Geen zinloos spektakel maar noo dzakel j te „uitlaatklep Teun Groeneveld durft stap a a i Huib Boeren negende Prins onttroont De Finkei Standen dam kampioenschap Intiem-jeugd geen inspiratie AUTOCROSS IN 'S-GRAVELANDSEPOLDER: Shell-jeugd SUCCES schaaktoernooi Dirks winnaar 't Westen ONTVANGT SPIRIT Tapijthal Perfekt heeft geen verweer DINSDAG 25 MAAKT 1975 4 Schiedam - Het gemopper wordt door het geronk van de motoren over stemd. Opstuivend zand,, soms modder, en een blauwgrijze walm vormt de sfeer waarin het gezelschap zich „lek ker" voelt. De autocross. Lekker scheuren met af tandse vehikels - sloop auto's vaak - vormen hun „uitlaatklep". Span ningen worden afgerea geerd en de op de ge zichten vastgeplakte modder vertoont een grijns zodra de zwartwit geblokte startviag met een zwaai het „sein" geeft. Sensatie is er ook. Een bocht wordt iets te snel genomen en, alle stuurmanskunst ten spijt, worden de enthousiaste kijkers veronthaald op een stukje „acrobatiek", wanneer de „ke ver" even doorgJibbert op twee wielen en met een smak „de geest geeft". Lakoniek schuift het dakje open en breed la chend zoekt de berijder een snel heenkomen, want het „veld" nadert weer. De vele manches, strikt geregle menteerd, leveren steeds weer die sensatie waarvoor de rij ders blijkbaar geen angst ken nen, maar het publiek toch steeds vveer boeit Het is het ruige werk, dat het bestuur van de crossclub Schiedam zo graag gelegaliseerd zou zien. De sportraad, die zich al meerde re raaien over dit vraagstuk boog, eist echter dat dan vol daan wordt aan alle officiële veiligheidsvoorschriften. Een heel pakket eisen, maar boven dien een erg dure aangelegen heid. En. dus wacht de spor traad op verdere stappen van de crossclub, die echter vrolijk doorgaat met het houden van wedstrijden. De vele rijders wil len het zo. De crossclub probeert zo lang maar, voor zo ver mogelijk, het circuit zo veilig mogelijk te ma ken. Misschien wel op aan drang van de sponsors, want Foto's Harry Verkuijlen steens meer „bolides" worden volgekalkt met namen van ga rages en sloperijen. Namen die echter al na enkele manches onleesbaar zijn geworden. Het mag de pret niet kreuken. En zo wordt het stuk opgespoten land in de 's-Gravelandse pol der het bezit van een groep enthousiastelingen, die een spoor van opspuitende modder achter zich laat zodra er weer een pnjs valt te verdienen. En na elke manche komt de tractor weer in actie om de auto's die in de modder bleven steken, op het „droge" te haten. En prompt wordt er weer gesleu teld. Nieuwe manches worden verreden. Publiek en rijders willen het... Tenwijl van voren gepro beerd wordt een regen van modder op te spuiten, is er voor de rijders in de achter hoede geen doorkomen meer aan. m De start. „Kever" nummer 97 stuift vooruit, maar zal nog heel wat aanslagen te verduren krijgen. Vlaardïngen De schaakvereni ging Shell houdt op woensdag 21 mei het derde Shell-jeugd- schaaktoemooL De wedstrijden worden verspeeld in het sport park De Vïjfsiuizen aan de Mr. L. A- Kesperweg 45 in Vlaar- dingen. Het toernooi staat open voor deel nemers tot 13 jaar. Aanvang *s middags om twee uur, terwijl de laatste partijen rond zes uur zijn afgelopen. Het inschrijf geld bedraagt één gulden. Er zullen zowel voor beginners als voor de gevorderden groe pen van zes worden gevormd, terwijl in iedere groep drie prij zen te winnen zijn. De winnaars van elke groep zullen dan in twee finale groepen gaan uit maken wie zich Shell-jeugd- schaakkampioen 1975 mag noe men. Vlaardïngen Voor de twaalfde wedstrijd van de paasserie to gen de wedstrijdvissers va» HV 't Westen naar het Spui om hier behoorlijk veel vis te van gen. Vooral het binnenhalen van Winden en zware Blank- voorns bracht veel gewicht op de schaal. De sportvissers A. Dirks en D. Bervelmg duelleerden samen voor de eindzege die tenslotte door Dirks werd binnenge haald. In totaal scoorde hij m deze sene 14 punten met een totale vangst van 26.555 gram De tweede plaats was voor Berve- licg met 25.790 gram vis; 3. F. Tempelaar, 16.890 gram; 4. D, Boomsma, 16.460 gram; 5. M. Wijnhorst met 14.655 gram vis. Hoogst geklasseerde dagwmnaar- si 1. A. Dirks, 4410 gram vis; 2~ D. Bervelmg, 4240 gram; 3. M. Wijnhorst, 3310 gram; 4. D, Tempelaar. 