Hollandiaan zoekt ruimte voor een verhard veld uventus nog runner- up C ok SZC in kopgroep Pim Visser verwacht inspiratie Lunapark op trainings veld MW'27 SVV wil revanche tegen FC Dordrecht mmm «r* Voorzitter Van Eyk: "Het liefst blijven we in 't Nieuwlant" P ■■■BRrS- ;s Juliana opnieuw MS Maar blessures geven onzekerheid Zwemmers treden op voorgrond Holy uitgebreid oefenprogramma ZATERDAG 15 MAART 1975 SCHIEDAMSCHE COURANT 4 er is een algemene lédenvergadering geweest waar over dit onderwerp ge- spraken is. De gemeente, bij mande van wethouder Rien Bovenberg, deed ons een aanbod. Het basketbalveldje, dat 100 meter van ons terrein ligt, zou grondig vernieuwd worden zodat het aan de eisen van de Nederlandse Hand- balbond voor een verhard "zevenhand- balveld" zou voldoen. Totale kosten hiervan zijn zo'n zestigduizend gulden," Bij Hollandiaan had men daar zo z'n bezwaren tegen. Vooral het feit dat het veldje betrekkelijk ver van de klee druimten was verwijderd, maar ook bet sjouwen met doeltjes etc. drukten het enthousiasme bij Hollandiaan bij dit voorstel van de wethouder. Bij de gemeente leeft de gedachte dat er in het Nieuwlant niet uitsluitend moet worden gevoetbald. Handbal is de eni ge tegenhanger in het "voetbalgeweld". Vandaar dat de gemeente er zoveel mogelijk aan gelegen is om Holland iaan voor het Nieuwlant te behouden. aanloop van jeugd te verwachten heeft, stemden alle leden toch voor de Oost- wijk. Het vervoer gaf uiteindelijk de doorslag, omdat de meeste leden niet in de Holywijk wonen. De mening van de ledenvergadering over dit alternatie ve voorstel werd schriftelijk aan de gemeente meegedeeld. COMBINEREN Voorzitter Herman van Eyk: "Het liefst blijven de leden echter in het Nieuw lant. Wc hebben daar een goede accom modatie, al moeten we die combineren met Satelliet. Het is alleen jammer dat de kleedruimte voor de jeugd nog steeds op een varkenshok lijkt. Daar hebben we het al eens met de gemeen te over gehad, maar tot nu toe ïs er nog niets aan gedaan". OOSTWUK De laatste ontwikkeling in deze zaak is een alternatief plan van de handbalver eniging" zelf. Men ziet het basketball veld ais noodoplossing (met verlichting) en denkt nu aan een andere mogelijk heid om het "zevenhandbal" te kunnen beoefenen. "Wij vinden het een reëel plan zegt Herman van Eyk, „we hebben namelijk de grond voor de kantine eens goed bekeken (waar nu de fietsen en brom mers staan) en kwamen tot de conclu sie, dat daar de oplossing ligt voor het ;^evenhandb al "-probleem. Door die ruimte optimaal te benutten en het hoofdveld iets te verschuiven is het mogelijk daar een verhard veld - 20x40 m - te maken. Dan zijn we gelijk van alle (verhuis)problemen ook af. We heb ben het bij de gemeente aangekaart, maar nog geen duidelijk antwoord ge kregen". Herman van Eyk vervolgt: "In onze le denvergadering hebben we nog twee alternatieve plannen van de gemeente besproken. De eerste was een veld dat we in Holy bij de begraafplaats konden krijgen. De verdere accommodatie moesten we zelf verzorgen. Het andere plan was een veld met accommodatie in de Oostwijk. Dit zou moeten komen op het stuk grond dat nu braak ligt bij de Leyden van Gaelstraat. De ge meente zou dan bijspringen bij het bauwen van kantine en kleedruimten Hoewel men in Holy misschien meer Herman van Eyk ...probleem... Van onze sportredactie Vlaardingen Het veldhandbal dat met elf personen wordt gespeeld is op de terugweg. Gezien de populariteit van zaalhandbal (met zeven perso nen gespeeid) is dit een ont wikkeling die te