SCHIEDAMSCHE COURANT V D wil is ïeer weten over 'circusverbod' GS akkoord plannen Slachthuisbuurt voor Tanker bij RDM te water gelaten Wijken krijgen meer geld voor jubileumfeest KADO Woonwagenkamp heeft nieuw „Hof van Gyrene", xvm C I- Ontploffing vernielt kantine van Martinit Verzoek om interpellatie aan gemeenteraad Hond met betonblok op bodem Nieuwe Haven Aangereden °P zebrapad Konfrontatïe geopend 5.500 uit de „5 mei-pot" Ex-poli tieke gevangenen houden jaarvergadering Avondgebed in Kethel BERICHT voor onze ADVERTEERDERS Bibliotheek gesloten r Maandag 24 jmaart 197-5 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvesl 3 - telefoon administratie 268033 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL t paffna'i 100ste jaargang no. 25276 Schiedam Een geëxplo deerde geyser heeft giste ren in de kantine van de voetbalvereniging Marti nit aan de Parkweg voor ongeveer 15.000 gulden schade aangericht Een balkenlaag en het dak van het clubgebouw wer den geheel vernield. De voetballers hebben het vuur voornamelijk zelf met een poederblus-appa- raat geblust Met een nevelstraal is het nog nageblust door de gealarmeerde brandweer. De oorzaak van de ont; ploffing is nog niet be-' kend. Schiedam De WD zal volgen de week woensdag verzoeken om het college van b. en w. te mogen interpelleren over het zogenaamde 'circus-ver bod'. De liberale fraktie vraagt zich af of hier geen sprake is geweest van „wilekeur van macht" en men zou van het college willen weten op welke wetenschappe lijke feiten dit verbod geba seerd is. Enkele WD-raadsleden hebben inmid dels contact opgenomen met onder meer de Vereniging ter bescherming van dieren, de vereniging circusvrien den en de direkteuren van de diergaar des Art is en Blijdorp. Zoals bekend heeft het college van burger meester en wethouders enige weken." geleden besloten om alleen maar „men selijke" circussen in Schiedam toe te laten. Het verbod geldt in dit gev al voor circussen waarin dierennummers worden vertoond „waarbij dieren op geforceerde wijze een tegen hun natuur ingaande rol wordt opgedrongen." - De plaatselijke WD zet grote vraagte kens bij dit besluit. Volgens de libera len hebben hier enkele personen boven de hoofden van vele Schiedammers een besluit genomen zonder dat deze groep er ook maar iets kon doen. „We zijn ervan overtuigd dat zeker drie kwart van de Schiedamse bevolking voor een circus is. En natuurlijk zijn er uitzonderingen. Je hebt circussen en circussen," aldus een woordvoerder van de WD-fraktie, die er aan toe voegt dat het voor vele dierenliefheb bers als een paai boven water staat dat juist in een circus de dieren een meer dan uitstekende behandeling krijgen. „Door de liefde tussen mens en dier kan juist vaak alleen dat nummer worden opgevoerd." Men gaat nu op wetenschappelijke wijze onderzoeken in hoeverre er in dit soort gevallen sprake is van tegennatuurlijk gedrag. Men kan zich voorstellen, zo meent men bij de WD, dat een var kenswedstrijd waarbij het dier naar zijn voedsel moet rennen best iets natuurlijks kan inhouden. Het college heelt onlangs een varkenswedstrijd die tijdens de komende feestweek Schiedam700 zou worden gehouden ook verboden. Schiedam Op het intergemeentelijke woonwagen kamp aan de Schiekade is zaterdag het nieuwe centrumgebouw feestelijk in gebruik genomen. Hier voor was dr. G. Hendriks, directeur generaal, afde ling Maatschappelijke Ontwikkeling van het ministe rie CJUVL-naar Schiedam gekomen. Met