SCHIEDAMSCHE COURANT Laan van Bol Es zoveel auto mogelijk vrij" maken ét Schiedam bouwt meeste woningen KAOO Oost maakt informatie folder over Galiléistraat enk van Ulsen als Van Meegeren in de Teer stoof Geiieeslieer- directeur GZ ziek Alherdiiigii Thijm voert blijspel op Schiedam wil stroom Vlaardingse auto's naar Rijksweg 20 sturen Grof vuil wordt gratis afgehaald Gemeente wil verkeer „afknijpen" SS? Statistiek 1974: wmm BOMEN- TRANS PLANTATLE Rekenmachines uit etalage gestolen Donderdag 20 maarl 1975 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 2680.91 - redactie 262566 - klachtendjenst 144144 4 pagina's 100ste jaargang no. 25273 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Voor de rehabilitatie van straten uit, zoals verkeersdrempels en ruimere par- heeft de bewonersvereniging Oost een ïnfor- keervoorzieningen. matie-folder opgesteld. Volgende week zal de- Korte tijd na de bezorging van het blaadje gaan ie hui s-aan-huis in de Galiléistraat worden verspreid. Deze straat wil de dienst gemeente werken nog dit jaar gaan verbeteren. Het blaadje is opgesteld door de werkgroep groen- en speelgelegenheden in samenwerking tien leden van de werkgroep de buurtbewoners- enquêteren over hun wensen en grieven over de toekomstige ophoging van de straat. Hier voor worden formulieren rondgebracht, die later worden opgehaald. met centrum Oost Het is de bedoeling' om de Eind april wil de werkgroep het resultaat reeds folder, die m een oplage' van 450 stuks gedrukt, na de Galiléistraat ook voor andere word"verspr<fi d* worc^ opgehoogd en waarvoor volgende week folders De werkgroep legt op de vier pagina's de voor- en nadelen van een zogenaamde speelstraat weten. De uitslag zal dan worden besproken met de dienst gemeentewerken. Over de definitieve plannen zal daarna in cen trum Oost aan de Dr. Zamenhofstraat een hearing worden gehouden. Schiedam - De geneesheer-direc teur van het Gemeente Zieken huis, dr. J. H. Leusink, is voor .enkele weken met ziekteverlof gegaan. Eind vorige week heeft de GZ-directeur laten weten dat hij zich niet goed voelt en dat hij verwacht zeker drie weken weg te zullen blijven. Naar verluidt zou de heer Leu sink enigszins overspannen zijn. geraakt na de gebeurtenissen van de afgelopen weken in het Gemeente Ziekenhuis. Zoals be kend zijn er in de GZ-top grote organisatorische problemen, hetgeen onlangs leidde tot het voornemen van zuster S. Veen- Stra, hoofd van de verplegings dienst, om ontslag aan te vra gen Een van haar argumenten om dat te doen zou zijn geweest dat er met de heer Leusink niet zou zijn te werken. Inmiddels heeft zij besloten om toch te blijven omdat de gemeentelijke GZ- commissie eind vorige week heeft besloten om een beleids- sdviseur te benoemen, die zich zal moeten gaan inzetten om de problemen op te lossen. Schiedam - De VROM haalt met ingang van 1 april het grove huisvuil gratis op. Tevens zal dan de mogelijkheid bestaan om grote stukken vuil iedere woensdag te laten afhalen. Tot nu toe haalt de VROM dit alleen iedere eerste en derde woensdag van de maand. De aanvraag blijft' ongewijzigd. Het kan van de voorafgaande donderdag af mondeling, telefo nisch of schriftelijk worden ge- daan bij het bureau van de VROM aan de Buitenhavenweg 154. - Ontmoetïngsavond voor volwassenen Schiedam - De stichting Open Huis houdt op vrijdag 21 maart een ontmoetïngsavond voor vol wassenen in het dienstencen trum De 4 Molens aan de Nieu we Damlaan. Op deze avond, die van acht tot elf uur duurt, heeft de stichting een speciale attractie. De ont moetingsavond wordt gehouden in navolging van het succesvol verlopen mosselfeest van de stichting. Schiedam - De gemeente is van plan de Laan van Bol 'Es zoveel mogelijk autovrij te maken. Dit om te bereiken dat weinig mogelijk Vlaar dingse automobilisten uit de wijk Holy deze „vluchtweg" - dwars door de Schiedamse wijk Groenoord -zullen gebruiken. Deze extra stroom automo bilisten veroorzaakt vol gens de gemeente een te gevaarlijke verkeerssi tuatie op de Laan van Bol 'Es. Bovendien vindt men dat de rijksweg 20 een voldoende alterna tief biedt Een en ander wil men bereiken door met een aantal maatrege len het verkeer hier „af te knij pen". Dit zou binnen afzienba re tijd moeten worden gereali seerd. Dit zal onder meer gebeuren door een wijziging van het verkeer slichtensysteem cp de krmsing van de Laan van Bol 'Es en de Churchill weg. Door bijvoor beeld de duur van het groene licht voor het linksaf slaande verkeer sterk te bekorten kan men bereiken dat deze weg dui delijk onaantrekkelijk wordt Verder is het de bedoeling dat het profiel van de Laan van Bol 'Es zodanig zal worden versmald, dat bij druk verkeer hier slechts fües zouden ontstaan. En dus dat het rijden hier geen pretje meer is. P s- Schiedam.1'Vlaardingen/- Maassluis In Schie dam zijn vorig jaar 269 woningen gereed gekomen, terwijl aan de bouw van 339 wo ningen werd begon-, nen. In Vlaardingen werden veel minder woningen voltooid: 134. Maassluis kreeg er zelfs nog meer wo ningen bij dan zijn buurstad: 196. Begon nen werd in Vlaardin gen aan de bouw van 19 woningen en in Maassluis aan de bouw van 17 wonin gen. In bet Rijnmondgebied kwa men in 1974 totaal 6166 wo ningen gereed. In dit gebied werd een start gemaakt met de bouw van 4142 wonin gen, In het begin van 1974 waren in de Rijnmond 7741 woningen in aanbouw, aan het eind van het jaar waren dat er 5110. In Schiedam, Vlaardingen en Maassluis waren begin '74 respectievelijk 260, 275 en 195 woningen in uitvoering, aan het emd van het jaar 330,160 en 16. Van de 3030 woningwetwonin gen. die begin vorig jaar tn de Rijnmond in aanbouw waren, stonden er 260 in Schiedam; m de beide ande re steden van het gebied Nieuwe Waterweg-Noord werden geen woningwetwo ningen gebouwd. Aan het eind van het jaar waren er in Schiedam 196 woningwet woningen in uitvoering, in Maassluis 16. In 1974 werden in Schiedam geen premiewoningen ge bouwd. In Vlaardingen en Maassluis wel; begin vorig jaar was. het aantal premie- woningen in aanbouw in Vlaardingen 275 en in Maas sluis 173, Aan het eind van het jaar 160 in Vlaardingen en geen enkele in Maassluis. In Schiedam werden wel wo ningen in de vrije sector ge bouwd. Begonnen werd met de bouw van 143 vrije wo ningen waarvan er al weer 9 werden voltooid. In Vlaar dingen waren geen wonin gen in de vrije sector in aanbouw, in Maassluis werd aan de bouw van 1 vnje woning begonnen. De 22 vrije woningen die in deze stad in aanbouw waren kwa men alle gereed. In de Rijnmond waren op 1 januari 1974 m aanbouw: 3030 woningwetwoningen, 3740 prenuewomngen en 971 woningen in de vnje sector. Aan het eind van het jaar waren die getallen: 1974 2212 en 924. Schiedam De oudste van de Schiedamse toneelverenigingen, het gezelschap Alberdïngh Thijm, geeft zaterdagavond in gebouw Irene een uitvoering van het blijspel „De dochters van de baas"," geschreven door C. van der Lingen. Het is een amusant verhaal over een episode uit het leven van een rijk geworden aannemer en zijn gezin. De Laart van Bol 'Es: nu nog „vluchtweg", binnenkort zoveel mogelijk autovrij. Door al deze maatregelen hoopt men te bereiken dat de automo bilisten meer en meer de rijks weg zullen gaan gebruiken. In dat verband bestaan er ook va ge plannen om uit te zoeken of het ook niet mogelijk is de Nieuwe Damlaan op die wijze een beetje te ontlasten. Vooral gedurende de complete afslui ting van deze weg kan men goed het - gewijzigde - rijge drag controleren. Een geheel ander plan bij de gemeente is dat men de Peter van Anrooylaan meer „woon- stra at" wil maken. Op dit mo ment wordt deze weg tussen de Laan van Bol 'Es en de Woud- hoek nog teveel - naar het oor deel van de gemeente - gebruikt als'doorgaande weg. Men wil hier bereiken dat het verkeer alleen maar gebruik gaat ma ken van dé - doorgaande - ver binding Mozartlaan-Churchill- weg. De Peter van Anrooylaan zal daartoe onder meer moeten warden voorzien van zc naamde „wegdrempels". 