SCHIEDAMSCHE COURANT Schiedam maakt 't mislukkir College verbiedt varkens wed stri tijdens eeuwfeest Renovatie van Slach thuisbuurt begint na de bouwvakvakantie \ssss 99 Door afsluiting van de Nieuwe Damlaan j yy Comité in spoed beraad bijeen Drie ontslagen bij Gulf- benzinestation Kam gestolen „Bom" bleek olievat Schiedam De handels- en in dustriemanifestatie „Schiedam maakt 't" loopt gevaar een mis lukking te worden als gevolg van de afsluiting van de Nieu we Damlaan. De kans is name lijk aeer groot dat hierdoor Inbrekers doorzoeken schoolgebouw veel minder bezoekers zullen komen als men had verwacht. Vandaag is het organisatieco mité van de manifestatie in een spoedvergadering bijeenge komen om zich te beraden over deze zaak. „GEZICHT" NW-vergadering h$- .Wx-yi. .-sgfstöh Mév-foV*. Opnieuw autobanden in brand Hoofdwond opgelopen in Kölpabad st^'lnformatie'ibiad h?n ede Bewoners worden begeleid middels informatiebladen Hersenletsel na val van racefiets Na „uitsluiting" van circussen: Snelheidscontrole op Vlaardingerdijk Jongetje aangereden Gaslek Woensdag 12 maart 1975 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broers vest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtend icnst 144144 4 pe&gina's 100ste jaargang no. 25266 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Inbrekers rdn door een niet afgesloten raata-in de LEAO aan het Oude Kerkhof binnengekomen. Bij het doorJ zoeken van het schoolgebouw is voor 1200 gulden schaderian- gericht De deur van de directiekamer werd vernield, een draadglas- ruit van twee bij een halve meter werd ingeslagen en in diverse lokalen braken zij laden en kasten open. De directie van de school mist niets. $rflflfijr uan ^rijipïlnm Schiedam De eigenaar van het Gulf-benzïnestation aan dé Nieuwe Damlaan beeft drie personeelsleden ontslagen. Volgens directeur-eigenaar M. EL O uwer ling was het ontslag noodzakelijk omdat er sinds de afsluiting van de Nieuwe Damlaan vrijwel geen klanten meer bij het station komen. Volgens zijn zeggen is zijn klandizie met tachtig procent teruggelo pen. „Op een normale maandag verkoop ik meer dan 5.000 liter; afgelopen maandag kwam ik nog niet eens aan de duizend", aldus 'de heer Ouwerling, die bijzonder boos is op de gemeente omdat men hem pas vijf dagen voor de afsluiting officieel heeft ingelicht „Toen was alles al besloten en kon er niets meer veranderen. Ik heb nog gevraagd om het zo te regelen dat er toch een kleine stroom verkeer zou mogen blijven rijden. Maar dat kon niet'*, aldus de gedupeerde eigenaar van het benzinestation. Meer hierover Op pag, 3. iimmiiiiuiimiiiiiiiitiiiiiiniuiiiiiniiiiiiiiiJiiiijiiiiiiiiiüiiiiiiiiiiiriiiiiiiHiiiiiriiiDijiiiiiiimimfüiiiiii Schiedam Onbekenden zijn in de nacht van maandag op dinsdag aan de baai gegaan met een tam die op het terrein liep van de mouterij Bollandia aan de 's-Gravelanüseweg. De Verenigde Agenturen, eigenaar van de beesten, schat de waarde van het gestolen anderhalf jaar oude ram op driehonderd gulden. iiimiimtiiiiiiiiifiiiiriitniiiiniiiiiiüiiiiniitiüiHiiüiiiiiiiiiniiniiiiiHiinnniniiiüHüiiaüiiiiiiiiiiiEiiiii „De gemeente was toch al lange tijd op de hoogte van deze afsluiting. Het is onbegrijpelijk waar om men ons pas op het laatste nippertje daar van in kennis heeft ge steld", aldus een der deelnemers van dese manifestatie. Een officieel standpunt heeft het comité „Schie dam maakt *t" nog niet ingenomen. Wel liet men ons van die kant weten dat men zeker niet blij is met de voor velen zo