SCHIEDAMSCHE COURANT TROS kwaad over gewijzigde situatie Bachplein tui) T V-uitzending niet zeker RECEPTIE SLOT VAN JUBILEUM "BEL CANTO Slopershamer door Roosbeek Nieuwbouw dierenasiel: nog tweemaanden wachten Kleurrijk College oneens met Kalkar - weigeraars Jacht op honden Papieren uit auto gestolen ZATERDAG 1 MAART 1975 {fransje nnn &tf)irïinm imiiiiiiiiimiiiiiiiifiiiHiiiimiiiiiiimiHiiiiiiniiiiiiiiiiniiniiiiiifimriiiiianfiifiiiifiiiituiiiiiimiitiiiiiiimmiii^ INBRAAK KERKWEG Jubilarissen bij WF gehuldigd Drie brandjes 'sGravelandse weg ONAFHANKELIJK DAGBLAD 4pafizia% 100ste jaargang no. 28258 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 redactie 262566 - klachtciidienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL [iniminiinirfiniuiiiitiiiiftimiiiiiiniiiiiiiiiimiiiiiiüiimiiiiiitmnti" miiiiiiiiiuiimiiirm mnifmiirtiiiritiiiiiiiiiiuiiiFTi Wethouder mevrouw C. Visbeen-Stroman uitzending geen TROS-, Schiedam - Geef de straat een kleurtje. Deze sugge-- stie van raadslid A. Wiegman, geuit tijdens een vergadering van de commissie stadsontwik keling, heeft zo aange sproken bij leerlingen van de Johan Calvijn- school aan de De Wilde- straat, dat zij een ge dicht hebben gestuurd aan hem. Het luidt als volgt: De /onderen zeiden basta, We nemen het niet meer Diegra uwegrijze-stad hier- Die heeft totaal geen sfeer t Is allemaal even saai hier We maken een lange sliert En ieder haait zijn verfdoos De stad die moet versierd Kalk de straten, verf de pleinen Schilder de boel maar lek ker op En haai de ballonnen, slin gers en toeters Alles moet op z'n kop. Vlaardingen Het college is het niet eens met Riet en Guus Eggennont, die geen gebruik willen maken van de onthef fingsregeling voor de Kalkar- heffing. Volgens b. en w. Is door de instelling van de rege ling door het ministerie op be vredigende wijze aan de ver langens van de gemoedsbe zwaarden tegemoet gekomen. De twee Vlaardingers willen de drie procent best betalen, maar zonder de vijftien gulden, admi nistratiekosten. Bovendien moeten zij de zekerheid hebben .dat^l«t^eid?5WQidt..^steed. aan een- verantwooird - onderzoek naar andere energiebronnen. Schiedam - De televisie-uitzending die de TROS zou De TROS-uiizending zou op don- houden ter gelegenheid van het 700-jarig bestaan van derdag 29 mei in de grote tent Schiedam gaat zeer waarschijnlijk niet door. Bij de op ^et Emmapiein worden op- TROS is men namelijk uiterst boos over de opmer- z-"""}™- °P zaterdag 31 mei kingen van wethouder mevrouw C. Visbeen-Stroman 7"" die in het openbaar heeft gezegd dat zij liever geen televisie-uitzending heeft dan een TROS-programma. In Hilversum Is men dit te u-eten ligt en niet bij het gemeentehe- gekomen na de publikatie van stuur. een artikel in de Schiedamsche Wethouder Boimers liet overigens ™",nt 17 februari jl. onlangs weten dat hij at vele versumse zuilen heeft "gepolst" en dat hem toen was gebleken dat de TROS de enige omroep was die werkelijk interesse toonde. De wens van het comité om een uitzending te maken in de vorm van een show-pro gramma dat gewijd was aan Schiedam en waarin zoveel mo- Courant van waarin stond dat de wethouder voor de microfoon van de zie kenomroep had gezegd dat "de keuze van die omroep haar per soonlijk niet lekker zat". Deze opmerkingen zijn vooral bij de heer C. A. den Daad, adjunct hoofd televisie bij de TROS, in het verkeerde keelgat terecht gekomen. Gisteren heeft hij een brief gezon den aan wethouder C. Boimers - in zijn functie als voorzitter van het Comité viering 700 jaar bestaan - waarin hij zegt dat het zinvol is van een