water voorkomen. Op latere leeftijd worden ze belaagd door de grotere snoeken en zo ont staat geen overbezetting aan wit vis. Vooral de brasem kan een concurrent rijn van de kar pers gerien beide soorten bode- mazers zijn. Het bestuur van de hengelsport vereniging „Schiedam en Om streken" heeft nog meer bestel lingen aan vis lopen. Het ui teindelijke doel is om te komen tot een optimaal visbestand in de door haar beheerde wateren. Dit betekent hengefgenot voor de leden en de houders van dag-week of maandvergunnin- gen zo dezen zich hiervoor aan melden. De blankvoorn krijgt de vrijheid in. het water van de Poldervaart. Schiedam Na de oefen wedstrijden tégen SVV en Hermes DVS speelt DHS morgenavond in Kethel tegen de Rotter damse eredivisionist Ex celsior. De lichtwed- strijd begint om acht uur. Schiedam Doordat de tegenstander, Bruynzeel Keuken 5, uit de wedstrijd competitie werd teruggetrokken kwam het le team van de tafeltennisvereniging Tapijthal Perfekt niet aan de wedstrijd- Ufd. De overige teams wel en pakten hieruit, met uitzondering van het 7e team, de volle winst. Het 2e team won met 64 van het bezoekende vierpolders 3. Par tijresultaten waren hier. D. Ammerdorffer-Snelleman 1-0; Wichers-Enthoven 1-1: V.d. Vor- st*De Roover (3 sets) 2-1; Dub- belpartij Ammerdorffer/V, d. Vorst tegen Snelleman/De Ro ever, na drie sets 3—1; Wicher- s—Snelleman, na drie sets 3—2; Ammerdorffer—De Roover 42; V. d. Vorst—Enthoven» na drie sets 4-3; Wichers-De Ro- over 44; V.d. Vorst-Snelleman 54; Ammerdorffer-Enthoven, na drie sets 64. TH Perfekt 3 versloeg NTO 3 in eigen huis met 2-8. Het 4e team won gedecideerd bij Nationale Nederlanden I met de kocke cijfers 1-9. Het 5e team zette rijn overwinningenreeks voort, ditmaal ten van het bezoekende Shell 4 die met 10-0 van de tafel werd gespeeld. Ock het 6e team kwam thuis tegen Repelaar 4 tot de volle winst met de spre kende cijfers 7-3. Enige verlie zer was het 7e team dat bij EVN 2 met 3-7 klop kreeg. Schiedam Het damesteam van Juventus basket balde in de Margriethal tegen JRC Boxtel, waar in een spannende uitwedstrijd met één punt verschil van gewonnen werd. Boxtel dat over een hoog tempospelende ploeg beschikte, nam een verrassende 84 voorsprong. Na een time out van coach John van Hese speelden de Schiedamse dames echter uiterst geïnspireerd en Syivie Cordemans, die nu goed vrijgespeeld werd, bracht met afstandsschoten de ploegen op gelijke hoogte 14-14. Juventus, dat nu ook razendsnel overschakelde van verdedigen naar aanvallen en daarmee de man-to-man verdediging van Boxtel in moeilijk heden bracht, ging door en bouwde langzaam maar zeker een voorsprong op. De ruststand was 23-18 in het voordeel van Juventus. In het begin van de tweede helft kwam Boxtel er gedurende 5 minuten niet aan te pas, omdat Juventus de verdediging goed gesloten hielden en aanvallend wel raad wisten met de man-to- man verdediging van de tegenstander. De voor-' sprong liep zodoende op tot 31-21. In de daarop volgende fase was het een gelijkopgaande wed strijd, waarin door beide ploegen goed en snel gespeeld werd. Vooral het hoge tempo waarin gespeeld werd was opvallend en het was alleen de vraag, welk van. de teams hiervoor de tol zou moeten betalen. In de 17de minuut bij de stand 47-33 bleek Boxtel de conditioneel sterkste ploeg, want zij zaten kans om door breaks de Juventus verdedi ging op