JULIANA TE KRAMPACHTIG ■ÜBatM Weinig vis m slotconcours VHB 'Heren komen er niet aan te pas Joop Kuiters voorbeeld voor iedereen Bruynseelkeiikeits over alle linies sterker Ursus-doelman (39) oudste doelman van Schiedam Reserves jagen op titel NOAD raakt achterop Corveleijn: Jaar er bij MAANDAG 17 MAART 1975 SCHIEDAMSCHE COURANT 4 Door het OVRA-blok slaat de Schiedamse aanvalster in. Schiedam Na twee dui delijke overwinningen en een eervol punt tegen het Waddinxveense Be Fair, incasseerde het da mes volleybalteam van Juliana weer een 03 nederlaag. Geen schan de overigens, want het Haarlemse OVRA, kop loper van de derde divi sie G, was simpelweg te sterk voor het tegen de gradatie vechtende Schiedamse team. Weer wordt de Haarlemse verdediging' bedreigd. Ditmaal siaat Juliana langs het blok, maar het zou de ploeg niet aan een setzege helpen. Toch was het verweer van Juliana minder sterk dan in voorgaande duels. Met als belang rijkste reden de recente goede resultaten. Hier door vermoedelijk te ge spannen durfde Juliana op winst te mikken, maar verstrikte zich daardoor in te kram pachtig aanvalsspel waarmee de sterke Haarlemse netverdedi- ging overigens heel wei nig moeite had. Een tegenvaller, want Ju liana zit, met nog vier wedstrijden te gaan, nog volop in degradatiezor- gen. Komende duels te gen onder meer Die Raeckse, Tonegido, DOS en Goudse Verzekerin gen moeten alsnog de nodige puntjes opleve ren. - Tegen OVRA zat een winstpunt er niet in. We liswaar was er in de eer ste set weinig krachts verschil te bespeuren, maar de grote verdienste van de Haarlemse ploeg is de rust die er tot het laatste punt in het spel beef. OVRA koos voor die momenten waarop Juliana het initiatief kreeg voor zekerheid. En juist op die momenten kwam het kwaliteitsver schil tot uiting. SETWINST Het resulteerde in een eerste set- winsl voor OVRA, 13—15, ter wijl Juliana in de twee reste rende sets lang kon blijven vol gen, maar steeds weer iets te kort kwam om de'koploper ook werkelijk in moeilijkheden te brengen. Het resultaat: twee duidelijke setnedcrlagen van 10—15. Geen winst daarom voor het Schiedamse team, dat tegen de ze tegenstander te veel gere kend had op een beter resultaat en daardoor vergat om vrijuit te blijven spelen. Het sterke OVRA bewees daarna dat het niet voor niets aanspraak maakt op de titel. MACHTELOOS Het heren volleybalteam van Ju liana kwam er ïn de wedstrijd tegen het Rotterdamse Asbiton niet aan te pas. Niet dat Asbi ton nu zo veel sterker was, maar wel omdat Juliana nau welijks in staat bleek tegen stand van betekenis te leveren. Aanvallend wilde het bij de Schiedammers nog wel eens lukken, maar met name de ver dediging was machteloos tegen nagenoeg elke Rotterdamse aanval. Met als belangrijkste oorzaak een schrikbarend gebrek aan inzet Juliana, in dit duel niet be schikkend over wisselspelers, wist al bij voorbaat dat het moeilijk zou worden omdat en kele spelers pas enkele uren voor de wedstrijd door masseur Piet Bul speelklaar waren ge maakt. Het baatte niet Asbiton bleek duidelijk sterker dan de lauw en ongeïnteresseerd spe lende Schiedamse ploeg. Weliswaar bleef Juliana in de eerste set nog lang op gelijke hoogte met de Rotterdammers, maar een 13-15 setnederlaag doofde meteen het kleine bee tje enthousiasme dat ex bij vla gen nog was te zien. Machte loos Juliana incasseerde hierna een duidelijke afstraffing, ving niet genoeg. Tot 10—10 5—15 en had in de derde en hielden de ploegen gelijke tred, laatste set aan een korte op Ie- waarna Asbiton toch nog moei teloos doordrukte