SCHIEDAMSCHE COURANT T elevisieuitz ending TROS gaat toch door Willem knalde er op los Studiecommissie bestemming van Lindenhof en Proveniershuis „Van mij mag de plastic zak terugkomen..." Geen afsluiting elektriciteit „Kalkar-weigeraars" f St Dank zij diplomatiek optreden van wethouder Bohners en het comité-700 Oost wil geld van gemeente Tuberova- onderzoek in Nieuwland afgesloten /5 College voelt niets voor uiterste dwangmaatregel Oprichtings vergadering Dahlia- vereniging Kinderen mogen meepraten over speelveld Bijdorp Lezing over aanleg van siertuinen Bingo in Nieuwland Vrijdag 7 maart 1975 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtcndicnst 14414-S 4 patina'? 100ste jaargang no. 25262' SCHIEDAM EN KETHEL mers telefonisch te horen dat men bij de TROS besloten heeft om de televisie-uitzen ding definitief te laten door gaan. Wethouder Bohners reageerde gisteravond: "Natuurlijk ben ik blij, maar ik had na het tele foongesprek met de heer Den Daas vorige week eigenlijk niet anders verwacht. Zeker na de prettige samenwerking die we daarvoor al hadden gehad". Schiedam De televisie-uitzending die de TROS naar aanleiding van het 700-jarig bestaan van Schiedam zou houden, gaat toch door. Dank zij diplomatiek optreden van vooral wethouder C. Bolmers en het comité Schiedam-700 zal deze Hilversumse zuü toch op donderdag 29 mei het programma "Op losse groeven" vanuit een grote tent op het Emmaplein opnemen. De TROS besloot hiertoe nadat zij een brief van bet comité had ontvan gen waarin stond dat het van mening is dat de TROS zeer welkom is in Schiedam en dat het zich duidelijk distantieert van de uitlatingen die wethouder mevrouw C. Visbeen-Stroman heeft gedaan over de samen werking tussen de TROS en de gemeente Schie dam. Zoals bekend verklaarde wethou der Visbeen veertien dagen ge leden voor de microfoon van de Ziekenomroep Schiedam dat zij liever helemaal geen televisie-uitzending had gehad dan een TROS-programma. Zij had liever gehad dat.er was gewerkt met de VARA of de VPRO. 'Eij de TROS is men daarna bij zonder boos geworden over de ze opmerkingen. Dit ondanks het feit dat mevrouw Visbeen met nadruk had gezegd dat zij een en ander persoonlijk had gezegd. Het adjunct-hoofd van de TROS- televisie, de heer C. den Daas, schreef vorige week een brief naar de heer Bolmers, als voor- -„-zitter van het comité, waarin hij dilidelijk een "gebaar" van Schiedam verwachtte. "Anders zie ik die televisie-uitzending niet zitten", zo verklaarde hij, "Er zijn heel veel gemeenten in Nederland die ons ook hebben gevraagd voor zo'n uitzending. We zitten echt niet op zulke opmerkingen van een wethou der te wachten". Daarna is wethouder Bolmers sa men met het comité in beraad gegaan en besloten werd om een brief naar de TROS te stu ren, waarin men erop wijst dat de viering van het eeuwfeest een zaak is voor de gehele 'Schiedamse bevolking en dat splitsing als gevolg van politie ke gezindheid moet worden voorkomen. Men schrijft verder dat de Schiedamse gemeente raad al twee keer kredieten voor de festiviteiten beschik baar heeft gesteld en dat nooit kritiek is gekomen op het pro gramma. "Wij stellen het op prijs te verkla ren dat wij de aandacht die de TROS aan het eeuwfeest Schie dam 700 in mei besteedt voor Schiedam zeer welkom is. Re den, waarom wij met nadruk verzoeken in samenwerking met ons het programma verder, voor te bereiden, waarbij wij inderdaad bepaalde belangen zullen scheiden", zo schrijft