^Kampioen schap In het vooruit zicht'9 Variatie GDL gaat Volley'68 te ver Hengelseizoen van jubileum in teken VHB WIK en Excelsior in de prijzen Klaas Koetje alleen op avontuur Coach zaalvoetbalteam SW Bertus Visser: Cees Aalders derde Clarie van der Tuin serveert heel goed Honk ballers Schiedam oefenen Drie VZC'ers naar Speedo- finales Vergadering sectie recreatie Rijnmondcup WOENSDAG 12 MAART 1975 A. 4 1 t \.S, ré/i ^2^ -\V' Van onze sportredactie Schiedam Lambert us Vitser, de coach van het zo succesvolle zaalvoetbalteam van SW, is een rustige en zeer bescheiden man. Nu datzelfde SW op de drempel van het zaalvoetbal- kampioenschap van de 3e klas se staat, hebben wij hem ge vraagd zijn visie eens te geven Van onze sportredactie vol punt en verloor van Vlaardingen De drie Vlaar- Liefticg. dingse jeugdjudo ka's die Bij de junioren werd Arie waren doorgestoomd naar de landelijke finale in de sporthal van Zeist hebben het er redelijk afgebracht. Bij de aspiranten bereikte Hans Hoogendijk een derde plek bij de lichtgewichten na ZJefting en Zaai. Hij won zijn partijen van Brands via technisch voor deel, Vermeulen met een Hoogendijk al in de eerste ronde uitgeschakeld door Jansen, terwijl Cees Aal ders het tot een gecombi neerde derde/vierde plek bracht in het half midden gewicht. Eerste werd Schier, tweede Bosman en derde, waarmee de Vlaar- dingers de plek moest delen, Knecbjens. over rijn team. Bertus ant woordt bescheiden: „Het gaat helemaal niet om mij, de jon gens moeten het maken". Maar toch was hij wel bereid wat. over rijn werkzaamheden bij SW te vertellen. Bertus Visser is geboren en geto gen in Groningen in het plaats je Winsum en kwam op 23-jari ge leeftijd naar Schiedam. In 1961 behaalde hij het EHBO-di- ploma van de Koninklijke EH BO afdeling Schiedam en is toen bij toeval bij SW terecht gekomen als verzorger van het derde elftal. Als voetballer is Visser nooit een grote geweest, al heeft hij vroe ger in Groningen wel gevoet bald, „maar", zegt hij, „dit heeft nooit enige betekenis ge had". Toch gaat hij helemaal op in het voetbal. Als het le elftal thuis speelt, is hij altijd op „Harga" te vinden, bij uit wedstrijden gaat hij nooit mee, want dan speelt meestal zijn 3e elftal thuis en daarbij is hij niet meer weg te denken. Veel van huis voor het voetbal dat is Bertus Visser wel, maar heeft daar direct een antwoord op: „ïk heb altijd ontzettend veel medewerking van mijn vrouw Annie, al geeft zij zelf niet veel om voetbal". Met het 3e elftal heeft Visser op het veld nooit een kampioen schap meegemaakt en nu voor het eerste jaar in de zaal zal het er toch van komen, waarop Bertus wederom bescheiden antwoordt: „Dat zullen we ho pen, ik zou het voor de j ongens ontzettend leuk vinden". Op onze vraag hoe de geest In de ploeg is, antwoordt hij enthou siast: „Ontzaglijk goed, als dat niet zo was, kunnen wij toch nooit zulke goede resultaten in de zaal bereiken". Techniek bij zaalvoetbal is heel belangrijk, waarop Bertus Visser het vol komen met ons eens is, „Door douwers heb je bij zaalvoetbal niets aan, het goed kijken en samenspelen is een belangrijke rol". Concentreren voor een wedstrijd is ook voor een coach heel be langrijk en dat doet Visser zeer zeker-ook, al is hij daar zich niet altijd van bewust Maar thuis wordt hem daar wel aan herinnerd als zijn vrouw zegt: „Bertus wat ben je weer stil, je zit zeker al weer over de wed strijd te piekeren". Toch ergert de zo rustig lijkende coach zich wel eens, als de jongens er wat te licht over denken. INSPRAAK „De rol die Ik speel is niet be langrijk" gaat Bertus nu vlot verder, „maar ik wil wel actief zijn ais ik langs de kant zit. Ik wil toch wel graag Inspraak hebben en als ze niet naar mij luisteren (wat bij SW niet voorkomt) zal ik dat zeker niet accepteren". Als dit SW zaalvoetbalteam nu kampioen wordt gaat Bertus met zijn jongens vast wel een feestje bouwen, „maar we zijn er nog niet", vult hij direct aan. Eergevoel heeft Bertus Visser vanzelfsprekend ook, je wil met een elftal natuurlijk het zo hoog mogelijke bereiken. „Maar mochten wij kampioen worden, dan hebben de jongens dit toch gemaakt", zijn de laatste woor den van de S W-coach. Van onze sportredactie Schiedam De honkballers van Schiedam gaan zater dag voor de eerste maal oefenen tegen St. Bodewijk in Rotterdam (14.30 uur). Het paasweekeinde ïs het eerste negental van Schie dam te gast op een paas- toernooi in Santpoort en op 6 april verblijven de Schie dammers hl Wassenaar. DOS'32 is 12 april aan de beurt en een dag later zondag 13 april spelen de Schiedammers bij Zwljnd- recht. TSC sluit de oefen campagne van Schiedam. Alle wedstrijden van Schie dam worden uit gespeeld. Van onze sportredactie. Vlaardingen Het eerste nerenteam van VoIIey'68 speelde thuis tegen Ge rard de Lange en ver loor door overtuigend spel van Gerard de Lan ge met 1—3. Gerard de Lange staat op de 3e plaats in de pro motieklasse heren, ter wijl Volley ver onder aan op de ranglijst voor komt. Er werd bij VoHey slecht gestopt in het achterveld, waardoor het voor de spelverdelers practisch onmogelijk was om. nog een goede aanval op te bouwen. Gerard de Lange daarentegen speelde erg sterk, vooral aan het neL Er werd snel en geva rieerd aangevallen. Volley had hier geen antwoord op en moest toezien hoe Gerard de Lange de wedstrijd „maakte" en uitmaakte. De setstanden waren: 14—16,15—-13,1215 en 1315, eindstand 1—3 voor Ge rard de Lange. De dames van Volley zetten hun traditie voort en wonnen op nieuw, ditmaal van Spirit in een uitwedstrijd in Barend- recht Volley stond tot nu toe 1 punt achter Intermezzo, maar door van Spirit te winnen (terwijl Intermezzo 1 punt verloor van Rindy's) staan de Volley-dames nu samen met Intermezzo aan kop in de promotieklasse da mes. In de wedstrijd tegen Spirit speel den de Volley-dames opnieuw een overtuigende partij volley bal. Spirit bood goed weer stand, waardoor het een inte ressante wedstrijd werd. Aan vallend werd er goed werk ver- richt aan Volley-zijde. Er werd 'door Aafke Verbrugge enkele malen zeer hard door het mid- - den gesmasht Ook verdedigend aan het net werd er hard en doeltreffend geopereerd door de Volley meisjes. Clarie van der Tuin wist zoals gewoonlijk weer veel punten te scoren met haar voortreffelijke serves. De eerste set werd door Volley ge wonnen met 415. In de 2e set echter viel Volley terug waar Spirit heel dankbaar gebruik van maakte: 17—15 voor Spirit, De laatste twee sets werden door Volley gewonnen met resp. 10—15 en 3—15. Eindstand 3—1 voor Volley. i G.d.L overheerste ook aan het net Van onze sportredactie Vlaardingen Drie VZC'ers hebben zich ge plaatst voor de landelij ke finale