VAN NORDEN ENIGE HOOFDKLASSER Schiedam 700: vooral een sportief festijn Voorronden RN-bokaal Spannende finale met Hans Struck DHS geeft Excelsior niets toe Ambtenaren toernooi Volleyhal Schaken Handbal Wielrennen Dammen Taekwon-Do Pupillenvoetbal Rugby Basketbal Judo Bridge Zaalvoetbal Sportprijs van het jaar Gymnastiek Badminton Zwemmen Ruitersport Vliegen Wandelen DONDERDAG27 FEBRUARI 1975 SCHIEDAMSCHE COURANT Vlaardingen Leen van Nor den is de nieuwe, maar ook enige hoofdklasser In het bil jartdistrict Schiedam. Welis waar promoveerden Struyck en De Vries al In de voorron den, omdat beiden lid zijn van „De Griffioen", dat zich volgend seizoen weer Inge lijfd ziet in Botterdam, staat de biljarter van Eet Oosten, kampioen van de eerste klas ilbre, helemaal alleen. De mogelijkheid is echter niet uitgesloten dat enkele hoofd klassers van „De Griffioen" de stap van hun club niet zullen volgen en liever in bil- jartapelsies „De Griffioen" willen blijven spelen. In dat geval zou een geheel nieuwe dub van louter hoofdklassers in het district Schiedam niet onwelkom zijn. Leen van Nor den en Hans Struyck maakten om de titel van de eerste klas over alle linies de dienst uit Het duo was zo aan elkaar gewaagd, dat de ontknoping pas in de laatste partij tot stand kwam. In dat duel (tussen Van Norden en Struyck) nam de Schie dammer getuige zijn series van 25, 41, 12 en zelfs 67, het heft helemaal in handen en had slechts zestien beurten nodig om de oud kampioen van de tweede klas op de knieën te krijgen. Overigens waren verrassingen. niet van de lucht in dit matig bezochte toernooi in „De Grif fioen" Hans Struyck had in zijn openingspartij veel moei te met Leen Verhoeven en slaagde er pas in de 48ste beurt in om via een serie van 39 langs de Flardingha-speler te komen. De Vries had weinig last van Groeneveld, terwijl Van Nor den op meer tegenstand had kunnen rekenen tegen oud kampioen Gerrit van Gendt Heeze won vervolgens van Ree- ven en ook in de tweede ron de kwam dit kwartet er zon der kleerscheuren af. Maar verrassingen daarna des te meer. De Vries moest in 28 beurten de eer laten aan Leen Verhoeven, terwijl voorts Van Gendt korte metten maakte met Heeze. Struyck gaf Groe neveld (in 16 beurten) weinig kans en Van Norden bereikte in 17 beurten winst tegen Van Reeven. Ook in de vierde ronde een grote verrassing, toen Leen van Noorden verlies moest ac cepteren tegen Van Reeven (27 beurten) en Struyck geen verliezen en aangezien Van Norden 25 beurten nodig had tegen Heeze, moest de laatste partij tussn Van Norden en Struyck de winnaar aanwij zen. Leen van Norden trok daarbij aan het langste eind en verbaasde iedereen door zijn hoge series. fout maakte tegen Groene- Aan het einde van het toernooi veld. De Vries was zijn verlies reikte voorzitter J.M. van daarvoor weer te boven en Vugt van het district Schie- daarom was het niet zo dam de prijzen uit, vreemd dat na vier ronden Eindstand: L.P. van Norden Hans Struyck de enige biljar- (Het Oosten)_ 12, 1380, _173, ter was zonder verlies. Ook in de vijfde ronde maakte Struyck nu tegen Heeze in 27t beurten geen fout, maar wel* verspeelde Ab de Vries zijn laatste kans ten koste van Van Norden die in slecht3 17 beurten overeind bleef. Na die vijfde ronde gaven toen Struyck (10 punten), Van Nor den (8 punten) en De Vries (0 punten) de toon aan. Hans Struyck maakte daarna de spanning ondraaglijk door in 19 beurten van De Vries te I 7.97, 67; WH.D. Struyck (Grif fioen) 10, 1254, 164. 