SCHIEDAMSCHE COURANT DS' fO-aMelii g spat uit el kaar Hond niet gedood door verdrinking II 4i Z ijd yve. d ?i gert brief bel ian< 1 ïlei te 4, KADQ Geldtekort bedreigt voortbestaan „Omrijden over Laan van Bol'es mag geen probleem Vrouw valt van fiets Buurtkrant il zijn Naar heter milieu in Rijnmond INBRAAK BIJ GROOTHANDEL REGOUTSTRAAT Spanning Paktank mag niet uit breiden GROTE BEZWAREN TEGEN DREES JR. Weg te smal: tractor en auto te water Geslaagd Sectie wijst uit: Wethouder ook tegen verbmdings pad over Dirk Schaferplein: 99 Adjudant Kool met pensioen „Commissies hebben al druk genoeg" Auto leeggeplunderd Uitgeweken auto raakt bromfietser frontaal Bromfietser valt bij vlucht voor politie Dinsdag 25 maart 1975 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 paftaa's 100ste jaargang no. 25277 SCHIEDAM EN KETHEL Rotterdam Paktank Nederland B.V. zal géén vergunning krachtens de Hinderwet kun nen krijgen tot uitbreiding van zijn capaciteiten met o.m. 12 tanks (320.000 m3 inhoud) en 165 elektromotoren op het ter rein aan de Oude Maaswcg. Dit ondanks een maandag in de Rijnmondraad na een interpel latie door WD-fractievoorzitter drs. L. van Leeuwen ingediende motie. Hierin trok de heer Van Leeuwen in twijfel of de voor genomen uitbreiding in strijd zou zijn met de Hinderwet en de weigering (door het dage lijks bestuur van Rijnmond) derhalve ten onrechte zou zijn geschied. Zijn motie werd even wel met 44 tegen 28 stemmen verworpen. Onder de voorstem mers schaarde zich gecommit teerde Fr van Heezik. Hij was van mening dat de Hinderwet hier juridisch onjuist was toe gepast. Andere medestanders vond drs. Van Leeuwen behal ve in zijn eigen fractie ook in het CDA en in de SGP. Gecommitteerde A. van Dijk (Mi lieubeheer en Volksgezondheid) voerde o.m. aan dat het er nu juist om ging de Hinderwet "optimaal aan te wenden". Het weigeren van de vergunning is, zo betoogde hij, gebaseerd op de hinder die het bedrijf geacht wordt te gaan veroorzaken. "Rijnmond is niet voor niets tot saneringsgebied verklaard", al dus de gecommitteerde. Ook de Inspectie voor de Volksgezond heid had de te verwachten onaanvaardbaar ge- Schiedam De plaatselijke afde ling van de politieke partij DS'70 ligt uit elkaar. Eind vorige week is het bestuur ïn navolging van dat uit Rotterdam en bloc afgetreden. Als reden voor dit protest geeft men op de jongste ontwikkelin gen binnen de partij en het optre- uen yan Tweede Kamerfractie- voorzitter dr. W. Drees jr. „De heer Drees had toen hij merkte dat er een overgrote meerderheid in de Tweede Kamerfractie grote bezwaren tegen hem waren gerezen, zelf moeten opstappen. In feite is het zo dat hij dat nu nog zou moeten doen", aldus de heer P. Grooten- dorst die in het Schiedamse bestuur pen ningmeester was. Na zijn aftreden heeft hij ook bedankt voor de twee andere functies die hij binnen DS'70 had, name lijk het penningmeesterschap van de pro vinciale federatie Zuid-Holland en dat binnen het gewest Rijnmond aftreden van het DS'70-bestuur heeft nog verdere gevolgen. Nadat de lopende zaken zijn afgehandeld en de bescheiden zijn overgedragen, zullen alle bestuursle den ook hun lidmaatschap opzeggen. „Het zat al enige maanden duidelijk", ver duidelijkt de heer Grootendorst, „Het is niet van de ene op de andere dag geko men. Met Drees is gewoon niet te werken. Ik heb dat vooral binnen het gewest Rijn mond meegemaakt. Hij praat wel gewoon met je, maar hij luistert niet Voor hem is een gesprek een soort monoloog". Een van de druppels, die voor de Schiedam se afdeling de emmer hebben doen overlo pen is vooral de sfeer op de laatste partij vergadering geweest. „Natuurlijk heeft die affaire-Proloog ook meegespeeld, maar dat was uitgepraat. Dus zeg je: Zand erover. Voor mij was het in ieder geval zo dat mevrouw Van Veenendaal daarvoor haar kamerlidmaatschap niet hoeft op te geven". De Schiedamse DS'70-aideIiiig zal overigens nog wel blijven bestaan. Binnenkort zal een algemene ledenvergadering