verwachten was, In een zaal is handbal veel aantrekkelijker dan op een veld dat de afmetingen van een voetbalveld heeft. Het spei is direkter en sneller. Op een voetbalveld zijn de afstan den groter en zullen minder punten gescoord worden dan op een veld met kleinere afme tingen. De overgang naar "zevenhand bal" geeft bij de Vlaardingse handbalvereniging Holiand- iaan nogal wat problemen. Omdat het "zevenhandbal" op 'een verhard veld gespeeld - dient te worden, leent de huidi- ge accommodatie zich daar -niet voor. Van onze sportredactie SCHIEDAM Bij SW stapelen de blessures zich abnormaal hoog op. En met de streekderby tegen FC Dordrecht in het vooruitzicht is dat geen prettig idee. Noch tans wil trainer Bob. Maaskant niet van excu ses horen. „Wat koop ik er voor", verduidelijkt hij. „Gelukkig heeft de C-formatie vrijaf, zodat ik daar uit kan putten". De ziekenboeg zit met Fred Meerhof, Jan Groe- neweg, Wim Mulder, Ri- nus Steenbergen, Dutina en de geschorste spelers Campen en Jeup vrijwel vol. Bob Maaskant; „De knieblessure van Jan Groeneweg bij FC Den Bosch laat zich nog ernstig aanzien. Dutina, die in de C-formatie goed draaide na ve le maanden absentie, heeft steenpuisten, Rinus Steenber gen heeft een kist op zijn been gekregen. Wim Mulder mag van de dokter nog niet spelen en Fred Meerhof heeft nog vee! last van zijn lies. Bovendien is Hans van Campen beboet met een wedstrijd en zit Peter Jeup nog twee duels uit". Conclusie: „Vlak voor het duel tegen FC Dordrecht heb Ik pas de juiste elf rond. Ik zal waar schijnlijk wederom een beroep gaan doen op Hans Vorstenbos, Theo Toledo en Cees Zoetmul der en ook heb ik nog Jan den Tuinder achter de hand, maar het is intensief puzzelen". 'Anderzijds heeft SW veel goed te maken na de „schlemielige" 2—1 nederlaag aan de Kromme- dijk. Op de valreep scoorde FC Dordrecht en dat vraagt om 1 revanche. Deze week heb ik FC Dordrecht tegen NEC gezien en daaruit mijn conclusies getrok ken. Zoals ik Hoogmoed erg sterk zag spelen als laatste man en FC Dordrecht als geheel zich wapende op het midden veld.' Daarom zal het op „Harga" biet gemakkelijk zijn te bewijzen dat FC Den Bosch een misver stand was. Niettemin is iede reen die mee kan doen gemoti veerd. Vooral omdat clubs als Dordrecht en Vlaardingen jets anders zeggen dan enig andere club uit de eerste divisie", aldus Bob Maaskant. Hollandiaan beschikt over twee velden, die ook door de voetbalvereniging Sa- teiliet worden gebruikt (in het Nieuw-' •'„-lant dus). De velden, kunnen niet ver- hard worden of andere afmetingen "•/krijgen, want dan kan Satelliet er niet meer voetballen. Wat is men nu bij Hollandiaan van plan? Voorzitter Herman van Eyk: "We hebben «...er kontakten met de. gemeente over en SCHIEDAM Vanavond basketballen dames I en heren I van Juventus beide hun laatste thuiswedstrijd van dit seizoen in de MargriethaL De dames spelen om 20.00 uur tegen Idem-Jumpers uit Den Haag, een ondanks een overwinning in de uitwedstrijd niet te onderschatten tegenstander. Maar omdat de dames nog steeds een promotiekans hebben, moeten xlj toch gemotiveerd genoeg zijn om weer te winnen. mogelijk zijn, zeker na de uit stekende tweede helft van vori ge week, om thuis van-Red Stars te winnen en zodoende revanche te nemer> voor de wedstrijd in Soest, toen in een slechte tweede helft de punten verspeeld werden. De heren ontmoeten om 21.30M uur Red Stars uit Soest Deze wedstrijd kunnen zij weer over John Heilker en Rob Mark be schikken, zodat het team op John van der Most na weer compleet is. Het