SCHIEDAMSCHE COURANT Machinefabriek Bavo ail iet 31 mai op straat Verkeerscommissie eens met plann Stadhouderslaan en de Julianalaan Ruiters, pop ballonnen en vliegtuigen -M DAHLIA- VERENIGING OFFICIEEL OPGERICHT If',' KAO D; Voor zes miljoen minder gebouwd AL JAREN DIEP IN DE SCHULD Bazar in Hoeks diensten centrum Gemeente wil adressen met woningklachten van Oost ORDERS Heemschut verontrust over sloop Roosbeek Alleen WD'er Bakkers vreest eliaos door vrachtverkeer op sluipwegen ÊkiiÊlBêêmlÊtÊIZ. Vrijdag 14 maart 1975 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 klaehtendienst 144144 4 pagina's 100ste jaargang no. 252SS' SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam De machinefabriek Bavo NV aan de Gusto- weg in Schiedam heeft gisteren alle 31 werknemers ontslag aangezegd. De fabriek zit diep in de schulden. Vandaag zal faillissement worden aangevraagd. Al aan het begin van de week heeft men van de bank van het bedrijf, Pïerson, Heldring en Pierson ten gehore gekregen dat deze de uitbetaling van de lonen maar tot gisteren zou garanderen. Het bestuur heeft daarop besloten faillissement aan te vragen. Het voltallige personeel is gisteren door direkteur L. Slijk op.de hoogte gesteld van de hopeloze situatie van het bedrijf. Zij kregen te horen dat de fabriek van de ene op de andere dag haar poorten zou moeten sluiten. Kelderbrand door sluiting Schiedam Sluiting in een TL-verlichting heeft een brandje veroorzaakt in een kelder van het Pano rama-flat aan de Haven- dijk. De armatuur van de ver lichting werd hierbij ver nield. De brandweer heeft het vuur met poe der gedoofd. WmmmwmÈrn> Hoek van Holland In het dienstencentrum aan de Tas man weg in Hoek van Halland wordt op maandag 24 en dins dag 25 maart een bazar gehou den door de handwerkgroep van het dienstencentrum. Deze bazar is op maandag geo pend van tien tot twaalf uur, van twee tot vijf en van zeven tot negen uur en op dinsdag van ten tot twaalf en van twee tot vijf uur. Schiedam Bouw- en woning toezicht wil van de bewoners- vereniging Oost de adressen van de mensen met woning klachten die in de onlangs uit gebrachte nota over deze dienst werden genoemd. Ambtenaren van deze dienst zullen binnen kort hierover kontakt opnemen met de vereniging. Wanneer de gemeentedienst de adressen heeft zal worden be keken of tot aanschrijving kan worden overgegaan. Dit voor nemen is deze week in de ge meentelijke commissie woning- dienst bekend gemaakt Een diep ontgoochelde direkteur Slijk vertelde ons gisteravond: „We zitten al jaren in de schuld. Van de bank waren we afhankelijk. Begin deze week kreeg ik te horen dat men geen garanties meer zou verschaf fen. Het bestuur heeft daarom beslo ten fallllsement aan te vragen. In totaal zullen 25 arbeiders en zes beambten waaronder ik zelf, worden ontslagen. De lo nen zullen tot vanavond wor den uitbetaald." Zowel voor het personeel als de vakbonden kwam het nieuws als een volslagen verrassing. Districtsbestuurder van de In dustriebond NW, de heer Ca- pelle: „De aandeelhouder (het ingenieursbureau Domet uit Amsterdam, red.) heeft waar schijnlijk in overleg met de bank dit besluit genomen." Volgens CapeUe draait de machi nefabriek inderdaad al jaren met verlies. „Er valt voor de vakbonden weinig te doen, aan de situatie die nu is ontstaan. Het bedrijf had ons wel eerder van de situatie op de hoogte kunnen stellen." Bij het bedrijf, waar onder meer kippers voor vrachtwagens worden