verdere samenwerking af te zien. - Het enige wat toen over bleef was In de gewraakte uitzending van een bestaand programma aah- de ziekenomroep ZOS verklaar de mevrouw Visbeen dat zij liever had gezien dat de VPRO of de VARA naar Schiedam waren gekomen. Haar mening, had zij ook al in het college naar voren gebracht, maar toen zou dan de echte uitzending volgen. Om de bezoekers een gehele avond amusement te bie- der» zou na de televisie-opname het Russische zang- en dansge zelschap Kalinka een wervelen de show van ruim een uur op- voeren. maanden terug een aantel Hi'f- Al direct bij het bekend worden van deze feiten bleek dat een deel van het linkse programcol lege niet geheel gelukkig was met de komst van deze omroep vereniging. Naast meyrouw Vis been had ook wethouder C. Zij develd bezwaren, maar hij wil de niet zover gaan dat hij liever niets had dan de TROS. gelijk Schiedamse artiesten ^en Paas van'de TROS zouden optreden kon niet wor den gerealiseerd omdat al een jaar tevoren de programma's worden gepland. passen aan het feest in Schie dam. Dit werd gevonden in het programma "Op losse groe ven", dat wordt gepresenteerd door Chiel Montagne. Wel heeft de TROS nu toegezegd dat in - de show een aantal Schiedamse - - - •t-was haar verteld dat de verant- onderdelen zullen worden" ver-hangen duidelijk weten te woordelijkheid bij het comité werkt scheiden, geloof ik dat het zin- schrijft nu: "Tot mijn spijt ver nam ik in een artikel in de Schiedamsche Courant dat het klimaat binnen de Schiedamse raad zodanig is dat op z'n minst aan een plezierige samenwerk ing moet worden getwijfeld. De indruk die het artikel achter laat is dat het een grote gunst moet worden geacht dat de TROS Schiedam mag bezoe ken. Aangezien wij echter zeer vele aanvragen kregen van an dere gemeenten die bepaalde' vol is van verdere samenwerk ing af te zien". Het adjunct-hoofd televisie van de TROS zegt verder dit spijtig te vinden en hij zou in dit, verband graag vernemen of er' bij wethouder Boimers en bij het comité een andere mening bestaat omtrent een en ander. Wethouder Boimers was giste ren de gehele dag uitstedig zo dat hij geen commentaar kon geven. Schiedam Onbekenden hebben uil dé woning van de 35-jarige A.M. aan de Kerkweg een be drag van achthonderd gulden gestolen. Terwijl de man vier uur afwezig was is men de woning met valse sleutel binnengekomen. Alle laden en kasten werden vervolgens doorzocht. Bij thuis komst van de bewoner waren - de dieven reeds spoorloos dwenen. Vlaardïn^en/Schiedam Bij de Dok- en Werf- maatschappij Wilton- Fijenoord in Schiedam zijn gisteren zestien ju bilarissen gehuldigd. Onder de jubilarissen be vonden zich zes Vlaar dingers. Chef inkoop F. de Waart kreeg een ere medaille in zilver beho rende bij de orde van Oranje-Nassau. Hij is al veertig jaar in dienst van de werf. De andere vijf Vlaardingers wer ken al vijfentwintig jaar in Schiedam. Het zijn bankwerker A. T. Schippers, dokmeester H. Sluimer, bankwerker A. van Toor, projectbaas ketelmeester H. J. van Toor en afdelingsbaas W. Vletter. De jubilarissen werden door een lid van de directie toegespro ken, namelijk ir. B. Wilton, die de gebruikelijke geschenken waaronder de traditionele enve loppe met inhoud, overreikte. Bij de plechtigheid was ook Schiedams' burgemeester A. Lems aanwezig. Schiedam - Het bestuur van het rJc. gemengd zangkoor "Bel Canto" viert vandaag het zilveren bestaansfeest met een, receptie. Dit mag gezien worden als een mijlpaal voor Kethel. Ondanks de annexatie, op last van de bezetter in 1942 door de gemeente Schiedam, bleef een