worden gehouden. Dan zal vermoedelijk ook wel een nieuw bestuur worden gekozen. Schiedam Zowel een personenauto als een te gemoetkomende tractor zijn bij de Harreweg te water geraakt. Bestuur ders van beide voertui gen, de 27-jarige Vlaar- dinger J. M. W. en de 18-jarige C. G. M. uit Schipluiden, dachten dat zij langs elkaar over de weg konden. De Harreweg bleek echter te smal. De voertuigen raakten elkaar zijdelings en kwamen elk m de naast de weg gelegen slo ten terecht. De automobi list en de bestuurder van de tractor kwamen er on gedeerd van af. De voer tuigen werden licht be schadigd. emissies noemd. Schiedam De volgende kandi daten zijn geslaagd voor het examen EHBO: de dames De Akker, Buijteman, Brussé, Car ré, Kars, v.d. Let- SUeker, Schaap, Coster, De Koning, Langevelt, Smith en Peters. Verder de heren Bieze, Kranen donk, Moolhuizen, Rebers, v.d. Berg, Carré, Donkelaar, Hen- driksen. Kunst, Van Nielen en Schaap. Alle geslaagden 2ijn lid van de EHBO-vereniging Chris- tophorus. Schiedam - De bruin-zwarte bastaard herder die, zoals wij gisteren reeds melden, in het weekeinde met een betonblok om de nek op de bodem van de Nieuwe Haven werd gevonden was al dood. voor bij in het water werd geworpen. Schiedam In elkaar geraakte fietssturen hebben op het volkstuin encomplex Thurlede een valpartij veroorzaakt van twee fietsers. Mevrouw W. M. S. -W. heeft er een diepe vleeswond aan overgehou den. Zij is hiervoor in het Nolet Ziekenhuis behandeld. Door onbekende oorzaak was het stuur van haar fiets verward* geraakt in het stuur van haar 23-jarige zoontje C. S.. De jongen liep geen verwondingen op. Schiedam De Buurtkrant, het maandelijks orgaan van de bewonersvereniging Oost, kampt met een chronisch geldtekort. Indien het blad niet meer ad vertenties krijgt is het vorige week voor het laatst verschenen. Dit is gistermiddag geble- hond met het beton- bij de sectie die blok om de nek die op de ken werd verricht moeilijkt danig. het ondezoek !n het Nieuwe Havan ..Ook al wa, de hond reeds dood Centraal Dierengenees- werd ontdekt, kundig Instituut in Rot terdam. Het vier jaar ou de dier had geen water in de longen, wat wel het geval zou zijn geweest wanneer hij levend in de haven zou zijn gegooid. voor hij het water inging, toch zullen wij deze zaak helemaal uitzoeken", aldus de heer P. A. J. Broeders voorzitter van de kwijt te raken. Dat het asiel het weekeinde gesloten was kan geen reden zijn want de dieren bescherming houdt piketdienst. Wij zijn natuurlijk ook nog be nieuwd naar de doodsoorzaak'" Dierenbescherming. Het is nog niet bekend wat de doodsoorzaak is. Het feit dat de hond reeds enige dagen in het ^et is immers-geen werk om op water heeft gelegen be- een dergelijke manier een hond z- Mensen die over de hond meer Schiedamse afdeling van de inlichtingen kunnen verstrek ken worden verzocht kontakt op te nemen met het asiel in de St. Anna Zusterstraat, tek foon 266-266. VVO'er Bakkers: „Kinderen hollen tussen twee zebra paden in de Mo zartlaan over..." Schiedam Ook wethouder C. Zijdeveld voelt niets voor de aanleg van een verbindingspad tussen de Ednard van Beinumlaan en het Jacques Urlusplein, dat over het Dirk Schaferplein zou moeten lopen. Dat bleek in de laatste vergadering van de verkeers- commissie. Enige weken geleden stap te de dienst gemeente werk voorlopig van het plan af om op het Dirk Schaferplein een verbin dingspad voor auto's aan te leggen, nadat vrijwel alle omwonenden gea geerd hadden tegen de voorgestelde aanleg. Wel stelde gemeentewerken de bewoners in deze buurt voor om later een hearing te houden. In Groenoord zoekt men namelijk wel een oplos sing om het Jacques Ur- lusplein via een andere weg te kunnen verlaten dan over de Willem An- driessenlaan. bij de Vivaldilaan begeven of juist de andere kant op, naar de oversteek nabij de Chur- chillweg_ Be ben bang dat kin deren die moeite niet willen nemen en gewoon tussen de twee zebrapaden in de weg zul len