Joop Schop: „Overgang naar Martinit is niet zo groot ZAALTEAM WF HAALT FORS UIT i wêbêrêimbbêêê Shell-heven wachten niet af vegro Excelsior M: nog grote zorgen SZC moeiteloos René kandidaat De Blok houdt vol Jan van Buitenen naar SFC Klok pakt J.v.d. Randtbeker Steeds meer publiek in „Margriet" JF^&v rmovd u/aar mj miionrf. de showroom is open; Wielerronde ZH door Maassluis en Maasland DONDERDAG 13 MAART 1975 4 Van onze sportredactie Schiedam - Joop Schop keert het komende seizoen terug naar het Schiedamse voetbalgebeuren. De hui dige trainer van zaterdag-eersteklasser Excelsior Maassluis is eind vorige week met Martinit tot overeenstemming gekomen. Hij neemt daar de funk- tie over van Chris Hoogeboom, die de rood-witte formatie drie jaar heeft geleid. De ex-semi-prof van Sparta heeft van verschillende clubs belang stelling gehad, Hoewel Schop geen namen van clubs wenst te noemen, stelt hij wel dat het geen clubs (behalve Martinit ui teraard) uit de direkte omtrek zijn geweest, die hem benaderd hebben. i Joop Schop uitdaging Qua voetbalniveau lijkt het een heel verschil tussen de eerste en de vierde klas, maar Joop Schop wenst het helemaal riet als een stap terug te zien: „Voor mij was het belangrijk een cluh te vinden die goed wordt geleid en ik geloof zeker te kunnen zeggen dat dit bij Martinit het geval is. Een an der punt Is dat Martinit mo menteel een grote kans maakt te promoveren. Ik reken erop dat dat gebeurt en dan is die overgang echt niet zo erg groot". Hoewel Joop Schop en Excelsior M samen besloten een punt te zetten achter de langdurige ver bintenis (twee maal een periode van vier jaar) lag het toch in de lijn der verwachtingen dat de 43-jarige Schiedammer een andere club zou gaan opzoeken. Joop Schop is in het bezit van het C-dipIoma, wat trainers het recht geeft om ten hoogste clubs uit de 2e klas KNVB te trainen. Toen hij Excelsior vo rig jaar de eerste klas inloodste kreeg hij één jaar dispensatie om de Maassluizers in de eerste klas te trainen. Joop Schop heeft zijn club al enkele weken gevolgd. Ge vraagd naar zijn eerste indruk ken van Martinit, zegt de Bx- celsïor-oefenmeester: „Het is een vrij jonge ploeg met een paar geroutineerde spelers. Een ideale combinatie naar mijn mening. Vooral technisch staat het spel op een goed peil. Het lijkt me dat de jongens In de derde klas goed kunnen meedraaien". Het ziet er inderdaad naar uit dat Martinit de reis naar de derde klas gaat halen. Met nog drie wedstrijden te spelen staat de Schiedamse ploeg drie punten voor op Futtershoek, dat welis waar één wedstrijd minder heeft gespeeld. UITDAGING Voor Joop Schop dus een nieuwe uitdaging in Schiedam, waar hij eerder DHS onder zijn hoe de nam. Joop Schop is geen prestatie-trainer, maar meer een man van de opbouw. Met een tactiek, die een ijzersterke verdediging als basis had, bracht hij Excelsior naar de top van het zaterdagvoetbal. Er wacht de komende weken echter nog een zware klus voor Joop Schop in Maassluis. De klassering van Excelsior in IA baart nog grote zorgen. Met liefst zeven andere verenigin gen voert men een hevige strijd om het vege lijf te red den. Joop Schop hierover: „Ja, het is een ongekend spannende situa tie in de eerste klas. Nadat we aan het begin van het seizoen een grote rol leken te gaan spelen, zijn we teruggevallen. Ik dacht dat de oorzaken daar van een gebrek aan zelfvertrou wen - we maken geen doelpun ten - in de voorhoede en een aantal blessures zijn. "We mis sen drie van onze vaste mensen. Zaterdag brak onze voorstop per Jan van Dijk zijn been". VERTROUWEN Het gebrek schotvaardigheid veroorzaak*, een zekere angst In de ploeg. Joop Schop: „Als Van onze sportredac tie 0 Jan van Buitenen, die aan het eind van het seizoen za terdagclub HVO verlaat, komt vol gend seizoen in loondienst van zon dag eersteklasser SFC. Van Buitenen heeft twee seizoe