Mat Hermes krijgt pak slaag I BSS harde werken niet beloond van slag Pim Visser: Instelling was bar slechts*' te i WK geen stoot kracht GTB ROMMELIG DUEL OP OOSTERWEI Veel afkeuringen Vet'ër.mea toernooi SVDPW Verhoging zwemsport subsidie %Ai •kschf 'i* - v. - Toernooi FCW66 - ----- - MB Sp "MAANDAG 24 MAART 1975 SCHIEDAMSCHE COURANT US' Schiedam Slechts een -Tering: aantal Scfcv.uiamse voet balclubs kwam het aJgelopen week einde in actie. Za terdag waren dat HBSS, GTB en WK, HBSS ver loor bij Jodan Boys (2—0), terwijl ook GTB (2—0) en WK (3—1) een nederlaag incasseerden. In de zondagafdeling werden alle wed strijden afgelast, terwijl ook de clubs in de KNVB niet in actie hoef den te komen. Het geen betekent dat IVIartinits kam pioensplannen een weekje zijn ver lengd, terwijl ook Schiedam, dat met VCS in de slag is voor de tweede plaats, dit duel naar een later sta dium van de com petitie ziet gescho ven. Excelsior '20 weet ook nog niet waar het aan toe is. De ploeg van Aad Bierhuizen voetbal de zelf niet, maar ook de zo belangrij ke wedstrijd KK- DEO-RKWIK werd afgelast. SVV en Hermes DVS speel den wel, maar moesten met neder lagen van resp, 2—1 en 0—4 genoegen nemen. Ook SW/C verloor met 2—1 van FC VW. Hier door werd het alles bij elkaar maar een -54 mager voetbal- Schiedam Op zondag: 30 maart (le paasdag) houdt de voetbal vereniging SVDPW het zeven de veteranentoemooi. De wed strijden zijn een onderdeel van de sportuitwisseling met de Duitse voetbalvereniging TSF Germsnia. Aan het toernooi, dat 's morgens om hall tien begint, wordt deelgenomen door. SVDPW 1 en 2, GTB, ASB, SFC, Belvedere, Sprun- del, Arastelland, EDS en DHS. Schiedam Met subsidiëren van 60% van de badhuur, is het voorstel dat komende woens dag in de gemeenteraad wordt behandeld. De zwemclubs in Schiedam hebben op een derge lijke regeling aangedrongen omdat de bezettingsgraad, waarnaar momenteel bij het toekennen van subsidie wordt gekeken, een minder geslaagd element is gebleken. In 1973 bedroeg de uitgekeerde subsidie ƒ8400,- Een bedrag dat sinds 1971 geen wijziging had ondergaan. Volgens een ra- ming van de sportraad is er over 1974 een subsidie nodig van ƒ12.174,- en voor het zwemmen van de gehandicap ten-verenigingen een bedrag van 4500,-. Een en ander past in het kader van het zichtbaar maken van de zogenaamde ver sluierde subsidies. Schiedam GTB Is duidelijk van slag af. Na het zo stor machtige begin van de compe titie werd het Ineens wat wis selvalliger. Ook nu weer, tegen Hellevoetsluis, moest de ploeg van Frans Steenbergen een ne derlaag incasseren: 02. Toch zag bet er niet naar uit dat GTB met een nederlaag genoe gen zou moeten nemen. Zowel Hellevoetsluis als GTB kregen heel wat kansen, maar tot de rust wisten beide ploegen er geen raad mee. pit veranderde echter in de twee de helft, al was het niet GTB dat hierin wijziging aanbracht Een foutje in de Schiedamse defensie betekende echter 0—I. Hierna ging GTB wat fanatie ker jn de aanval, maar de echte overtuiging ontbrak. Acties van Chris de Uil Gerard KUlenstem leverden ook al 'geen succes Op, waarna GTB het wel geloofde - en Hellevoetsluis alsnog de stand op 0—2 kon brengen. De sliding van Aat van der Voort v'VLH komt te iaat. J !H SfilllI IMP wmïïW:- .ivi&24 Ais* A s' r.v^ Schïedaip Van de veel genoemde en geroemde „papieren kans" van Pim Visser bleef weinig meer over dan een hoopje as. De altijd optimistische trai ner van Hermes DVS die zijn ploeg enkele dagen geleden nog een kans(je) op de titel gaf, moest gistermiddag met gebogen hoofd de dug-out verla ten. Een smadelijke (en erger nog: verdiende) nederlaag van 4-0 tegen het Amsterdamse AFC moest hij tegen over zichzelf trachten recht te praten. Wat na enig gepeins niet lukte/om de doodeenvoudige reden dat niemand - ook hij niet - maar een enkel goed woordje voor de Schiedammers kon bedenken. Terecht trachtte Pim Visser na afloop