naar 10—15 en daarmee een 0-3 zge behaal- de. m; o Schiedam Eén van de oud ste doelverdedigers in Schiedam is ongetwijfeld de nu 39-jarige keeper van Ur- sus Joop Kuiters. Niet al leen is dat een prestatie op zich, maar in zijn 28-jarige loopbaan als doelman heeft hij ook nog nimmer een waarschuwing gehad van' een scheidsrechter. Joop is een sportman van de bovenste plank en heeft al les voor rijn sport over. Een duidelijk bewijs hiervan is dat hij, naast rijn drukke werkzaamheden, geen trai ning overslaat en de selectie van Ursus traint toch twee keer per week. Joop Kuiters is met voetbal begonnen op 11-jarige leeftijd bij Kermes DVS in C4. Toen zagen de leiders al direct dat hij talenten bezat als doelman. Via Cl en BI stond hij op 16-jarige leeftijd al bij Al on der de lat Toen hij 19 jaar was kwam hij als vaste doel man in het 5e elftal Een jaar verder kwam hij voor het 4e en 3e elftal, uit Toen Joop 21 jaar was heeft hij in dat sei zoen van het 4e tot het le elftal gespeeld. Zijn mooiste beloning was. toen hij in 1958 direct na rust moest invallen in het le elftal. Toen speelde Hermes DVS aan de Damlaan tegen ZFC waar ook Ton Kemper moest invallen en toen het winnende doelpunt maakte. Hermes won toen met 1—0. In 1959 is hij dooor Ursus benaderd en Joop is toen over gegaan naar deze vereniging. "Tot op heden heb ik hier nog geen spijt van, "zegt hij reso luut Tien seizoenen achter el kaar kwam Joop voor het le elftal uit. Hierna deed hij een stapje terug en verdedigde 3 seizoenen hetdoel van het re serveteam, "En hiermee zijn we twee keer kampioen ge worden." zegt hij enigszins trots." Toen in 1972 heb ik met het 3e elftal ook nog een kam pioenschap meegemaakt," Dat Joop Kuiters nog steeds een klasse doelman is, bewijst het feit, dat hij op 37-jarige leeftijd weer terug kwam in het le elftal. Wat niet zo ver- wonderlijk was, als men ziet hoe hij rijn doel verdedigd. LEEFTIJD Met het le elftal van Ursus is Joop Kuiters nog nooit kampioen geworden, "maar ik hoop het toch nog wel eens mee te maken", is zijn trotse reactie. Volgend sei-' zoen wil Joop wel weer doorgaan in het le elftal., "Mijn leeftijd speelt geen rol," Waarom kan een scheidsrechter weél door gaan tot zijn 45e? Ik behoef uiteindelijk alleen maar in de goal te staan en zo'n scheidsrechter moet toch al tijd 22 man onder zijn hoede houden." Joop zal ook nog wel eens graag samen met rijn zoon Dick In het le elftal spelen. Vlot pratend gaat hij nu ver der: "Maar ik maal', dat niet uit, uiteindelijk moet de elf talcommissie dat beslissen." Over de trainingsopkomst is Joop wel te spreken. Trainer Harry van der Meer heeft 17 .geselecteerde spelers en we kelijks komen er toch wel minstens 15 opdraven. Maar als één van de selectiespe- lers wegblijft staat hij er ook direct naast. Over de accommodatie van het trai ningsveld is Joop Kuiters minder te spréken. "Op het trainingsveld staan totaal geen doelen en dan wordt het voor een keeper wel erg moeilijk" gaat hij wat som ber verder. Maar Joop heeft veel medewerking van Koen Gr oenewegen van Henmes DVS. Op hun oefenveld mag hij dan hun doel gebruiken. "Een verplaatsbaar doel op het oefenveld zou een ideale oplossing rijn, want we trai nen hier met nog 5 andere verenigingen, dus zo'n 25 keepers zouden hiermee ge holpen rijn", wil Joop wel kwijt. SFEER De sfeer bij Ursus Is uitste kend en er is een hechte band in het elftal maar toch stuit het Joop Wel eens te gen de borst dat de inzet, van de vooral jongere spe lers, onvoldoende is. Ursus voorzitter Krijn Wijnstekers ls