gefabriceerd, moeten nog een aantal orders worden afgewerkt Binnenkort zouden deze afgeleverd moeten wor den, „Daardoor zou er weer wat geld beschikbaar kunnen komen", aldus de vakbondsbe stuurder. Wat betreft de Industriebond NW kunnen de werknemers zelf ontslag nemen. „Dan heb ben ze recht op een werkloos heidsuitkering", aldus Capelle. „Ze kunnen natuurlijk ook op eigen risico blijven werkea Ook dan zullen ze recht hebben op een uitkering.1 SCHIEDAM In totaal zijn er het vorige jaar bij de ge meentelijke woningdienst 176 aanvragen voor een bouwvergun ning binnenge komen; zeven- minder dan het jaar daar voor. Deze cij fers blijken uit het jaarverslag dat gisteren is vrijgegeven. De bouwkosten die met deze aanvra gen waren ge moeid bedragen gezamenlijk bijna achtentwintig en een half miljoen. In 1972 was dat volgens de schat ting van de ge-' meente ongeveer zes miljoen meer. Bij de afdeling wo ningtoezicht was het vorig jaar wel drukker dan voor heen. Er kwamen vijftig 'klachten meer binnen. Van de 666 klachten over particuliere huizen werden er evenals twee jaar 26 behandeld. Het gemeentebestuur verleende in het verslagjaar 52 hin derwetsvergunnin gen. Het provin-, daal bestuur van Zuid-Holland ver-1 leende er nog eens 19. Éénentwintig aanvragen werden geweigerd. Ambtenaren van de woningdienst be zochten beroeps halve 49 lokalitei ten. Bekeken werd of zij voldeden aan de inrichtingseisen van de drank- en horecawet. SCHIEDAM De Bond Heemschut maakt zich ernstig zorgen over de sloop van de Roosbeek en Korte Achterweg. De landelijke vereniging die pleit voor het behoud van oude stadskarakters heeft opnieuw een brief gestuurd naar het ge meentebestuur. In september vorig jaar uit te de vereniging reeds haar verontrusting over het bestemmingsplan van de binnenstad- De bond vroeg in deze brief om verder niets meer te slopen. Restauratie van oude panden zou juist ge stimuleerd moeten wor den. Het gemeentebestuur heeft deze brief - aldus de bond - nog niet beant woord. Gemeentewerken is krakers voor SCHIEDAM Gemeentewerken heeft in een paar dichtgetim merde panden aan de Korte Achterweg vloeren opengebro ken, gootstenen kapotgeslagen en andere vernielingen aange richt om te voorkomen dat de panden worden „gekraakt". Dit werd gedaan nadat bekend was geworden dat de jongeren die enige weken geleden drie pandjes in De Laan kraakten ook huizen in de Korte Achter weg zouden gaan openbreken. Het doel van deze kraakacties is - volgens het gevormde buurt- komité - van de binnenstad te redden wat er nog te redden is. Het deel van de Stadhouderslaan v^n de Noletziekenhuts zal binnenkort voor alle Penninglaan tot de hoofdingang van het verkeer worden afgesloten. Schiedam Het WD-raadsIid Th. Bakkers is bang, dat het plan van de gemeente cm een deel van de Stadhouderslaan en de Julianalaan voor alle verkeer in een bepaalde richting af te sluiten zal uitlopen op een grote mislukking. Vooral voor vrachtverkeer zullen chaotische en dus ook .voor ander verkeer gevaarlijke situaties ontstaan, veronderstelde hij in de deze week gehouden vergadering-van de commis sie voor verkeer en vervoer in het Stadskantoor. parkeerverboden komen in de Juliana van Stolbergstraat en in de Dr. Noletstraat De Julianalaan zal worden afge sloten voor doorgaand gemoto riseerd verkeer, doordat de middenberm van de Ruben slaan wordt doorgetrokken tot 'de verlengde Rubenslaan. In deze berm zal wel een door steek voor langzaam