TROS verwacht een „„gebaar" van Schiedam imü SCHIEDAMSCHE COURANT Adjunct-hoofd- TV: „Ik denk dat ik er met Rokners wel uitkom99 Alleen lichte integratie met Scliiedam acceptabel Plechtige mis "Bel Canto" Dure wandeling Scholier met motor in sloot naar Schiedam te komen Knipperlichten losgezaagd en meegenomen Fietser en automobilisten dronken achter het stuur Rijnmond- gekraakt dienst? Inbrekers hamsteren sigaretten en koffie flrogsjg cat! &ffrigbnm V AR A-producer: O Van de tot dusver door de stichting „Open Huis" gehouden ontmoetingsavonden was die in dit weekeinde de meest geslaagde. Het aantal echtparen van middelbare leeftijd dat zich hier kwam verpozen lag hoger dan ooit tevoren. Voor het bestuur het bewijs, dat er een doorbraak is ontstaan in de algemeen heersende gedachten, dat dergelijke avon den alleen maar zijn voor bejaarden en alleenstaanden. Schiedam De TROS verwacht van Schiedam een gebaar waarin duidelijk tot uitdrukking komt dat men geen bezwaar heeft te gen een televisie-uitzending van deze omroep ter gelegenheid van het 700-jarig bestaan. In een interview voor de Ziekenomroep Schiedam zei de heer C. A. den Daas, adjunct-hoofd televisie van de TROS, dat hij de hoop heeft dat hij er naar alle waarschijnlijkheid .met wethouder Bol- mers wel uit zal komen". Maar hij vervolg de: „Ik verwacht, laat ik zeggen, wel een gebaar. En ik zeg één ding: als wij met ons werk ook maar zijdelings te maken krijgen met dit soort mensen, zoals wet houder Visbeen, dan weet ik zeker dat we niet komen". 'Zoals bekend is men bij de TROS erg boos voegde eraan toe dat zelfs het feit dat geworden nadat wethouder Visbeen voor wethouder Visbeen deze opmerkingen als de ZOS-microfoon had gezegd dat zij. als persoonlijk heeft omschreven geen reden het aan haar lag, liever geen televisie-uit- was om eraan voorbij te gaan. zending heeft dan een TROS-programma. Ook hij wist dat er in het college nog twee Eind vorige week stuurde de heer Den wethouders zijn (Zijdeveld en Van der Daas dan ook een woedende brief aan Wilk) die ook bezwaren hebben tegen de wethouder Bolmers, die ook voorzitter is TROS. van het comité Schiedam-700. Hierin liet „En dan krijg ik toch wel het gevoel dat de TROS-televisie duidelijk tot uitdruk- we daar in een of andere omgeving komen king komen dat het zinvol is van verdere die op z'n minst ons niet welgevallig is", samenwerking af te zien. De heer Den Daas liet overigens verder tot uitdrukking komen dat de mening van die „Als ik nou vertel dat er tientallen aanvra- paar Schiedammers voor hem niet direct gen uit het hele land zijn otn met een doorslaggevend is om het hele programma programma als „Op losse groeven" bij- af te gelasten. „Als het comité Schiedam- voorbeeld ergens te komen, dan kunt u 700 mij kan overtuigen van het feit dat zich voorstellen dat wij niet dat soort er hier verder op geen enkele manier door uitlatingen hoog in ons blazoen schrij- derden doorheen wordt gefietst, dan kan ven", aldus de heer Den Daas de heer Den 7 ik me voorstellen dat we nog tot een .Daas zaterdag voor de ziekenomroep. Hij vergelijk komen". Schiedam Onbekenden hebhen uit de auto van de Schiedammer T. fo toapparatuur met een to tale waarde van 2500 gulden gestolen. De man had zijn wagen een half uurtje onafgesloten op de Maasboulevard ge parkeerd. Toen hij na een korte wandeling te rugkwam, miste hij een camera, telelens, groot hoeklens en flitser. Zaterdagavond was het een bingo-avond en mosselavond waar ook burgemeester A. Lens met 2ijn echtgenote zich het zilte produkt van Neerlands mosselbanken lieten serve ren. Schiedam De kans is groot dat wethouder me vrouw C. Visbeen-Stro man toch haar zin krijgt en dat de VARA toch naar Schiedam komt. Koos van Oudheusen speelde als bingo-master om te trachten de geldmiddelen van de stichting wat omhoog te brengen. Het bestuur is hard aan het sparen voor een nieuwe en eigen stereo-installatie. Ook sjoelbakken en ander spelmate riaal