Kethelse gemeen- voortgaan zelfs toen in Schiedam de belangstelling voor dergelijke avonden be duidend ging teruglopen, schap bestaan met een eigen Na de bouw van het wijkcen- identiteit, zowel kerkelijk als trum "De Rank" verhuisden cultureel. Vooral de ouderen zowel St Radboud als "Bel onder de Kethelse bevol- Canto". De toneelgroep "De king, verbonden als ze wa- Burcht" ging later ter ziele, ren met het wijds polder- Later bleek de St. Martinus- land, wensten zich geen kerk voor "Bel Canto" ge- Schiedammers te noemen. schikter te zijn- Ze leefden in twee geloofs- Vooral onder leiding van diri- gemeenschappen gewoon gent Joop Hoogervorst is het verder en spraken naar bui ten over. "Bij ons achter de Poldervaart" als laatste bol werk tegen de oprukkende "grootstad" Schiedam. Zo- wel de Hervormde Gemeen te als de r.k. St Jacobuspa- rochie organiseerden hun activiteiten. Steunden elkaar met het tonen van belangstelling hiervoor en gingen hierin soms sa men als christelijke broe ders en zusters. De oudste cultuurdrager is de r.k. harmonievereniging St. Radboud die in 1950 het re petitielokaal, het vereni- koor geworden wat het nu is- Een koor met voorliefde voor de opera want niet voor niets werd destijds "Bel Canto" (het schone lied) gekozen. Bij de keuze van repertoire is men de opera wel eens ontrouw ge weest maar dit beperkte zich tot incidentele gevallen. Op het vorige week gegeven concert prevaleerde weer volledig de opera met alle romantiek hieraan verbon den. Opnieuw kreeg het koor de gelegenheid zich te presenteren met zang van een bijzonder hoog gehalte. gingsgebouw, ging delen met Wederom kwam ook het tekort een Gemengde Zangvereni ging die als naam koos "Bel Canto". Later ontstond nog een toneelgroep "De Burcht" en hiermede was het trio ontstaan geschikt om gecombineerde feest avonden te verzorgen die klonken als een klok. Dan was er in de toneelzaal van het verenigingsgebouw geen stoeltje onbezet. Dat bleef zo aan mannenstemmen naar voren. Het bestuur van de jubilerende vereniging kan zich geen mooier geschenk indenken dan een toevloed van zangers die zich tijdens de receptie komen aanmel den. De koorleden komen al lang niet meer uitsluitend uit het oude Kethel. Dus él ke mannenstem van daar buiten is bijzonder welkom. Schiedam - Op verzoek van wethouder me vrouw C. Visbeen-Stro man (onderwijs) gaat de politie aanstaande dinsdag de schooi-' gaande jeugd voorlichten over de werking van de nieuwe verkeer slichten'rond het Bachplein. Zoals bekend zal met ingang van woensdag de Mozartlaan in zijn geheel voor het verkeer worden opengesteld en zullen ook de verkeerslichten in werking tre den. De kinderen die in de buurt wonen en die dagelijks gebruik moeten maken van de oversteekplaatsen in deze om- Schiedam Op het kale bouw terrein aan de Hargalaan, waar het hotel IS'ovotel wordt ge-, bouwd, heeft de politie in de nacht van donderdag op vrij dag achter een loslopende Duitse Herder aangezeten. Met hulp van de asielbeheerder werd hij tenslotte gevangen door middel van een lasso. De politie werd door voorbijgan gers gewaarschuwd. Twee Duit se Herders renden op en neer over de rijweg en het graster rein. Eén van de honden kon men gemakkelijk vangen, om dat deze een riem en halsband om had. De ander ontsnapte telkens aan de politie-agenten. Terwijl zijn kameraad toekeek wist de her der uit de grijpgrage handen te blijven, de beheerder die vlak bij woont, wist hem tenslotte met een lasso te vangen. Beide honden zitten in het asiel. o Twee pandjes aan de H Zwaansteeg en de Roos beek zijn met de grond gelijk