7.64, 54; A.L. de Vries (Griffioen) 8, 1262, 160, 7.88, 61; B. Heeze (Het Oosten) B, 1246, 224, 5.56, 56; G. van Gendt (BeUevue) 8, 1144, 220, 5.20, 33; L. Verhoe- ven (Fiardingha) 6, 1154, 245, 4,71, 35; B. van Reeven (VOG) 4, 1037, 221, 4.69, 49; L. Groe neveld (Bellevue) 0, 810, 197, 4.11, 34; De gewestelijke finale is 7, 8 en 9 maart in gebouw Zamonda aan het Willem Dreesplein in Den Haag. VI aardingen - De strijd om de Botterdamsch Nieuwsblad-bokaal spitst zich toe op 15 biljarters die in twee poules zullen uitma ken wie in de finale komt Poule 1 speelt rijn duels fa café Het Wapen van Maassluis aan de Wip 1 en poule 2 Is te vinden In café De Molenwiek aan de Vlaardingerdijk 85 In Schiedam. Poule 1 bestaat uit de volgende deelnemers: J. van der Berg (OBK), J. Kleyn (Maassluis), G. A. J. M. Schaap (De Molen wiek), H, Steenhoek (Tonegido), G. Tolhuy- zen (De Molenwiek), W. J. v.d. V/aal (Maas sluis), H. Wyckelsma (Maassluis). Speeldata 5, 12, 19 en 26 maart. Poule 2 bestaat uit J. E. Boonefaas (Entre Nous), J. Clements (maassluis). (Entre' Nous), H. H. Eekman (De Molenwiek)," J. van der Hof (De Mo lenwiek), P. D, Rjjpma (Maassluis), S. Stougje (Maassluis) en - A. Weeland (De Sluis). Speeldata: 5, 12 en 19 maart. Alle deelnemers spelen zes partijen waarbij de partij lengte is vast gesteld op de librfr klasse waarin men thuishoort De zeven best geplaatste spelers strijden samen met winnaar '74 P. Loenen van Entre Nous en de RN-bokaal- Schiedam - Eén doelpunt besliste de gisteravond op sportpark Kcthel gespeelde oefenwed strijd tussen DHS.en een ver sterkte C-seiectte van het Rot-, terdamse Excelsior. Het doel punt, dat in de eerste helft werd gescoord, kwam van de voet van Arie Kortlever. DHS probeerde in dit duel een gewijzigde formatie. Zo was de van Hermes gekomen Joego slaaf Berislav Kutovic p het middenveld geplaatst; Nol Roo- zen als voorstopper; Hcnny Sla als rechterverdediger en Kees van de Windt laatste man. Hoewel Excelsior toch wel iets meer tempo op de grasmat de poneerde, hield een enthousiast spelend DHS gelijke tred. De Kethelse eerste Wasser kreeg zelf ook kansen op de gelijkma ker, maar het met Den Butter en Van Nierop spelende Excel sior capituleerde niet. Scheids- rechter Koster leidde het duel Ton Sijbrands wandelt met kop koffie langs de borden. Straks tegen veertig te genstanders. Louis Fortes in een karak teristieke sprong. Spectacu lair onderdeel van de „sport? topper-avond" Neerlands sterkste basket bal ploeg van dit moment, Raak/Punch. Hoogtepunt van een week topsport. op zaterdag 24 mei te houden wandelmars door Schiedam. Er wordt gestart in de wijk Nieuw- land en de wandelaars hebben de keuze uit afstanden van vijf, tien of vijftien kilometer. De start is om twaalf uur en het défilé, dat door burgemeester A. Lems bij het oude Stadhuis wordt afgenomen, vindt plaats om half één. volgende coureurs aan de start zullen komen: Leo Duyndam, Janus van Tol, Jan Ereur, Jan Brinkman, Bas Hordijk, Lijn Loevesein en enkele andere be kende Nederlandse en buiten landse profs. -J kruisfinales verspeeld, waarna op 29 mei de nummers één en twee om het kampioenschap van Schiedam zullen spelen. Op diezelfde avond speelt het da mesteam van DRZ een voor wedstrijd en een Schiedamse selectie tegen een nog aan te wijzen tegenstander. Op dinsdag 27 mei wordt in de sporthal Margriet een toernooi gehouden voor ambtenaren uit de gemeenten Rotterdam, Delft, Vlaardingen, Maassluis en Schiedam. Het geheel omvat een volleybal- en zaalvoetbal- toernooi Over belangstelling zullen de sportieve ambtenaren op die dag niet te klagen heb ben. want op die dag krijgen alle ambtenaren een dag bui tengewoon verlof. Op de verharde velden aan de Valeriusstraat in G roenoord worden op de vrijdagen vanaf 11 april tot en met 23 mei hand balwedstrijden verspeeld voor pupillen en junioren. De wed strijden beginnen om half ze ven en duren tot circa half negen. De deelnemende teams rijn geselecteerd uit de Schie damse handbalverenigingen, met als tegenstanders teams uit Breda. Op zaterdag 24 mei wordt het Schiedamse handbalpubliek de mogelijkheid geboden kermis te maken handbal op topniveau. In de sporthal Margriet spelen dan de damesteams van Idem/- hellas (Den Haag) en PSV (Eindhoven) tegen elkaar. Dit duel begint 's avonds om acht uur en duurt tot negen uur. Hierna speelt het herenteam van het Haagse Hennes tegen het herenteam van PSV uit Eindhoven. Een profkoers om de Grote Prijs van Schiedam is het hoogte punt van de wielerwedstrijden die op zondag 25 mei op de wielerbaan worden gehouden. Om de wedstrijden van de pro fessionals volledig tot zijn recht te laten komen, wordt het om lijstingsprogramma 's morgens van tien tot twaalf uur verre den. 