het hier volkomen mee eens. Hij zegt hierover: "Als de jongens allemaal zoveel inzet zouden hebben aJs Joop, zouden we dit seizoen de tweede plaats zeker kun nen bereiken." Op onze vraag aan Joop of hij thuis geen moeilijkheden krijgt als hij zoveel weg is voor voetbal, zegt hij spon taan: "Mijn vrouw WH is één van de trouwste supporters, altijd is zij er bij ook bij fle uitwedstrijden. Ze leeft ent housiast mee en als het niet goed gaat, kan rij zich vrese lijk kwaad maken," Joop zijn vrouw doet zelf ook veel aan sport, al van kind af aan doet zij aan gymnastiek bij Juliana wat nu O DO is ge worden. Over voetbal raakt Joop Kui ters niet uitgepraat," Toen ik 15 jaar was, speelde ik met het Schiedamse B jeug- delftal tegen Wandsword en we wonnen toen met 10." Met het A Jeugdelftal heeft Joop ook nog gespeeld in Duitsland en moesten toen met een gelijkspel genoegen nemen 1—1. Joop Kuiters is een gmot sportman en de jeugd kan hier zeer zeker een voor beeld aan nemen. Van onze sportredactie Vlaardingen Voor de negentig deelnemers aan het slot-concours van de' Vlaardingse Hengelaars- bond is het seizoen 1974/'75 slecht „uitge gaan". Slagregens in de vroege morgen en later miezerig weertje waarin alleen de ware sportvis sers het aan de water kant wisten uit te hou den. De toch wel visrij ke Hoomvaart gaf bo vendien zijn geheimen niet prijs. Wat er nog aan vis boven water kwam viel te kwalifice ren als „klein grut" wat weinig zoden aan de (hengelaars)di jk zette. Voor de eerste keer was bij de arbitrage een puntenklasse ment van toepasing zoals wordt gebezigd bij nationale en inter nationale wedstrijden. Hoe min der punten des te hoger was de klassering van korpsen. Bij de korpsen werd 't Westen, met de hengelaars D. Berveling, M. Wijnhorst, M. de Goede, F. Tempelaar en D. Tempelaar, de overwinnaar. Het korps bracht 3350 gram vis op de weegschaal en scoorde 15 wedstrijdpunten. Verdere klassering: 2. V.D.L., Maassluis, 3295 gram en 19 pnt; 3. Chevron, 3205-22: 4. We- vershoek, Maassluis, 3500-23; 5. De Vriendschap, 2B97-23; 6. De Alver, 2575-30; 7. Uit en Thuis, 2140-31; 8. De Ruxsvoom, 1895- 31; 9. De Zwervende Visser met 1305 gram vis en 34 punten. Persoonlijk klassement: 1. A. van Buuren, Maas sluis, 1520 gram; 2. D, Boomsluiter, 1490; 3. K. van Gelderen, 1415; 4. J. B roeren, 1290; 5, C. Hoogwerf, 1205; 6. W, Struijs, 1230; 7. N. Boks hoorn, 1145; S. F. Groen, 1040; 9. S. van Ree, 1030; 10. D. de Roode, 1020; 11. K. v.d. Heuvel 945; 12. H. Rombouts, 925; 13. A. Ï»T. van. Biezen, 925; 14. A. Lakenveld, 900; 15. F. Tempelaar, 885; 16. D, Tempelaar, 880; 17. J. Groen, 885; 18. J. Marijn, 775; 19. J. Groen sr., 775; 20. G. v.d. Velden, 755 gram vis. Y Schiedam NOAD zal de nog aanwezige kampioensaspiraties nu toch wel moeten laten varen. In de uitwedstrijd tegen EVRO Salamanders moesten de Schiedammers opnieuw een verliespunt Incasseren, waardoor de achterstand op koploper Interlance weer vergroot werd. De Haagse spelers maakten het NOAD zeer moeilijk en men was bij de fthuisclub Holtkamp voor alle NO AD-spelers een niet te verstane tegenstander. NOAD startte wel goed en bouw de een 0—2 voorsprong .op, Dick de Vaal klopte Rob Joels met 13—21, 23—21 en 16-21, waarna Richard Smit met 23—25 en 19—21 van de Hoek op geringe, maar voldoende af-" stand hield. De Hagenaars had den zeker geen pech toen de derde en vierde partij beiden met 21—19 in de derde game in hun voordeel uitvielen, maar NOAD miste toch de kracht om duidelijk als het sterkere team te domineren. Richard Smit en Dick de Vaal