moeten er komen opdat men hiervoor niet meer afhankelijk van anderen is. De volgende ontmoetingsavond in het centrum „De Vier Molens" is op zaterdag 21 maart. Zoals bekend heeft zij on langs in een interview gezegd dat zij liever de VARA of de VPRO in Schiedam ziet voor een uitzending over Schie- dara-700 dan de TROS die nu wil komen. Producer A. van Oorschot van de VARA heeft dit weekeinde via de ZOS laten weten: "We zijn be zig naar Schiedam te ko men". De VARA wil na melijk deze zomer een te levisie-uitzending vanuit Schiedam gaan verzor gen. Wanneer, en waar, dat gaat "gebeuren is nog onbekend. In ieder geval gebeurt het niet in de Schiedamse feestweek eind mei, omdat er dan geen apparatuur beschik baar is. Schiedam/Vlaardingen De .20- jarige scholier S. uit Vlaardin- gen is met een rechterbeen- breuk in het Nolet Ziekenhuis opgenomen, nadat hij met zijn motor bij de Kerkweg in K&- thel in een sloot was terecht gekomen. In een flauwe bocht was de jon gen daar door onbekende oor zaak van de weg geraakt Toe gesnelde buurtbewoners trok ken hem op het droge en alar meerden de GG en GD. Een takelbedrijf heeft korte tijd later de motor uit de sloot ge trokken. Wel zit er een kleine kans in dat de VARA dan wel enkele radioprogram ma's aan het zevende eeuwfeest van Schiedam gaat wijden. pers wilde echter wel een clau sule opnemen, die een Rijn mond-integratie mogelijk nog zou maken. De Vlaardingse commissie wil de beslissing la ten afhangen van het perso- neelsoverleg. Collé: „Bij ons is er weinig op gereageerd door het personeel. Er zijn slechts enkele vragen gesteld toen wij hen op de hoogte stelden. Tot nu toe zijn er geen andere vragen binnen gekomen". Zijn Vlaardingse collega. Van der Velden beloofde tijdens de commissievergadering in Vlaar- dingen, waar het overgrote deel van het GG en GD-personeel aanwezig was, uit te gaan zoe ken in welk stadium de bespre kingen tussen Rotterdam en Rijnmond zijn. Een overdracht van de Rotterdamse volksge- zondheidaangelegenheden aan het openbaar lichaam zal een Rijnmondiale integratie van de GG en GD's bespoedigen". Schiedam Het personeel -van de GG en GD in Vlaardingen wil slechts een lichte integra tie met Schiedam. Zij protes teerden, in tegenstelling tot de Schiedamse dienst die nogr niets van zich heeft laten ho ren, tegen eèn zware regeling omdat volgens hen binnenkort de integratie van de diensten in groter Rijnmond ver band een feit wordt. Een woordvoerder van het Vlaar dingse personeel, de heer De Zwart: „Volgens onse informa tie hangt een Rijnmondintegra tie binnen twee jaar in de lucht Twee zware regelingen achter elkaar is voor het personeel een. niet te verteren zaak". De be sprekingen tussen Rotterdam en Rijnmond over de over dracht van de gezondheids dienst aan het openbaar li chaam zouden volgens hem al vergevorderd zijn. Zowel de directeur E. "Wolfs van de GG en GD als de wethouder van volksgezondheid in Schie dam, E. Collé ontkenden dit echter. „We moeten niet al te veel naar Rijnmond kijken", al dus Collé, „Voor de regio zal je een goede dienst moeten heb ben". Een Rijnmond-gezond heidszorg zat er volgens hem niet in. De samenwerkingsplannen wer den door de commissies voor de volksgezondheid zowel in Schiedam Aan de Vlaardinger- dijk, nabij de Aleidastraat, zijn vijf knipperlichten van een wegbebakening gestolen. De lampen hebben een totale waarde van zeshonderd gulden. De ijzeren kettingen waarmee de lampen aan hekken waren be vestigd, zijn in het weekeinde doorgezaagd. De firma Hooge- boom uit Spijkenisse, eigenaar van het gestolen materiaal, heeft inmiddels op het politie bureau aangifte gedaan. Schiedam Een fietser en vier automobilisten zijn in het weekeinde bekeurd omdat zij in het weekeinde dronken ach- ter het stuur zaten. De automo bilisten kregen een rijverbod. Een. van de autobestuurders was op de Harreweg door zijn dron- kenschap van het wegdek ge raakt en in een sloot terecht gekomen. Gealarmeerde agen