verkeer worden gerealiseerd. De heer Bakkers vreesde dat door het treffen van de ver keersmaatregelen meer verkeer (ook vrachtverkeer) van de sluipwegen gebruik zal gaan maken. Hoofdinspecteur H. Wlllems van Bever en van de verkeerspolitie antwoordde daarop: „Juist door de vele bochten zullen de sluipwegen niet aantrekkelijk zijn voor veel automobilisten. Er zullen dus geen moeilijkhe- Volgens de gemeente zijn de te nemen verkeersmaatregelen noodzakelijk om - in de Julia nalaan en de Rubenslaan - de veiligheid voor fietsers en bromfietsers te vergroten en - In de Stadhouderslaan en om geving - aan de wensen van het Noletzïekenhuis tegemoet te komen: niet alleen om het pa- tièntenvervoer soepeler te doen verlopen, maar ook om dat er voortdurend bij de in gangen van het ziekenhuis goe deren gelost moeten worden, waardoor parkeerverboden voor ander verkeer moeten worden ingesteld. De noordzijde van de Stadhou derslaan tussen de Pennmglaan en de verplaatste hoofdingang van het Noletziekenhuis zal voor alle verkeer worden afge sloten, behalve voor patïenten- vervoer. Bovendien zullen er den ontstaan." De heer H. W. G. Hoek van de Bond voor Veilig Verkeer vulde de hoofdinspecteur aan: „Ik be grijp niet waar de heer Bakkers zich druk om maakt Vracht-' verkeer heeft in de Julianalaan en de Stadhouderslaan niets te zoeken. Ik kan me niet voorstel len dat daar vrachtauto's rij den. Het vrachtverkeer -zaj dan ook mijns inziens geen hinder ondervinden van de verkeers maatregelen." WD'er Bakkers zei ook „onge rust te zijn over de onoverzich telijke situatie op de kruisingen bij de Ary Prinslaan, de Admi raal De Ruyterstraat en de Pen ninglaan door de veranderde verkeerssituatie." Verkeersdeskimdige 3. van der Vlist van gemeentewerken was van mening dat er op de eerste twee wegen geen „warrige si tuatie" zal ontstaan. Over de Penninglaan zei hoofdinspec teur Willems van Beveren: „Vroeger was dit een belangrij ke weg. Dat Is nu al lang niet meer het geval. Minder veilig heid verwacht ik niet" De verkeerscommissie ging later akkoord met het voorstel van de gemeente om verkeersmaat regelen te treffen. Zaterdag 24 mei: belangrijke dag in de grote {eestweek - Fungus, één van de popgroepen in Proosje Pretplein. Schiedam Een landelij ke ruiterdag, een ballon- opstijging-, een jongeren avond met bekende pop groepen, een demonstra tie formatievliegen en een wandelmars. Dat is het programma dat het comité ter viering van het 700-jarig be staan van Schiedam houdt op zaterdag 24 mei, een der belangrijk ste dagen uit de grote feestweek die van vrij dag 23 tot en met zon- - dag 31 mei wordt gehou den. 's-Avonds is er die dag de première van de revue „Krijgt de Claere" in Schiedam Tijdens een hiervoor belegde verga dering is de Dahlia Vereniging „Schiedam" met twintig leden offi cieel yan start gegaan. Hiertoe behoren hou den van volkstuinen maar ook amateurtuin- iers die bij eigen huls over een tuintje of stukje grond beschik ken om hierop dahlia's te gaan kweken. Het initiatief voor de op richting is genomen door het bestuur van de plaatselijke afdeling der Konklijke Nederlandse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkun de. Op voorland richtte dit bestuur een schrijven aan het gemeentebe stuur met het verzoek een stukje grond voor dit doel beschikbaar te willen stellen. Dit voor-, namelijk om de kweek van dahlia's collectief en onder deskundige leiding ter hand te kun nen nemen. Vooral voor de liefhebbers van bloe men en planten die ver stoken zijn van een tuintje of stukje grond kunnen zich dan geen bezigheden met het kweken van deze deco ratieve bloemsoort De nieuwe vereniging heeft reeds aansluiting gezocht bij deNeder landse Dahlia Vereni ging die in september in Sporthal Margriet haar grote Nationale Dahlia- tentoonstelling organi seert in het kader van de viering 700 jaar Schiedam. Bij de NDV aangesloten beroeps kwekers en amateurver enigingen poseren hier hun mooiste bloemen. Ook de Dahlia Vereni ging „Schiedam" hoopt zich hier voor de eerste maal te kunnen presen teren. Het voorlopige bestuur hiervan bestaat uit de heren: H. C. de Graaf, voorzitter; L. Frenay, secretaris en A. Groene- wegen als penningmees ter. De inkoop van stek ken die medio mei in dê' grond moeten, gebeurt centraal. Om lid te wor den is een rijksdaalder inschrijfgeld als voor waarde gesteld. De contributie /oorlo* pig vastgesteld op twin tig gulden per jaar. De KNMFT organiseert op 14 april een propa gandas vond in Ge bouw Christelijk Socia le Belangen, Als spre ker zal hier de voorzit ter van de N.D.V. de heer Rutger L. Schilp- xand het nodige vertel len over de kweek van dahlia's. De avond is voor iede reen toegankelijk. Na. afloop bestaat gelegen heid om lid te worden van de D.V. „Schie dam". Ballonvaart op zaterdag 24 meihoeveel kilometer? het dan weer geopende Passage Theater. De ballon die van het terrein aan de 's-Gravelandseweg zal opstij gen is eigendom van de Haag- scbe Ballonclub. Er zijn al rei zen mee gemaakt naar België, Denemarken. Zweden, Duits land. Frankrijk en Zwitserland. Deze reizen werden zowel over dag als 's nachts uitgevoerd en het record is dat men. duizend kilometer heeft afgelegd in iets meer dan zeventien uur. Aan de ballonvaart die tussen 12 en 13.45 uur zal worden gehou den, ait een puzzel vast, waar bij men moet raden op hoeveel 1 kilometer afstand dê ballon zot landen. Van 2 tot 5 uur zal op ditzelfde* terrein de landelijke rui ter dag worden gehouden. Op het pro gramma staan demonstraties met éénspannen tuigpaarden, klavertjes drie en tweespannen boerenwagens. Verder is er een wedstrijd gelukspnngen, een soort afval wedstrijd met onge veer S hindemissen. De wandelmars die dag begint omstreeks 12 uur ergens in Nieuwland. Rond half een zal dan een défilé langs het oude raadhuis volgen. Gestart kan worden op de afstanden 5, 10 en 15 kilometer. Tenslotte zal dan een formatie- team van de Vliegclub Rotter dam, bestaande uit vier vlleg- tuigen van het type Robin, on der leiding van vluchtcomman- dant K. A. M. Zee een demon stratie geven. Deze is van één uur tot half twee, eveneens na bij het terrein aan de 's-Crave- landse weg. In Proosje Pretplein, de grote feesttent die op het Emmaplein zal komen, volgt dan nog een jonge renavond, waarin onder meer de bekende pop groepen Fungus en Li- vin' Blues zullen optre den. De presentator is de Haagse komiek Harry Touw, die natuurlijk een sketch zal opvoeren met zijn televisie-collega Ba rend Servet Ja, ook u kunt deze ideale krantenkombinatie 14 dagen lang, gratis en geheel vrijblijvend, in do bus krijgen. Het Rotterdamsch Nieuwsblad mei nationaal en internationaal De Schiedamse Courant met puur plaatselijk nieuws. Twee kranten voor de prijs van één. Profiteer ervanf Ja. stuur mij gratis en vrijblijvend het RN plus Schiedamse Courant toe. naam adres woonplaat telefoon

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1