het comité letterlijk- Deze brief is woensdag naar Hil versum gestuurd en reeds gis teren kreeg wethouder Bol- Schiedam De bewonersvereni- ging Oost wil dat de gemeente projekten In de wijk gaat beta len Binnenkort gaat Oost een brief naar de gemeente schrij ven met het verzoek om subsi- Een van de projekten waar de bewonersvereniging geld voor wil hebben is de maquette van het gewenste speelterrein op het Van - 't Hoff plein. De ma- guette heeft vierhonderd gul den aan materiaal gekost Nu wordt het gebruikt door de ge meentelijke voorlichtingsdienst in het houten noodgebouw aan de Huis te Riviereweg. „De vele uren dat wij er aan gewerkt hebben, hoeven we ui teraard niet betaald te krijgen, maar wij zouden wel willen dat de gemeente de onkosten be taalt", aldus een woordvoerder van het verenigingsbestuur. Vooral wanneer de gemeente om een onderzoek vraagt, zoals on langs bij de Galileïstraat wil de bewonersvereniging geld op ta fel zien. Schiedam Het Tubero va-onder zoek dat op 10 februari in Schiedam is gestart, is vandaag om 12 uur in de wijk Nieuw land afgesloten. Na een korte onderbreking zal dit bevolkingsonderzoek op 20 maart om twee uur 's middags worden voortgezet in Schie- dam-noord. Daartoe zal dan een zaal van de St. Martinus- kerk aan de Willem Andriessen- laan als onderzoekruimte wor den ingericht SCHIEOAMSCI mm Ja, ook u kunt deze ideale krantenkombmatie 14 dagen lang. gratis en geheel vrijblijvend, in de bus krijgen Het Rotlerdamsch Nieuwsblad met nationaal- en internationaal nieuws; de Schiedamscbe Courant met puur plaatselijk nieuws. Twee kranten voor de prijs van een. Profiteerervan* PS Mcem u leuke vergelijking kunnen twJ.nken a»j aanvulling oo ondergaande am Ce bon flan maakt u vans op een e*eiu«evo gasaanflekerdi«w«i «vekel'jks uitloven voor deme«i orrgmetowaw S IA s,uur m'l 9'3,,s on *r'lb,'Jvcfl4 h WScbieflamwitiBCourant 10e N pijp naam adres I woonplans telefoon aoais Ihoon b«i i 20 boort de Sclv eiwsbiad irant tyj het Sotlerdamscb Een zee van mensen op de Broersvest. Allemaal naar Willem gekomen.. Schiedam Vele duizenden sup porters van voetbalster Willem van Hanegem waren gister avond naar de Broersvest geto gen om hun idee In levende lijve te aanschouwen. Of nog beter, om een bat met daarop de handtekening van De Krom me te pakken te krijgen. Dit alles vormde de hoofdscnotel van de (her)operting van zes winkelbedrijven aan deze straat in het centrum. Modezaak Slot, schoenenzaak Van Dalen, de platenzaak Free Record Shop, de handel in le- gerartikolen American en de wasautomatenhandel Gerard de Lange hadden voor het offi ciële deel burgemeester LemsM! met echtgenote uitgenodigd. IIIIJJIIIIJJIIHIJIIJHIJHIIJJIIIJIIIIIIIIIJJIlIJJJIIJJJIfll] (Her)opening zes winkels aan Broersvest iiiiiiimnimiiiiiiiiiiinuinuoftrimiwiiiiuniinu Jammer genoeg voor de eerste" burger viel dit deel van het programma dat zich afspeelde op de galerij boven de zes win keletages grotendeels in het wa ter, Zich verstaanbaar maken was al moeilijk en zelfs de zes knallen uit het alarmpistool, waarmee hij symbolisch de zes winkels opende, werden door niemand gehoord. Op de Broersvest klink slechts „Willem, Willem" en een don derend kabaal steeg op toen deze „beroemdste" inwoner van H.I.A." de eerste van 2Q0 plastic ballen de massa in- schopte. Als schrale troost kreeg burge- MiiuiiiiM inrmas Burgemeester Lems schiet de zes nieuwe. Aanvankelijk moest Willem van Hanegem winkels aan de Broersvest