onverwacht gekomen af sluiting, die twee maan den zal duren en die ook precies valt in de week var- de manifestatie (28 april tot en met 4 mei). „We «ha wel uiterst verontwaar digd. We rijn veel te laat inge licht, Het gevolg is etuier meer geweest dat Gulf die aaavtut- keliik mee zou deen, dek heeft teruggetrokken. Dat is een strop van seker tien mille", aldus de heer Jatrst, vootdttar van het comité. De benzinemaatschappij Gulf zou.' inderdaad actief deelnemen aan „Schiedam maakt 't". Het benzinestation nabij de 'sport hal Margriet aan de Nieuwe Damlaan zou op grootse wijze worden voorzien van decors die het geheel het aanzien van stadswallen zouden geven. De pompbedienden zouden in middeleeuwse kostuums ge-; kleed gaan. Een en ander een post van enige duïdenden gul dens had het „gezicht" van de manifestatie moeten worden. Doordat men bij Gulf al medio februari officieus op de hoogte was van de afsluiting (officieel pas op 5 maart) nam men tijdig maatregelen: Men trok zich in allerijl terug van de gehele ma nifestatie. Binnen de organisatie is men ter-, dege geschrokken van dit be sluit omdat vrijwel geen enkele standhouder tevoren op de hoogte was van de afsluiting. Schiedam Op donderdag 13 maart om 8 uur zal de afdeling Schiedam van de Industriebond NW de jaarvergadering hou den. Deze vindt plaats in het wijkcentrum aan het dr. Wi- bautplein. i - yf - ,V7 -1 y v Schiedam Opnieuw is de brandweer uitgerukt .naar de oude vuilnisbelt aan het eind van de Fokkerstraat. Zoals de laatste tijd regelmatig is ge beurd stond ook nu weer een stapel oude autobanden in brand. Het vuur is met een nevelstraal geblust Vlaardingen De IS-jarige M.W.- DJd. liep maandagavond om vijf over half negen in het Köl pabad een hoofdwond op, toen hij samen met 'twee anderen tegelijkertijd van de duikplank dook. Hij raakte met zijn hoofd één van de beide andere dui kers en moest naar het Holy- tiekenhuis worden overge bracht. Nadat de wond was ge hecht, kon de ongelukkige dui ker het ziekenhuis weer verla ten. Slactithuisbuurl verspreid. Schiedam De 16-jarige Aad de Jong uit de Sa- vomin Lohmaniaan heeft bij een val van zijn race fiets een kaakfraktuur en hersenletsel opgelopen. Met de ziekenwagen van de GG en GD moest hij naar het Gemeente Zie kenhuis worden ge bracht. De jongen was op de Mgr. No!enslaan op de pedalen van zijn fiets gaan staan. Juist op dat moment schoot de ketting van het tandwiel. Aad kwam hierdoor te vallen en werd aangereden door een tweede fietser, de 14- jarige E. van D. uit Schie dam. Een tweede valpar tij vond plaats op de Em- mastraat. Daar sloeg de 38-jarige mevrouw D. J- H., eveneens uit Schie dam, met haar fiets over de kop, De oorzaak was een ge blokkeerde voorrem. Zij is met een hersenschud ding naar het Gemeente Ziekenhuis gebracht Schiedam De varkenswedstrijd die de winkeliersvereniging City Centrum op zaterdag 31 .mei zou organiseren tij dens de ouderwetse varkensmarkt, gaat niet door. Het college van b. en w. heeft gistermiddag besloten geen vergunning hiervoor te verlenen. De varkensmarkt Is een festiviteit In het leader van de viering van het 700-jarig eeuwfeest. Het City Centrum had 'daarin een wedstrijd Opgeno men met inschrijving door het publiek. Het motto zou zijn „Welk varken is als eerste bij zijn voerbak". Het college is echter niet van plan voor een dergelijke activiteit een vergunning te verlenen. „Er is geen sprake van een varkenswedstrijd houden volgens wethouder C. Bolmers", aldus gemeentelijk voorlichter