„Ons succes hangt af van die Schiedammer" POPPEN EN CABARET IN ZOLDERTHEATER SCHIE-POP-TOPS LEZING OVER HET REIZEN RIJNMOND Seth Gaaikema met ,700 jaar' verdwazing SINGLE TOP 10 Inbraak kopergieterij TOPPER VAN DE WEEK Expositie Herman Paradies in het Zakken dragershuisje Open huis van Gloria- Toonkunst Inbraak in directiekeet AFSPRAAK <JE> Natuurlijk in de AMSTELBRON KOEMARKT SCHIEDAM DONDERDAG 27 FEBRUARI 1975 SCHIEDAMSCHE COURANT Er wordt nog hard gswerkt aan het theater. Ook hier aan de achterkant. Het staat vast dat vóór 6 maart de schuttingen aan de voorkant weg worden gehaald. Een verzoek van de winkeliers omdat op die dag een aantal winkels op de Broersvest feestelijk worden heropend door burgemeester Lems en voetbalidool Willem van Hanegem. 1 (1) 100 Years - Joey Dyser 2 (5) Sugar candy kisses - Mac and Katie Kissoon 3 (-) Rosaraunde - Derniie Christian 4 (7) Purely by coincidence - Sweet Sensation 5 (-) Down Down - Status Quo 6 (4) Sailor - Sailor 7 (8) Listen to the music - Doobie Brothers 8 {-) Secrets that you keep - Mud 9 0) It is magic - Pilot 10 (6) Shout - Trampps RESTAURANT BARBECUE INN VOOR DE SNELLE TREK Ook om meB te nemen. TEL 264191 DAM 22 - SCHIEDAM EENS GEZETEN 1 (1) Music power diverse artiesten 2 (5) Good old boys - Randy Newman 3 (8) I can help - Billy Swan 4 <7) I wonder - Jack Jersey and the Jordanaires 5 (10) Sailor - Sailor 6 (6) Black music - diverse artiesten 7 (-) Night Birds - La Belle 8 (-) Never let her go - David Gates 9 (-) Eldorado - Electric Light Orchestra 10 {-) Souvenirs - Dan Fogelberg lansehavenaschiedamtelmo-24sj6qi Probeer !t eens in Nieuwlandplein 12 Tel. 706066. BROERSVEST 119 Schiedam „Ons succes hangt af van de Schiedammer". Een logische uitspraak met een diepe achtergrond uit de mond van Henk Berg, exploitant van het Passage Theater. Want hoewel de gemeente er alles aan doet de stad een ultramo dem cultureel centrum te ge ven en daarbij wordt niet op een miljoen gekeken blij kens de extra kredieten die het laatste half jaar zijn ver strekt zal de Schiedammer het succes moeten maken. Om dan maar gelijk met de deur in huis te vallen heeft men bij de heropening van het theater een publiekstrekker weten te strikken: de noordelijke domi neeszoon Seth Gaaikema. Toneel, cabaret, revue. Een programma is cr nog steeds niet voor. „Ik sta nu buiten dit gebeuren", zegt Berg. „De gemeente heeft de opdracht aan de Schiedamse Gemeenschap gegeven. Het is jammer dat er nog geen agenda is. Maar een toneel gebeuren is natuur lijk onmisbaar voor een theater". Wat betreft de twee bioscopen die het thea. ter gaat tellen is de situatie rooskleuri ger. Berg is op het ogenblik Intensief bezig met het completeren van zijn filmprogramma. met een aangepast programma. „Aan gepast aan de heropening van het thea ter, maar ook aan het 70Q-jarig bestaan van Schiedam", aldus Berg. De avond, waar ook het duo Barbra en Bas optre. den en Cor Standaard het orgel zal bespelen, zal op vrijdag 9 mei worden herhaald, maar dan voor iedereen die een kaartje wil kopen. Op zaterdag 10 mei staat ook al een programma vast. De grote zaal (562 plaatsen) zal dan nog niet als bioscoop gaan fungeren, want dan komt de Hoofdstad Operette met „Grdfin Mari- za". Wanneer wel de eerste film wordt gedraaid, weet Henk Berg nog niet. „De moeilijkheid is dat een filmver huurkantoor een hele draai week claimt. Maar