Zuid-Holland; nat en wmwwm Allemaal gevallen... Duyndam in het zwart MAAKDAG 17 MAART 1975 Een complete groep op weg door Zuid-Holland. Lang zouden de 146 ama teurs niet bij elkaar blijven. Vooral door enkele flinke valpartijen viel het veld snel in verschillende waaiers uiteen. Een van de vele valpartijen bij de amateurs. Van de slachtoffers is Schiedammer Gerrie Mak (19) snel ter, been en op de fiets. Van Nelle-coureur Marcel van Leeuwen fs-Gravenzande) is ook opgekrabbeld en probeert zijn fiets „los" te krijgen. Piet van Katwijk steekt beide handen omhoog. Alle kou, regen en ellende is vergeten. De ronde van Zuid-Holland Is voor de Frisof-prof. Ook deelname la Zuid-Holland van" renners uit Vlaardingen en Schiedam. Zo- wel bij profs als amateurs, maar in 'beide wed strijden zonder veel,, opzienba rende succes sen. "Rund en Wim Llebreehls i' verachterden in het valpartijen- geweld al snel. Schiedammer Mak haalde de streep bij de amateurs wel in redelijke posï- dé. Hij klas- seerde zich nog juist in de prij zen: 29e. Professioneel wa ren ook Jan Breur en Jan Brinkman be scheiden. De Delbana-renner finishte als 27e. Kusjes voor de winnaar bij 1 1 de amateurs. Peer Maas Flandria-klepper Toine van de Bunder kijkt om naar Ton krijgt ze van rondemiss Son- Koop die in het wiel zit. De Wateringer, uitkomend voor ja Radix, terwijl Batavus-man- de Van Nelle-ploeg, reed een formidabele ronde van en nummer drie Piet Hoek- Zuid-Holland maar werd in de finale achteruit geworpen stra toekijkt. Speaker Jan in omdat hij samen met Fons van Katwijk tegen het wegdek 't Veld geeft deskundig com- kletterde. mentaar. ./r; Cees Maaskant (Zoetermeer) 'vertrok op het allerlaatste moment toch nog voor de klassieke ronde van Zuid*Hol- land. Uitkomend voor de ploeg van Artic-ijs was er echter ook voor hem geen hoofdrol weggelegd. ner Brinkman m 31e Beiden op ruim drie mi nuten van win naar. "Piet van Katwijk. Stef Breükel Gerrit Pronk sleurt op kop. Op weg naar Bleiswijk ontstaat een kopgroep van tien man en valt het peloton in stukken uiteen. Toch zouden de tien weer 'worden teruggepakt. De beslissing lijkt gevallen. Vijf man zijn bij Schipluiden weggesprongen en zitten bij het passeren van Maasland nog steeds vooruit. Maar Gerrit Pronk (op kop)* Toine van de Bunder, Ton Koop, Ad Gevers en Ger Brokelman werden toch weer opge-' slokt. Tón Koop (20c) tot Wateringen voorop ''j. De streekrenners vielen. Bijna zonder uitzondering tuimel den de regionale amateurs tijdens de klassieke ronde van Zuid-Holland tegen het wegdek. Geert Koop, Marcel van Leeuwen en Piet van Leeuwen verdwenen daar door al vrij snel „uit beeld", maar later moesten ook Wim 't Hoen, die eerst knap terug voorop kwam, Wim Hofste de en Joop van Vliet de eerste waaier laten gaan. Alleen. Lou van Nieuwkerk (ook al met een stuk ge schaafd shirt) en Ton Koop handhaafden zich in de spits. Knokten met Scheven- inger Gerrit Pronk ook de tweede groep terug naar de eerste en maakten tot Bleis wijk de slag mee. Daar was het voor Van Nieuw kerk „over". Koop resteerde van het omvangrijke regio- gezelschap. Voor eigen pu bliek in Schipluiden leek het er zelfs op dat hij de slag zou gaan maken, maar ook de Wateringse Van Nelle- renner ontdekte dat er in deze kille editie van Zuidhol lands klassieker geen groep je weg zou kunnen rijden. In een zwarte trui stapte Duyndam af. Na 130 km, bij Maassluis, vond de Poeldijkse prof het voldoende. „Precies op de plek waar vorig jaar - toen Leo won - de slag viel", wist Leo later, „was het gedaan. Ik kon niet meer volgen. Een verwachte opgave, want Duyndam had tevoren duidelijk gezegd te weinig te hebben getraind om een goed resultaat mogelijk te maken. Daarom was hij ook niet ontevreden. Sponsor De Markthof ook niet, want vlak voor het vertrek moest Leo dan wel rijn reclametricot (dat de KNWtJ niet toestond) uittrek ken, maar dat gebeurde wél voor het front van de verzamelde fotografen.... •'Weer een valpartij. Op weg naar Rijpwe- tegen /de weg gesmakt. Kees St. Nicolaas 'scheur in zijn schedel moest hij in het ziekenhuis worden opgenomen. Jo de Boer "(57) haalt zijn fiets uit het water waarin hij even tevoren terecht was gekomen. Ook Joop Kettenis (10) en Wateringer Wim Hofstede (118) zoeken hun spullen bij elkaar om even later de achtervolging weer in té zetten. Nog rijdt Ad Kramer op de Maasdijk vooruit. Maar ook de Scheveninger zou weer door de achtervolgers worden opgeslokt. Achter op de motor van Bas Kouwenhoven houdt jurylid George van den Enden .een oogje in het zeil.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 6