Succes geen inspiratie passief Ook wieier jeugd van start Bowling Maassluis TOG nieuwe naam Aad van Asten steeds beter TOG op rand Van degradatie Harry Bouquet: „Tegen HOV andere mentaliteit nodig" Martin Drop zilver MAê-'5PAG 17 MAART 1975 SCHIEDAMSCHE COURANT- Schiedam Van de drie Schie- damse korfbalteams kwam al leen Succes in het veld. De terreinen van SSC Harga en ODI werden afgekeurd. Het veld van Succes was heel goed bespeelbaar en de verwachting was dan ook dat er een goede partij korfbal gespeeld zou worden. Dit alles is toch wel tegengevallen en de toeschou wers hebben dan ook geen mo ment de kou kunnen vergeten. Er werd door beide ploegen slecht geplaatst en geschoten. Van het onderaan staande Ter Gouw was dit wel te verwach ten, want zij waren met Eefst 4 invallers naar Schiedam ge komen. Maar dat ook Succes zo slecht speelde, was niet te ver klaren. In de eerste helft waar in Succes een overwicht heeft gehad, niet alleen door het goe de spel maar ook door wind- voordeel, werden de mooiste kansen gemist. Het duurde tot de 20e minuut voordat Chris Alblas een 'straf- worp kon benutten en Succes de leiding gaf. Even hiervoor had hij er één gemist. Direkt hierna was het weer Chris Al blas die van ver de hal door de korf liet glijden 2—0- Tot aan de rust gebeurde er niets meer, of het moest zijn het zwakke leiden van scheidsrechter Roth- mans, die aan beide zijden ze kere strafworpen niet toekende. Na de thee kreeg Ter Gouw het win dv oord eel en bouwde agn een veld overwicht Dit had suc ces want in de 10e minuut van de tweede helft schoot Bram Doeven voor de Gouwenaars raak en bracht de achterstand terug tot 2—1. Net op het mo ment dat iedereen dacht dat de gelijkmaker in de lucht hing, schoot Astrid v.d, Gaag Succes naar 3—1. Hierna nam Succes het initiatief weer in handen en werd sterker ook al omdat de conditie mee ging spreken en Succes daar de meerdere in was. Doch de doel punten bleven uit tot dat 5 mi nuten voor het einde Rob de Bus met een beenblessure uit moest vallen en vervangen werd door Koos van Leeuwen. Die was het ook die Succes vlak voor tijd op een 4—1 voor sprong bracht door van ver raak te schieten. Vlak hierna floot scheidsrechter Rothmans voor het einde. DHS Dordrecht „Een gekke wedstrijd". Enig juiste ka rakteristiek na afloop in de Dordtse kleedkamer. Immers, EBOH-DHS w&s een uiterst merkwaardïge partij. Als de Schenkeidijk-brïgade voor rust een pakweg 4-0 voorsprong had genomen, dan was dat niet meer dan gerechtigheid geweest. Maar omdat de marge halverwege niet meer dan 2-0 bedroeg en DHS in de tweede acte met Dordtse „medewerking" naar een hogere versnelling overschakelde, viel pas eerst in de laatste minuut de beslissing (3-1). En dat terwijl zorgenvrij EBOH de opponent de eerste vijfenveertig mi nuten finaal overklaste. Daar was ook DHS het over eens. Trainer Harry Bouquet, die komend seizoen bij een nog niet nader genoemde vereni ging in dienst treedt: „Onverklaarbaar. Mis schien waren de belan- gen voor sommige jon- SCHITTEREND gens te groot Immers bij winst waren we veilig Eerst keerde hij na een.kwartier geweest. Nu moeten we slaaf Berry Curotvïc een royale voldoende