i Even de knikkers halen ASTA Brievenhoek Cyperse kater gevonden De nii 211 we puzzel e De prijswinnaars BELANGRIJK Signalement W "Ga je in het speelkwar tier even mee naar mijn huis? Dan haal ik mijn knikken". Dat stond op het briefje dat Oscar onder de rekenles naar Erik schoof. Erik keek wel even bedenkelijk. Zou de meester het niet zien? Ze mochten niet van het schoolplein af. Maar och, Oscar woon de dichtbij. „Goed, Iaat niemand ons dan zien", schreef Erik terug. Toen ging hij weer verder met zijn sommen. „Het 1/3 deel van een getal is 1G0. Hoeveel is 1/5 deel? Hoeveel is 7/10 deel?" Hij snapte er geen biet van. Hij was blij toen het speelkwartier was. De meeste kinderen za ten meteen op hun hur ken om te knikkeren. Oscar en Erik liepen zo onopvallend mogelijk om de school heen en zetten het toen op een lopen. Buiten adem kwamen ze bij Oskars huis. „Hé, is de school al uit?" vroeg moeder verbaasd. „Nee, ik kom mijn knikkers even ha len", zei Oskar, „ik was ze vanmorgen vergeten. „Mocht dat dan van de meester?" „Nee, maar we gaat meteen terug", riep Oskar die al boven was. Hij rommelde in zijn kast. Hè, waar was het zakje knikkers nou toch? „Wanneer had je ze voor het laatst?" vroeg Erik. „Weet ik De laatste tekeningen van vorig jaar komen van 1Irma v.d. Steen twaalf jaar, 2. Gert van Geest tien jaar, 3. Leo van Oosten tien jaar, 4Corina van Kampen, 5, Mieke van Oeveren6. Eric Rensen negen jaar, 7. Peter Bielefeld. het, gisteren geloof ik. O, wacht eens, ik geloof dat ze nog beneden lig gen". Ze daverden de trap weer af. Ja hoor, het zakje lag nog onder de kapstok. „Je moet je rommel ook opruimen", zei moeder, „je Iaat alles slingeren. Schieten jullie nu maar op, het is al bijna kwart voor elf". Ja, dan moes ten ze rennen. Ze holden de straat uit. Maar net op de hoek brak het koordje van het zakje. Plof, het zakje viel op de grond en alle 78 knikkers rolden alle kanten uit. Ook dat nog! Nti kwamen ze zéker te laat. Wat zou de meester kwaad zijn. Op handen en voeten kropen ze over de straat. „Ik moet ze allemaal hebben hoor", zei Oscar die on der een geparkeerde au to was gekropen. Daar lag zijn mooiste stuiter. Twee konden ze er niet meer vinden. Vooruit dan maar. Hollen! Toen ze weer op het school plein kwamen lag dat er leeg en verlaten bij. Ie dereen zat al in de klas. Er zou wat zwaaien! In de gang deden ze zo zacht mogelijk. Oscar klopte op de deur en toen gingen ze naar bin nen. Hé, hoe kan dat nu? De klas was leeg! Waar wa ren alle kinderen geble ven? Ze zouden toch nergens naar toe gaan? Was er soms een film in de hal? Erik ging kij ken. Nee, de hal was ook leeg. Ze durfden het Liiet aan de hoofdonder- s wijzer te vragen. Dan 'zou hij natuurlijjk vra gen waarom ze niet mee waren. Ze gingen, in de klas zit ten wachten. Toen het al bijna tijd was om naar huis te gaan waren de kinderen nög niet terug. „Ze gaan zeker meteen door naar huis", veron derstelde Erik. Om kwart over twaalf gin gen ze zelf ook maar. 's Middags hoorden ze waar de klas was ge weest. In de dierentuin! öm een tekening te maken van een dier dat je het leukste vond. Het was voor een wedstrijd. De meester had het pas verteld toen ze na het speelkwartier weer bin nen kwamen. Oscar en Erik moesten natuurlijk vertellen waar ze geze ten hadden. De meester was wel boos» Maar ze kregen geen straf. Dat ze niet mee waren ge weest naar de dieren tuin was al straf ge noeg» „Als je je knik kers nög eens vergeet, ga ik niet meer met je mee hoor, dan haal je ze alleen maar", zei Erik kwaad. ANKE. i t ••••••«•©©««•©©©©e©®©®®®®®®©®®®®©©®®®® Vandaag zie je de laatste tekening van de „oude stapel". Dat waren nog tekeningen van verleden jaar. Volgende wek begirt- nen we dan weer met de tekeningen die jullie in dit nieuwe jaar stuurden en ook nog van plan zijn te gaan maken. Je weet, ik probeer altijd zoveel mogelijk alle tekeningen te plaatsen maar als net er te veel worden, lukt dat natuurlijk niet altijd. H Je ziet hier twaalf die- J? rennamen die door el- kaar staan. Zet nu van elke naam de letters in de goede volgorde zodat je het