Speedo-wed- strijdeu die 15 en 16 maart in Arnhem wor den gehouden. Het zijn Anneke van der Ende op de vlinderslag en vrije slag. Marjan van Neuren op dc schoolslag en Marcel Blomsteel op de vrije slag. De selec ties hiervoor zijn vele weekeinden gehouden in Dordrecht, waar ui teindelijk de tien beste op elke afstand overble ven. Van onze sportredactie VLAAKDINGKN/SCHIKDAM Het nieuwe bengel- seizoen 1975/1976 komt geheel In het teken te staan van de viering van 25 jaar Vlaardingse Hengelaars- bond. De evenementen hiervan krijgen uiteraard hun beslag aan de waterkant wat de nodige veront rusting onder de vissen teweeg zon brengen indien ze wisten wat ben boven de schubben hing. Het VHB-bestunr heelt in overleg met de wedstrijdcom- missie een „eick wat wils'-programma samengesteld dat klinkt als een klok. Van onze sportredactie Vlaardingen Vanavond vergadert de sectie recrea tie van de VRSB in het openbaar in het Stadhuis (19.30 uur). Onder meer wordt een discussie gehou den over de nota sportbe leid en de reactie van de georganiseerde sport daar op. Ook komt de ontwikke ling van de Broekpolder ter sprake. Van onze sportredactie Vlaardingen Zaterdag 22 maart gaat het traditionele microvoetbaltoemooi van start in Maassluis. Inzet is de Rijnmond cup. Plaats van handeling is het zalen centrum waar naast de ver eniging Rijnmond ook clubs uit Den Haag, Bos koop en Hoogezand verte genwoordigd zijn. De lei ding van dit evenement is in banden van Rijnmond bestuurslid J. Kuipers. De wedstrijden beginnen om 10 uur. f Het begint al op dinsdag avond 3 juni met een indivi- dueel-concours voor alle le den, zowel dames als heren. De woensdagmiddag daarop volgend een concours uit sluitend voor jeugdleden. Voor de dames van de le den is er op 5 juni een avond-concours. Ook de ve teranen en minder-validen onder de leden krijgen een eigen concours te houden op 6 juni overdag. Diezelfde avond volgt dan de jubileum-receptie in ge bouw- Muzanda in de Hya- cinthstraat 5 in voormalig Ambacht Op het toneel hiervan staan dan de prij zen uitgestald te winnen in het zaterdag 7 juni te hou den grote jubileum-con cours waaraan alle leden gratis mogen deelnemen. In welk viswater al deze con coursen gehouden ga'an worden zal de wedstrijd- commissie per concours na der bekend maken. Ook de verdere hengelsportevene menten in het komende sei zoen zullen heel wat sport vissers naar de waterkant lokken. De serie om het persoonlijke en korpskampioenschap van Vlaardingen 1975 wordt wederom over zes concour sen vervist. Er komen weer drie concoursen voor leden welke niet aan deze serie meedoen en houders van „Singelvergunningen" tij dens de avonduren te hou den. Voorts concoursen voor de jeugd, de dames en voor de 65-plussers en min der-validen. Drie avonden gaan de roofvis-specialisten jacht maken op snoek, snoekbaars en gewone baars. De al twee keer ge houden kanjer-competitie zal ditmaal worden uitges meerd over tien wedstrijd avonden. Elke keer in ander viswater. Nieuw is ook de wijziging van het wedstrijdreglement voor de kampioensserie. Het verplaatsen van de deelnemers tijdens de con coursen komt te vervallen. Nu zal drie uur achtereen op dezelfe stek gevist wor den. Ook verder, gelden voortaan de spelregels zoals deze worden toegepast bij de wedstrijden om het we reldkampioenschap henge len. De korpsvissers