haalde en met tegen vallende Gerrit Droog en Hans Vermeer onvoldoende tegenspel kon bieden aan Ad Holster, Wim van Konten en Henk Brand, hoefde goalie Jas Spar- la niet te koukleumen. Keer op keer moest hij z'n doel uit om als laatste man de vlij inscherp te dieptepasses van hun venijn te ontdoen, maar tweemaal was toch ook hij machteloos. erop bidden dat we zon dag niet van hekkeslui- ter HOV (verloor van Xerxes) verliezen". En Dordtse collega Rein de de inzet van Henk Rotermundt, maar de rebound was schitte rend voor Ad Holster. En een minuut later gleed kleine, ex cellerende spits Ernst Sistra an tussen Nol Roozen en Jos Spar- la door nummer twee in het nylon: 2-0. Bruin: „Wij speelden el- Daar bleef 'het bij Kt verbazing kaar de bal veel sneller in de voeten toe. Ons spel was gewoon ver zorgder, terwijl DHS door nervositeit te veel balverlies had en slecht voor rugdekking zorg de". Daar had Bouquet wel een ver klaring voor. Met Henny Sla en Sjaak Suvaal op de flanken, Nol Roozen als voorstopper en Kees van der Windt als laatste man was de Schiedamse laatste •lijn onvoldoende op elkaar in gespeeld, oordeelde hij. Niet al te moeilijk te constateren, want het viertal had vooral met de diagonale dieptepass ontzettend veel moeite, reageerde vaak te traag, terwijl ook de organisatie allesbehalve perfect was. En omdat op het middenveld al leen handige maar trage Joego- van het handjevol getrouwen langs de lijnen. Immers DHS slaagde er maar niet in telkens knap gegroepeerd uitbrekend EBOH af te stoppen en vol hardde in statische energieont plooiing. De Dordtse elf kende tevens veel minder problemen met het spekgladde veld, maar trok er niet meer profijt van. Al was het uiterst dubieus dat arbiter Van der Brink de tref fer van doorgebroken Henk Ro termundt afkeurde, want z'n sliding contra Sjaak Cuvaal oogde nu niet bepaald naar een overtreding. Na rust draafde bij EBOH A-ju nior Henk Hoek op voor in de eerste acte al trekkebenende Rotermundt DHS zette Henny Alewijnse (linksachter; Cuvaal werd rechtsback enSlaa schoof op naar het middenrif) in voor met een onwillige achillespees tobbende Hans Vermeer. De ineens veel fellere Schiedam mers trokken het meeste profijt van de mutatie, omdat Alewijn se zich als een karaktervoetbai- ler ontpopte. EBOH daarente gen verviel steeds meer in show-voetbal, slechts spaar zaam gekruid met werkelijke dreiging. Zoals toen Wim de Lang (speelde met een om zwachtelde wijsvinger, een ge volg van kaas snijden...) Sparla raakte en Hoeks treffer wegens gevaarlijk spel opnieuw du bieus werd afgekeurd. DOOR FRED IVENS Ook een DHSdreffer vond in de ogen van Van der Brink geen genade. De donkere linker spits die fysiek de mindere was van Marius van Pelt. Beslist geen buitenspel. Die linksback (Dick Krul) stond er met Piet Roozen nog achter. Bovendien bleef ik expres staan voordat ik schoot". LOB De 2-1 kwam toch. Tien minuten voor tijd retourneerde Silvano Zajc een hoekschop van Ale wijnse, waarna klungelende Dordtse verdedigers Berry Curtovic in staat stelden tot een listige lob: S-L EBOH's tweede treffer. Ernst Bustraan heeft zich at tent langs Nol roozen ge wurmd en passeert Jos Spar la