SCHIEDAMSCHE COURANT /er achte ciiaos bleef uit Vergeefse speurtocht naar „bom59 bij RDM Eerste Sprinter afgeleverd Inbrekers met glas snij der Hoogstraat m m KADO Ten dele HU OBK vierde 75-jarig bestaan Afsluiting Nieuwe Damlaan - I - "4- ^S^£<,:étrk& m-M Scholier op gestolen brommer Binnenkort op proef op de lijn Rotterdam - Hoek van Holland Enquête Joliami Straussplein Glasgerinkel werd dief noodlottig Auto'in slip tegen viadukt Iets minder ongelukken i Dinsdag 11 maart 1975 ONAFHANKELIJK DAGBLAD ■ipaftm'-s 100ste jaargang no. 252651 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 redactie 262556 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL - T .1 tn&wiz'&mz •.awn* iraaur» VBDB AüTttWBMZH CESTPÜM Kö B VM De bron van alle el lende: de Nieuw Dan> laan die gisteren voor' oen periode van 8 we ken werd afgesloten. Schiedam De enorme verkeerschaos die werd verwacht als gevolg van het afsluiten van de Nieuwe Damlaan nabij de sporthal Margriet is gisteravond ten dele uit gebleven. Vanmorgen echter bij de ochtend spits kon de politie de drukte die zich concen treerde nabij het Plein 1940—1945 nauwelijks aan. Menigeen die had gedacht dat het na de „meeval ler" van gisteravond ook r nu weer vlotjes zou ver lopen, kwam te laat op het werk. „Toch is het me tot nu toe nog reuze meegevallen'', aldus in specteur Van den Hengel, Twee keer zo druk als nor- hoofd van de SrJuHfcunse ver. maa, agenten dfe het ver. ,1' keer met de hand regelen en voorkoming van een grote ver- a keerschaos tijdens de spitsuren 'an9e «"SS. tien man extra heeft ingezet. „We proberen zoveel mogelijk de bestaande verkeerslichten te la ten werken. Op het Plein 1940- 1945~was" hetgisteravond en vanmorgen echter niet moge lijk. Toen moesten we het ver keer met de hand regelen." Al dus Van den Hengel. Een „probleem" vormt de oprit van rijksweg 20 nabij de 's-Gra- velandseweg in de lichting Vlaardingen. Deze'is voor de nieuwe veel grotere verkeers stroom te kort, hetgeen soms gevaarlijke situaties kan ople veren. 's Morgens krijgt daar bij de afrit bij de 's-Graveland- seweg extra aandacht omdat het verkeer komend van de •rijksweg dan voorrang moet verlenen aan de auto's op de 's-Gravelandseweg. „Koste wat het kost moeten we voorkomen dat er een file ont staat met een staart op de rijks weg", aldus de inspecteur, die optimistisch is voor de komen de dagen. Hij verwacht dat de weggebrui kers in vrij korte tijd redelijk gewend zullen zijn aan de nieu we situatie. „We kunnen na tuurlijk wel ineens alle bestaan de regels radicaal omgooien, maar dan krijgen we over twee maanden dat we alles met grote moeite in de oude vorm terug moeten krijgen." Extra aanrijdingen waren gister avond ook niet te melden. Op afrit nabij Groenoord ontstond een kettingbotsing waarbij twee auto's beschadigd raakten. Een vrijwel identieke aanrijding deed zich voor op de kruising Van Haarenlaan-Farklaan. „Maai» dit soort botsingen heb ben we tijdens het gewone spitsuur ook. Ik geloof dat er niemand is geweest die langer dan een half uur echt vast heeft gezeten", aldus Van den Schiedam Hoewel het aantal bromfiets diefstallen afneemt heeft de politie toch nog een 16-jarige scholier aangehouden die op een „wederrechtelijk toe geëigende" brommer reed. De diefstal kwam pas aan het licht toen agenten de jongen aanhielden omdat hij geen helm droeg, evenals zijn duo passagier. Deze laatste nam bij het zien van de politie de be nen. De bestuurder bekende dat hij het ding enige dagen eerder op de Burgemeester Knappertlaan had gestolen. Etalagetikkers op heterdaad betrapt Schiedam Bij het inslaan van een etalageruit bij de winkel van De Kandelaar aan de Ger- rit Verboonstraat zijn twee Rot- terdammers op heterdaad be trapt. De 29-jarige W. van D. en de 2 I-jarige vrouw C. van V. had den bij het arriveren van de gewaarschuwde politie reeds enige beeldjes uit de etalage in hun zak gestoken. Met één van de surveillancewa gens zijn zij voor verhoor naar het nabijgelegen bureau aan de Lange Nieuwstraat gebracht. Ja, ook u kunt deze ideale krantenkombinatie 14 dagen lang, gratis en gehéei vrijblijvend, in de bus krijgen. Het Rotterdamsch Nieuwsblad met nationaal en