snelheid te klopeen en zodoende lang zaam in te lopen. Gelukkig voor Juventus was het wat de tijd betreft bijna afgelopen en werd de opmars van Boxtel bij 49-43 door het eindsignaal afgebroken. Topscoorsters bij Juventus in deze uiterst aantrek kelijke wedstrijd waren Syivie Cordemans met 13. Arja van de Heuvel en Tineke Aleman met 9 punten. De stand in de kopgroep bij de'dames is nu: 1. Jolly Jumpers 16-30 2. US 17-28, 3. Olympia 19-24, 1 Juventus 17-24, 5. Boxtel 16-22 6. Idem Jumpers 17-22. De heren van Juventus speelden tegen BVO uit Aiphen, de middenmoter waar een maand gele- den, na een formidabele start, in de verlenging dik van verloren werd. Ook nu begonnen de Schiedammers uitstekend, tegen een BVO dat een gebrek aan lengte had en ook niet bescliikte over een goed afstandsschot, en namen dan ook' via 7-2 een 15-7 voorsprong. Daarna gaven de scheidsrechters wat te opvallend blijk van hun aanwezigheid, door te pas en te onpas persoonlijke fouten uit te delen, met als gevolg, dat Juventus al in de elfde minuut tegen een totaal van 10 fouten aankeek, wat beteken de, dat BVO van dat moment af 2 strafworpen mocht nemen. Gelukkig was dit niet hun sterkste kant, maar doordat Juventus toen. In de verdediging wat voorzichtiger te werk ging, bon BVO regelma tig scoren en zelfs een kleine voorsprong ne men. Het was alleen aan Jaap Boons goede afstandsschot te danken dat de ruststand gelijk was, 29-29. Wat persoonlijke fouten betreft had Juventus bij rust een 20-14 voorsprong en al drie spelers met 4 fouten. In de tweede helft ging het in het begin gelijk op doordat BVO regelmatig scoorde tegen de noodgedwongen niet zo felle man-to-man van de Schiedammers en Jaap Boon rijn produktieve bui van voor rust voortzette. Dat Juventus voor zichtiger verdedigde betekende overigens niet dat er geen of minder persoonlijke fouten uitge deeld werden, want net nadat Juventus weer eens. een voorsprong genomen had, 4540 in de tiende minuut, verdween de eerste speler. Dirk de Jong met 5 fouten naar de kant Binnen 5 minuten werd hij gevolgd door achter eenvolgens Wesley Steury, John van Hese en Wim Cordemans. De eerste drie konden nog vervangen worden door wisselspelers maar na dat Wim Cordemans het veld verlaten had, waren er nog maar 4 spelers over. BVO profi teerde toen van de malaise bij Juventus en maakte de achterstand ongedaan, In de laatste minuten gaf Juventus het helemaal op en kon BVO de eindstand op 69-55 in, hun voordeel bepalen. Het totale aantal fouten was 54, waarvan 34 voor Juventus,. Voor zo'n rustige wedstrijd een opmerkelijk hoog aantal Topsco rers waren Jaap Boon met 18 en Wim Corde mans met 17 punten. Het In de vierde klasse uitkomende eerste tafeltennis- team van de SIS De Ooievaars heeft het in een thuiswedstrijd tegen Hobart 1 tot een 5—5 deling gebracht. Ondanks de 0—3 achterstand en de tegenslag van de zeer vele kant- en netballen, weerden de Schiedammers voortreffelijk. Ton van Balveren kwam tot twee winstpartijen terwijl Koos van Es, Ronald Oosthof en het dubbel, Koos van Es-Ton van Balveren, de resterende punten In de wacht sleepten. reserve team van De Ooi* BIom. 11-21 en 13-21, .keken vaars, dat uitkomt m de vijfde De Ooievaars weer tegen een klasse, ondervond in een uit- achterstand aan; 34. wedstrjjd tegen Elan 20 veel Het duel tussen Ton van Balveren tegenstand ondanks de 0-10 en Van Zuijlekom