de onthul ling van een metalen wandschulptuur dat de naam „Hof van Cyrene" draagt, stelde hij het centrum officieel in gebruik. Deze naam herinnert aan de vroegere gelijknamige herberg. Het sculptuur is ont worpen en gemaakt door de sociale werker van het kamp Hans de Bruyn. Spelende kinderen doen lugubere vondst- Schiedam Uit de Nieuwe Ha ven is gisteren een hond met een betonblok van ongeveer dertig kilo om de nek van de bodem opgehaald. Spelende kinderen deden deze lugubere vondst nabij de Westerkade. De zwart-bruine bastaard herder van ongeveer vier jaar kwam met het achterlijf aan het wate roppervlak. Hierdoor vermoedt de politie dat het dier er reeds enige dagen in heeft gelegen. Voor sectie is het overgebracht naar het Centraal Dierenge- neeskundig Instituut in Rotter dam. Daar zal de doodsoorzaak worden onderzocht ,3et is schandalig", aldus C. Spermon, ins pekte ur van de dierenbescherming, „om het geld heeft men het toch niet hoeven te doen. Wanneer men een hond kwijt wil kan dat al voor drie en een halve gulden op het asiel aan de St Anna Zusterstraat." Men denkt zeker dat de dierenbescherming hier alleen voor het asiel is. We zul len deze zaak echter tot op de bodem uitspitten." Het is de tweede keer in één week dat er een hond uit het water wordt gehaald. Vorige week ontdekte men een bastaard in de Schie. Deze was ernstig ziek geweest. De reu in de Nieuwe Haven was echter kerngezond. Mensen die meer inlichtingen over deze hond kunnen geven worden dringend verzocht kon- takt op te nemen met het diere nasiel In de St. Anna Zuster straat, telefoon 26.6?.66. Maassluis In de Ui verlaan te Maassluis werd op het zebra- pad een achtjarige jongen aan gereden door een 17-jarig meis je op een bromfiets. Het jonge tje weifelde bij het oversteken, mede omdat op de zebra een bestelauto (verboden) stond ge parkeerd. Zowel de jongen als de bromfietsster kwamen te vallen. De jongen werd met een ambulanceauto naar het Holy- zi ekenhuis in Vlaardingen ver voerd. Verheugend noemde dr. Hen driks de aanwezigheid van be woners bij dit feestelijk gebeu ren, Het is een bewijs dat ze zich erbij betrokken voelen en bereid zijn in de toekomst mee te denken over verdere ontwik kelingen. Het beleid van de regering, gericht op het inrich ten van niet al te grote kam pen, acht dr. Hendriks een goe de zaak. doen". Het brengt de bewoners dichter Voor mevrouw J. van Schaften bij de burgers. In onze samenle ving is geen plaats meer voor apartheden. De bewoners van dit kamp moeten zelf nadenken over wat met dit centrum te gaan doen. Het kan nuttig zijn als plaatselijke verenigingen eens naar het kamp gaan om met de bewoners iets te gaan van de dames-club had hij een fraaie reproduktie als geschenk die een plaats zal krijgen in een van de lokalen. Namens de stichting Culturele Arbeid sprak H. Sondermeijer een kort dankwoord en schonk de direk- Namens de katholieke bevol- teur generaal een pakket met kingsgera een schap was de De- echte Schidamse vers na perm- ken van Schiedam, E. Diepen Het Hof van Cyrene, de gen. Na de koffie maakten de trots van de WOOnwagenbö- aanwezigen een rondgang over woners aan de Schiekade, IS za,erda9 teeste!i'k geopend- burgemeester A. J. wethouders C. Visbeen-Stro man en P. E. Collé alsmede enkele raadsleden. bij de opening aanwezig. Voor de bewoners van het kamp was bet de verdere dag feest in de versierde sporthal van het cen trum. Het Prettig Gestoord Vrouwenkoor uit Amster dam heeft zaterdagmiddag de opening van de tentoon stelling Konfrontatie XVIII in de aula van het Stedelijk Museum opgeluisterd door, zoals het koor het zelf defi nieerde, „geluiden voort te brengen die door welwillen- den best eens als zang geïnterpreteerd zouden kunnen worden." Door de aanwezigheid van dit vrouwenkoor werd het accent nog meer gelegd op het jaar van de vrouw. Eer der had museumdirecteur Paalman, die de tentoor- stelling opende, hier al de nadruk opgelegd. Niet al leen de drie kunstenaars Pla Narbona, Erik Pape en Jan Haas exposeren name lijk op deze achttiende Kon frontatie, maar ook een op merkelijk gezelschap van negen kunstenaressen, die recht-toe-recht-aan-werk voor het volk" tentoonstel len. Schiedam Onder grote belangstelling is zaterdagmorgen de tanker Fina Italië bij de scheepswerf Rotterdamse Droogdok Maatschappij te water gelaten. Om kwart voor elf gleed het reusachtige schip het water van de Nieuwe Waterweg In. Aan de overkant van het kanaal. Schiedam Met de rehabilitatie en renova tie van de Slachthuisbuurt kan op korte termijn worden begonnen. Het krediet dat de gemeenteraad enkele maanden ge leden ter beschikking had gesteld, is nu door Gedeputeerde Staten goedgekeurd. De gemeente heeft in samenwerking met de werkgroep Slachthuisbuurt al informatie- Het Is de bedoeling van de Slachthuisbuurt materiaal aan de bewoners verstrekt. In april zal een tweede folder worden gege ven, waarin staat wat men van plan is in grote lijnen te gaan doen. Op een informatie-avond zal men met de defini tieve plannen komen. een wijk te maken met een soort woon straten met drempels voor het verkeer. De straten zullen tevens op peil worden gebracht. Verder zullen de woningen wor den opgeknapt. Het krediet dat voor het totaal ter beschikking is gesteld is 800.000 gulden. SCHIEDAM De .wijken krijgen var. de gemeente 5500 gulden meer voor het vieren van de jubileumfes tiviteiten. Dit bedrag, dat is onttrokken aan het feest van 5 mei, wordt toegevoegd aan de reeds in decern- ber vorig jaar toegezegde tien mille. Schiedam De plaatselij ke afdeling van de Ne derlandse vereniging van ex-politieke gevangenen houdt op dinsdag 25 maart een algemene jaar vergadering. Deze bijeenkomst, waar te vens een nieuw bestuur wordt gekozen, vindt plaats in de zaal van Christelijke Sociale Be langen aan de Lange Ha ven. In De Rank wordt op zater dag 3 mei een feestelijke herdenking gehouden van het 30~jarig bestaan van de afdeling- W. Thomassen, oud-burge meester van Rotterdam,- zal voor de oud-verzet strijders spreken op zon dag 4 mei tijdens een her denking voor de gevalle nen. Schiedam Op woensdag 23 maart zal in de dorpskerk in Kethel,een avondgebed worden, gehouden. Deze wordt georga niseerd door de oecumenische werkgroep Kethel-Groenoord. De bijeenkomst begint om half acht In verband met Goede Vrijdag en Pasen is het sluitingstijd stip voor het aannemen van advertentieopdrachten als onderstaand gewijzigd. Voor onze editie van ZATERDAG 29 MAART geldt als uiterste Inlevertermijn Vrijdag 28 maart 9.30 uur. Voor de courant van DINSDAG 1 APRIL kan op dezelfde Vrijdag tot 10.30 uur worden ingeleverd. Woensdag wordt dit voorstel in de gemeenteraad besproken. Daarna rallen Gedeputeerden Staten nog moeten instemmen. Deze laat5ten zullen echter weinig bezwaar hebben omdat het een bedrag betreft van be neden de 25 mille. Dit extra krediet is beschikbaar nadat de betrokken wijk- en bewonersverenigmgingen in de Schiedamse Courant van don derdag 30 januari een „noood- kreet" hadden laten horen. Alle verenigingen waren toen vak mening dat het bedrag van 1430 gulden per wijk veel te weinig was. Het geest zou daardoor somber der worden. Buurtwerker in Oost J- de Vries vertelde des tijds: „Met dat geld is weinig te doen. We mogen dan wel een goedkope ijscokar gaan opzoe ken." Inmiddels hebben bijna alle wij ken een programma opgesteld. Bij de gemeente moet het uiter lijk morgen ingeleverd worden. Die dag wordt er met de bestu ren van de verenigingen geza menlijk over vergaderd. 4V bij de scheepswerf Gusto, had men om de golfslag op te van gen de daar liggende pijpenleg- ger Viking en een Russisch boo reiland in een andere haven moeten meren. Ook op het Schiedamse Hoofd bij de Voorhaven stond een grote menigte opgesteld om de te wa- lerlating gade te slaan. Door op symbolische wijze een touwtje door te hakken, waardoor een fles champagne tegen de boeg van de tanker sloeg, werd het schip gedoopt door de vrouw van een directeur van de Fran se oliemaatschappij Petrofma, de opdrachtgever voor de bouw door de RDM. sleepboten trokken korte tijd daama het te watergel aten schip naar de afbouwkade van de RDM, waar de tanker 2al blijven liggen tot de overdracht aan de Franse maatschappij. Schiedam Op de avond van Goede Vrijdag 28 maart zullen alle openbare bibliotheken in Schiedam gesloten blijven. Ook op tweede paasdag is dit het geval. Het postkantoor zal daarentegen wel op Goede Vrijdag geopend zijn en wel van half negen tot 's middags vijf uur. {Normaal is het postkantoor op vrijdag tot 7 uur open). Waarschijnlijk wordt ook dan de zogenaamde verdeelsleutel be kend gemaakt of wordt de pot~ gelijk over de wijken verdeeld. DISCUS A. Zwambom, voorzitter van de txwonersvereniging-Zuid wil het liefst een verdeling naar het programma. Dat lijkt hem het eerlijkst. Zwambom Is wel enthousiast over het verhogen van de tegemoetkoming. De uitgenodigde toneelgroep Dis cus kan waarschijnlijk nu In een grotere zaal optreden. De aktiviteiien heeft Zuid begroot op ongeveer 2500 gulden. De Wijkvereniging Het Singel- kwartier die samen met op bouwwerker J. de Vries het feest in de Oostwijk organiseert begroot het bedrag op 260^ gul den. „In ieder geval kunrtep we nu meer doen", aldus de vereni- gingsvoorzïtter C. Zonneveld. Op 6, 13 en 20 mei worden er in Oost onder meer behendig heidsspelen op straat gehouden. Tevens zullen op het Edison- plein twee disco-avonden in de openlucht gegeven worden. Verder staan op het program ma onder andere poppenkast, fümmiddagen en een gekostu meerd bal. Het definitieve pro gramma voor Oost wordt don derdag 27 maart opgesteld. Daarna wordt dit in de wijk verspreid op 5000 stencils. De heer P. Drenth» voorzitter van de vereniging tot viering en herdenking van nationale feestdagen waarvan het extra krediet van 5500 gulden wordt overgeheveld: Het kan zijn dat de wijken niet alles betaald krijgen. Men moet deze finan ciële steun zien als een morele ondersteuning." Ja, ook u kunt deze ideale krantenkomblnatfe 14 dagen lang, gratis en geheel vrijblijvend, in de bus krijgen. Het Rotterdamsch Nieuwsblad met nationaal en internationaal nieuws. De Schiedamse Courant met puur plaatselijk nieuws. Twee kranten voor de prijs van één. Protiteer eivan! Ja. stuur mij gratis en vrijblijvend het RN plus Schiedamse Courant toe. naam adres: woonplaats: teleloon: v

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1