internationaal De Schiedamse Courant met puur plaatselijk nieuws. Twee kranten voor de prijs van één. Profiteer ervan! Ja, stuur mij gratis en vrijblijvend het RN plus Schiedamse Courant toe. adres:.. woonplaats;., telefoon: Schiedam Tevergeefs hebben leden van de duik- en demonstreer- groep van de Koninklij ke Marine gistermiddag en -avond gezocht naar een voorwerp op de bo dem van de Nieuwe Wa terweg, dat mogelijk een bom kon zijn. Op de werf Nieirwe Waterweg, dochtermaatschappij van de Rotterdamse Droogdok Maat schappij (RDM) had men vrij dag, alarm geslagen omdat de baggermolen „Westgeul" van de Sliedrechtse aannemings- maatschappij Prins op een vreemd ijzeren voorwerp stoot te bij het uitbaggeren van een nieuw haventje. Omdat enkele duikers van de RDM de herkomst van het voorwerp niet konden vaststel len, werd het baggerwerk ge staakt. Men wilde geen enkel risico nemen. Het voorwerp kon mogelijk een vliegtuigbom zijn uit de Tweede Wereldoor log. Tot ongeveer half acht gister avond rijn drie duikers van de Marine bezig geweest om het voorwerp te localiseren. Tever geefs echter. In het weekeinde bleek er weer een laag slib op de plek te zijn aangespoeld. Om vier uur 's middags kreeg men weliswaar weer toestem ming om te baggeren, maar om half acht werd besloten met het werk te stoppen. De mariniers konden niets vinden. Hoofdinspecteur P. A. J. Broe ders: „Tot onze stomme verba zing konden we niets vinden. Vandaag zal de baggermolen nog i t 1 J ongeveer een meter slib wegha- hebben. We zijn 'm gewoon kwijt Waatschijnlijk is het voorwerp weggezakt in de mod der, andere mogelijkheden zijn er eigenlijk niet hoewel we lange tijd gebaggerd len. Er bestaat een kansje dat ze dan weer op bet ding stoten. Dan zal de duikersploeg van de ft Twee duikers van de Ko ninklijke Marine krijgen nog enkele instructies van hun commandant- voordat zij de bodem zullen afzoeken naar de bom marine weer worden gewaar schuwd", aldus de hoofdinspec teur. O Aken/Schiedam In de Talbotfabrieken in Aken is eind vorige week de eerste Sprinter, de nieu we stadsgewestelijke trein, aan de Nederland se Spoorwegen overge dragen. NS hebben voor lopig vijftien van deze voor korte trajecten ont worpen treinen besteld. Deze Sprinter zal bin nenkort voor het eerst worden ingezet op de lijn Rotterdam-Schie- dam-Vlaardingen-Hoek van Holland. Dit gebeurt bij wijze van proef. Later ral de Sprinter een defini tieve bestemming krijgen op de Zoe termeer-lijn. De eerste Sprinter is afgelopen vrijdag de grens overgesleepL Voorlopig zal deze nog geen dienst doen. De MS gaan in de lijn werkplaats in Leidsc hen- dam eerst de hele electrische installatie doormeten. Dat kon in de fabriek niet gebeuren, omdat in Duitsland een andere bovcnleidingspanning gebrui kelijk is dan in ons land. De Sprinter is de eerste NS-trein die automatisch optrekt tot een vooraf ingestelde snelheid, Hij heeft een extra groot accelera tievermogen om op bestaande lijnen als stoptrein tussen de De eerste Sprinter kort voor zijn vertrek in Nederland. Binnenkort intercitydiensten te kunnen rij- zien op de lijn Hoek van Holland, Vlaardingen, Schiedam, Rotterdam. den. In zeventig seconden trekt de trein op van stilstand tot een snelheid van 125 kilometer per uur. Het remvermogen is even groot. Schiedam Onbekenden hebben uit de kassa van de wolzaak Drie Suisses aan de Hoogstraat honderddertig gulden gestolen. De daders hebben aan de achterzijde een ruit kapotgesnedeu om binnen te komen en vervolgens de winkel te doorzoeken. Bij een oud-papierhandel aan het Doelenplein werd dezelfde dag een ruit uit de sponning ge drukt. Uit de opslagplaats rijn dne stofjassen en een paar pak jes sigaretten meegenomen. Ei genaar H. heeft aangifte ge daan van de diefstal Dit deed ook mevrouw W. K. van K. uit de Louise de Coligny- straat Zij mist een avondjurk en een broekpak die in haar geparkeerde auto lagen. Het rechterportierraampje van de wagen is geforceerd. op proef - te Hoeveel Sprinters de NS uiteinde lijk zullen kopen hangt af van de verdere planologische ont wikkelingen in Nederland. Technisch directeur ir. De Jong die speciaal voor de overdracht naar Aken is gegaan meent dat rich