open. honderd ballen in het publiek schieten. Het werd zo'n succes dat men er 200 van maakte. meester LemS later (binnen) Aardig was ook het initiatief van een geschenk onder couvert. De het wasautomatenbednjf De inhoud^ daarvan zal hij voor een Lange dat hij bij het sturen van* cultureel-sociaal doel mogen ge- de uitnodigingen had gevraagd bruiken, geen bloemen te zenden, maar wel een gift tt» doen voor de Nierstichting. In totaal kon hij 5.000 gulden aan een vertegen woordiger van die stichting overhandigen." Schiedam Het college van burgemeester en wethou ders voelt er niets voor om de elektriciteit af te stuiten bij diegenenen die nog steeds weigeren om de zoge naamde „Kalkar-heffing" te betalen. Wel zullen b. en w. de heffing bij de weigeraars invorderen langs de normale weg, zoals die omschreven staat in de verordenng. Ook staat de mogelijkheid open om dere invordering te laten plaats vinden door tussenkomst van de kantonrechter, maar in dat geval zullen de ïn- ningskosten een veelvoud bedragen van het bedrag waar het feitelijk over gaat Het college zegt verder dat het het principieel niet juist vindt om deze weigeraars vrijstelling te verlenen. „Ook al hebben we respect voor de ideologische gronden waarop die weigering ge schiedt", zo meent men. Gebleken is dat slechts twee Kalkar-weigeraars gebruik hebben gemaakt van de „uit- wijk-mogelijkheid" die mi nister Lubbers hen heeft ge boden. Hierdoor is het mo gelijk dat de drie procent heffing, die aanvankelijk al leen zou worden gebruikt voor het ontwikkelen van een snelle kweekreaktor in het Westduitse Kalkar, een" andere bestemming krijgt. De andere Schiedamse weige raars hebben niet gerea geerd en hebben dus ook nog niet betaald. Schiedam Onder voorzitterschap van wethouder mevrouw C. Visbeen-Stroman zal zeer binnenkort een studiecommissie worden ingesteld die de op dracht krijgt uit te zoeken welke betere bestem ming kan worden gegeven aan dè Lindenhof en het Proveniershuis. Het college van burgemeester en wethouders heeft dit besloten. Deze commissie Tal niet alleen rekening houden met de in een nota verwerkte plannen voor het Proveniershuis, maar even eens met de discussienota over het communicatiebeleid die binnenkort zal worden gepubli ceerd. Het college is namelijk van me ning dat er een duidelijke rela tie moet gelegd tussen de toe komstige functie van het Prove niershuis en het Stadskantoor. Een en ander is reden geweest om wethouder H van der Wilk. die onder meer het voorlich tingsbeleid onder zijn beheer heeft, aan te wijzen als plaats vervangend voorzitter van de studiecommissie. De commissie zal verder worden opgevuld met vertegenwoordi gers van het Stedelijk Museum, de dienst Gemeentewerken en de Stichting Schiedamse Ge meenschap. Zo nodig zullen ook nog anderen worden aan getrokken. Het secretariaat zal berusten bij de afdeling alge- #mene zaken van de gemeentese cretarie. Schiedam Op woensdagavond 12 maart zal in gebouw Christe lijk Sociale Belangen de oprich tingsvergadering plaatsvinden van een vereniging voor ama teurkwekers van dahlia's. Zoals reeds eerder vermeld, is het iniatief hiertoe uitgegaan van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij voor Tuin- en Plantkunde, afdeling Schiedam. Door toe te treden tot de Neder landse Dahlia Vereniging wor den de leden van de op te richten vereniging in de gele genheid gesteld deel te nemen aan de Nationale Dahlia-ten toonstelling op 5-6 en 7 septem ber a.s. Deze