moet dan ook De waterpoloërs van SZC. Nog steeds koploper in de competitie en hoog genoteerd in het prestatieklassement. Schiedam Goede klasseringen van René van der Kuil en Ruud Pijper op de nationale winter kampioenschappen; de zoveel ste-zege van. SZC's waterpolo- team en de voortreffelijke pres taties van Koos Korteland en Cor de Groot in Berlijn, zorg den er voor dat met name de zwemmers in de 23ste week van het Prestatieklassement op de voorgrond traden. Uiteraard ontbreekt ook Martinit niet, dat net als UVG's heren- handbalteam hoog gewaar deerd werd. Dat werd ook het dames basketbalteam van Ju-, ventus, terwijl ook de tafelten nissers van Bruynzeel, de hand- balsters van Scyüa en de ineens weer succesvolle formatie van HBSS hun prestaties zagen ge honoreerd. De punten voor de 23ste week werden als volgt verdeeld; SZC (waterpolo) 150 punten; Juven- {"tus dames 150 pt; Renê van der - Kuil 138 pt; Martinit 134 pt; UVG heren 134 pt; Cor de Groot en Koos Korteland (beide SRB) 125 pt; Ruud Pijper 125 pt; Klaas Koetje 125 pt; Scylla dames 125 pt; Bruynzeel 117 pt en HBSS 109 pt Aan kop van het prestatieklasse ment gaat nog steeds atleet Rick Snoep met het hoge ge middelde van 200 pt, acnter- volgd door de tafeltennisser Hans Ltngen met 180 pt en de SBV De Haan met 175 pt. bal158 6 Ralf van Kastóren atletiek.. 150. 7 SWIC voetbal—.150 8 Aad van Asten wielrennen. 142 9 Renfr van der Kuil zwem- men.„.„>........„.-....,138 De stand na de 23ste week luidt: 1 Rick Snoep atletiek,..„.....200 pt 2 Hans Lingen tafeltennis180 3 SBV De Kaan boksen....175 4 SZC jeugd tot 20 jaar waterpo lo... 5 UVG dames junioren 10 Klaas Koetje wielrennen,.,137 11 UVG heren handbaL136 12 Hermes DVS voetbal.134 13 Martmrf voetbal134 14 SZC heren waterpolo132 15 Nico van Slobbe tafelten nis127 16 DHS voetbalJ27 17 DWS dames handbal......125 itand- 18 HVK dames handbal.........125 ,..159 19 Juventus dames baskethal...125 35 Midhat Ustovic tafeltennis...! 11 20 Hans van Kastóren atle- 36 PPSC voetbal—..109 bek....--125 37 Schiedamse Boys voetbal.... 107 38 FC Nieuwland voetbat«„107 21 Cor de Groot zwemmen125 inl 22 Koos Korteland - *wmmen..,125 gSJg*3 o! 23 Bnijmeel - tafeltennis124 41 Schiedam - voelbaL103 24 Juventus heren basketbal„.l2l 25 Juliana dames volleybal-119 26 Asvion dames hockey.,„U9 100 Punten; SVDPW, Peter van Wijk, 27 SW voetbal.-,—..—.,.,119 Wilton dames, Excelsior'20, H. Brink- 28 NOAD tafeltennis.....114 mar», J. Breur, DWS heren, J, Seip, E. Ruud Pijper zwemmen.113 Veldhoven, D. Schmidt. ODI, UVG 30 GTE voetbalH3 dames, G. Mak, M. Biomsteel, W.'Ra- 31 Spirit dames hockey—113 dmgs, P. Balvers, Juliana heren, SZC 32 Scylla dames handbal113 dames, J. Doornbos. WF, Succes, SW 33 HBSS voetbal—,U3 2aal; SFC, DRZ, Wilton heren. De 34 Ursus voetbal—„..„113 Ooievaars, Spirit, Martinit C, WK. SCHIEDAM Net als vorige week, toen Juliana's da mes volleybalteam in Bleiswijk moest aantreden tegen koploper Be Fair, wacht het Schie damse team van avond, nu in de sporthal Margriet, een duel tegen de nummer één van de ranglijst; het Haar lemse OVTtA. Want deze ploeg profi teerde van het feit dat Juliana, na twee achtereenvolgende .overwinningen, ook Be Fair een puntje afsnoepte. Het re sultaat; een nieuwe koploper, en Julia na's tegenstander voor vanavond Ju liana's kans op be houd van eên plek in de derde divisie wordt, nu de pun- ten binnenstromen, duidelijk groter. De achterstand op an dere ploegen is aan zienlijk geslonken en kan, als Juliana vanavond weer winst noteert, zelfs worden