Gedupeerde benzinestation-eigenaar: «Die afsluiting kost me mijn hele zaak*,," Honderden vlinders geleld in eendenkooi Zware straffen voor rijden op verboden weg KNNV PLEEGDE ONDERZOEK: Nouschka Belangrijk Kor SIGNALEMENT WOENSDAG 12 MAART 1975 1 SCHIEDAMSCHE COURANT 3 SCHIEDAM De 33-jari- ge M. K. .Ouwerling', di recteur-eigenaar van het Gulf-benzinestation aan de Nieuwe Damlaan, is meer dan ziedend. „Die afsluiting kost me ml ja hele zaak. Alle klanten blijven weg. Dit is een duidelijk bewijs dat. de overheid elke ondernemer zomaar de das kan omdoen. Zonder enige inspraak sluiten xe de boel af en verder kun je er als particulier niets aan doen"'. Sindsafgelopen maandag is het heel erg stil rond het benzines tation nabij de sporthal Mar griet. De afsluiting in verband', met wegwerkzaamheden aan de Nieuwe Damlaan heeft het ben zinestation vrijwel letterlijk van de (rijdende) wereld afgesloten. De 33-jarige M. H. Ouwerling: eigenaar van een benzines tation zonder klanten. .SCHIEDAM Een boete van 300 gulden, twee maanden hechtenis en een ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van twee jaar. Dat Is de maximum straf die iemand kan worden opgelegd als hij de afgesloten Nieuwe Damlaan toch oprijdt. Men negeert dan namelijk een vijftien gulden, verbodsbord en volgens het Niet iedereen die over de afgeslo- Reglement verkeersregels en ten verkeersader rijdt, oven- verkeerstekens (RW) is dat een treedt de wet. Er zijn namelijk overtreding. In de praktijk echter kunnen dit soort overtredingen ook wor den „afgekocht". Deze transac tie „ter voorkoming van straf vervolging" kost de betrokkene enkele ontheffingen verleend, onder meer aan de RET-bus- sen, de SRV-wagen, politie en brandweer en aan bussen voor speciaal vervoer, zoals dat van gehandicapten. Ter illustratie vertelt de heer Ou werling: „Normaal verkoop ik op een gewone maandag onge veer 5.500 6.000 liter benzine. Afgelopen maandag kwam ik ternauwernood aan de negen honderd. Aanvankelijk had ik nog gedacht dat de handel met zo'n vijftig procent zou teruglo pen, maar dat valt bitter tegen. Vandaag (dinsdag) is het nog erger. Ec kom nog niet eens aan twintig procent van mijn nor male omzet". Een levend bewijs van de slechte zaken zijn de twee pompbedien den, die om toch maar wat te doen te hebben het pla fond van het benzinestation zijn gaan witten. Vrijwel als direct gevolg van de wegafsluiting heeft de heer Ouwerling ook al, drie man personeel moeten ont slaan. Wat hem het meeste be vreemdt is dathij zijns inziens gewoon door de gemeente en de politie is „vergeten". Op 5 maart kreeg hij een officieel schrijven van de gemeente dat de weg voor een periode van twee maanden zou worden af gesloten. Een en ander zou dan op 10 maart gebeuren. „Wel gek, hoor, dat je dat vijf dagen tevoren hoort. Gelukkig wist ik het officieus al op 21 fébrua- zodat ik toch nog wat maatrege-1 len kon nemen", zegt de heer Ouwerling, druk gesticulerend, j Vrijwel direct nadat hij was "ingeseind" over de komende strop voor zijn bedrijf is hij naar de gemeente gegaan. Daar werd hij verwezen naar de poli tie. En op het hoofdbureau zei men weer dat hij naar de ge meente moest. „Toen ik daar begon te reclame ren, bleek mij dat zij totaal geen rekening hadden gehou den met de aanwezigheid van mijn benzinestation. Het al lang allang en breed'besloten. Daar was geen speld tussen te krij gen". Na veel gepraat bood men de heer Ouwerling tenslotte aan dat er een „sluis" zou worden gemaakt zodat iedere wegge bruiker toch kon blijven tan ken. „Nou, kijkt u zelf maar, Iedereen rijdt langs. In feite heb ik daar ook niets aan. En dat betekent dat de mensen een ander benzi nestation zoeken. Zo'n sluiting van twee maanden betekent voor mij een strop van zeker vier maanden. Als de Nieuwe Damlaan namelijk weer open gaat, zal ik zeker nog een paar maanden nodig hebben om mijn