2Mmnr,wwfei*»*.; Bi) de Korenbeurs aan de Lange Haven. Oe Doelen aan tiet Doelenplein en het Pro veniershuis aan de 's-Grave- landseweg heeft de gemeen telijke plantsoenendienst gis teren en vandaag elk twee leilinden geplaatst. Oe kandelaar-vormige bomen zjjn afkomstig van de Schie- damseweg nabij het viadukt, Met wortel en kluit aarde zijn de bomen overgebracht naar de drie monumenten. Schiedam Op het resterende pro gramma van de avondvoorstellin gen ia het zolder- theater in de Teer- stoof aan Nieuws traat men nog klinkende namen voor. Vóör 11 mei, wanneer het thea ter voor enkele maanden zal wor den gesloten, tre den ondermeer op: Rob van Reyn, Di- mitri van Toren, Elly en Kikkert en Ka baret Zonder Filter. Ook de ca baretgroep Van grail, winnaar van het Delftse ca ba re Icon cours Cama- retten 1974, en het Nationaal Hekel de ko- enkele Cabaret worden nog verwacht. In het komende weekeinde zal de bekende acteur Henk van Ulsen twee voorstellingen geven. Hij treedt vrijdag- en zater dagavond op, Zijn programma heet „Het fenomeen", een gedramatiseer de documentaire van het leven van Han van Meegeren die ruim twintig jaar geleden de we reld van de kunst ui opschudding bracht door het vervaardigen van schilderstukken onder valse naam. Een bekend voor beeld daarvan is „De Emmaüsgan gers". Het toneelstuk is ge schreven door Ma rie Louise Doudart de la Grène, aan wie Han van Mee geren indertijd zelf zijn levensverhaal onthulde. De regie is van Joes Odufré, In de theabexpro- ductie worden de kunstwerken van Van Meegeren en de authentieke handschriften gevi sualiseerd door achtergrondprojec- tie. De voorstellingen van Henk van Ul sen beginnen om negen uur. De toe gang kost tien gul den Schiedam - Uit de etalage van kantoorboekhandel Mercurius aan de Lange flaven zijn twee rekenmachines met een totale waarde van 8ÖQ gulden gesto len. De daders wierpen 's avonds om tien uur een steen door de eta lageruit De twee machines die zo binnen handbereik kwamen werden daama meegenomen. De schade die hierbij werd aan gericht is nog met bekend. Dezelfde avond werd er een re kenmachine met een waarde van 200 gulden uit een bouw keet aan de Hargalaan gestolen. Hier kwam men binnen door het forceren van een boven licht In het verhaal is de echtgenote van de aannemer erop uit om, haar drie dochters uit te huwe lijken aan jongens „van stan ding*. Dat is echter tegen de zin van vader die, ondanks zijn dikke geldbuidel, met beide be nen op de grond is blijven staan. Om moeders vreemde plannen te torpederen, krijgt hij de steun van zijn jongste dochter. De twee samenzweer ders slagen volledig m hun op zet. Voor het echter zover is, ontstaan er spanningen in het gezin, die soms leiden tot dolko mische situaties. De regie van dit blijspel is in handen van Jacques van Haas teren. Bekeuringen op Vlaardïiigerdijk Schiedam - Zes automobilisten zijn bij een snelheidscontrole op de Vlaardingerdijk bekeurd voor te hard rijden. De contröle met de radarwagen werd gehouden van 's morgens tien tot elf uur, De hoogste snelheid die werd gemeten be draagt 74 kilometer per uur. Ja, ook u kunt deze ideale krantemkombinatie 14 dagen lang, gratis en geheel vrijblijvend. jn de bus krijgen. Het Rotterdamsch Nieuwsblad met nationaal en internationaal De Schiedamse Courant met puur plaatselijk nieuws Twee kranten voor de prijs van eèn Profiteer ervanf Ja. Stuur mij gratis en vrijblijvend het RN plus Schiedamse Courant toe naam adres woonplaats telefoon

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1