's Middags om twee uur komen dan de professionals in actie. Het ligt in de bedoeling dat de In een tent op het Emmapleki wordt op maandagavond 26 mei een partij schaak gespeeld tussen twee grootmeesters, Ket geheel speelt rich af op een bord van tien bij tien meter waarbij personen als levende schaakstukken zullen fungeren. Dezelfde grootmeesters - ver moedelijk Jan Hein Donner en Jan Timman - spelen hierna een simultaan tegen veertig te genstanders. Het schaakfestijn begint om zeven uur. In de aula van het Stedelijk mu seum wordt een damsimultaan gespeeld, waarbij Ton Sij brands en Harm Wiersma het ieder tegen veertig dammers zullen opnemen. De simultaan, die eveneens wordt gehouden op maandagavond 26 mei, be gint om acht uur. Een Schiedams volleybalteam ge formeerd uit de sterkste volley ballers uit Schiedam speelt op woensdagavond 28 mei tegen de lijstaanvoerder van de eredi- visie Gaggenau uit Voorburg. Het Schiedamse team is samen gesteld uit Jaap Keijzer (SEC Drente), Jan BrussÈ (Volley 'OS). Piet Wassenaar (Asbiton), Peter de Munnik (Asbiton), Frans van Herk (Bermi Roosendaal), Henk van Oossanen (Animo R'dam), Peter Van Norde (Concordia), Jan Zandijk, Jan van Heerde, Ben Horstman en Kans Soeters (Juliana). Vermoedelijk zal in ternational Jurriaan Kooien in het Schiedamse team als gast- speler meespelen. Deze wed strijd, 'die in de sporthal Mar griet wordt gespeeld, begint om zeven uür. door de gemeente beschikbaar gestelde bronzen beeldje (mo menteel in bezit van de tafelten- nisclub Bruynzeel) wordt rond half negen bekend gemaakt. Een twintig minuten durende, spectaculaire Taekwon-Do de monstratie door Louis Fortes, moet de bezoekers van de „sport-topper-avond" meteen weer in de sfeer brengen. For tes, tweede op de Wereldkam pioenschappen in Berlijn, is een van Neerlands beste experts op het gebied van Taekwon-Do, met als specialiteit een „flying side kick" over een aantal per sonen, resulterend in het bre ken van stukken steen, die en kele meters verder zijn beves tigd. shows. Ket programma begint 's avonds om zeven uur- Op een nog 'nader te bepalen plaats zullen pupülenelftallen van de Schiedamse voetbalver enigingen op zaterdag 31 mei in toemooivorm tegen elkaarin actie komen. Ook het tijdstip waarop het toernooi begint en de tijdsduur van de wedstrijden moeten nog worden vastgesteld. Ih de recreatiezaal van het Stads kantoor worden op 20 mei de selectiewedstrijden gehouden voor de bridgefinales die 26 mei zullen worden afgewerkt. In to taal wordt hieraan/deelgeno men door 64 paren, In de sporthal Margriet wordt op 26 en 29 mei het zaalvoetbal kampioenschap van Schiedam verspeeld. Het programma voor maandagavond 26 mei luidt: FPSC-GSS. WF-WK en SW- G roenoord. Hierna worden Een judoteam, geselecteerd uit de sterkstejudoka's van de vereni gingen Lagerwaard en Vroegh, zal als tegenstander fungeren van het team van de stad Gou da, dat vorig jaar het 700-jarig bestaan vierde. De wedstrijden, die nèt als het volleybalduel deeluitmaken van de „sport- top per-a vond" in de sporthal Margriet, beginnen om acht Belangrijk onderdeel van deze „sport-topper-avond" is de ver- kiering van de sportman vrouw of club van Schiedam van het jaar 1974. De winnaar, die in het bezit komt van het Het sluitstuk van de „sport-top per-avond" Is een basketbal wedstrijd tussen een Schiedam se selectie (met onder meer Erik van Woerkom en Harry Sluimer) tegen de toekomstige kampioen van Nederland Raa k/Punch uit Delft. In het Delft- se team spelen diverse interna tionals, zoals