vallend. EBOH-captain Dick van der Stui s: „Daarna werd het nog bijna 2-2 door eigen schuld. Want als het een beetje loopt winnen we met 7-1". En z'n trainer Rein de Bruin (z'n zoon Hans pakte als voorstopper goalgetter Pau! Nïjs bijkans volledig in): „Na rust was de inspiratie weg en na die tegentreffer kwamen we er niet meer uit ook", Terwijl Bouquet Droog door Leen Koekebakker verving en De Bruin Van Kooten door A-junior Mart Schoon mikte DHS via z'n luchtmacht vlijtig op 2-2. Die door een gebrek aan zelfvertrouwen en door pech (Curtovic kopte tegen de lat) niet op het scorebord kwam. Integendeel want in blessure tijd knikte Henk Hoek na een doelworsteling 3-1 in. Harry Bouquet: „Het gaat de laat ste wedstrijden te moeizaam, zijn we te weinig agressief en missen we te veel kansen. Ik haop dat ze er nu wat van hebben geleerd. Want zondag hebben we tegen HOV wel een andere inzet en mentaliteit no dig". Den Haag Niet alleen ging het wielerseizoen 1975 in Zuid-Holland van start voor de profs en amateurs, ook de jeugd- wielrenners openden hun seizoen. Eveneens in Den Haag kwamen voor de SWV Harga alle jeug- drenners aan de start. En zij wisten zich steeds bij de eersten te plaat sen. In een gelijk opgaande strijd bij de 8-jarigen moest de eind sprint de beslissing brengen. Hier was het Candy van Rees uit Den Haag, die winnaar werd met voor Harga als 6e Claudio Callegari en 7e rijn tweelingbroer Mauro Callegari. Jan Tettero reed weer uitste kend en het was slechts dom me pech (een gebroken voe triem) die hem van een hoge klassering afhield. Nu werd hij als zesde afgevlagd. Bij de 10-jarigen was er een felle strijd, Chris Koppert en Paul Alberts, beiden uit Den Haag, namen direct een voorsprong welke zij steeds meer vergroot ten- Harga-renner Herman de Bruin ging er in de vierde ron- de achteraan en kreeg vier an deren mee die ook wel op een ereprijs uit waren. De samen werking was echter niet best en met nog 14 ronden te rijden sprong De Bruin weer weg uit dit groepje en wist de koplo pers tot op 30 meter te naderen, deze hadden echter het gevaar gezien en gooiden er ook weer een schepje bovenop, waardoor de achterstand van De Bruin weliswaar niet groter werd, maar hij er ook niet i n slaagde beide vluchters te achterhalen. In de allerlaatste ronde pro beerde hij het met alles of niet- s maar verder dan de dik ver diende 3e plaats kwam hij niet Silvia Meier had het tussen de 11-jarige jongens uiterst zwaar en ondanks hevige inspanning ■werd er een tiende plaats voor haar genoteerd. Johnnie Heeze leek het bij de 12-jarigen te gaan maken. Ook hij reed ge lijk van voren en wist de vluchtpogingen van anderen op te vangen, maar half-koers werd het hem te machtig en moest hij zijn concurrenten la ten gaan. Wel bleef hij goed doorgaan en wist nog velen voor te blijven. Zijn 9e plaats was dik verdiend. Bij de 13-jarigen gingen Bennie Heeze en Rudi de Bruin direct mee met een groepje dat zich al gauw een kleine voorsprong had opgebouwd. Maar in de 7e ronde sloeg het noodlot toe, juist in een tempoversnelling van de groep liep de ketting van Heeze er af en daar deze steeds de motor van het groepje was geweest vielen deze stil en