SCHIEDAMSCHE COURANT Adviescommissie openbare orde mi ingesteld Nieuwe Damlaan acht weken lang afgesloten VI OM-garagebijna gereed - PP UITEINDELIJKE VERANTWOORDING BLIJFT BIJ DE BURGEMEESTER pi WSSbssSs^^ KADO Deel Groenoord „bosachtig" j m tós'èsa 20 Explosie op plezier jacht West gaat zelf zand zoeken voor speelplaats wmtomm Maandag valt grote chaos te verwachten mm KETHEL MENOQRD Vreemd voorwerp op bodem Nieuwe Waterweg MACHINIST BESTOLEN IBOMLEBB tiit:ir;'.1&se^l^.aaggawBro 85 -v v.-.-jpppppp fes Voorbij gangers ontsnappen aan stuk puin Gemeente wil zich niet binden aan het Sport- fondsenbad Politici en studenten over centramplan Zaterdag 8 maart 1975 - - - ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL 4 pa^tna'fi 100ste jaargang no. 25263 siiiiMmMiHmmiiiiimnmiiiiiniiiimmniiMiimiiiiiiinimmimiiiiimminiimjiiiiiiiiiiimimiig Schiedam Het nog niet voor het verkeer vrijgegeven deel =s van de Mozartlaan en delen van de Churchillweg en de 5 Zwaluwlaan zullen een „bosachtige"" groenaanleg krijgen. 3 Het deel van de Churchillweg is inmiddels beplant. =jj Schiedam Burgemeester drs. A. J. Lems heeft deze week de nieuwe „commissie van advies voor zaken betreffende de openbare orde" ingesteld. Deze com missie zal de burgemeester in zijn functie als hoofd van de gemeente-politie en als opperbevelhebber bij branden en calamiteiten adviseren. KM Schiedam - Bij de scheeps werf Nieuwe Waterweg in Schiedam is men gis termiddag bij het bagge ren gestoten op een vreemd ijzeren voorwerp. Omdat het mogelijk een bom kan zijn, heeft men voorlopig het werk ge staakt Maandag zal de mijnopniimingsdienst van de marine een nader onderzoek instellen. Enkele duikers stelden vast dat het voorwerp nog half in de bodem zit. De baggermolen heeft de af gelopen dagen ongeveer vijf meter dik bagger naar boven gehaald, zo dat het voorwerp al die tijd op die diepte in de bodem heeft gezeten. Voor alle zékerheid hebben de brandweer, politie en de maatschappij besloten om het werk stop te zet ten totdat er zekerheid bestaat over de herkomst van het voorwerp. Schiedam - Een lek in de leiding van een gaskachel heeft giste ren een ontploffing veroor- raakt op het schip Nellie aan de Nieuwe Haven. Eigenaar H.B. (70) werd hierbij licht ge wond. Bij de ontploffing vatten wat meubelen vlam. Het vuurtje doofde zich echter zelf. De gea larmeerde brandweer, die met twee bluswagens en een ladder wagen ter plekke was, behoefde dan ook niet in aktie te komen. Na een kort medisch onderzoek in het Gemeente Ziekenhuis kon H.B. weer naar zijn omge bouwde sleepboot terugkeren. Het is nog niet bekend hoeveel schade er bij de ontploffing is aangericht De brandweer behoefde ook niet in aktie te komen bij een brandje op de werf Gusto. Daar was opnieuw brand op de pijp- enlegger Viking. Voor de zesde maal binnen twee maanden stonden stellingplanken in brand. Ook nu was de brand ontstaan bij laswerkzaamheden, De be drijfsbrandweer slaagde erin het vuur zelf te blussen. Schiedam - De 85-jarige voetgan ger G. van der W. uit Schiedam heeft op de Mgr. Nolenslaan een hersenschudding opgelo pen, Hij is opgenomen in het Gemeente Ziekenhuis. De man was ter hoogte van de De Wildestraat plotseling de rij baan opgelopen, waama hij werd aangereden door de 17-ja- rige bromfietser Wü., eveneens uit Schiedam. Op aanbeveling van de fractielei ders in de Schiedamse gemeen teraad zijn vijf raadsleden be noemd. De burgemeester zelf is voorzitter en verder zal er een ambtenaar van Algemene Za ken worden aangewezen als se cretaris. De uiteindelijke verantwoorde lijkheid over de genomen be slissingen op het gebied van de openbare orde blijft echter een zaak van de burgemeester. De leden van de nieuwe advies commissie zijn de raadsleden J. de Jong en G. H. P. B. van der Linden (beiden PvdA), me vrouw M. A. C. Taverne-van Campen (CDA), G. P. Verhuls- donk (VVD) en A. de Wolf (CPN). Al direct na zijn benoeming heeft burgemeester Lems laten blij ken dat hij het beleid in zaken van politie en openbare orde geen aangelegenheid vindt, die uitsluitend de buurtgemeenten aangaat. Deze gedachte leefde -- en leeft'bij-alle politieke-partij-'- en. Na zeer uitvoerig voor-overleg is men nu met deze regeling in de vorm van een