warden hierbij in z.g. lotingsvakken ingedeeld. Dit alles om de deelnemers zoveel mogelijk gelijke vangkansen te ge ven. BOTTERDAM In de Rotterdamse Energïehal zijn de tumwedstrijden gehouden om het verenigings- kampioenschap district Rotterdam van de Neder landse Katholieke Gymnastiek Bond. Niet minder dan drieënzestig groepen dongen in meer kampen mee naar het beschikbare eremetaal. Hier bij waren de meisjes en dames verre in de meerder heid. Er waren slechts zes vertegenwoordigende jongens- en twee herengroepen zodat hier alleen het goud en zilver aan de heren en jongens t/m 15 jaar kon worden toegewezen. R'dam, 142.6 pnt.; 3. Trio- turn R'dam, 140.0 pnt. Een dominerende plaats in het- eindklassement nam ook ditmaal het Vlaar dingse WIK in dat beslag Dames B.: WIK VI., 152.9 pnt; wist te leggen op acht gou- -2. WIK, Den Hoorn, 150.1 den, een zilveren en twee bronzen medailles. Dit klas sement zag er als volgt uit; Dames A.: 1. WIK Vlaardin gen, 156.3 pnt.; 2. Spartaan Vsn onze sportredactie Vlaardingen tn afwach ting van het begin van de wielercompetitie op 23 maart rijden het Vlaardingse De Coureur en de rennersclub Schie dam gezamenlijk wat wedstrijden om de spie ren alvast wat aan het zware werk op de vélo te laten wennen. Je zou dus mogen verwachten dat de renners het wat rustig aan doen in deze voorbereidende wed strijden. Er wordt im mers niet eens om prij zen gereden. Maar niets is minder waar, wat duidelijk werd geïllustreerd in de - gecombineerde wedstrijd, waarin amateurs, liefhebbers, junioren en nieuwelingen geza menlijk het strijdperk betra- den. Ondanks het spekgladde' parcours werd de laatste bocht drie dik genomen, door Manus Brinkman, zijn zoon Herman en Sjaak Koevermans. Hoewel het slechts om de tweede plaats ging, Klaas Koetje was al met mime voorsprong als eerste geëindigd, werd er ge spurt als gold het de finish van een belangrijke klassieker. Ondanks het hoge vochtigheids- gehalte van de lucht, het regen de pijpestelen, bleken de ren ners genoeg animo te bezitten om er pittig tegenaan te gaan. Na wat voorpostengevechten kreeg junior René de Boer ge noeg van de drukte in het over volle peloton en besloot het eens alleen te proberen. Het is jammer dat deze Vlaardinger niet wat zorgvuldiger met zijn krachten omspringt, want m dat geval moet hij zeker in staat worden geacht meerdere wedstrijden op zijn naam ie zetten. Nu werd hij na een bewonderens waardige, maar zinloze vlucht van meer dan een half uur weer door het genoeg kwaliteit bezittende peloton ingerekend. Daarmee waren zijn kansen op een. eventuele overwinning na- tuurlijk wel verkeken, want wie na zo'n krachten verslindende KlVALlTElT solo nog eens mee wil draaien in het voorste gelid, moet na- Toen het peloton begreep dat van de concurrentie. De op de winterbaan goed in vorm geko men Schiedammer reed daarna zo hard, dat de achtervolgers snelheid door de laatste bocht geen schijn van kans hadden Niko Moerman, die anders in'een óm weer aan te haken. wensten beslist niet voor elkaar Boer (O, 4. H. Hartog (O, 5. J. onder te doen. Zonder enige y-d. Hout (C), 6. B. v. Rossum. aarzeling ging men met volle Bij de nieuwelingen, die eerder afspurtten, viel vooral Henk tuurlijk wel van zéér goede hui ze komen. Nu was de beurt aan de andere renners om eens wat van zich te laten zien. Eerst was dat Jacob