3080 gram; 5. W, Struijs met 2560 gram vis. De prijsuitreiking van dit toer nooi vindt vrijdagavond a,s. plaats in het clublokaal, café De Kroon- Van een onzer verslaggevers DE LIER Teun Groeneveld hakte de knoop tenslotte toch door. Ondanks de nog hardnekkige poging van Ly ra, hoofdzakelijk voortgeko men uit de vereniging zelf, om de Lierenaar in De Zweth te houden koos Groe neveld voor eerste klasser Excelsior Maassluis. En op het oog is dat natuurlijk een gezonde gang van zaken om dat een B-licentie nu een maal recht geeft om de hoogste zaterdagse KNVB- afdeling te trainen. Daarom durft Groeneveld, ge rijpt bij Honselersdijk en Lyra, de stap volgend sei zoen wel aan: „Ik heb nog niet eens over de duur van het contract gesproken", zegt de Lierenaar die zelf naar de vacante functie in Maassluis solliciteerde, „maar dat vormt ook geen probleem. Naar ik later hoorde ben ik gekozen uit een selectie van veertien man en daar ben ik eerlijk gezegd wel een beetje trots op. Voor de rest weet ik nog erg weinig van Excelsior. Ik heb ze verleden jaar wel eens op het druiventoemooi van Naaldwijk zien spelen, maar dat Is ook alles. Als i Teun Groeneveld..uitdaging. de gelegenheid zich dit sei zoen nog voordoet dan ga ik natuurlijk wel eens kijken. Daarnaast hebben ze daar natuurlijk een fraaie accom modatie, al heb ik die tot nu toe slechts bij avond ge zien. Maar het zag er alle maal erg netjes uit" Teun Groeneveld £s ook be slist niet bang voor het ni veauverschil dal tussen Ly ra en Excelsior nog altijd drie (bijna twee...) klassen Ss; „Dat maakt in principe natuurlijk weinig uit. Als ik zo in de krant heb gelezen heeft mijn voorganger Joop Schop zich de laatste tijd vooral op het mentale vlak gespecialiseerd. Ik krijg ook de indruk dat Excelsior in de nabije toekomst wel eens prestaties wil zien. Nou, een betere uitdaging kan ik na tuurlijk nooit krijgen". Vlaardïngen Een negende plaats voor Huib Boeren was de beste Vlaardingse verrichting in de prestatieloop van Spijkenisse. De deelnemers liepen een goed begaanbaar parkoers van 9900 meter, waarvan een kilometer blubber. De tijd van Huib Boeren was 41.10. Kees van de Velden werd lie in een tijd van 42.30, terwijl Ton van Gils als 13c eindigde in 43 10. In totaal waren er aan deze prestatieloop, die voor de eerste maai werd gehouden, ruim tweehonderd deelnemers. Hoek van Holland Uiteindelijk moest de kampioen van vorig jaar A. de Winkel, toch het hoofd buigen in de finale van de biljartkampioenschappen voor de Hoekse bejaarden. Het zag er lang naar uit dat De Winkel zijn titel zou prolongeren, want nadat hij in zijn serie als eerste was geëindigd, klopte hij in. de halve finale Van Zwienen die voor Van Geest (ziek) was ingevallen. Prins op zijn beurt bereikte de eindstrijd door een zege op Kriek. Die finale verliep spannender dan werd verwacht. Gezien zijn moyenne moest De Winkel 50 caramboles spelen, Prins 32. Toen De Winkel de tussenstand 205 had bereikt leek hij een gewonnen partij te spelen, maar van een paar „poedels" wist Prins goed gebruik te maken. Met kleine series kwam hij steeds dichterbij en wist tenslotte zijn benodigde 32 te bei eiken toen De Winkel op 48 stond. De ontbreken de twee punten konden in de nastoot niet worden vergaard. De ontmoeting om de derde plaats tussen Kriek en Van Zwienen eindigde in een zege voor Kriek. De steeds duurder wordende or ganisatie van dit jaarlijkse toer nooi (het was alweer de elfde keer) dreigde de biljartvereni ging uit de hand te lopen, maar de bejaarden springen zelf in de bres en brachten een flink bedrag bijeen om alvast een aanloop te hebben voor volgend jaar. Dankwoorden waren er ook voor de heer en mevrouw Van der VUes die café Harwich en de twee biljarts (plus de nodige consumpties) weer gratis be schikbaar stelden voor het toer nooi. Mevrouw Van der Vlies werd beloond met een mooie plant. Uiteraard werden de an dere schenkers van de vele prij zen niet vergeten. