SCHIEDAMSCHE COURANT blijven huurwoningen Commissie voor a van prograi Passage Theater 9^' ïMmrnm KADO:/% e voelt niets voor splitsing erfpachtrecht Vanmiddag opening van Konfrontatie Lente Nieuwe sporthal gaat ruim twee miljoen kosten Haagse makelaar kocht gebouw voor 5 miljoen Inbraak aan Laan van Bol's Inbrekers door raam opslagplaats Auto schept fietser SBHl s'll*S®iw m Culturele activiteiten in dit weekeinde 11111 Centrum St. Joris Doele 26 jaar Commissie volkstuinen öihii Burgemeester trapt deur in ii l Zaterdag 22 maart 1975 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendïenst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL 4j*»g4na'a 100ste jaargang no. 25275 üi&il Schiedam De 84 flats aan de 's-Gravelandse- weg (tussen nummer 600 en 790) zullen huurwo ningen blijven. Het col lege van burgemeester i en wethouders voelt er namelijk niets voor om de gemeenteraad een voorstel te doen waarin de nieuwe eigenaar van het flatgebouw, de heer ;h. W. M. Hilders, toe stemming krijgt om het recht van erfpacht te - splitsen. Het geven van deze toestemming zou hebben betekend dat de heer Hilders al deze flats als de huidige bewoners zouden zijn vertrokken stuk voor stuk aan particulieren zou heb ben kunnen verkopen. Het gemeentebestuur ziet echter dan een groot gevaar voor leeg stand en men vreest dat een dergelijke manoeuvre zal leiden tot een verlies van een aantal huurwoningen met een voor te- genwoordi ge-begrippen ..redely^ ke huur (nu ongeveer 'f 325 per maand plus 1.000 servicekos ten per jaar). Eind november vorig jaar kreeg het college te horen dat de Haagse makelaar Hilders dit flatgebouw met 84 woningen en elf winkels zou willen kopen. Wel had hij als voorwaarde ge steld dat er dan toestemming zou worden verleend voor een splitsing van de appartements rechten, zonder dat daarbij gel dende erfpachtsvoorwaarden zoudery wPTcïengewijzigd.Die toestemming möet* echter ha een voorstel van het colleger— de Schiedamse raad geven. Alvorens een beslissing te nemen zond het college het verzoek ter advies naar de gemeentelijke commissie voor het grondbe drijf. Deze kwam tenslotte op 28 januari jl. met een afwijzend advies. Do heer Hilders had inmiddels echter al besloten om het ge bouw te kopen, ondanks het feit dat nog niet aan de door hem——- mondeling, .r— gestelde voorwaarde was voldaan. Op 14 januari werd het koopcon tract gesloten, waarin stond dat de heer Hilders het gebouw van de maatschappij tot exploitatie van onroerende goederen Besto BV uit Rotterdam zou kopen voor het bedrag van 5.025.000, De bedoelingen van de heer Hilders waren om voor lopig voor de nog bewoonde flats als nieuwe huurbaas te Het flatgebouw aan de 's- Gravelandseweg. Makelaar Hilders had de woningen particulier willen verkopen. De gemeente stak daar een stokje voor. fungeren. Zou er echter eer» woning leeg komen te staan, dan zou hij die apart verkopen. De commissie grondbednjf en dus nu ook het college is daartegen omdat dan hel be stand redelijk betaalbare huur woningen sterk zou dalen. Men vreest verder voor een zoge naamd „uitstervingssysteem" door de verhuurder en voor een grote leegstand. Op 14 maart heeft het college de notaris over deze afwijzing ingelicht. De heer Hilders verklaarde giste ren desgevraagd nog van niets te weten. Wel was hij uiterst verbaasd over het besluit Een commentaar wilde hij, zolang hij het definitieve gemeentelij ke antwoord nog niet had ge zien, niet geven. Het besluit van b. en w. kan grote gevolgen hebben voor de toe komstige bewoners van de flat. Deze vallen namelijk onder de vrije vestiging, hetgeen in dit geval betekent dat elke leegko mende woning voor elke prijs kan worden verhuurd. De kans is groot dat de heer Hilders die voor het gebouw nu een hogere prijs heeft betaald dan de vorige eigenaar ook zal probren enig. rendement te be reiken. Het gevolg'zal dan zijn dat nieuwe huurders een veel hogere huur dan de huidige zal worden gewaagd. De tegenwoordige bewoners zul len echter geen directe gevol gen van de verkoop van hun flat ondervinden. Behalve de wettelijk toegestane huurverho gingen zullen ze niets meer hoe ven te betalen. Alleen de naam van de verhuurder zal gewij- zigd moeien worden. Schiedam In de aula van het Stedelijk