nen de oranjehem den onder zijn hoe de gehad en speelde vroeger zelf in SFC. Waarvan hij ook nog voorzitter is ge weest Hij volgt Hei- me Lagerwaard op. hel na een half uur stevig aan vallen nog niet gelukt is om te scoren, raakt het zelfvertrou wen steeds meer zoek. Herman Esajas (na blessure) en Eric Scheffers (na een lichte lon gontsteking) zijn echter aan het terugkomen. Zij moeten voor de verrassing in de aan val zorgen. Daarom heb ik er dan ook nog steeds het volste vertrouwen In dat Excelsior het halen kan, hoewel het een volledige inzet vereist". Het programma dat Excelsior nog wacht biedt de Maasslui zers nog alle mogelijkheden. Zo krijgt men Arnemuiden (onder aan) en Kozakken Boys nog thuis. Maar eerst wacht zater dag de uitbeurt tegen CSVD in Delft. Een zware wedstrijd, waar Excelsior toch in staat moet worden geacht een punt uit het vuur te slepen. Joop Schop tenslotte: „Omdat we' nu niet aanvallend behoeven te spelen, zijn we in het voordeel. We hebben nu eenmaal moeite met het spel „maken". Dat ligt ons niet zo. Hoewel we zaterdag ook nog verdediger Arend van *t Hoff moeten missen (cursus) blijf*ik toch van mening dat een puntenverdeling erin zit". BRIELLE In Brielle is de fina le gespeeld om de J. van der Bandtbeker. Via een afvalsys- teem bleven er vier biljarters over die samen in een halve competitie uitvochten wie er het meeste recht op de beker had. K. Klok bleek na afloop de be kwaamste te zijn geweest op het groene laken. Burgemeester Huurman van Brielle reikte de troffee uit. Zilver voor judoka's Ronnie Rehorst en Ramcovan Eg- mond zijn tijdens de judokam- pioensebappen in Venraij bij zonder goed Voor de dag geko men. Beiden veroverden zilver in hun klasse. Ronnie Rehorst bij li-jarige zwaargewichten en Ramco bij de 13-jarige midden- gewichten, Rehorst (eenmaal Nederlands en tweemaal Zuidhollands kam pioen) toonde ook deze maal weer aan nog steeds bij de sterkste jeugd ju doka's van Ne derland te horen. Beide judo ka's wonnen al hun partijen met ipon. Schiedam - De zaalvoetbalwedstrijden in sporthal Margriet hebben weer de nodige verschuivingen op I de ranglijst teweeg gebracht. Het publiek, dat steeds I meer interesse krijgt voor deze sport, heeft ook nu j weer van goed zaalvoetbal kunnen genieten. Ploegen als PPSC en Wilton Fijenoord kunnen altijd wel voor de nodige sensatie zorgen. In de 2e klasse B heeft PPSC de kam laten liggen om de vierde plaats van Voorwaarts over te nemen. Het begon wel hoopvol .voor de Schiedammers, want reeds in de 3e minuut mocht Ruud de Wit een strafschop nemen, maar de keihard inge schoten bal werd. echter door Voorwaarts-doelman Wim Ar- noldus met beide vuisten ge keerd. Twee minuten later aan de andere kant stelde Kees van der Pol de PPSC-goalie op de proef en deze wist met veel moeite het schot te keren. Een vlotte combinatie tussen Cees van Deursen en Arie Bel wist de laatste niet goed af te ron- Van onze sportredactie Schiedam - SZC-er René van der Kuil heeft nog eens nadrukkelijk zijn ta lenten getoond op de na tional e winterkampioen schappen zwemmen 1975 die in het Deventer over dekte zwembad werden gehouden. Vrijwel „ongetraind" (voor topzwemmen tenminste) bracht hij het via tijden van 1.59.6. op de 2Q0 en 54.8. op de 100 vrij tot verbazing van alle ken ners tot een vierde, resp. derde plaats, met zéér ge ringe achterstand op de zwemmers die voor hem finishten. Genoemde tij den betekenden beide malen een persoonlijk en (uiteraard) SZC-clubre- cord. Plus een kringre cord op de 100 vrij. René, het laatste jaar veel meer „polospeler" dan „zwemmer", kon het niet nalaten „even" aan de Winter kampioensch ap- pen mee te doen en daar nog op de voorgrond te treden ook. De Schie dammer is nu weer kan didaat voor een plaats in de vrije slag estafettes in de Nationale A-ploeg voor de Eurovisiewed strijden in Stockholm, half april, en in interland Italië-Nederland, half mei Het is duidelijk dat René het met een echte, serieuze zwemtraining nog een héél eind zou kunnen schoppen..