een nieuwe vervoersbe hoefte ontwikkelt door het ont staan van grote stedelijke ag glomeraties, vaak met geschei- den woon- en werkgebieden. Voor een regelmatige en fre quente treindienst is in zulke agglomeraties een snel optrek kende en remmende trein no dig. Schiedam Vele tien tallen Schiedammers hebben dit weekeinde het bestuur van het harmonieorkest OBK (Oefening Eaart Kunst) gefeliciteerd met het 75-jarig be staan. Op de receptie in het eigen gebouw van OBK aan de Dclfland- seweg lieten niet al leen de vele leden van het orkest zich zien, ook waren burgemees ter Lems, politie-com- missaris Van der Haa- gen en besturen van enkele Schiedamse „zusters" van de mu ziekvereniging ter plekke. Een fabricagefoutje gooide echter voor een Enkele vertegenwoordi- deel roet in het eten. gers van muziekver- Het was de bedoeling enigingen uit Schie» geweest, dat de drum- dam hielden speeches, band van de vereni- ging rich zou presen teren in de nieuwe uniformen, maar twee- Orpheus. Die pleitte, ervoor, dat het Passa ge Theater in de toe komst meer toeganke lijk moet zijn voor amateurm uzikan ten, die op willen treden". Na de recepüe werd in het clubhuis een feest diner gehouden voor bestuursleden en in structeurs van OBK. Secretaris L. Rijntal- De feestavond daarna der van OBK: „De be- werd bijgewoond door langrijkste opmerking alle leden van de jari- was afkomstig van ge vereniging. dagen voor de recep tie kreeg OBK van de fabrikant te horen, dat de uniformen nog niet klaar waren. De mars van de drum-' band door Schiedam ging nu niet door. Schiedam De wijk vereni ging Groen oord en de Stichting Sa menlevingsopbouw SchJedam- Noord (SSSN) heeft gisteren op het Johaxrn Straussplein huis aas-huis enquêteformulieren verspreid. Bewoners van het plein kunnen hierop bun wensen kenbaar maken over de groen-, verkeer-, parkeer- en speel voorzieningen. Over enkele dagen worden de formulieren weer opgehaald. Zes flatbewoners hebben reeds in februari van dit j aar een werk groep gevormd die de sugge sties zal gaan bundelen. Dit onderzoek gebeurt op verzoek van de dienst gemeentewerken, die het plein aan het eind van het jaar wil gaan ophogen. Schiedam Glasgerinkel is een inbreker aan het Baebplein noodlottig geworden. Buurtbe woners schrokken door het ge rinkel wakker en waarschuw den de politie. Bij de winkel van VEGE werd de 24-jarige Joegoslaaf L R op heterdaad betrapt bij zijn duis tere praktijken. Gewapend met schroevedraaier en zaklantaarn doorzocht hij de winkel. Een straat verder stond rijn wagen gereed om de buit in mee te nemen. De gewaarschuwde agenten brachten hem naar het hoofd bureau aan de Lange Niéuw- straat, waar hij werd verhoord. Schiedam Na een slip op de Hargala an is de 30-jarige Vlaar- dinger R. van G. met een lichte hersenschudding ter observatie naar het Holy Ziekenhuis ge bracht- De automobilist uit de Aalschol verlaan was tijdens de slip met de achterkant van rijn wagen tegen het viadukt van rijksweg 20 gebotst. De bagageruimte van de auto werd hierbij volle dig ingedrukt. Schiedam Geen voorrang bleef in de maand februari de meest voorkomende oorzaak van alle ongevallen in Schiedam. In totaal zijn er vorige maand 117 ongelukken bij de politie ge meld, zo is deze week bekend geworden. In dezelfde maand van het vorige jaar waren het er 161. Uit de statistiek die de politie bijhoudt blijkt dat er in februa-, ri vier zwaar gewonden zijn gevallen. Het verkeer eiste 20, licht gewonden op, bij 89 lichte en 26 zware botsingen. Vlaardingen Op dins dagavond 25 maart ver zorgt het Gemengd Rijn mondkoor de Matthaus Passion in de Grote kerk in Vlaardingen. Het con cert begint om half acht De algehele leiding is in handen van Piet Struijk. De MatthSus Passion is een compositie van Jo- hann Sebastian Bach. Solistische medewerking verlenen Jennie Veeninga, Sopraan; Ca roline van Hemert, alt; evange- list Bert van 't Hof, tenon chris tuspartij Cornells Schdl, bas; Wouter Goedhart, tenor; Ron Kalma. bas. Frans de Ruiter speelt clavecimbel, Koos Bons rit achter het orgel en het Ah blasserdams Christelijk Jon genskoor onder leiding van Trudy Jaanus-Rebel

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1