adviescommissie op tafel gekomen. In een ge meentelijke verklaring laat bur gemeester Lems met n®cruk zeggen dat deze benoeming op dit moment geen enkel verband houdt met welke actuele situa tie dan ook. „We willen alleen nu alvast iets voor het geval dat er op zeker moment vragen rij zen over de kwestie van het handhaven van de openbare or de. Een groot voordeel vindt de bur gemeester zelf dat hij nu in vertrouwelijke sfeer regelmatig de standpunten kan horen van leden van de raad, die de frac ties vertegenwoordigen. De nieuwe adviescommissie zal zo dikwijls als de burgemeester dat wil vergaderen. Bijeenroe pen is ook mogelijk als min stens twee leden dat willen. Middels een groot aantal borden, zoals hier op de 's Gravelandseweg, worden de weggebruikers erop geattendeerd dat zij nu een andere weg moeten rijden. Schiedam - Bij de werf van Wil ton Fijenoord zijn 550 dollar en 190 Nederlandse guldens uit een hut van de Wave Crest gestolen. De 42-jarige eigenaar J.L., twee de machinist van beroep, had zijn hut op dit sehïp niet afge sloten. Onbekenden hebben daarvan ge bruik gemaakt om binnen te komen. Onder het bed lag de sleutel waarmee vervolgens een kastdeur kon worden geo pend. SCHIEDAM Volgende week maandag 10 maart ïs nabij de Nieuwe Damlaan een enorme verkeerschaos te verwachten omdat dan deze voor al het gemotoriseerde verkeer zal worden afgesloten. Deze afslui ting houdt in dat al het ver keer tussen Schledam-Noord, Bijdorp en het centrum in bei de richtingen zal moeten wor den omgeleid via Rijksweg 20. Voor voetgangers, fietsers en het langzame verkeer dat niet op een rijksweg mag rijden, is een regeling getroffen dat zij toch gebruik kunnen maken van het afgesloten deel van de Nieuwe Damlaan. Ook de bussen van de RET zullen van deze gele genheid zij het langzaam rij dend gebruik mogen maken. Als alles zal gaan zoals men ver wacht, dan zal deze afsluiting op zaterdag 17 mei weer geëindigd kunnen worden. Op het Plein 19401945 en de Churchillweg 2ullen duidelijke verwijsborden naar de Rijks weg 20 worden geplaatst. Ver der zullen er voor-verwijsbor- den komen op de Horvathweg, de Burgemeester van Haaren- taan en de 's-Gravelandseweg. Tenslotte komen op een aantal plaatsen in de stad waarschu wingsborden. De politie maakt bij dit alles gro tendeels gebruik van de erva ringen die men enige jaren ge leden heeft opgedaan toen een soortgelijke verkeersomleiding plaatsvond. Het gemotoriseerde verkeer uit en naar de wijk Bijdorp zal gedurende de werk periode gebruik moeten maken van de dam m de voormalige Men heeft daar in hoofdzaak gebruik gemaakt van bomen en bosplantsoen. Zo wordt op elke vierkante meter een in het bos thuishorend boompje van ongeveer één meter hoogte geplant. Aan de voet daarvan worden dan steeds andere struiken ge plaatst Een en ander moet dan uitgroeien tot bosstro- ken langs de berm van de weg. Op de uitziehthoeken van de kruispunten wordt in ver band met de verkeersveilig heid alleen gebruik gemaakt van lage beplanting, het zo genaamde bodembedekken- de materiaal. Verder zullen op de Mozart- la an en op de Zwaluwlaan nog enkele grotere bomen worden gebruikt. In totaal zal hier 7.100 stukken bos plantsoen en 5.000 stukken laag struikgewas (in totaal 50 verschillende soorten) worden geplant. Na drie a vier groeiseizoenen zal het geheel al een beeld gaan vormen zoals dat nu door de Plantsoenendienst wordt beoogd. Schiedam - "De gemeente helpt niet bij de aanleg van een peuter speelplaats op de binnenplaats van het sportfondsenbacL Zij wil zich niet aan het bad binden omdat zij het over twee jaar misschien niet meer subsidieert". Tot deze conclusie is voorzitter Van Vooren van de bewonersvereniging West gekomen na een fraktievergadering van de PvdA en een gesprek met wethouder Van der Wilk van wijkaangelegenheden. Samen met padvinders van de Burgemeester Van Haarengroep en de Schiedamse red dingsbrigade gaat de wijkvereniging nu zelf de binnenplaats bouwrijp maken. Aan bedrijven gaan zij twaalf vrachtwagens met zand vragen. 