moesten toen toezien dat ande ren hun werk van voren over namen terwijl zij juist even wil den uitblazen. De Bruin werd hier nog 14e terwijl het voor Heeze na zijn kettingbreuk ge zien was. De uitslagen: Jeugd t jaar, 5 km., 9.23 min: 1. Candy van Rees v (Sparta), 2. Hans Meelaars (WWV), 3- Patrick Noordergraaf (Avanti), 4. Mabel Persijn (WWV), 5. Ronald v.d. Merwe (Spartaan), 6. Claudio Callegari (Harga), 7. Mauro Callegari (Harga), 8. Richard Albers (Swift-com), 9. Simon van We ren (Swift-com). Jeugd 9 jaar, 5 km. 9.02 min.: 1. Marcel v.d. Koolwijk (Kam pioen), 2. Rudi Zomerveld (Swift-com), 3. Bennie van Dam (WWV) 4. John Eradus (Swift- com), 5. Bennie Vos (Feye- noord), 6. Jan Tettero (Harga), 7. Petra Wigleven (Spartaan), 8. Ronnie Roos (Kampioen). Jeugd 10 jaar, 10 km. 18.49 min.'. 1. Chris Koppert (Kampioen), 2. Paul Albers (Swift-com), 3. Her man de Bruin. (Harga), 4. Peter Bosman (Avanti), 5. Archie Staal (Sparta), 6. Frans Minder- man (WWV), 7. Dick Burghout (Feyenoord), 8. John de Lange (Sparta), 9. Rico Robijn (Swift- com), 10. Wilco de Jong (Avan ti). Jeugd 11 jaar, 10 km. 18.31 min.: 1. Addie Pelrie (WWV), 2. Ri- chard Neuteboom (Swift-com), 3. Tonnie van Weeren (Swift- com), 4. Eddie Wijsman (Avan ti), 5- Johnnie de Lange (Kam pioen), 6. Martin v.d. Merwe (Spartaan), 7. Eric Pander (Kampioen), 8. Roel Wieser (Sparta), 9. Paul Bekooi (Swift- com), 10. Silvia Meier (Harga). Jeugd, 12 jaar, 15 km. 26,52 min.: 1. Ronnie Boef (Swift-com), 2. Aad van Herweynen (Feye noord), 3. Willie de Wit (Avanti), 4. Cor Tehling (Bollenstreek), 5. John Schrijer (Swift-com), 6- Rick Duker (WWV), 7. Ton v.d. Sande (WWV), 8. Pim Gezel (Kampioen), 9. Johnnie Heeze (Harga), 10, Eddie Verhoeven (Bollenstreek). Jeugd 13 jaar, 15 km., 24,58 min.: 1. Ger S olieveld (WWV), 2. Leen v.d. Linden (Bollenstreek), 3, Marco van Rees (Sparta), 4. Pe ter Vogels (WWV), 5. Ton Mul ders (Sparta), 6. Peter Luiten (Bollenstreek), 7. Paul Kuypers (Avanti), 8. Fred Robijn (Swift- com), 9. Dick v.d. Merwe (Spar-, taan), 10. Jan v.d. Zwan (Kam pioen), 14. Rudi de Bruin (Har- ga). Van onze sportredactie Maassluis Nieuwe impulsen voor TOG. Het kon- trakt met sponsor B.V Run Exploitatiemaat schappij geeft de Maassluïse tafeltennisvereni ging bredere armslag. Die kan worden gebruikt om de activiteiten uit te breiden en met een goede begeleiding de uitbouw in de top te verbreden. De nieuwe sponsor van het dit jaar vijfentwintig jaar bestaande TOG gaat ook de 8-baans bowlinghal exploiteren. De hal verrijst aan de Zuidvliet en opent in mei haar poorten. De leiding van dit voor Maassluis unieke centrum berust bij Joop Robbemond, Piet Pleysier en Cees Kloppenburg. Robbemond leidt al de Verf- boetiek en Studio Woonkunst te Maassluis en is als zodanig al bekend als financieel ondersteu ner van de sport Pleysier en Kloppenburg zijn evenwel ook geen onbekende namen in de Maas- sluise sportwereld. Het kontrakt tussen OTG en haar sponsor is professioneel opgezet en de financiële mogelijk heden reiken aanzienlijk verder dan een sporttas of trainingspak. De ledenvergadering van TOG had dan ook niet de minste moeite met het bestuursvoorstel om het kontrakt goed