we kunnen uiteraard het theater geen drie dagen leeg laten, staan. We zijn aan het onderhandelen of we toch niet een film kunnen draaien, al zal het geen kei van een film kunnen warden". Er zullen in beide zalen ook middagvoor stellingen worden gegeven. In de grote zaal zal 's-avonds één voorstelling wor den gedraaid. In de kleine zaal (150 plaatsen) zal echter een doorlopend programma worden vertoond. Berg wil dan ook nog wel kwijt dat de kleine zaal uiterst geschikt is voor „iets op Schledamsfiimgehied". Hij doelt daarmee op de oprichting van de Schiedamse Filmliga die ooit nog eens in het oude theater films voor haar vele leden draaide. ger zoals ook vóór de sluiting van de bioscoop gebeurde naar het Pas sage Theater zal komen voor de pro- dukties die daar worden vertoond, „Het Luxortheater is daar onlangs failliet gegaan. De laatste jaren ging het daar niet best, ook al door ons theater. Het is natuurlijk een trieste zaak voor Vlaardingen, maar het kan gunstig zijn voor ons". Henk Berg is niet bang, dat het theater als bioscoop de mist ingaat. Integen deel, hij rekent erop dat het een succes wordt. Optimistisch is dan ook besloten om de maandag de bioscoop ook te laten draaien, voor de sluiting was dat niet het geval. De maandag was voor het draaien van films taboe, omdat „het dan toch niet liep". „We proberen een geselecteerd program ma te brengen. In de kleine zaal is het de bedoeling de zogenaamde arthouse- produkties tè vertonen. Films zoals in 't Venster en Calypso in Rotterdam worden gedraaid. In de grote zaal ko men films voor het bredere publiek. "We doen oris uiterste best om voor iede reen wat te brengen", aldus Berg. Status Quo. Plotseling in trek bij de Schiedamse. platenkopers. Jaren geleden stond Status Quo met "Pictures of match stick man" op de eerste' plaats. Eendagsvllnder, mopperde de 'incrowd'. En ja, hoor na enige plaatjes die verbazend veel op het eerste succesplaatje leken, ver dween de groep. op de (mterjnationale hitpa rade. Ook in Schiedam. Ian Bairnson, Stuart Tosh, Bill Lyall en David Paton ofte wel Pilot moeten dat alle-' maal nog ervaren. Nadat hun debuutsingle "Just a smile" slechts een glimlachje op de gezichten van de pop minnaars toverde en vervol gens een flop werd, is Pilot terug in het nieuws. In korte tijd werd deze tweede schijf naar de eerste plaats van vele Engelse hitparades gepusht It's magic. Café-Restaurant „EUROPOORF to óerehommggrde keuken ft Zalen voor recepties ners ft Prachtig uitzicht op de rivier ft Ruime parkeergelegenheid ft Iedere donderdagavond - Scandinavische Tafel Telefoon 010-264625 Maasboulevard 7 Schiedam door Martin de Bruin Landelijke premières hoeven we in Schiedam niet te verwachten. Een kwestie van geld, aldus Berg. „In prin cipe is het natuurlijk altijd een premie re voor Schiedam", zegt de exploitant lachend. „Maar misschien kunnen we wel nieuwe films voor het Rijnmondge bied contracteren. Ik heb al een aantal films uit het buitenland op mijn lijstje, die nog niet in Nederland zijn ver toond. In ieder geval zullen we recente films brengen". Berg rekent er op dat menige Vlaardin- De Status Quo Is echter plotse ling opgeheven: met het ruw in het gehoor liggende werk je "Down, down" en 'ge sponsord' door televisie-op tredens is de formatie terug p Hemelvaartsdag donderdag 8 mei wordt het vernieuwde theater offi cieel geopend. Alleen