gemaakt. Sinds de brand die op de eerste januari van dit jaar in de huisjes woedde stonden' zij op instorten. De muren werden daarvoor onder steund met steigers. Bo-' vendien werd het straatje afgesloten met twee hoge hekken, voorzien van een waarschuwingsbord voor vallend gesteente. De stenen van de twee gebouwtjes zijn nu in vrachtwagens afgevoerd. Van de huisjes is niest over.Bij de sloopwerk zaamheden heeft men wel moeilijkheden ondervon den van de riolering. Het water borrelde deze week uit de putten omhoog. Schiedam Ruim vier maanden te Iaat zal met Er worden op het ogenblik onderhandelingen ge- de bouw van het nieuwe dierenasiel aan de voerd met enkele Schiedamse aannemers over Sportlaan worden begonnen. Het slaan van de, de nieuwbouw achter de boerderij. De prijsopga- eerste paal was eigenlijk gepland in januari, ven zijn inmiddels al ontvangen, maar door omstandigheden is deze ceremonie „We zijn bezig de financiën rond te krijgen", aldus eind april of begin mei te verwachten. Veertien dagen geleden heeft de afdeling Schie dam van de dierenbescherming pas de bouwver gunning van de gemeente verkregen. „Dat zou al in december gebeuren", aldus de heer Broe ders, voorzitter van de afdeling. de voorzitter. „We hebben nog een tekort van ongeveer twee ton." Het ziet er naar uit dat de officiële opening van de nieuwbouw niet op Werelddierendag oktober kan plaatsvinden. Deze streefdatum is door de maandenlange vertraging hoogstwaar schijnlijk niet meer haalbaar. Schiedam De 35-jarige A. van M. uit Schiedam heeft bij de politie aangifte gedaan van diefstal van zijn rijbewijs en, kentekenbewijs. j Beide papieren lagen in zijn auto! die stond geparkeerd aan de! Broersvest, totdat men i.'.t rechterportierraampje forceer de cn er mee vandoor ging. SCHIEDAMSO Ja. ook u kunt deze ideale krantenkombinatie 14 dagen lang. gratis en geheel vrijblijvend, in de bus krijgen. Het Rotterdamsch Nieuwsblad met nationaal- en internationaal nieuws: de Schiedamsche Courant met puur plaatselijk, nieuws. Twee kranten voor de prijs van een. Profiteer ervan! P S Mochi v n f»uke v#fgHi|nmg hunnen bedenken eis aanvulling op ontJerstaande nn m de bon, öan maakt U kans op een e«ciusi«ve g»Manst«k*r öm *i| w«t«ii|k* uitloven voor de meMtO'iginaieuuan- JA «us» S'at'S en vri|Wi[»eiiö hel Rn plus j Schiedamsche Courant toe I naam adres I woonplaat* hood bij jq hoon de Schiedamsche Couiam bij t geving hebben inmiddels op school al theoretische voorlich ting gehad over de gewijzigde situatie. Woensdag zal een agent van de verkeerspolitie een en ander nader toelichten. Dit zal klasge- wijs gebeuren. Men kan zich opgeven bij mevrouw Aiewijn- se op het Stadskantoor, tele foon 260500. Op woensdag zal de politie dan nog tijdens de aanvangs- en uitgaanstijden toezicht houden. Dit zal in de loop van de week dan weer verminderen. Schiedam In een tijdsbestek van ongeveer twee uur is de brandweer driemaal uitgerukt naar de 's-Grave land se weg. Om kwart voor vijf 's middags kwam bij de brandweerkazerne aan de Breedstraat de melding' binnen dat er ter hoogte van de gemeentekwekerij een stapel autobanden in brand stonden Het vuur werd met een nevel- straal geblust. Korte tijd later moest de brand weer met een wagen uitrukken naar dezelfde straat omdat de berm had vlam gevat. Bij de derde melding bleken de autobanden weer in brand te staan. Ook dit keer werd het vuur met een nevelstraal ge blust. De politie vermoedt dat het vuur telkens met opzet is aangesto ken. Van de daders ontbreekt echter elk spoor.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1