omgezet in een kleine voor sprong. De wed strijd JulianaO- VRA begint om ze- ven uur. Om half negen speelt het he renteam van Julia na eveneens in de sporthal Margriet tegen het Rotter damse Asbiton. Schiedam „Het is inder daad wel te hopen, dat we morgen een wat beter geïnspireerd elftal te zien krijgen. Eerlijk ge zegd heb ik daar ook wel vertrouwen In ook". Pim Visser, afgelopen week end nogal teleurgesteld over de prestaties van zijn discipelen, ver trouwt erop, dat zijn spe lers er een groot genoe gen in zullen scheppen om koploper en vrijwel zekere kampioen Rood- Wit te verslaan. Het sei zoen is voor Hennes vrij wel verloren, maar een onverwüunng op Rood- Wit zou betekenen, dat lïermes drie punten van de Amsterdammers zou hebben gepakt. Geen slecht streven, na tuurlijk. Het elftal waar mee Visser dit karwei hoopt te klaren, ziet er als volgt uit: Spermon; Commijs, Van de Burg, Ruseier, Van de Kroon; Ried ijk, Weeda, Hooge- veen; Van de Voort, Kor- naat, Van Duppen. Het geen betekent dat Brou wer en Bakkes het deze keer bij de reserves mo gen proberen. Er beslaat ook nog een kleine kans dat Wim van Baarle bij het tweede meespeelt. Hij heeft de afgelopen week weer meegetraind, en hoewel zijn knie hem nog wel een beetje last be zorgde, heeft Van Baarle goede hoop er toch bij te kunnen zijn (DHZ-2 uit om tien uur), Wie dat niet mag hopen is Ton Vorstenbos. die r\og drie wedstrijden schor sing tegoed heeft. De KNVB is zo vriendelijk geweest de twee duels die Vorstenbos had moeten missen, omdat het be stuur van Hennes hem geschorst had ook mee te, laten tellen. O De afdeling badminton van de ROVS, waarvan het eerste team is gedegradeerd, houdt 22 maart zijn sluitingsdag met on derlinge wedstrijden en een di- Q De leden van de afdeling ten nis van diezelfde ROVS verga deren maandag 24 maart oven tal van belangrijke onderwer pen. Onder andere het kiezen van een naam voor de vereni ging. Secretaris J, A. N. van der Meer treedt af en waarschijn lijk volgt mevrouw JE. Bruins- Kool die plek op. O Be traditionele „koffie met cake" ochtend voor de dames van tennisclub VLTC is dins dag 1 april in het domein van Van der Torre. Park Soenda genoemd. Als iedereen komt telt de bijeenkomst 110 dames. O Vier leiders van voetbalclub HVO zijn getooid met het predi kaat gediplomeerd Leider. Hun namen P. Stravers, A. Harlaar, T. v.d. Waal en C. v.d. Boogert. Om precies te zijn slaagden, het kwartet voor het opleiding ABO. OZaterdag 3^ mei de jaarlijkse COVS-test (conditie) op het ter rein van OSS in Dordrecht Ook leden van de VSV doen daar graag aan mee en daarom verwacht het bestuur vó<5r 25 maart de opgave. ©Breda, bij Jeka, is de verste uitwedstrijd voor het eerste team van honkbalclub Holy in de competitie. Re rest is regio naal, te weten: ABT (Wasse naar), Celeritas (Den Haag), Gouda, Kinesis Birds (Delft), Nado V (Rotterdam) en Schie dam. O Vandaag opent Holy al rijn oefenreeks tegen het Rotter damse St. Lodewijk (15 uur). Andere duels gaan tegen Feye- noord, HMS» Nado V, Sparta, Botlek en Tilburg. O De Vlaardingse scheidsrech ters gaan in het weekeinde van 24 en 25 mei naar Duitsland voor een toernooi. Oud lid Mar tin Kummer heeft dit georgani seerd. 0 Tussen 14 en 19 mei wordt het trainingsveld van MVV *27 her schapen in een lunapaprk, waarvan de opbrengt ten goede komt aan het nieuwe bouwsel. De volgende attracties zijn er present: botsauto's, zweefmo len, schiettent, suikerspin, kin dermolen klokkenspel en ge bakkraam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4