'Zoals bij elk verzoek om speel- plaatsen werden we aan het lijntje gehouden. Die zoge naamde binding is natuurlijk onzin. Daar zou helemaal geen sprake van zijn. Dit speelter rein staat immers los van het bad. Een brief en een gesprek met wethouder Van der Wdk van wijkaangelegenheden le verden ook al niets op. Over Poldervaart nabij de Blauwe Brug. De reconstructie rond de Nieuwe Damlaan spitst zich hoofdzake lijk toe op het kruispunt van deze laan met de Schiedamse- weg. Verder zal de bestrating van het parkeerterrein voor de nieuwe NS-halte Nieuwland ter hand worden genomen. Op en nabij het kruispunt moeten de autorijbanen en de fiets- en voetpaden worden opgehoogd en moeten de daarin gelegen kabels en leidingen worden op gehaald. Verder komen er ze brapaden, vluchtheuvels en ver keerslichten. De rijbanen zullen De Nieuwe Damlaan nabij de spoorwegovergang en de nieuwe NS-halte Nieuwland; voor acht weken afgesloten. worden geasfalteerd en zullen worden voorzien van rijbaan markeringen. I kvfe-i "HO ■H S«i.i p De garage van het nieuwe VROM-gebouw aan de Van Heekstraat Is zo goed als ge reed. In mei wordt begonnen met de tweede fase; de centrale werkplaats. Het kantoorge bouw en de zand- en zoutüp- sïag volgen in de derde en de vierde fasen. In de garage, waar de gemeente raadsleden mevrouw Krikke- Hein en C. Lansbergen vorig jaar juni de eerste paal voor geslagen, is ook een opslag- en werkruimte opgeno- Aan de centrale werk plaats zal een stallingsruimte worden gebouwd waar bagger- iaal wordt opgeslagen. In de vierde fase wordt behalve de opslagplaats ondermeer ook tankstation gebouwd, n twee jaar wil men het gehele complex gereed hebben. De kosten bedragen ruim zeven Um opsla Schiedam Een rondvliegend stuk muur heeft bij sloopwerk zaamheden van een pand aan de Hoogstraat een grote etala geruit en enige siermeubcls vernield. Bij het omtrekken van de muren schoot een stuk van een vier- kante meter als een projektie! over de drukke winkelstraat en trof aan de overkant de drie bij drie meter grote etalage van Klassiek. Het puin verpletterde tevens een paar op straat uitge stalde meubelstukken. Van een kastje bleef alleen een hoopje planken over. Voorbijgangers ontsnapten ter nauwernood aan het rondslin gerende gevaar. een maand heeft hij pas ant woord van gemeentewerken". Op een vergadering van de wijk vereniging, de directrice van het bad en de Schiedamse red dingsbrigade is daarom beslo ten om nu zelf het terrein bou wrijp te maken. Voor een zand bak zijn twee vrachtwagens no dig en voor een speelheuve! en het ophogen van het terrein waarschijnlijk tien wagens. De drie speebnstrumenten die di rectrice mevrouw C.Th. Haze- broek bij het veertigjarig be staan van het bad van de werf Wilton-Fijenoord heeft gekre gen kunnen dan worden ge bruikt. "Helemaal voor niets hoeven we het zand echt niet te hebben, maar wel voor een leuke prijs. Zelf kruien we het wel naar binnen". Schiedam Een aantal le den van de PvdA en PPR hebben een nieuwe nota vervaardigd over de pro blematiek van de binnen stad. Het bestemmings plan, dat vorig jaar door de gemeenteraad is aan genomen. wordt van vele kritische kanttekeningen voorzien. Zo concludeert men ender meer dat de Verlengde Passage een geldverslin dend prestige-object van de gemeente is en totaal met past in de structuur van de binnenstad. Metro en warenhuizen zijn on aanvaardbaar; voorge steld wordt een sneltram en maar één grootwinkel bedrijf: de Hema die aan de Lange Kerkstraat moet blijven staan. De studenten van de Rot terdamse Bouwacademie hebben een aanvulling gepubliceerd op hun af studeerproject "Het gat in de doelstellingen van Schiedam". In dit rap port wordt de situering van de warenhuien onder de loep genomen, ervan uitgaande dat er drie naar het centrum komen (incluis de Hema), Vier alternatieven worden uitvoerig behandeld. Hoe wel zij geen keus maken, blijkt een gespreide lig ging van de warenhuizen hun voorkeur te hebben. Beide nota's worden uitvoe rig op pagina 3 bespro ken. Ja. ook u kunt deze ideale krantenkombinatie 14 dagen lang, gratis en geheel vrijblijvend, in de bus krijgen. Het Rotterdamsch Nieuwsblad met nationaal en internationaal nieuws. De Schiedamse Courant met puur plaatselijk nieuws. Twee kranten voor de prijs van één. Profiteer ervan! Ja. stuur mij gratis en vrijblijvend het RN plus Schiedamse Courant toe. woonplaats:. telefoon:

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1