gaan worden. boekten rik nog een zege, maar Holtkamp was vandaag niet te kloppen. Fred Clarijs viel wat- uit de toon door in dit treffen slechts eenmaal tot winst te ko men. De NOAD-speler kwam tot winst op Rob Joëls met 821 en 19—21, maar moest beide andere tegenstanders de eer van de 2ege laten. Brengt NOAD de drie resterende duels tot een positief resultaat dan is een tweede plaats nog ■wel haalbaar. De titelstrijd lijkt echter tussen Interlance en Steeds Hoger/TSB beslist te Schiedam Zaterdag tweedeklasser PPSC en trainer André Corveleijn hebben het contract, dat aan het einde van dit seizoen afloopt, met een jaar verlengd. PPSC, dat vecht tegen degradatie, heeft gemeend niet de re sultaten van de huidige competitie als doorslag gevende factor te moeten beschouwen. Bestuurslid Jaap Brussé: „Ik geloot dat we hiermee een voor beeld hebben gegeven voor menige club. In on ze ogen is het onzin om te zeggen: geen resulta ten, dan de trainer er maar uit We zijn tevre den over de aanpak van onze trainer en dat heeft voor ons de doorslag ge geven. Ook volgend sei zoen blijft Corveleijn bij ons". Schiedam In haar eerste thuis wedstrijd heeft Bruynzeelkeu- kens het tegen debutant Mid- stars niet bijzonder moeilijk gehad. De Schiedamse ereklas-" sers versloegen hun Groningse tegenstanders met 91. Pas in de laatste partij redden de gas ten de eer. Hans Lingen opende het duel te gen Jan Vlieg en zonder tot grootse daden te komen won Lingen met 21—8 en 21—18. Midhat Ustovic was waar schijnlijk al met rijn gedachten bij de vakantie in Serajewo, waarnaar hij zondag afreisde. Anne "Vlieg verraste hem met di rect aanvalsspel in de eerste game met 1421, maar toen herstelde hij zich helemaal (219). In de derde game ging het er bijzonder spannend aan toe. Met 21—19 bleek de Joego slaaf over net iets meer routine te beschikken dan rijn jeugdige tegenstander. Hans van den Broek zette Bruyn- zeel op 3—0. Pitstra bood in de eerste game nog vrij veel tegen stand (22-20), maar met 21—17 was daarna het pleit gauw be slecht Om het dubbelspel in winst om te zetten hadden Lingen en Us tovic toch drie games nodig, maar met een riante 5—0 voor sprong werd gerust nadat Us tovic met 21—12 en 21—17 Jan Vlieg had geklopt Lingen haal- de tegon Pitstra Bruynzeels eer ste zege in deze competitie bin nen. Met 21—17 en 22—20 was het 5—0. Anne "Vlieg, die bij de gasten de sterkste indruk maakte, pakte tegen Hans van den Broek, net als tegen Ustovic, de eerste ga me (1121) maar ook nu weer een herstel van Bruynzeel-zijde. Met tweemaal 21—16 haalde Van den Broek de winst naar zich toe. Hij en Ustovic wormen ook beiden hun laatste partij en bleven aldus ongeslagen. Dit lukte niet aan Hans Lingen. Anne Vlieg verschalkte hem in de slotpartij. Lingen had ge waarschuwd kunnen zijn door wat deze speler tegen rijn teamgenoten had getoond. Ook nu was de eerste game voor de Midstars-speler. (15—21). Zon der pardon haalde Lingen toen uit (218). de derde game was uiteindelijk voor de gelukkig ste; Anne Vlieg won met 19-21 en redde zo voor de gasten de eer. Bruynzeelkeukens 2 blijft jagen op de titel. Met 82 werd SKF nu verslagen, waarbij revanche genomen werd voor de 6—4 ne derlaag in de uitwedstrijd. Cas van Koetsveld won driemaal. Peter van den Broek en Rik Quadt, die zich toch wel als een volwaardig speler op dit niveau ontpopt, droegen rik twee winstpartijen bij. Bruynzeel 3 won ook weer, nu met 6—4. Jan Landsbergen won driemaal en is in deze competitie nog zonder verlies.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4