voor genodigden zal dan cabaretier Seth Gaaikema nieu we verdwazingen de zaal inslingeren Deze. week twee vrouwen voor theken waar Ts avonds iets de topper van de week. te beleven is. Twee vriendinnen die bei den werken bij de techni- Blonde Carla woont in de wijk sche handelsonderneming Nieuwland en kan daar dus Itho aan de Nieuwe Haven: als Inwoonster van Schie- Ellen Sandee (17) als faktu- dam een hartig woordje riste en Carla Jasper (18) als pver meepraten. Het gevolg secretaresse. is dat zij regelmatig met El- Tussen de middag maken ze len vertier gaat zoeken in meestal een wandeling door Rotterdam. Toch heeft zij de Hoogstraat, cp zoek naar het in haar woonplaats naar soft-soul grammofoonplaten. haar zin en wilde zij best bij "Ik kan immers gewoon niet het water van de karakteris- zonder muziek", zo vertelt tieke Lange Haven voor fo- Ellen. Zij woont in Rotter- tograaf Ed Leyten poseren, dam, maar vindt het hier Zonder gekibbel hebben de gezellig winkelen. De enige bvee vriendinnen daar ook kritiek die zij op Schiedam een paar minuten tijd een heeft, betreft het uitgaansle- hjstje opgesteld met hun fa- ven. Ellen mist hier disco- voriete platen. Schiedam Onbekenden hebben In de avonduren ingebroken bij een kopergieterij aan de Noordvest. Aan de achterzijde van het gebouw hebben zij een, ruit ingeslagen om het slot aan de binnenkant te openen. Uit het magarijn stalen zij een blok koperen gewichten en een takelblok met een totale waar de van vijfhonderd gulden. "Van de daders ontbreekt nog elk spoor. Schiedam De werkgroep Open Studio 2al ter gelegenheid van het 700-jarig bestaan van Schie dam in het Zakkendragershuis je een tentoonstelling van aqua rellen en tekeningen van Her man Paradies houden. Deze expositie is mogelijk gewor den doordat de eigenaar van de collectie, het Rotterdamse Ge meente Archief, welwillend heeft meegewerkt. De tentoonstelling zal worden ge houden van zaterdag IS april tot en met zaterdag SI juni. De openingstijden zijn vrijdags van 20 tot 1 uur, zaterdags van 20 tot 2 uur en zondags van 20 tot 24 uur. Verder dagelijks van 11 tot 17 uur gedurende de periode zaterdag 22 mei tot en met 31 mei. De toegang is gra tis. Herman Comelis Adolf Paradies werd geboren op 14 september 1885 in Rotterdam, Van 1940 af woonde en werkte hij in Schie dam. Daar bleef hij tot zijn dood op 22 januari 1966. Zijn eerste schilderijen van oud- Scbiedam maakte hij al voor 1910. Voor velen is het onbegrijpelijk dat het werk van deze kunste naar vrijwel onbekend is. Te meer omdat zijn werk van gro te schoonheid en van een geïn spireerde menselijke visie ge tuigt. Zo schilderde hij de Branders- buurt, toen deze nog echt leef de. Verdere onderwerpen van Paradies waren het Hermes-ter rein, het hofje van Belois, de Konijnenbuurt en de oude bin nenstad. Zo bestaat er van hem nog een schilderij van de St. Anna Zus terstraat toen daar nog water (1) Muziek van Barry White 2) I can help - BiHy Swan 3) Do it - B.T. Express (4) Sweet Dreamer - Sweet sensation 5) Shout - Trampps 6) Never can say goodbye - Gloria Gaynor 1) I'll be there - Gioria Gaynor 8) Muziek van Percy Sledge 9) Muziek van Gene Pitney 10) My boy - Elvis Presley VlaardingenDe oratoriumver- eniging Gloria-Toonkunst houdt maandag 10 maart een „open huis'Vrepetltie van het koor. Dit open huis van de-stu die voor „Die Jahreszeiten" van Joseph Haydn