-, den maar zijn schot ging me ters naast. In de 12e minuut maakte Aad Verzijl uit een schermutseling voor het doel André van Deur sen kansloos: 0—1. De druk op het doel van Voorwaarts werd sterker, doch PPSC wist de op gezette aanvallen niet goed af te maken. Net voor rust was het weer Kees van der Pol die Voorwaarts op 0—2 kon bren gen. Direct na de aftrap van de tweede helft was het de snelle Robbie Oostveen die de bal tus sen de benen door van de PPSC-doelman in het net kon deponeren: 03. Het team van PPSC probeerde er alles aan te doen, verhoogde het tempo, doch de defensie van Voorwaarts, onder leiding van keeper Wim Amoidus, hield stand. In de 8e minuut kwam uit fraai samenspel tus sen Arie Bel en Koen Scheffers dan eindelijk de eerste PPSC- treffer. In de uiterste linker hoek schoot Koen Scheffers raak: 1—3. Keeper Wim Amoidus bleef ech ter de grote man bij Voor waarts; door tijdig uit zijn doel te komen wist hij enkele ge vaarlijke PPSC-aanvalIen te onderscheppen. Vlak voor tijd kreeg Robbie Oostveen nog een goede kans de voorsprong van Voorwaarts te vergroten maar zijn schot wérd met veel moeite tot hoekschop verwerkt In de stand kwam echter geen. wijzi ging meer en Voorwaarts ver diende deze overwinning volko- WILTON FTJENOORD- GGK 5—1 De enthousiaste ploeg van Wil ton F. wil in de laatste wed strijden van het zaalvoetbalsei zoen dc derde plaats op de ranglijst nog bereiken. De Schiedammers hebben eeD ploeg die goed zaalvoetbal speelt en laten niets aan bet toeval over. AI in de eerste minuut van het duel tegen GGK nam Leen Valk het initiatief, en met een vlammend schot vanaf de rech tervleugel stelde hij keeper Sam de -oer van GGK op de proef. In de eerste minuten van de wedstrijd wist de GGK-doel- man al gauw dat hij het deze avond niet gemakkelijk zou krijgen. Met handen en voeten wist hij echter van geen wijken. Aan de andere kant wist zijn collega Dirk van der Meer ech ter ook met fraai ingrijpen de stand voorlopig blank te hou- den. Via een hoekschop wist Ger Dek ker toch Dirk van der Meer te passeren, het uitzicht werd deze ■HH& 'mÊÊÈÊÈÈÈm 0 Beeld uit Wilton Fijenoord—GGK. doelman ontnomen en z<5 kon Dekker de stand op 01 bren gen. Jan Nuiten wist met een harde schuiver bijna gelijk te komen, maar weer was het Sam de Boer die redding bracht Toch werd de ruststand 1—1- Uit een mooie combinatie kreeg Jan van der Sloot uit een beheerst afgegeven bal van Leen Valk een kans die hij niet onbenut liet: 1—I. Direct in de tweede helft ging WF fel in de aanval. Jan van der Sloot, met de bal aan zijn voet, passeerde enkele tegen standers op fraaie wijze en voor zijn keiharde schot moest doelman Sam de Boer toch zwichten: 21. Hierna ging ook GKK tot meer acties over en hierdoor kreeg men een boeiend schouwspel te zien. Cees Blitterswijk probeer de het met een fraai schot dat onbereikbaar was voor doel man Dirk van der Meer, doch net voorlangs ging. In de 10e minuut werd het doelpunt van Leen Valk beslissend. Via een doelworsteling wist hij de GKK-doelman te passeren en zo de stand op 31 te brengen. GGK bleef het echter proberen en geleid door Gerrit van den Berg en Ger Dekker bestookten zij het WF-doel, maar keeper Dirk van der Meer wist van geen wijken meer. Doelman Sam de Boer moest vele malen ver uit zijn doel komen om erger te voorkomen, echter door deze acties kon 3 minuten voor tijd Jan Boon de stand op 4—1 brengen. Toen in de laatste minuut Jan Nuiten nog een fraaie kans kreeg liet hij deze niet onbenut en wist de eind stand op 51 te brengen. QACN BOYS— SCO 0—3 In dc eerste minuten vlot opge zette aanvallen van belde teams. Keeper Leen Hofman van OACN wist echter met herhaaldelijk goed Ingrijpen erger te