Boertjes, die de groep het nakijken gat Niet voor lang echter,(want door felle jachten van o.a. Klaas Koetje, Sjaak Koevermans en Nako Moerman werd hij v/eer tot de orde ge- Ondanks roepen. Na wat schermutsehn- gen, die het wedstrijdbeeld overigens met konden, beïnvloe den, vond Klaas Koetje tien ronden voor het einde de tijd aangebroken de registers eens open te trekken. Met een mach-, tige demarrage ontdeed hïi rirh Klaas Koetje toch niet meer van de zege kon worden afge houden, besloot men de krach ten te sparen voor het onver mijdelijke sprintgevecht Niets anders dan een gezonde rivali teit tussen de renners, die el kaar door en door kennEn, was er de oorzaak van dat het er zeer fel aan toe ging. het gladde parcours v,d. Berh op. De Vlaardinger, die zich afgelopen week bij „De Coureur" als lid liet noteren, reed zijn eerste wedstrijd en wist die te winnen ook! On danks fel aandringen van club genoot Sjaak v.d. Lely sprintte hij in rijn eerste wedstrijd naar rijn eerste maar zeker niet laat ste zege. dergelijk sprintduél beslist niet kansloos moet worden geacht, kende die aarzeling wél en moest teveel prijsgeven om nog een kans op die tweede plaats te maken. Herman Brinkman wist zich overigens wèl tussen bijna-veteranen Koevermans en zijn vader te wringen. Hij moest echter buigen voor de Uitslag nieuwelingen: 1. H. v.d. routineus sprintende Sjaak Berg (C), 2. S, v.d. Lely), 3. J. Koevermans, maar slaagde er v.d. Hoeven (C), 4. A Rorijs (S), nu wel in rijn vader te kloppen, 5. J, Westdorp (S). die hem de vorige week nog Uitslag 14 jarigen: 1. A. Fister (S) was voorgebleven. 2. J. Noordijk (5), 3. E. Witte- koek (S). werden alle risico's genomen Uitslag amateurs/liefhebber: 1. Uitslag 12-13-jarigen: 1. A. v.d, om een gunstige positie te krij- K. Koetje (S), 2. S. Koevermans Velden (S), 2. J. Fister (S), 3. gen voor de spurt om de tweede (C), 3. HL Brinkman (S), 4. N. E- Rorijs (S), 4. L, Valentijn (S). plaats. Daarbij was het opval- Moeiman (C), 5. J. Boertjes (S), Uitslag 10-ÏI-jarigon: 1, A. Huis- lend dat het twee doorgewinter- 6. H. v.d. Laan (S), 7. J. Fran- man (S), 2. B. Loeris (C), 3. V. de coureurs waren, die hierbij ken (C), 8. F. Onck (C). Vliet (S). de toon aangaven. Sjaak Koe- Uitslag junioren: 1. H. Brinkman 8-9-jarigen: I. R. Wijnhorst (O, 2, vermans en Manus Brinkman (S), 2. A Schouten (C), 3. R. de M, Wijnhorst (C). pnt.; 3. Advendo R'dam, 145.6 pnt Meisjes t/m 15 jaar A.: 1. Trio- turn, R.'dam, 183.1 pnt; 2. WIK VL, 180.9 pnt; 3. Escel- sior R'dam, 166.9 pnt Meisjes t/m 15 jaar B.: 1. TOGB Berkel, 172.1 pnt; 2. Animo Hoogvliet, 171.6 pnt; 3. WIK VL, 167.4 pnt Meisjes t/m 12 jaar B.: I. WIK VI., 177.2 pnt; 2. Triotum R'sam, 176.9 pnt; 3. WIK Den Hoorn, 168.8 pnt Dames C.; 1. Excelsior S'dam, 138 pnt.; 2. Animo. Hoog vliet, 135.5 pnt.; 3. TOGB Berkel, 126.3 pnt Meisjes t/m 15 jaar C.; 1 WIK VI., 169.4 pnt.; 2. Triotum R'dam, 167.3 pnt.; 3. TOGB Berkel, 166 pnt Meisjes t/m 12 jaar C.: 1. WIK VI., 180.2 pnt,; 2. WIK, Den Hoorn, 179.1 pnt; 3. Animo Hoogvliet 1,178,1 pnt Heren: 1. WIK VI., 160.9 pnt.; 2. Animo Hoogvliet 178.1 pnt. Jongens t/m 15 jaar: 1. WIK VI., 239,1 pnt; 2. Triotum, R'dam, 226.7 pnt Jongens t/m 12 jaar: 1. "WIK VI., 199.4 pnt; 2. Animo, Hoogvliet 1&0.1 pnt; 3. WIK VL H, 184.8 pnt

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4