Museum opent vanmiddag om half vier museumdirecteur J. Paalman de tentoonstelling Konfrontatie XVIII. Het Prettig Gestoord Vrouwenkoor zal de opening opluisteren- Tot 6 mei zullen op deze achttiende Konfrontatie twaalf artiesten exposeren: Erik Pape (met tekeningen op meubeLf piaat). Jan Haas (met tekeningen en sculpturen) en Pla Narbona (met grafiek) en de negen constructivistische kunst enaressen Karin Daan, Rta van Eijk. Els de Groot, Neeltje Korteweg. Yvonne Kracht. Lou Loeber, Truus Wilmink, Christa van Santen en Sonja Vincent, GIEREN Onder de titel „Gieren op 't veilige nest" brengt de toneelver eniging Intermezzo vanavond een blijspel/thriller in gebouw Arcade. Het stuk is geschreven door Harold McPherson, die niets heeft nagelaten om de toeschouwers klamme handen te bezorgen. De regie van het spannende toneelstuk is van - Piet de Kaper, „Gieren op 't veilige nest" is de story van drie gangsters, die een juwelenroof pleegden. Eén van hen is gepakt. De overige twee wijken uit naar een eiland en nemen hun intrek in een vakantiehotel. Nu de derde man het „haasje" is besluit het duo-ïn-de-misdaad de buit samen te verdelen. Nummer drie weet echter te ontsnappen uit de gevangenis. Hij krijgt er lucht van waar zijn collega's zich bevinden en wat ze van plan zijn. Om tot een sensationele ontknoping te komen, schuwde MeP- herson in zijn toneelstuk het gebruik van kruitdamp niet. MOTOR-CROSS Tot vier uur vanmiddag is er in de Noordmolen een receptie ter gelegenheid van de daar gehouden tentoonstelling van prenten van Jan Wolffers. De tekeningen van deze Schie- damse kunstenaar hebben alle betrekking op de motorcross- sport. HUNEBED Het Theatre Abbtng geeft vanmiddag half drie een kindervoor stelling in het Zoldertheater in de Teerstoff. Het programma heet „Het hunebed-mysterie" en is geschreven door Henk Abbing. Kinderen vanaf vijf jaar hebben voor een rijksdaal der toegang tot de voorstelling. Schiedam Uit een niet afgeslo ten kassalade bij het autoservi cebedrijf Polderman aan de Laan van Bol's hebben onbe kenden een bedrag van 500 gul den gestolen. De daders hebben een stalen kla- praam opengebroken om in de garage binnen te komen. De schade die hierbij werd aange richt is honderd gulden. Schiedam Een commissie van drie man zal met de grootste spoed gaan proberen om de problemen op J te lossen, die zijn ontstaan rond het Passage Thea- ter» Omdat het theater binnenkort al open gaat, maar het programma voor de komenden maanden nog niet is samengesteld, wordt gevreesd dat het theater het eerste jaar na de heropening weinig te - bieden zal hebben. „En dat is al het geld voor de aankoop van het theater en de verbouwing ervan niet waard geweest", zo legde de voorzitter van de stichtingsraad van de Schiedamse Gemeenschap, W. Meinen, de situatie voor aan de leden van de raad, die donder dagavond bijeenkwamen. Na een lange en felle discussie werd uiteindelijk besloten om een commissie in het leven te roepen, die moet proberen een goede programmering voor het Passage Theater en ook voor andere zalen te maken. In de commissie zullen in ieder geval R. H. Pillard (directeur van de SG) en H. Berg (directeur van het Passage Theater) zitting hebben. Voor de derde plaats in de commissie zal de direc teur van de Rotterdamse Kunststichting W. Hoffman worden benaderd. Met het initiatief om een commis sie in te stellen heeft de Schie damse Gemeenschap niet lan ger een verzoek van de gemeen te af willen wachten. „Per slot van rekening pretenderen wij het culturele leven in Schiedam te willen stimuleren en dan moeten we dat maar zonder meer doen ook", vond de SG- penningmeester J. van der Most._ LAKS Het stichtingsraadslid C. van der Geer vroeg zich af, of er al eens plannen met het heropende Passage Theater waren ge weest. Van der Most: „In mei 1974 hebben wij als SG al een bntwerp-nota aan de gemeente overhandigd. In dat rapport stonden onze ideeën over het theaterbeleid. We hebben er van de gemeente nooit ant woord op gekregen. Er is ken nelijk laks gehandeld: de nota zal nog wel ergens in een Ja liggen"... De reactie van Van der Geer, die sinds kort lid van de stïchtings- raad is: „Dan heeft de SG vol gens mij ook weinig geïnteres seerd gehandeld". Waarom vroeg men niet om commentaar toen het antwoord te lang uit bleef, vroeg hij zich af. Zie verder pagina drie. Schiedam Twee klokjes en een twaalf-delig verzilverde casset te ter waarde van honderd-, veertig gulden zijn ontvreemd uit een opslagplaats aan de Groenelaan. De inbrekers kwamen binnen door een raam aan de zijkant van het gebouw. De eigenaar heeft aangifte gedaan bij de politie aan de Lange Nieuw- straat. Schiedam Vandaag vièrt men In het ontmoetingscentrum St. Joris Doele het 28-jarig be staan van het clubhuis. Spe ciaal ter gelegenheid van deze verjaardag wordt een kinder kennis gehouden die om t uur begint. Schiedam Op 24 maart om 8 uur zal in de recreatiezaal van het Stadskantoor een vergade ring werden gehouden van de adviescommissie voor de volk stuinen. Op de agenda staat onder meer een discussie over de verhuur van de volkstuinencomplexen aan het Algemeen Verbond van volkstuindersverenigingen dan •wel aan de plaatselijke volk stuindersverenigingen. Andere jaren wilden we nog we! eens verzuchten: "Einde lijk de lente". Daar is dit jaar nauwe lijks sprake van. Als we enkele da gen vergeten, dan kunnen we met een genist hart zeggen, dat we eigenlijk geen winter hebben gehad. In januari al hebben we regelma tig kunnen genieten van zon en behaag lijke temperatuur. De echte sneeuw- en ijspret is er dit keer bij ingeschoten Maar gisteren was het echt zover. De lente is gekomen en we kunnen uitkijken naar een zomer, waarvan we hopen, dat 7e maar lang en warm zijn zal. Maar we zijn gewaar schuwd, want net zo goed als maart nog wel eens zijn staart kan roeren, zo is het ook be kend dat april ook doet wat hij wil. SCHIEDAM Door de winkel deur van de zaak letterlijk in te trappen heeft burgemeester Lems gistermiddag het recla me-adviesbureau Dickens Dickens Art aan de Hoogstraat officieel geopend. Kort daar voor was de burgervader dooi twee herauten met trompetge schal aangekondigd. Lems ontving als blijk van waar dering voor deze krachtige ma nier van openen ondermeer zijn portret. Deze tekening werd vervaardigd door Leo Heijnt-n, de creatieve man achter Dic kens Dickens Art De sporthal Margriet: binnenkort uitbreiding.... Schiedam De nieuwe sporthal naast de bestaande Margriethal zal ruim twee miljoen gulden gaan kosten. Een gedeelte daarvan - naar verwacht een kwart miljoen - zal door het ministerie van CKM worden gedragen. Het plan ligt op het ogenblik bij de gemeente. Het zal echter nog wel een aantal maanden duren, voordat de gemeenteraad het onder ogen krijgt, is de verwachting van wethouder C- Visbeen-Stroman (Sportzaken). Het stichtingsbestuur van de sporthal hoopt dat h'et voor de zomer rond komt Na vier jaar plannen maken, üjkt het er echter op dat de hard nodige uitbreiding van de Margriethal nog dit jaar zijn beslag krijgt. In het najaar zou dan met de bouw kunnen worden begonnen, hoopt het bestuur. De plannen voor de nieuwe hal hebben al de-instemming van CRM. Het wordt nu bekeken door de diverse gemeentelijke diensten, die iets met de bouw te maken hebben. Op pagina drie wordt de noodsituatie voor de Schiedamse sporters in - exclusief voor onze lezers - het plan voor de nieuwe? hal mét de bouwtekening geschetst Schiedam Het niet geheel functioneren van een verkeer slicht is de oorzaak geweest van een aanrijding op het kruispunt van de Piersoastraat en de Barge meester Van Ilaa- renlaan. Hierbij brak de 52?ja- rige fietser K.N. van K. uit Schiedam een been. Op het kruispunt werd hij aange reden door de 3S-jarige automo bilist P.S. uit Vlaardingen. Met d<* ziekenwagen van de GG en GD is hij naar Nolct Ziekenhuis gebracht. Schiedam Op klaarlichte dog zijn uit de fotozaak Van Vuu- ren aan de Hoogstraat vijf ca mera's gestolen. De toestellen die op een glazen stelling lagen, hebben een waarde van driehonderd ^gul den. Van de daders ontbreekt; elk spoor. Ja, ook u kunl deze ideale kranten kombinatie 14 dagen lang, gratis en geheel vrijblijvend, in de bus krijgen. Het Rotterdamsch Nieuwsblad met nationaal en internationaal nieuws. De Schiedamse Courant met puur plaatselijk nieuws. Twee kranten voor de prijs van één. Profiteer ervan! Ja. stuur mij gratis en vrijblijvend het RN plus Schiedamse Courant toe.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1