D. Buschkens. „Er mag ook niet gewed worden, wel zal een wedstrijd voor bijvoorbeeld het dikste of mooiste varken worden toegestaan". Deze beslissing van het college komt enkele we ken na de uitspraak om ook circussen met dlermmummers „waarbij dieren op geforceerde wijze een tegen hun natuur ingaande rol wordt opgedrongen" in Schiedam te weren. Hetzelfde argument wordt ook aan de hand van de var kenswedstrijd gehanteerd. De voorzitter van het City Centrum, A. de Jager, reageerde nogal verbaasd. „Het leek ons een ontzettend aardig en onschuldig spelletje. Het komt me een beetje onbegrijpelijk over, deze beslissing. De hele markt is als steun en bijdrage aan het feest door ons georganiseerd. Het over valt me nogal". Het City Centrum zal voorlopig nog niet reageren op de gemeentelijke beslissing. De heer Dé Jager: „We wachten totdat de heer Van der Klink, de secretaris met vakantie terugkomt. Hij heeft de gehele markt georganiseerd. Misschien dat we dan stappen zullen ondernemen". Al eerder had de winkeliersvereniging kritiek ont vangen van de belangengroep „Redt 't dier". Ook de afdeling Schiedam van de Vereniging tot Bescherming van Dieren stond op het punt te informeren naar het doel van de varkenswed strijd. „Zoals het is gepubliceerd waren we het niet eens met de wedstrijd", aldus voorzitter P. A, J. Broeders. „We zouden dan ook gereageerd heb ben. Nu het college geen vergunning zal verle nen is het wat ons betreft afgehandeld". Schiedam Na de bouwvakvakantie wordt de Slacht- huisbuurt in West tegelijkertijd gerenoveerd en gere habiliteerd. Het zijn de eerste naoorlogse gemeente- woningen die de gemeente met steun van het rijk gaat verbeteren. Gisteravond is de eerste van een reeks van informatie-bladen huis-aan-huis in de buurt verspreid. De opknapbeurt van zowel de wo ningen als straten wordt daarin aangekondigd. Van avond vindt het eerste gesprek plaats tussen een. werkgroep van wijkbewoners en opzichters van de woningdienst over de schetsplannen die hiervoor nu gemaakt moeten worden. De grootte van de huurverhoging die een gevolg zal zijn van deze verbetering is nog niet bekend. Het zal afhangen van wat er wordt opgeknapt De voorlopige plannen zijn voor namelijk gebaseerd op de uit slag van de enquête naar on der houdsgebreken en andere buurtvoorzieningen die de be wonersvereniging West eind vo rig jaar heeft gehouden, na een hoorzitting in wijkcentrum Nieuwland. Dit onderzoek werd gehouden on der de 250 gezinnen in het ge bied begrensd door de Burge meester Van Haarenlaan, de Vlaardingerdijk, Slachthuislaan en de Algemene begraafplaats. Drie-kwart van de bewoners bleek hierbij ontevreden te zijn over de keuken. Deze zou te klein zijn. Meer dan de helft vond ook dat de veewagens te hard naar het slachthuis rijden en dat er te weinig speel gele genheid voor de jeugd is. In de waslijst met klachten komen verder onder meer voor: ge scheurde aanrechten, last van tocht Omdat de wijk voor het laatst pas in 1962 is opgehoogd, komen er in de grond verzakkingen voor variërend van 30 centimeter driekwart meter. Het riolenstel- sel raakt "hierdoor beneden de Daarna worden de definitieve plannen opgesteld. ,Het zal niet gemakkelijk zijn.; Het is de eerste keer dat de gemeente met een dergelijk werk begint," aldus de wethou ders J. van der Wilk en Chr. Zijdeveld in hun inleiding. Schiedam Het raadsel van het vreemde voor werp op de bodem van de Nieuwe Waterweg is opgelost. Gistermorgen heeft de baggermolen op de werf Nieuwe Water weg een