dus geen excuses le be denken. En evenals de onbe vooroordeelde toeschouwer kon hij de wedstrijd van Her mes-zijde met één goed Hol lands scheldwoord omschrij ven. «Wat moet je er verder over zeggen? De instelling was bar slecht. Ze hebben er totaal niet voor gewerkt. Maak je ver leden week tegen Rood Wit een goede beurt (0-1 voor HDVS, red.), nu wordt alles in één keer afgebroken. Ik weet 't niet, misschien was het hoog moed naar aanleiding van vori ge week", aldus een vertwijfel de trainer. Die waarschijnlijk nog meer teleurgesteld zou zijn als hij had geweten dat Rood Wit tegen het Leïdse UVS niet verder dan 1-1 was gekomen. De wedstrijd zelf. Veel valt er Schiedam De voetbalclub PC Nïeuwland houdt op tweede pinksterdag weer een groot voetbaltoernooi. Hieraan wordt door twaalf clubs deel genomen, waaronder amateur- formaties van Willem II uit Tilburg en het Alkmaarse AZ'6". De overige clubs komen uit de omgeving van Schiedam. Het ligt in de bedoeling om de finalewedstrijd, aanvang circa vier uur, te laten leiden door een gerenommeerde scheids rechter. Het toernooi, waar voor inmiddels toestemming is verleend, begint 's morgens om tien uur. Door Martin de Bruin over de eerste 45 minuten niet te vertellen. Een dreigende ne-" derlaag viel toen al te voorspel len. Hoewel beide elftallen nau welijks een veidoverwkht kon den bewerkstelligen, bleek de afweer van Piet van der Burg c.s. meermalen onvoldoende voor de snelle Amsterdamse spitsen Kees Gehring en John Burke. Vooral Ger Ruseier, vas te bewaker van Burke moest meerdere malen lijdzaam toe zien hoe hij ongenadig werd gepasseerd. (Pim Visser: „Hij is één van onze constante krach ten. Hij had doodgewoon zTn dag niet".). Toch was het niet de schuld van Ruseier dat AFC op een voor sprong kwam. Kees Gehring mocht van Hermes-middenlinie rustig een vrijstaande man op zoeken. Ook toen deze man - Jean Bollen - werd gevonden kwam er nauwelijks beweging in. Cock Hoogeveen probeerde hem nog af te stoppen, maar Bollen schoot van twintig meter afstand raak. Harry Spermon was kansloos (28ste minuut).' Even leek het erop of Hermes het heilige vuur had hervonden. Tweemaal mochten de onge veer vijftienhonderd toeschou wers zich vergapen aan kansen van Teun Komaat, die echter oven zovele keren naast kopte. Van de tweede helft zou het dan moeten komen. Die gedachte hieid precies dertig seconden stand. Toen mocht Amsterdam mer Geluk namens zijn colle ga's het vonnis vellen. Hij deed echter zijn naam geen eer: via de paal en Harry Spermon hoekschop. Nauwelijks twee minuten later was het echter wel gebeurd met' de Schiedam se illusies. Een blunder in de verdediging, een hard schot van vrijstaande Jean Bollen en Her mes mocht weer aftrappen. „Wanneer gaan ze nu eindelijk eens voetballen?" was een veel gehoorde kreet op de tribunes. Het bleef rammelen over alle li nies. Kees Gehring (waar was Rinus Commijs?) mocht het houtwerk treffen. John Burke dolde door de verdediging. AF- C'er Bollen had een ijzeren greep op het middenveld. Nie mand blikte dan ook verbaasd naar het wat drassige veld waarop Burke knap de bal on der controle kreeg en wegens afwezigheid van Ruseier dood- gemoederd kon inknallen (3-0, 77 e minuut). De onopvallend, dus goed leiden de scheidsrechter Van Kessel mocht nog een keer af laten trappen, zodat de afgang voor HDVS compleet was. Het was weer een vrijstaande Burke, die de machteloosheid van Hermes genadeloos afstrafte (4-0, 83e minuut). De wissel Aad van der Voort (snel afgebluft door de felle Vellinga) voor Anton van Oers leverde geen rendement op. „We hebben toch nog wat kan sen gehad", probeerde Pim Vis ser nog. Maar ook zijn conclu sie was: „Nu vechten voor de tweede plaats. Dat zal nog MM& moeilijk genoeg worden." |||il .':*74 \jM Cock Hoogeveen (links) wint een kopduel. Rotterdam Weer was er voor WK geen succes weggelegd. Tegen het Rotterdamse Groen Wit