in de repetitie ruimte van de scholengemeen schap Groen van Prlnsterer aan de Van Hogen dorpiaan is bedoeld om de vereniging wat meer bekendheid te geven en eventueel wat nieuwe leden te trekken. De repetitie duurt die avond van acht tot tien uur. Het studentengezelschap Steplnstepult Maassluis Onbekenden hebben ingebroken in een directiekeet van het bouwbedrijf Muwi op het voormalige Verto- terrein in Maassluis. Ze verschaften zich toe gang tot de keet door een ruit in te slaan. De inbrekers vonden kennelijk niets van hun gading. Er werd niets vermist. De breekschade bedroeg echter honderdvijftig gulden j Schiedam „Gelijk afrekenen". Zo heet het programma van vijf Wagenlngse cabaretiers die onder de naam Stepinstepuit vrijdag en zaterdag het Zolder theater In de Teerstoof aan doen. Twee avonden lang ama teurcabaret in het teken van geldelijke en geestelijke infla tie, aldus de aankondiging. Al eerder bezocht de Gelderse groep Schiedam, Vorig jaar no vember werd al een succesvolle voorstelling aan de Nieuwstraat gegeven. De cabaretiers zijn al lemaal studenten. Hun „act" valt enigszins te vergelijken met die van de gerenommeerde cabaretgroep Don Quishocking. Stepinstepuit bestaat uit Melani Gijsbers, Janny Peters, Han ter Maat en Klaas de Vries. De planobegeleiding is in handen van Aart van den Berg. Kaartjes voor deze avonden aanvang 21.00 uur kan men reserveren bij het VW (tol 286QOO) en op de avond zelf aan het theater (tel. 260455). De en treeprijzen zijn 0.' en ƒ4,50 voor CJF-houders. Nelly Roeters verzorgt zaterdag- Nelly Roeters met twee van haar eigengemaakte poppen. tijntje, die niet mag trouwen, voordat een draak die het land WÊÊÊpÊÊêr MÈÊÊ? bedreigt, is gedood. Velen pro- ||f|®g|pr -i-,. Mistjm beren het, maar slechts één ge- Uit de ervaringen van Nelly Roe- - *W ters bbjkt het voor de kinderen ^jjÊtgeuite ideën een andere wen- ^et P°PPcn3Pet brengt^ Nelly boeken, het verhaal en de kle- dP? TEaru' iffllllPifllll ding van de poppen doet zij 1 JTi allemaal zelf een kmdercon- - - férence. Daarna ia er nog snel- - - tekenen, waaraan de kinderen - iilliillliissaia actief mee kunnen doen. Zij kunnen meetekenen en mogen hun eigen portret mee naar huis ncmon. middag het kinderprogramma theater presenteert voor kinde- De voorstelling begint om 14,30 In het theater. „De prinses en ren vanaf vier Jaar. uur. Kmderen vanaf vier jaar de draak" is de titel van het Het poppenspel verhaalt de ge- kunnen voor ƒ2,50 terecht in programma dat haar poppen- sehiedunis vun prinses Floren- het theater In de Teerstoof. Schiedam Op vrijdag 7 maart zal in het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat in het kader van de Boekenweek een lezing worden gehouden onder de titel: "Het avontuur van een reis". Zoals bekend staat de Boekenweek dit jaar in het teken van het reizen. De gids tijdens deze lezing is de heer J. Vink, staf-medewerker van de Nederlandse Spoorwegen. Hij zal een en ander vertellen van de evolutie van de reizen in de loop der eeuwen. Zijn verhaal zal hij larderen met kleurendia's. Als extra attractie zat tijdens do pau2e een quiz worden ingelost. De toegangsprijs bedraagt één gulden. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de balie van het museum.. Pïlen Sandee {links) en Carla Jasper verzorgden deze week de topper van de week.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 3