voorkomene. In de 9e minuut maakte Harry Stolk van SCO een eind aan de gelij ke stand want uit een fraai opgezette aanval wist hij de OACN-doelman te passeren uit een schermutseling voor het doel: 0—1. Met deze stand kwam ook dc rust. In de twee de helft een wat feller aanval lend OACN dat probeerde de gelijkmaker te bewerkstelli gen. een 2e doelpunt in de 12e mi nuut door weer Harry Stoïk. Doelman Leen Hofman kreeg handen vol werk om een grote re achterstand te voorkomen. Vele goede aanvallen van SCO kon hij onschadelijk maken, doch de aanvallers van OACN konden ook geen vuist maken. De enkele uitvallen waren ech ter niet ongevaarlijk maar dan was daar altijd nog keeper Har ry Bank die steeds tijdig wist in te grijpen. Via het lichaam van een tegenstander was het toch SCO weer die de eind stand op 03 wist te brengen. uit kon lopen: 4—2. In de laat ste minuten voerde keeper Jo- han Breedveld van Eurosport een ware show op. Deze don kergekleurde doelman ging zelf mee in de aanval om toch nog te trachten een beter resultaat te behalen. Dat hij dit op zeer kundige wijze deed, werd door het publiek zeer gewaardeerd en menigmaal kreeg hij daar voor een daverend applaus. In de stand kwam echter geen wijziging meer. PPSC A— EUROSPORT A 4—2 In de beginfase een gelijkopgaan- de strijd. Keeper Jan van der Velde van PPSC stak in een grote vorm en wist steeds tijdig in te grijpen. In de IQe minuut, na vele kopduels voor het PPSC-doel, wist keeper Jan van der Velde in eerste instan tie de bal weg te tikken, maar hij stond echter iets te ver voor zijn doel waardoor hij de bal toch nog zelf in eigen doel tikte in plaats van over de lat. De aanval was goed opgezet en door Teun Doremans werd het 0-1. In dezelfde minuut kwam PPSC weer gelijk. Dirk Veraart brak alleen door en wist fraai te scoren: 11. Direct in de twee de helft was het PPSC dat de leiding kon nemen door een doelpunt van Niek Bosman. De aanval van PPSC werd sterker en in de 10e minuut wist Gerrit Blom de score te verhogen naar 3—1. Uit een direct genomen vrije trap bracht Ron Geenen de ploegen weer wat dichter bij elkaar: 3—2. SCO kon aan deze druk ontko men en ging zelf weer goed in Vier minuten voor ti3d_ was het de aanval wat resulteerde in weer Dirk Veraart die verder VJ aardingen Het eersie herenteam van Shell speelde in een thuiswedstrijd ge lijk tegen Volley 4. Shell won de eerste set met 16-14, nadat het met 1411 achter had gestaan. In de 2e set ging het meer gelijk op en Volley won deze set met 15—11. De 3e set werd erg gemakkelijk gewonnen door Shell met 15—3. Het Shell-team draaide opeens erg goed waarvan het VoIIey-teara duidelijk onder de indruk was. In de 4e set won Volley met 1512. Toen waren twee Sbell-spelers al naar huis gegaan. De scheidsrechter kwam name lijk veel te laat, waardoor de wedstrijd erg laat begon. De twee die bij Shell weg moesten waren 2 aanvallers, waardoor Shell in de laatste set zwakker aantrad. Eindstand 2—2. De dames van Shell verloren in de sporthal van Middelharms met 3—1 van Intermez zo 2. De eerste set werd door Shell gewonnen met 15—11. De drie volgende sets werden door Intermezzo gewonnen met 15—13, 15—11 en 15—10. In de derde set stond Shell met 117 voor, maar door een gebrek aan motivatie verloor Shell met 15—11. In de 4e set gmg het vrij gelijk op, maar toch wist Intermezzo ook de laatste set te winnen. Eindstand: 3—1 voor Intermezzo, De dames van Sunlight verloren door ge brek aan motivatie in een thuiswedstrijd van CW 2 met 3—0. Het le damesteam van Sunlight telt nog maar 2 geroutineer de speelsters, de overigen hebben weinig of geen ervaring waardoor het hele team snel gedemoraliseerd is. Zo ook in deze wedstrijd tegen CW 2. De setstanden waren 12—15,1—15 en 7—15. De heren wonnen erg gemakkelijk met 30 van Shell 2. Het was een onaantrek kelijke wedstrijd omdat het verschil tus sen beide