leeg olievat op- gedregd. Tot voor korf hield men er sterk reke ning mee dat het voor werp mogelijk een vlieg tuigbom uit de Tweede Wereldoorlog kon zijn. Mariniers hebben maandag lange tijd gezocht naar de „bom", die vrijdag werd ontdekt tijdens het baggeren. In het week einde bedekte een laag slib het voorwerp, waar door de leden van de duik- en demontagegxoep niets konden vinden. Gisteren vermoedde hoofd inspecteur P. A. J. Broe ders ai, dat men bij het verder uitbaggeren toch het voorwerp kon locali- seren. Hetgeen ook ge beurde. Alleen bleek het niet de verwachte bom te zijn, zodat de mariniers die intussen waren te ruggekeerd naar Den Helder met opnieuw gewaarschuwd behoef den te worden. De heer Van den Berg, pro jectleider bij de Nieuwe Waterweg (onderdeel van de Rotterdamse Droog dokmaatschappij): „In de loop van de morgen heb ben we het naar boven gebracht. Het was een drum, een zelfgemaakt olievat dat op z'n kop in de modder had gezeten. Het had de vorm van een mijn. Hij kwam rechtop in één van de emmers van de baggermolen naar boven". Schiedam Vijftien automobilis ten rijn bij een snelheidscontro le op de Vlaardingerdijk be keurd voor te hard njden. De hoogste snelheid die de radar- imtaïlatie tijdens deze twee uur lange controle registreerde was 84 kilometer per uur. Vlaardingen De achtjarige Si mon van Slooten werd maan dagavond om kwart voor zeven ernstig gewond, toen hij in de Van der Waalstraat werd aan gereden door een auto. De be stuurder van deze wagen, de 26-jarige A, J. M. K. kon een aanrijding niet meer voorko men toen de jongen plotseling de straat overstak. De jongen liep een hersenschud ding op en scheurtjes m de schedel en moest naar Sophia- ziekenhuïs in Rotterdam wor den vervoerd. Vlaardingen Tijdens werk zaamheden aan het trottoir van de Maasboulevaard ontstond maandagmorgen om tien over hal twaalf een lek in de gaslei ding. Een straatmaker stootte met zijn schop tegen de leiding, waardoor vla een ontstane breuk een grote hoeveelheid gas kon wegstromen. aansluitmogelijkheid van het gemaal Klein-B abberspol der, wat weer verstoppingen in de leidingen teweeg kan brengen. Bewoners dreigden vorig jaar dan ook massaal de huurverho ging van 1 april te weigeren indien er niets aan de wijk gedaan zou worden. Kort daar na stelde het gemeentebestuur een krediet beschikbaar van 800,000 gulden om de wijk op te knappen. Wat er precies wordt opgeknapt vermeldt het 14 pagina's tellen de informatieblad niet Alleen dat er vaag gedacht wordt aan verbeteringen aan keukens, ba- druimten, toiletten en bijvoor beeld nieuwe groenvoorzienin gen. Het is echter de bedoeling van de gemeente om in volgende perio dieke bladen meer informatie te geven. De tweede volgt reeds in april. Eén van de buurtbewoners rea geerde daarom ook als volgt op het eerste blad: „Je kan wel zien in welke fasen ze gaan werken, maar nergens is te vin den wat ze nu eigenlijk gaan doen." De projektgroep, bestaande uit vertegenwoordigers van de buurt en de gemeente, maakt dit behalve op volgende stencils ook op een hoorzitting bekend. Ja, ook u kunt deze ideale kranten kombi natie 14 dagen lang, gratis en geheel vrijblijvend, in de bus krijgen. Het Rotterdamsch Nieuwsblad met nationaal en internationaal De Schiedamse Courant met puur plaatselijk nieuws. Twee kranten voor de prijs van éèn. Profiteer ervanf Ja, stuur mij gratis en vrijblijvend het RN plus Schiedamse Courant toe. woonplaats H telefoon:

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1