show, waaraan ook de plaatselijke op de na tuur gerichte verenigingen/or ganisaties een bijdrage gaan le veren, wordt het bloemrijke sluitstuk van de festiviteiten rond de viering van 700 jaar Schiedam als stad. De vergade ring begint om 20 uur. Zuid-vooVzitter Zwambern na excursie naar VAM: Schiedam De bewonersvereniging Schiedam- Zuid blijft van mening dat in deze wijk de plastic zakken moeten terugkomen. „De vuilcontainers, die de VROM op dit moment al in een deel van de Gorzen heeft neergezet, hoeven voor mij niet" aldus de voorzitter van de bewonersveremging A. Zwambom na een bezoek aan de VAM-stortplaats in het Drentse Wijster. Zwambom: „Ik hels gezien dat de plastic zak maar een klein deel uitmaakt van het gehele plastic-afval. Ik zie daarom de zakken meer zitten." Wethouder B. E. Collé, die samen met een aantal leden van de VROM-commissie en vertegen woordigers van wijk- en bewonersveremgingen de excursie naar de VAM meemaakte, is na dat bezoek echter gesterkt m zijn eigen theone dat de containers wel moeten blijven. Het enige wat hij wel zou wiilen is, dat de bewoners van Zuid het vuil zonder plastic zakken in de containers deponeren. De wethouder vond trouwens VAM-directeur dr. D. W, Stolp aan zijn zijde. Deze „super-vuilnis- man" is namelijk ook niet zo blij met die overbodige plastic zakken, omdat ze kostenver hogend werken en tevens tien tot vijftien pro cent minder compost opleveren. De zakken „be schermen" het huisvuil dat op de VAM-stort- plaats moet gaan verrotten alvorens het kan worden bewerkt. „En dat plastic houdt het allemaal maar droog," aldus de heer Stolp. Meer over het VROM-rcisje op pagina twee. Enkele vertegenwoordigers gingen op bezoek bij de VAM van bewoners- en wijkvereni- in het Drentse Wijster. Schiedam De wijkvereni ring Nieuwland gaat scholen in de buurt van het nieuwe wandel en sportpark Bijdorp enqftaete- ren over de toekomstige speel- gelegenheid op dit terrein. Gemeentewerken heeft een teke ning gemaakt van het gebied dat wordt omsloten door de spoorbaan SchiedamVla ar- dingen. Rijksweg 20 en de Schiedamseweg. Behalve vier sportvelden komt er op het apht «hectare grote terrein ook een 'speelveld. Tot 6 mei heeft wijkverenigings- voorzitter H. Bernard de tijd hierover zijn oordeel te geven. Aanvankelijk werd gevraagd om direkt een oordeel te geven. Nu zal eerst onderzocht worden wat de kinderen in de direkte omgeving op hun toekomstig speelveld willen hebben. De wijkvereni ging gaat hierover het eerst kontakt zoeken met de Prof. dr. J. H, Gunninghschool aan de Burgemeester van Haa- renlaan. Schiedam Op uitnodiging van de commissie voor samenwerk ing tussen de plaatselijke afde ling der KNMPT en de twee v o Ikstuinhoud ersvere nigin gen komt de heer L. Boslooper uit Dordrecht een lezingavond ver zorgen. Deze wordt gehouden op 10 maart in het gebouw Christelijk Sociale Belangen. Aanvang 8 uur. De heer Bos looper is hoofd buitendienst, af deling beplanting van de Plant- soenendienst in Dordrecht Zijn onderwerp is: de aanleg van Biertuinen door amateurtuiniers en het hiervoor te kiezen assor timent aan bloemen, heesters en planten. Het belooft weer een instructieve avond te worden, die ook gratis kan worden bijgewoond door buitenstaanders. Schiedam De wijkvereni ging Nieuwland houdt vanavond om 8 uur in het wijkcentrum aan, het Wibautplein een* bingo? avond. Dit is de laatste spel- avond van het seizoen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1