goede dier krijgt. Jo ziet ook nog een cij- ©0<®fer achter elke naam staan. Dat betekent dat 0 De winbaars zijn: Sylvia v.d. Heuvel, elf jaar, Linda de Groot negen jaar, Philip v.d. Knaap zeven jaar, Astrid Dijksman twaalf jaar, Jolanda Keyzer tien jaar, Robert Greeve acht jaar. Jullie krijgen volgende week een fijn boek thuis gestuurd. De oplossing was: Leiden, Geleen, Giethoorn, Nijverdel, Bussum, Boskoop Delfzijl, Aalten, Winschoten. Misschien ben je in eén van deze plaatsen wel eens met vakantie geweest. -aje, als je het dier hebt gevonden, de eerste, der- de of tweede letter van dat dier moet opsehrij- ven. Al die letters samen A vormen iets dat heel be- langrijk is.. Even een voorbeeld: het eerste Qdier is een konijn. Je a neemt dan de derde let* J ter dat is dus de N. Van het tweede dier neem je de tweede letter, van het derde dier de vierde let ter en zo ga je verder. IJnkon (3), paa 2), Ter- pan 4), Simu 2), ilu 1), tra 1), snag 1), leze 3), veber 1), tige 3), breza 2), dhon 4). Je hebt weer een week de tijd om de oplossin gen in te sturen. Dan moet alles binnen zijn. Op de envelop zet je: Aan Anke, Verwersdijk 6-8, Delft. Onderaan je brief, oplossing of teke ning je naam, adre3 en leeftijd. Elma Persoon Ja had de plaat snamen toch allemaal gevon den. Je zusje heeft wel gehol pen. schreef je. Dat mag best hoor. Ik denk dat je nog niet alle plaatsen op school hebt geleerd. Puzzel je nu ook weer mee? Christine Kluiters Jij was een bofferd zeg. Je won ook nog een pen met een kleurwed- strijd. Je ziet, als je maar steeds meepuzzelt en kleurt, dan win je nog eens iets. Hoe bevalt het je op muziekschool? Kun je al een beetje blokfluit spelen? Je b$bt een groot maar wet een mooi instrument uitgekozen. Zou het erg moei lijk zijn, denk je? Ronald Kluisters Wit je pappa nog van mij feliciteren? Was er veel visite? Was Marianne verkleed? Het is wel leuk als je verkleed naar school mag he? Misschien mogen jullie het ook wel eens, als de juf jarig ls of zo. Je kon fijn rolschaat sen en voetballen In de vakan tie. Het was tnool weer. Kun je ook bochten nemen met je schaatsen? IngrJd Troost Ja hoor, je had de plaatsnamen goed. Het waa niet zo moeilijk he? Ik denk dat je de meeste wel op de kaart kan aanwijzen. Deze week ls er ook weer een ptiz- zei? Doe je mee? Astrid van Schle Fijn, dat je het boek leuk vond. Er doen elke week zo ongeveer vijftig zestig kinderen mee. Ook wel meer of iets minder. Het wisselt nogal eens. Dat ligt aan 9000e®®®®®®®®©®®®®®®®®®®®©®®®©»! het weer of aan de puzzel. Zit je in de zesde klas? Wee, grote mensen mogen natuurlijk niet meedoen. Maar ik krijg wel eens een briefje van een moe- *9 der of een oma hoor. Zo maar, voor de aardigheid. tr Gerard Hoogcndonk Ik zal nog wat postzegels voor je be- waren. Er zitten wel veel de- 2elfde bij, ook die je al hebt gekregen. Geeft dat niet? Gracia.Je bent nu natuur- «T lijk alweer naar school? Moest je ook een dag en een nacht in het ziekenhuis blijven? Vond je het naar? Nee he, het valt best mee, En nu ben je Q. vast niet veel ztek meer. Be-. dankt voor je leuke tekening. Ik denk niet dat het verhaal van je zus in ons hoekje kan want er is zo weinig plaats- ruimte. g* Dit waren de briefjes. Er is nog een stapel overgebleven 0 maar die kinderen krijgen een gh brief thuis gestuurd. Dag alle- maal, veel groeten van Anke. We zijn in ieder geval opti mistisch over een toe- j komstige baas, want die -1 zal Asta heus wel krij gen. Het is typisch nog een jonge hond: erg speels en (zo lijkt het althans tijdens het blok je rond) redelijk gehoor zaam. Hij reageert op de naam Asta en dat is al heel wat voor een hondje dat in het asiel zit dach ten wij zo. Vraag je een pootje dan krijg je er twee. Op stap kan Asta niet van zijn riem afblijven. Hij rent voortdurend van links haar rechts en van rechts naar links. Bijt af en toe in de leren band. Spelen is zijn lust en zijn leven. Het groen bij de waterkant heeft een wonderlijke invloed op hem. Hij duwt voortdu rend zijn neus in de grassprietjes, kijkt ver schrikt op, wil wegren nen maar bedenkt zich