keek de ploeg uit Kothei al met de rust legen een 1—0 achterstand aan en incasseerde tenslotte een 3—1 nederlaag. WK kon voor dit duel beschik ken over Peet van Mil, die zijn' schorsing had uitgezeten, maar achteraf bezien kon ook hij niet voor de nodige stootkracht zor gen. Een opmerkelijke gang van zaken bij een club die nog niet zo lang geleden naam maakte door de hoge scores. Ook nu weer kreeg WK legio kansen, maar de afwerking bleef achterwege. Het was maar gelukkig voor de ploeg uit Kethel dat ook Groen Wit met de kansen geen raad wist, al waren de Rotterdammers tech nisch wel iets te verbeteren. Een foutje van doelman Peter Lansbergen werd echter wél goed uitgebuit en dat betekende 1-0. En ook in de tweede helft ging de WK-goalie niet vrijuit bij de tweede Rotterdamse treffer, waarna het even later zelfs 3—0 werd. Toen deed ook Groen Wit het wat kalmer aan en kon Hans Smit er met een knap afstandsschot nog 3I van ma ken. Gouda Voor HBSS lijkt de degra datie na de 20 nederlaag bij Joden Boys onafwendbaar. Een verdiende nederlaag, dat wel, al beeft de Schiedamse forma tie met Inzet van alle krachten - "en ook wel eens met teveel kracht", vond Jodan Boyslrai- ner Hans Renirie - voor een goed resultaat gestreden in een, wedstrijd die pittig begon, jnaar door allerlei Incidentjes een steeds rommeliger karak ter kreeg. Jammer, want het eerstte kwar-" tier was inderdaad veelbelo vend. Beide ploegen zochten gretig de aanval; Jodan Boys met veel dieptepasses - Renirie: "Vorig seizoen verzandde het spel vaak Sn oeverloos getik, nu is de opdracht iedere week weer om diep te spelen, al gaat het vaak nog te gehaast" HBSS met technisch aanvaard baar getik, waarbij met name Leen Dijkshoorn en Leen Rade maker zich konden onderschei den. Toch was vooral deoor de grotere snelheid der aanvalslinie het Goudse spel gevaarlijker, wat zich nadat eerst Martin Meijer Ton de Hoop op de proef had gesteld, na een kwartier open baarde in de openingstreffer, Bert Graafland was op zo'n 20 meter van het doel neergelegd door Henk Scharioo, Wim Graafland zocht via de vuist van Cees Verdam de lat op waarna broer Bert koppend kon scoren: 10. Nog geen kwartier later kreeg HBSS een nieuwe klap te ver werken toen Leen Rademaker, inmiddels al in het bezit van een officiële waarschuwing na een overigens vnj onschuldige overtreding, Bert Graafland vloerde en van niet altijd even overtuigende scheidsrechter Addink kon vertrekken. Met 10 spelers vocht HBSS nog verbetener dan voorheen - "ze kregen er gewoon een extra kick door" - en Jodan Boys kreeg het beslist niet gemakke lijker. Vlak voor rust miste Martin Meijer zelfs een fraaie kans toen Ton de Hoop een vrije schop van Leen den Bra- ber (Ad Baardemans had Wim van Est neergehaald) liet glip-' pen. Na de hervatting zat Jodan Boys snel op fluweel. Met John Roe- lofs (uit de basis gelaten omdat alle 12 spelers van de selektie een keer als wisselspeler moe ten rouleren) voor de gebles seerde Bert Graafland in de ploeg gekomen werd het al snel 2—0 toen Ben van Hofwegen Han de Jager wegstuurde, die op pure snelheid Hennie Pir- roen en de uitgelopen Cees Ver dam kon passeren. Halverwege de tweede helft had Martin Meijer de spanning kun nen doen terugkeren maar ken nelijk geïmponeerd door Ton de Hoop schoof hij de bal vanaf de 11 meterstip (Ton v,d. Leij was neergelegd door John Roe- Iofs) ver naast. Het spel van HBSS kreeg daarna wat plicht matigs, zeker toen Leen den Braber van dichtbij naast schoot en Gert Hoogendoom op de doellijn had gered. Het bood Jodan Boys kansen en bij wat minder egoïstisch spel van Han de Jager en wat meer precisie van Wim Graafland, gelanceerd door Teus Rijlaars dam ("Hem wil ik een compli ment maken voor zijn harde werken", zei Renirie na afloop) had de score nog hoger kunnen oplopen. Rob Claassendegradatie onafwendbaar.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4