klanten weer terug te win- nen". Een snelle berekening leert ons dat het „grapje" hem zeker eni ge tienduizenden guldens zal gaan kosten. Wel heeft hij in middels de juridische dienst van Gulf ingeschakeld maar veel hoop dat er een eventuele schadevergoeding uit voort zal komen heeft hij niet. „Gelukkig heb ik naast dit benzi nestation nog een meubel tran sportbedrijf. Anders was ik za kelijk gezien binnen de kortst mogelijke tijd dood geweest". Het Gulf-benzinestation aan de afgesloten Nieuwe Damlaan: totaal verlaten. Vis ar din gen/Schiedam De Koninklijke Nederlandse Natuurhisto rische Vereniging telt onder haar leden entomologen, die zich bezig houden met de bestudering van het insectenleven waaron der de vlinders. Al geryixne tijd geleden hebben van de afdeling Vlaardingen/Schiedam de heren Giels en Huil een begin gemaakt met een inventarisatie van de vlinderstand in de Eendenkooi, gelgen gelegen de rijksweg tussen V laar dingen en Maasland. O© eenden kooi vlakbij de rijksweg tussen Vlaardingen en Maasland; een landschappelijk en biologisch steeds waarde voller element. Het onderzoek is afgerond en le verde een verrassend resultaat op. Niet minder dan 256 ver schillende soorten, waaronder dag- en nachtvlinders met inbe grip van de motjes of macro's werden tijdens dit tijdrovende onderzoek gedetermineerd. De twee natuurvorsers werken nu aan een rapport dat binnenkort in de openbaarheid komt. Ver wacht wordt dat in dit rapport ook gegevens staan vermeld van vlindersoorten welke als zeldzaam in onze omgeving die nen te worden aangemerkt. Niet alleen de entomologen onder de leden zijn sterk betrokken bij deze Eendenkooi, een stukje ruige natuur. De vogel- en plan- tenwerkgroepen zijn hier regel matig te vinden om te speuren naar iets wat een nadere studie waard is. Ook het recreatie schap De Lickebaert kent di- rekte waarde toe aan deze Een- dekooi die onder haar toezicht staat. - Niet voor niets heeft het de KNNV, afd. Vlaardingen/Schie- dam het beheer hiervan aange boden. Het afdelingsbestuur is op dit aanbod niet ingegaan. - Het beheer zou ook het onder houd van de Eendenkooi gaan inhouden. Tevens zou een be heerder dienen te worden aan gesteld. Voor beide gevallen ontbreekt het bij de KNNV aan mankracht. Het recreatieschap zal dus naar andere mogelijk heden moeten zoeken op het gebied van de bewaking en het onderhoud van dit zeldzame stukje polder-natuurschoon. Wat de KNNV tot dusver altijd gedaan heeft vindt gewoon doorgang. Het plaatsen en ver zorgen van de diverse nestkas ten en het leiden van excursies. In de toekomst zal het recrea tieschap een beroep kunnen doen op de specialisten op het gebied van de vogelstand en die zich bezig houden met de wilde flora. Het z.g. „paalrecht" dat. de jagers op afstand houdt van de Eeendenkooï is komen te vervallen. Dit betekent niet dat de (sport?) jagers op hazen nu ongelimiteerd hun gang kunnen gaan. Het drijven op en schie ten van de rappe langoren mag alleen geschieden vanaf de kooi richting het vrije veld. Deze maatregel zal overigens iedere natuurvriend deugd doen. Nouschka, zoals we de Blokje rond-hond van deze week maar hebben genoemd omdat het beestje toch een naam moet hebben, is een opvallende ver schijning,te midden van alle an dere dieren, die al enige tijd in de grauwe hokken van het oude dierenasiel aan de St Annazus- terstraat verblijven. Niet alleen omdat haar soortgeno ten 6f luid blaffend tegen de tralies opspringen als we bin nenkomen bt nonchalant en zonder enige interesse in de bezoekers in een hoekje van hun hok blijven zitten, terwijl Nouschka rusteloos en toch ele gant, zonder geluid te maken, in haar kooi loopt te „ijsberen". Het opvallende zit *m in haar uiterlijk liever gezegd: in haar kop. Nouschka heeft namelijk onge looflijk grote oren, die de hele dag rechtop staan, alsof ze trots is op die grote flappen. Andere honden zien er vaak uit alsof ze hun laatste oortje hebben versnoept:-die laten triest de oortjes hangen. Nouschka heeft karakter, dat zie je zo. Zij heeft schrandere ogen, wat geaccentueerd wordt door een smalle, spitse snuit. Ze heeft het lichaam van een Groe- nendaler, maar de kop van een Intelligente herdershond. Het is gewoon een erg lief dier. O Het asiel ligt aan de Sint Aimazusterstraat. telefoon 26G2G6. 0 Openingstijden: 9-12 en 14-17 uur, zaterdag 9-12 uur; zon- en t»-, 'dagen gesloten. - Q Voor vermissingen direct het* asiel bellen. 0 Ook Amivedi een organise- tie die weggelopen en gevon den dieren registreert kan u mogelijk helpen: telefoon 269947. O De Schiedamse dierenarts dr. Q Afspraken kunnen telefonisch De Kaper heeft zijn praktijk worden gemaakt van maandag aan de Jan Steenstraat 39. tot en met vrijdag tussen 8 en 9 uur 's ochtends. Telefoon O Spreekuren: maandag tot en 268234. met vrijdag van 13-14.30 uur en Opgeven als lid van de dleren van 19-20.30 uur, behalve bescherming kunt u door slor» woensdagavond. ting van 10 gulden of meer op girorekening 216407 ten name van de dierenbescherming af deling Schiedam. Op het strookje vermelden: „Nieuw lid". Maandblad gratis. 0 Het gironummer staat ook open voor giften voor de afde ling. Dan gaat de deur van haar hok open. Dolblij springt ze naar bulten, maar als wc de hand opheffen om de halsband om te doen, krimpt ze plotseling ineen. Het is duidelijk dat ze vroeger veel slaag moot hebben gehad: door haar voorgeschie denis heeft ze een bange inslag gekregen. Als we echter eenmaal het asiel achter ons hebben gelaten, hup- 'pelt ze vrolijk achter haar kers verse baasje aan. Als we daar na in de auto naar het Primes Beatrixpark rijden om daar lekker te gaan rennen en ravot ten, valt het op dat 2e blijkbaar gewend is aan autorijden. Prinsheerlijk zet ze zich op de voorbank neer, zelfs een beetje spottend hooghartig neerkij kend op „haar" chauffeur. Als we lang daarna weer terugko men in het asiel, blijkt hoe ze in die voor haar toch nog korte tijd gehecht is geraakt aan dat individu, dat haar een uurtje onder zijn hoede nam. Met moeite neemt ze afscheid. Rech top staand tegen de tralies en zacht jankend kijkt ze ons na. Nouschka zit al vier weken opge sloten in het asiel. Tussendoor werd ze voor enkele dagen be vrijd door een gezin, dat al in het bezit was van twee viervoe ters. De ervaring leerde dat Nouschka niet kan leven met andere honden: voortdurend zat het drietal elkaar te beloe ren en zelfs werden af en toe flinke knauwen uitgedeeld. „Iets dat het dier nooit zal doen als ze in een gezin wordt opge nomen dat nog geen kinderen of andere dieren heeft", weet asielbeheerder Egge Boerma uit ervaring. „Als ze niet met rust wordt gelaten, is ze ner veus". Al is Nouschka een vrij grote hond, zelfs m een kleine ruimte voelt zij zich goed thuis. Dat is dan misschien ook de enige re den, waarom zij niet hysterisch wordt als er bezoekers in het asiel komen, maar zich zo lief mogelijk en speels gedraagt in haar enge, oude hok. Zc ver dient wel iets beters NaamBeer Ras: bast herder-Groenen- daler. f Leeftijd: lOmnd. Geslacht: teef Kleur: zwart •Schofthoogte: 65 cm. Beharing: kort Kor Is één van de goedmoedige, lieve poesjes uit het dieren*- siel, die ook op bevrijding wachten. Slaperig en mild oogt hij terug, als er een blik wordt, geworpen ln de kleine kooi waarin hij sinds vrijdag ver toef t. Op die dag werd Kor_ gevonden in de Schietbaan- straat in Bijdorp. De secretaris' van de wljkvereniging, Eiso Blaauw, bracht hem toen naar bet asiel. Behalve de gecastreerde rode ka ter, bevindt zich nog een serie katten in het asiel. Verder nog een aantal honden, waaronder twee Dalmatiners, goedmoedige lobbessen die met hun trouwe hendeogen verdwaasd en won derlijk elke bezoeker observe ren.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 3