nog op tijd. En duwt ver volgens zijn neus weer in het groene dek. Een of ander ras kunnen we bij-ASta niet ontdek ken. Het is gewoon een bastaardj e, of zo men wil telg uit het vuilnis- bakkenras. Maar niette min is het een pracht hond. Hij heeft een korte gladde witte beharing. Lichte bruine vlekjes zijn overal op zijn li chaam te vinden. Hij heeft een bruine kop met een witte streep. Won derlijk genoeg 2it boven zijn puntige staart een zwarte vlek, die eigenlijk helemaal niet past op het lichaam van Asta. Asta is ongeveer een jaar oud en waarschijnlijk geboren in Gorin- chem. In die stad werd hij gekocht door zijn vo rige baas. Hij is iets klei ner dan middelslag. Zijn grootte heeft echter nau- weiijks invloed op zijn karakter. Hij is totaal niet bang voor andere honden die met kop en staart boven hem uitste ken. Een fel geblaf schrikt menige viervoe ter al af voordat hij kans heeft gezien om Asta te benaderen. Het hondje van het vorige blokje rond is terug naar de eigenaar. Bastaard- terrier Lord werd door zijn vrouwtje naar het asiel gebracht, omdat niemand thuis kon blij ven om de hond te ver zorgen. Hij heeft er ui teindelijk maar enkele dagen gezeten. Zijn ba zin die al via een uit gebreide brief liet blij ken er maar met moeite afstand van te kunnen doen kreeg zo'n spijt dat Lord nu weer gezel lig in het gezin is opge nomen. Hetzelfde gebeurde ook met de bastaard-Husky die vorige week in de krant stond. Ook hij is terug naar de eigenaar. Deze zag hem 's avonds in de krant staan en de volgende dag mocht de hond weer naar huis. Om het succes te complete ren: ook Boris, het hond je waarvan de asielbe heerder zei dat het een probleemloos viervoeter- tje was („Ik snap niet dat er niemand is geko men voor hem") heeft een nieuwe baas! Het asiel ligt aan de Sint Anna* zusterstraat, telefoon 266266, Openingstijden: 9—12 en 14—17 uur; zaterdag 912 uur; zon- en feestdagen gesloten. Voor vermiBsmgetti direct het' asiel bellen. Ook Amivedi - een organisatie die weggelopen en gevonden dieren registreert kan u mogelijk helpen: telefoon 28.99.47. De Schiedamse dierenarts dr. De Kaper heeft zijn praktijk aan de Jan Steetistraat 39. Spreekuren: maandag tot en met vrijdag van 13—14.30 uur en Van 19—20,30 uur, behalve woensdagavond. Afspraken kunnen telefonisch worden gemaakt van maandag tot en met vrijdag tussen B en 9 uür 's ochtends. Telefoon 268234. Opgeven als lid van de dierenbe scherming kunt u door storting van 10 gulden of meer op giro rekening 216407 ten name van de dierenbescherming afdeling Schiedam Op het strookje ver melden: „Nieuw lid" Maand blad gratis. Het gironummer staat ook open voor giften voor de afdeling. Zwerfkatten blijven een probleem voor de dierenbescherming in Schiedam. Voortdurend moet men op pad. Zo ook toen wij voor deze rubriek in het asiel waren. De beheerder werd opgebeld door 6Ti inwoner van de Laurens Costerstraat Er lag een kat langs de weg. Bij aankomst bleek het diertje op sterven te liggen: een gevolg van de gevreesde kattenïiekte. Met dit probleem wordt de beheerder voortdurend geconfronteerd. Niettemin hebben wij een kat in deze rubriek: een rustige huiskat overigens. Het is een gecastreerde kater van ongeveer twee jaar oud, cypers wit. Hij is gevonden door de familie Petit van de Hennëtte Bosmanstraat in Schiedam, waar hij vorige week kwam aanlopen. Eigenaar of belangstellende kunnen zich in verbinding stellen met de beheerder. Naam: Asta Ras: bastaard. Geslacht: reu Leeftijd: 1 jr. Kleur: wit met bruin Schofthoogte: 47 cm. Beharing: kort. WOENSDAG 26 FEBRUARI 1975 SCHIEDAMSCHE COURANT Het dunne pootje kan net door de tralies van het hok. Asta probeert zo dicht mogelijk bij je te komen. Hij heeft geluk: we hebben hem uitgeko zen voor een blokje rond. Jolig en dollend met de asielbeheerder sprint hij het hok uit. Stuift door het kale en natte vertrek van het asiel. Een week iang zit hij al opgesloten, nadat zijn vorige baas afstand van hem heeft gedaan met als reden dat de hond niet meer in het huishouden paste.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 3