te keu ren, waarbij de naam van de vereniging werd gewijzigd in Bowling Maassluis TOG. JUBILEUM Bowling Maassluis TOG bestaat op 28 september 25 jaar. Het aantrekken van een sponsor biedt mogelijkheden, om dit zilveren jubileum uitge breid luister bij te zetten. De afdeling Rotterdam heeft toegezegd de Rotterdamse tafeltenniskam- pioenschappen in Maassluis te laten verspelen, hetgeen in het eerste of tweede weekend van januari zal plaatsvinden. Daamaast-haalt Bowling Maassluis TOG ook een interland naar Maassluis. De toestemming van de Nederlandse Tafeltennisbond is al binnen. Zodra de internationale kalender is verschenen, wordt uitgemaakt welke interland in Maassluis verspeeld wordt St. Willebrord In de bekende ronde van St. Willebrord was Aad van Asten de enige van het zestal Harga-nieuwelingen die startgelegenheid had gekre gen van de organisatoren. Al kort na de start had Van Asten rich een goede positie verschaft om maar niet te wor den verrast door eventuele uit lopers. Na 20 km aanvallen kwam een poging van de win naar van vorige week in Rijs- bergen Paul Driessen. Van As ten, die even keek of er renners waren die in de achtervolging wilden, besloot toen zelf achter de vluchteling aan te gaan. Na hem ingehaald te hebben gin gen de twee nog even door. Maar tegen de ontketende krach ten in het peloton was geen kruit gewassen en wijselijk lie ten zij zich weer inlopen. Zo snelde de wedstrijd naar het einde met voortdurende uitval len. Bij het ingaan van de laat ste ronde wist Jos Thijs (Etten X^eur) een kleine voorsprong te nemen en deze tot op de streep te behouden. In de eindsprint van het toch nog 40 man tellen de peloton wist Aad op de vier de plaats beslag te leggen en daarmee vijfde in de eindstand te worden. Na de 12e plaats van vorige week in Rijsbergen nu dus weer een „kortere" in St, Willibrord. Rotterdam Aangezien het parcours In de 's- Gravenlandsepolder te Schiedam nog steeds voor wielrenners niet te bereiden is moest de SWV Harga uitwijken naar Rotterdam voor de clubontmoeting met de WV Barrhopoort en de RC Rotterdam. Door het gure weer waren er ook nu niet veel renners naar het parcours gekomen om zich voor te bereiden op het wegseizoen dat ZO langzamerhand weer ont brand is. Bij de amateurs moest Martin Drop rijn meerde re erkennen in Martin Meeldijk die half koers was weggesprongen en zich niet meer liet terug halen. Wout de Zwaan vierde rijn 18e verjaar dag met een fraaie over winning en ook hij had een ronde voorsprong weten te nemen. Bij de liefhebbers kon Biet Meeldijk zijn overwin ning van vorige week niet herhalen en werd nu 2e achter de fietsende voor zitter van Barrhopoort Jan B re es tra at Ook Karei Dupon kon rijn vorige overwinning niet herhalen en werd nu ge klopt door Wout Kloot wijk. Jos van de Berg wist wel zijn 2e overwin ning te behalen bij de 12- en 13-jarigen, iets wat ook aan Paul Groeneberg bij de 10- en 11-jarigen en Ronnie Breestraat bij de 8- en 9-jarigen lukte. De uitslagen: Amateurs 40 km. 1.03.12 uur: 1. Martin Meeldijk (Barrhopoort), 2. Martin Drop (Harga). Liefhebbers 30 km. 53,52 min.: I. Jan Breestraat (Barrhopoort), 2. Piet Meeldijk (Barrhopoort). 