ten namen hem mee naar het politiebureau om de bloedproef af te leggen en zich af te dro gen. Van één van de andere automobi listen werd het rijbewijs inge trokken omdat hij ondermeer na een aanrijding was doorge reden zonder zijn identiteit be kend te maken. hebben gekraakt,en nu het buurtkomitee De Laan vormen. het kraken gireerde het groepje werkende jongeren en studenten een bedrag van hon derdvijftig gulden huur ten name van de gemeente, die de eige naar is van de leeg staande pandjes. spandoeken met de kreet „bewoonbaar gemaakt". .Waarom moeten de ou de maar nog goed be woonbare huisjes In de Laan worden ge sloopt, terwijl er tal loze mensen geen goedkope woning kunnen krijgen?", dat vragen een aantal jon geren zich af die in het weekeinde drie huisjes in deze straat Vlaardingen als in Schiedam goed ontvangen. Alleen de in spraak van het personeel in de plannen miste men. Pas enkele dagen geleden is besloten dat twee personeelsleden in de stu- diegroep voor de integratie plaats mogen nemen. In principe heeft de Schiedamse commissie zich akkoord ver klaard met de zware regeling. Raadslid mevrouw Heliwig-Kin- schieoamsci Gisteren werd in de ge kraakte panden „open huis" gehouden. Het doel hiervan was iedereen tc laten zien, dat de huisjes nog best bewoonbaar zou den zijn. Eén van hen werd bij het openbreken van de pandjes door de politie op heterdaad betrapt. Na een kort verhoor op het hoofd bureau werd hij weer Tevens werden de ge- vrijgelaten. Kort na veis voorzien van taw*?- Ja, ook u kunt deze ideale krantenkombmaüe 14 dagen lang, gratis en geheel vrijblijvend, in de bus krijgen Het Rotterdamsch Nieuwsblad met nationaal- en internationaal nieuws, de Schiedamsche Courant met puur plaatselijk meuws Twee kranten voor de prijs van een Profiteer ervan' Schiedam - De viering van vijfentwintig jaar R.K. Gemengd zangkoor "Bel Canto" kreeg zaterdag een afronding met een plechtige kerkelijke viering in de St, Martinuskerk, gevolgd door een open receptie in het ontmoetings-centrum hier. Stuur de nodige gelukwensen in ontvangst nemen. Deze kwa men van bestuursleden van de plaatselijke zangverenigingen en bevriende kerkkoren, onder meer van de Hervormde kerk in Kethel. De sectie muziek van de Schiedamse Gemeenschap werd vertegenwoordigd door de heer L, Stouthandel. Het dage lijkse bestuur door de heer O. Olden Monnikhof. Als afge vaardigden van de trouwe broe der in de muze, St Radboud, wensten de heren Van Mil en Oltshoorn het - bestuur geluk met de bereikte mijlpaal. P S MoeM u nletilie verqel>|amg Wunnen 13«5en» en op onoef«j»nOB tm in oe oon aan maakt U »a"s op Oe »,e»eii|ki uitloven «aat ce meeste kis aanvulling Het koor zelf verzorgde de vocale illustratie van deze Eucharistie viering met de verklanking van de Missa Brevis van Giovanni da Pateslrina. In intieme kring werd later het koorlid, Cees Olsthoorn, door voorzitter Wim Slobbe gehul digd voor het feit dat hij van het begin, af lid is van dit "Bel Canto". Namens de R.K. Bond van Zang- en Oratorium Ver enigingen reikte de voorzitter hem de "zilveren harp" uit al smede een geschenk namens bestuur en leden. Tijdens de receptie moest het be- Schiedam Zeventien sloffen sigaretten met een waarde van driehonderd gulden zijn uit een levensmiddelenzaak aan de Burgemeester Van Haarenlaan gestolen. Aan de achterzijde bij de winkel van Van der Graaf is een ruit ingeslagen, waardoor de inbre kers zijn binnengekomen. Op dezelfde manier verschaften dieven zich toegang tot de kan tine van de handbalvereniging Succes aan de Mgr. Nolenslaan. Daar werden 24 pakken koffie ontvreemd. Muur «i»'| g'atr» e» ScnmMmsetie Cru ifie'wM "QOO b| e V. 1. n. r.: Mevr. T. Etman-Zoetmulder: J. Hoogervorst, dirigent: C. Oltshoorn; W. van Slobbe, voorzitter; Mevr. E. Essens-Rademaker; W. van Dijk. /O KOOI» Cl M euwiaiad Maandag 3 maart 1975 ONAFHANKELIJK DAGBLAD 6 pagina's 100ste jaargang no, 28258 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1