teams te groot was. Sunlight won de le set met 150. In de volgende 2 sets ging Sunlight risico's nemen en uitproberen, waardoor het meer het ka rakter had van een oefenwedstrijd dan een competitiewedstrijd. De laatste 2 sets werden met resp. 15—5 en 15—12 door Sunlight gewonn-n. Het 2e heren team van Sunlight speelde gelijk tegen Hou Stand 2. De setstanden waren: 15—17 voor Hou Stand, 15—5 en 15—6 voor Sunlight en 1315 voor Hou Stand. {ADVERTENTIE Zmeferth'frond l/BöROnatuurlijk HIS En u? Neem ook 'nseen kijkje in de VEGRO showroom. Dan ziet u alles wat u maar wilt weten op het gebied van sanitair. maandag t/m vrijdag 8.15-17.30 uur, vrijdag 19.00-21.00 uur. zaterdag 9.00-13.00 uur SCHIEDAM 's-Gravelandseweg 414 Telefoon 010 - 370011 (Industrieterrein aan Rijksweg20, Rotterdam-Vlaardingen) Levering: via de erkende vakhandef. Schiedam - In het Oosterhoutse zwembad „De Blikken" heeft het waterpoloienm van SZC tegen Daphnia/Hoeven de ongeslagen koppositie moeiteloos kunnen handhaven. In deze zeer sportieve wedstrijd, goed geleld door de Bredase scheidsrechter Mendes, begon SZC ditmaal met Wim van der Kolk als aanvalsspits. Binnen twee minuten keek Daphnia dan ook tegen een 0-2 achterstand aan door twee doelpunten van van der Kolk. Ruud Kramer Freher zorgde met een boogbal voor 0-3 waarna de Brabanders met een man meer op 1-3 wisten te komen. Nog is het eerste kwart verkreeg ook SZC een numerieke meerderheid: Willem-Jan Looman schoot de Schiedammers naar 1-4. In de tweede periode schoot SZC it vele mogelijkheden 3x raak via Wim van der Kolk, Ruud Kramer Freher en Frits Smits (1-7). In het derde kwart tilde Willem-Jan Looman SZC bij een man-meer- situatie naar 1-8. Daphnia kon toen eindelijk weer eens iets terugdoen toen Die ter Kros zijn tegenstander eveniets te licht verdedigde (2-8). Meteen daarna maakte Kros zijn foutje goed door bij een numerieke meerderheid snoeihard voor 2-9 te zorgen. Het laatste spelgedeelte bracht SZC via Willem-Jan Looman en Wim van der Kolk (2 onvervalste 2m.-doelpunen) op 2-12. Stand aan kop: 1. SZC 9-17; 2. Poseidon 9-15; 3. Rotterdam fi-13; 4. TZV 9-12; 5. TRB-RES 9-11. De .SZC-reserves klopten in R'dam-West SVH 3 met 3-0. Jonge spelers als Frank Ruseier, Herman Steens en Leo Hille hadden door hun vele zwemwerk op het middenveld een groot aandeel in de zege. SZC 3 zag kans in de laatste halve minuut van dewedstrijd SHELL-2 op een 5-4 achterstand te zetten en daarna de bal in de ploeg te houden. Van onze sportredactie Vlaardingen Het tiende con cours voor de p aasserie van de hengelaarsvereniging 't Alver- tje leverde een spannende strijd op tussen L. de Blok en G. v.d. Velden, die naar de eerste plaats lonkten. Lex de Blok hield de strijd het langste vol en sloot af met 1360 gram, terwijl Van der Velden tweede werd met 1290 gram. De overige deelnemers bleven be neden de duizend gram en dat waren: F. Groen, 950; C. Klos, 920; K. Dumortier, 800; W, Westdijk, 680; T. Vis, 620; C. Visser, 540; T. Snoek, 510 en H. Dumortier met 200 gram. Er werd gevist in het Voornseka- naai bij Helïevoetsiuis. De elfde sene wordt zondag ver- vist. Vertrek te 6.30 uur vanaf de Haven. Van onze sportredactie. Maasland Zaterdag komt de wielerronde van Zuid-Holland door Maasland en Maassluis. De route door Maasland gaat via de Oostgaag, de Molenweg, Prinses Beatrixlaan, Kon. Ju li anaweg en Maassluiseweg. In Maassluis loopt de route via de Rozenlaan en de Westlandse- weg naar de Maasdijk. De ron de telt 182 coureurs, zowel amateurs als profs. De amateurs gaan de profs voor af, terwijl de karavaan ook een aantal volgwagens telt. De ron de gaat in Den Haag van start tussen 12.30 en 13.00 uur- Naar verwachting is de pa'ssage door Maasland tussen 15.30 en 15,50 uur, welke tijden in Maassluis enkele minuten later zullen zijn.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4