3. Joop Verleun (Harga). Junioren 40 km. 1.02.58 uur: 1. Wout de Zwaan (Barrhopoort), 2. Cees Vonk (Rotterdam), 3. Dick v.d. Ree (Barrho poort). Nieuwelingen 30 km 47,41 min.: 1. Leo de Berg (Barrhopoort), 2. Karei Dupon (Barrhopoort). Jeugd 14 jaar 20 km 39,47 min.: 1. Wout Klootwijk (Barrhopoort), 2, Ronnie Meeldijk (Barrhopoort), 3. Wout van Driel (Barr hopoort), 4. Jan Schen- derling (Rotterdam). Jeugd 12-13 jaar 15 km 26,34 min.: 1. Jos v.d. Berg (Barrhopoort), 2, Teun van Vliet (Barrho poort), 3. Ton van Rijn (Barrhopoort), 4. Marjan Barendrecht (Barrho poort), 5. Rudi de Bruin (Harga), 6. Marcel v.d. Maas (Rotterdam). Jeugd 10-11 jaar 10 km 17,57 min.: 1. Paul Groe- nenberg (Barrhopoort), 2. Ton v.d. Berg (Barrho poort), 3. Michel Barend recht (Barrhopoort), 4. Cees Couman (Barrho poort), 5. Herman de Bruin (Harga), 6. Jan Vermaas (Barrhopoort), 7. Bert Vonk (Rotter dam), 8. Silvia Meier (Harga). 9. Ron Bakker (Rotterdam). lllHllllMIMMH!''INH!l[EIIIEIlllEl]!EII]!lE!I[EE[i!EIi!l]!IIElI!E[!I]l![I!lEEIII!I]!EIEiEIE!II[I]!l!Iii]EII!l]EilllE[|Il!ilIilllE!lllIII[lIJEfEltl[lllllllllllEEIIIIIII!IIEE![illEIIII{jIEEillE!!l[[|]IIIIEIIIIl]]E[EIlill[I1]|!|[|IIIII]E!Ell!llElil!lllElllliE}IEIEIlllt!iIIIllllEII!lll[IE!!I[E]]l[l]]]EEElllEEElj!EI! Van onze sportredactie Maassluis TOG balanceert op het randje van de degradatie. Alle optimistische geluiden aan het begin van de competitie ten spijt, zit de Maassluïse tafeltennis formatie in het hoekje waar de slagen vallen. Leek het er In de eerste wedstrijd van de returns tegen Wibats op, dat TOG de weg naar herstel had ingezet, de forse 8-2 nederlaag van afgelopen zaterdag tegen Delta Lloyd 2 doet anders denken. Slechts Nico Capellen was in Am sterdam in zijn normale doen. De Maassluïse aanvoerder scoorde tweemaal, resp. tegen Luirink en Allis. Wim van der1 Poort en Frans Capellen kwa men er tegen de assuradeuren, die veel beter speelden dan des- tijds in Maassluis (5-5) niet aan te pas. Het dubbel Nico Capel- len/Wim van der Poort redde het al evenmin, zodat het Maas sluïse drietal rich met een 8-2 nederlaag in Maassluis meldde. Waar zij tijdens de jaarlijkse feestavond meteen hun leed konden wegspoelen. Wil TOG zich nog handhaven in de promotie-hoofdklasse, dan is winst van de resterende wed strijden noodzakelijk. Waarbij de Maassluizers dan nog afhan- Wim van der Poort,..gaan kans... kelijk zijn van de resultaten van de overige teams in hun poule. De in de landelijke. B-klasse uitkomende junioren hielden 21-Up in Rotterdam op 5-5. Tweemaal winst van Mattie Pi eters e en Frans Pleysier en het gewonnen dubbel waren goed voor de deling. TOG 2 blijft op eerste klasse niveau verbazen. De Maasslui zers zetten ook tegen Diveko 2 hun overwinningenreeks voort 7-3. TOG blijft daardoor de ranglijst aanvoeren. Piet Kar dol bewees rijn groeiende vorm met een gave. hattrick, terwijl Hans Pols en Bert Verberk ie der tweemaal zegevierden. TOG 3 daarentegen, eveneens eerste klasser, heeft het moei lijk. 21-Up 3 won met 6-4. Piet Pleysier, Chris Kerkum en Klaas de Roo ieder eenmaal en het gewonnen dubbel reikten net niet tot een gelijkspel.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 5