kreeg een overwinning. De grossiers in hattricks, Cees Kroone, Kees van Veen en Teunis Kroone, nemen de tweede plaats in met twee punten achterstand op Ro- teka 3. Ook het derde team behaalde, een fraaie prestatie. Door hattricks van Rob Knol en Arie de Man, twee overwin ningen van Marja Visser werd SVS 2 met 8—2 het slachtoffer. Het vierde team, bestaande uit Jan en Hennie 'van Henten en Judith Schoenmakers, had geen enkel verweer tegen Xerxes èn verloren met 100. Ondanks fel verweer van Koos van Es ia de openïngspartij tegen Smith verloor hij in drie games zijn partij, 0—1. Tegen de zeer sterk spelende Blom had Ton van Balveren geen enkel antwoord en verloor met duidelijk verschil: 0—2. Ook Ronald Oosthof had het in zijn partij tegen v. Zuijlekom erg moeilijk. In de verlenging van de beslissende derde game had hij geen verweer tegen een kantbal en verloor hij hierme de zijn partij: 0—3. Toch gaven De Ooievaars de strijd niet op. Dit bleek uit de overwinning van het koppel Koos van Es/Tom van Balveren op Blom/v. Zuijlekom. Welis waar ging na winst de eerste game, 21—15, de tweede verlo ren, 13—21, de derde was on danks de extra verlenging met 2220 voor De Ooievaars, waarmede de eerste tegenpunt binnen was: 13. Door Ton van Balveren werd het herstel voortgezet. In zijn partij tegen Smith verloor hij met 15—21 de eerste game, maar door verandering van taktiek won hij zijn tweede en derde game zeer gemakkelijk met 21—11, waardoor de stand op 2—3 kwam. De Ooievaars kwamen dqor Koos van Es, met winst van 2119 3—3. Na een royale, nederlaag van Ronald Oosthof tegen enerverend verloop. Winst in de eerste game, 21—17, betekende prompt een overtuigende ne derlaag in de tweede, 14—21, maar hij kon zich in de laatste beslissende game ternauwer nood met een 22—20 zege her- stellen, waardoor de spanning bij een 4—4 stand te snijden was. De Ooievaars namen zelfs een 54 voorsprong door een zege van Ronald Oosthof op Smith, 21—17 en 2119, maar in de slotpartij had Koos van Es ook geen verweer tegen Blom, waarmede een 5—5 deling een feit werd. GEMEENTE SCHIEDAM Benoeming lid gemeenteraad Da voorzitter van het Centraal Stembureau voer de verkie zing van de leden van de gemeenteraad van Schiedam maakt bekend, dat ter secretarie (afdeling algemene zaken. Stads kantoor. Emmastraat 1} voor eenieder ter inzage is gelegd zijn besluit ter benoeming van mevrouw AA <de Jong-Sun-- derman tot lid van de gemeenteraad in de opengevallen plaats van mevrouw A. Dirkzwager-van Zoelen. Schiedam. 20 februari 1975 De voorzitter voornoemd. Ors. A. J. Lems EXCLUSIEVE MAATKLEDING EN CONFECTIE Rotterdamsedijk 409a Stalen op aanvraag verkrijgbaar. Tel. 268164, Schiedam. voor PLASTIC DIEPVRIESZAKKEN In diverse maten. Rotterdamsedijk 407 Schiedam, tel. 268383 Schiedam Het korfbal team van Succes speelt morgenavond in de sporthal Margriet tegen het reeds gedegradeerde Kapellen. Succes, dat niet meer ïn gevaar ver keert, moet tegen deze tegenstander een zege kunnen behalen en ook het doelgemiddelde een beter aanzien kunnen ge ven. De wedstrijd, begint om half tien. Bijzonder mooie kwaliteit satijn gevuld met 1D0% witte acryl In moderne en klassieke dessins 2 pers, elders 105.* KETHELSTR. 8 (bij de DAM) TELEFOON 264596 DONDERDAG:KOOPAVOND SCHIEDAM. SCHIEDAMSCHE COURANT DINSDAG 25 FEBRUARI 1975

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4