overhellen." De gemeentelijke verkeersdes- kundige J. van der Vlïst zag dat gevaar niet zitten. „Wilt a dan soms dat we op dat korte stokje Mozart laan drie zebra paden aanleggen?" vroeg hij de heer Bakkers. „Het verplaatsen van een zebrapad gaat uite raard ook niet. Dat kost veel geld en bovendien zullen dan weer andere voetgangers gaan klagen." Opbouwwerker J. de Vries ves tigt hierop de aandacht in het huis-aan -huis verspreide zesde nummer. Op elke oplage van 5000 stuks is tot nu ongeveer een bedrag van vierhonderd gulden toegelegd. Dit geld werd beschikbaar ge steld door centrum Oost aan de Dr. Zamenhofstraat Deze „pot" Rotterdam "Het gaat de goede kant op met het milieu in Rijn mond. 't Is nog te vroeg om te juichen, maar het beleid begint toch duidelijk vruchten af te werpen". Dit heeft Bijnmondgecommitteer- de A van Dijk (Milieubeheer en Volksgezondheid) maandag als zijn mening te kennen gegeven in de vergadering van de Rijn mondraad, waarin de begro tingsbehandeling is afgesloten. Naar het inzicht van de heer Van Dijk is met name ook de invloed van de bedrijfscommis- "sies op de veiligheid in de be drijven vergroot. Op vragen van o.a, de heer H. Th. C. Hodes (PvdA) kon de gecom mitteerde verder nog medede len dat in juli het departemen taal ontwerp-plan voor een tweede programma van maat regelen ter sanering van Rij mond zal zijn. is echter op.. Bovendien heeft het ministerie van cultuur, re-' creatie en maatschappelijk werk de drie maanden geleden ingediende subsidieaanvraag nog niet beantwoord. Dertig Schiedamse bedrijven zijn nu aangeschreven voor adver tenties in het blad. De opbouw werker verwacht hierdoor wel - het benodigde geld te krijgen, maar wil toch bijdragen heb ben van buurtbewoners. De kreet in het wijkblad „Help! De buurtkrant verzuipt" is brood nodig. Maassluis Na bijna veertig jaren actieve dienst gaat de heer H. Kool, adjudant van ge meentepolitie te Maassluis, per. 1 april met functioneel leef tijdsontslag". Wegens het be reikt hebben van de 60-jarige leeftijd is hem met ingang van die datum eervol ontslag uit de politiedienst verleend. In een bijeenkomst op donderdag 27 maart om 15 uur in de kanti ne van bet politiebureau aan de Westlandseweg zal de schel dende adjudant afscheid ne men van het Maassluis»; korps. De heer Kool begon zijn loopbaan als beroepsmilitair bij de Poli- tietroepen op 2 oktober 1936. Hij bereikte de rang van korpo raal en was als zodanig werk zaam tot 1 juli 1940. Na enige tijd rijksveldwachter in Kat wijk te zijn geweest, werkte hij daar zes jaar als agent van politie. Schiedam „Het is niet stuurd naar de leden te hopen dat meer men- van de commissie voor sen het in htm hoofd verkeer en vervoer, gaan halen om brieven De wethouder zei dit in de te schrijven aan de onlangs gehouden verga- raadscommissies!" Met deze verontwaardigde uitlating heeft wethou der C. Zijdeveld gerea geerd op de brief, die de bewonersvereniging Schiedam-Zuid heeft ge- dering van deze ver- keerscommissie om op eigen houtje te praten over een schrijven. „De commissieleden hebben van het college van bur gemeester en wethou ders ten behoeve van de gemeenteraad te beoor delen en om zelf proble men aan te snijden in de rondvraag," aldus de wethouder, die tevens voorzitter is van de ver- keerscommissie. het er al druk genoeg hu raadde de bewonersverenl- mee om de voorstellen Schiedam - Een cassetteecor- D(J waarde van he[ gcsto,e„ mate. der en een paar versterkers zijn in het weekeinde gestolen bij een groothandel in elektro nische apparatuur in de Re- goutstraat. riaal is nog onbekend. Een van de ruiten van het gebouw heeEt men ingeslagen om binnen te komen. Schiedam Onbekenden hebben uit een geparkeerde wagen aan de Stadhouderslaan een filmca mera, twee kokosmatten en een paar handschoenen gestolen. De wagen stond voor de woning van de eigenaar Van L. gepar keerd. Het rechterportier raampje is ingeslagen. ging Zuid aan om voortaan problemen over wijkaangele- genheden