Van Tuyll, Sik- king en Van Helfteren. Het Delfts e team staat onder leiding van de nationale bondscoach Vilpfihal Bill Sheridan. De wedstrijd be- gint om half tien, De in Schiedam en directe omge ving nog onbekende rugbysport staat toch op het programma. Op zaterdag 31 mei zullen de teams van de RC Hilversum en de kampioen van het Britse Rijnleger in "Westduitsland, The 7th Signals, tegen elkaar in het strijdperk treden, RC Hilver sum is de huidige kampioen van Nederland en heeft in de competitie van dit moment vier punten voorsprong op de naas te concurrenten. The 7the Sig nals geldt als toonaangevende ploeg van de in Duitsland gele gerde Britse legerteams. De wedstrijd, die op een nog aan te wijzen plaats wordt ver speeld, begint 's middags om half twee. Op vrijdag 30 mei verzorgen de plaatselijke gymnastiekvereni gingen een gevarieerde show op het Emmaplein. Naast het toe- steltumen wordt ook aandacht besteed aan volksdansen, ritmi sche oefeningen en muzikale Eveneens op zaterdag 31 mei wordt het sportieve gedeelte van de festiviteiten besloten met een voetbalwedstrijd^ tus sen een Schiedamse selectie en een door de KNVB aan te wij zen oranje selectie. Het Schie damse elftal wordt geformeerd uit de momenteel in Schiedam voetballende sterkste spelers. Tijdstip en plaats worden nog bekend gemaakt Schiedam „Schiedam-700" wordt vooral een sportief festijn. Vanaf zondag 11 mei tot en met zaterdag 31 mei wordt Schiedam het middelpunt van tal van nationale en internationale sportevenementen, waar in de Schiedamse inbreng niet ontbreekt. Uiteraard is de sporthal Margriet het sportieve cen trum van de indoorsporten. Met als eerste evenement het nationaal sabelkampjoenschap voor verenigin'gse- quipes. Schermen op nationaal topniveau dus, met ais publiektrekker de kampioen van Nederland De Vrije Wapenbroeders" uit Den Haag. De schermwed- stnjden beginnen 's morgens om kwart voor tien en duren tot 's middags vijf uur. Hoewel de contacten met de Ne derlandse Badminton Bond al maanden geleden zijn gelegd, is het comité Schiedam-700 nog niet verder gekomen dan de officiële toezegging dat er in de sporthal Margriet op zaterdag 24 en zondag 25 'mei een. natio naal jeugd-badmintontoernooi wordt gehouden. De -wedstrij den beginnen om tien uur 's morgens. De Schiedamse Red dings Brigade houdt op zaterdag 24 mei in zwembad Groenoord wedstrij den, waarin het reddingswezen centraal staat Een unieke kans om iets meer te weten te komen van het vele werk dat de briga de nationaal en internationaal verricht De wedstrijden begin nen 's morgens om negen uur. De landelijke miterdag wordt georganiseerd door De Spaland Ruiters, in samenwerking met de Koninklijke Nederlandse Fe deratie van Landelijke Rijver- enigingen. De verwachting is dat ruim tweehonderd ruiters, verdeeld over achttallen, vier tallen en individuele dressuur aan dit evenement zullen deel nemen. Het programma luidt: van acht uur 's morgens tot 12 uur 's middags dressuur in tien ringen, verdeeld in de klassen; LH (licht 2e graad), Ll (licht le graad), M (midden) en Z (zwaar). Het middagprogramma luidt: 14.00 uur Ontvangst burge meester en comité; 14.15 uur Optreden SL Radboud en majo rettes; 14.30 uur Overspringen klassen L, M en 2 plus prijsuit reiking; 15.00 uur Prijsuitrei king individuele dressuur klas sen L, M en Z; 15.15 uur Een spannen tuigpaarden; 15.30 uur Springen klassen M en Z; 16.00 uur „Klavertje drie"; 16.15 uur Tweespannen boerenwagen; 16.30 uur „Gelukspringen"; 17.00 uur Parade en prijsuitrei king. Het industrieterrein zal op 24 mei ook de plaats zijn waarboven de vliegclub Rotterdam met vier vliegtuigen van het type Robin een demonstratie forma- tievliegen zal geven. Het geheel staat onder leiding van vlucht- commandant K, A. M. Zee. De 'Wandelsportvereniging De Schiedamse Tippelaars heeft de organisatie in handen van een

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4