voor te leggen aan het college van b en w. „Want dat heeft een heel orgaan ach ter zich dat kan helpen om tot een voorstel aan de gemeente raad te komen. Een commissie heeft dat niet en moet op haar intuitie afgaan," zo sprak Zij develd. In de brief had de verkeerswerk groep van de bewonersvereni- ging Zuid een aantal gevaarlij ke verkeerssituaties in de Gor zen naar voren gebracht On dermeer repte men over de on overzichtelijke kruising Lek straat/Nieuwe Maasstraat en over de driesprong Nieuwe Maasstraat/Oude Maasstraat/- Voomsestraat, die vooral voor automobilisten slecht te over zien is. Vermoedelijk zal de bewonersver-, eniging Schiedam-Zuid zich nu wenden tot het college van b en Schiedam Bij een uitwijkpo» ging op de Singel is de 21-jarige automobilist N. B. uit Schiedam frontaal tegen de 52-jarige bromfietser M. L. gebotst Met een gebroken rechterbeen moest de bromfietser in het Ge meente Ziekenhuis worden op genomen. De auto was uitgeweken toen de bestuurder tot de ontdekking kwam dat zijn remmen defect waren. De wethouder zei tegen de leden van de verkeerscormnissie een doorsteek tussen het Urlusplein en de Mozartlaan èf de Van Beinumlaan niet direkt nodig te vinden. „Voor het autoverkeer mag het niet bezwaarlijk zijn: om een stukje om te rijden. Men moet maar, als men op de Mozartlaan of verder noord waarts wil komen, rijden over de Willem Andriessenlaan, de Laan van Bol'es en de Eduard van Beinumlaan," verklaarde de wethouder. Wel was hij evenals de commis sieleden van oordeel, dat de doorstroming van het verkeer op de Laan van Bol'es soepeler zou moeten gaan. CDA'er C. P. M. Lansbergen vond niet alleen het omrijden van het autoverkeer bezwaar lijk. Ook merkte hij op dat de twee zebrapaden op het deel van de Mozartlaan tussen de Churchillweg en de Vivaldilaan voor veel voetgangers zeer on gunstig liggen. De heer Lans bergen kreeg de steun van VVD-commissielid Th. Bak kers. Deze merkte op: „Bewoners van Groenoord die, van het Jacques Urlusplein komend, naar het winkelcentrum Prélude wollen, zijn gedwongen om om te lo pen. Zij moeten zich of hele maal naar de oversteekplaats Ja, ook u kunt deze ideale k ranter» kombi natie 14 dagen lang, gratis en geheel vrijblijvend, m de bus krijgen. Het Rotterdamsch Nieuwsblad met nationaal en internationaal nieuws. De Schiedamse Courant mei puur plaatselijk nieuws. Twee kranten voor de prijs van één. Profiteer ervan! Ja. stuur mij gratis en vrijblijvend het RN plus Schiedamse Courant toe Vlaardingen In politiek Vlaardingen stijgt de spanning; nog steeds is niet bekend geworden wie de opvolger is van burgemeester mr, J, Heusdens, per 1 april burgemeester af en mid den m zijn afscheidspe- riode. De verwachting was dat de mtnisU'i raad afgelopen vrijdag een besluit zou hebben genomen over Vlaardmgens eerste bur ger. Premier Joop den Uyl zweeg over Vlaardin gen op zijn persconferen tie echter in alle talen, ook toen hem daarnaar werd gevraagd. De speculaties gaan nu dat eerst in Tilburg een bur gemeester wordt be noemd en dat Vlaardin gen daarna de „tweede keus" in rijn ambtswo ning krijgt Naar het schijnt zijn voor Tilburg nog twee serieuze kandi daten over, drs. H.B.P.A. Letschert (KVP en burge meester van Uithoorn) en W.J. Vergeer (CDA/KVP en wethouder van Ut recht). De naam van de Rotterdamse wethouder De Vos, herhaaldelijk ook in verband met Vlaardingen gevallen, wordt met meer gehoord. Voor de haringstad zou de Zeeuwse gedeputeerde Paul Boersma nog wel op de „topveertïg" staan. Schiedam Tijdens een vlucht voor de politie is de 21-jarige bromfietser J. van der W. uit Schiedam onderuitgegaan in. een bocht van de Burgemeester Knappertlaan. De havenarbeider had door het niet dragen van een veiligheids- helm het wantrouwen gewekt van de surveillancepolitie. Het bleek dat hem tot november de rijbevoegdheid was ontzegd. Bovendien reed hij op een in Vlaardingen gestolen brommer.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1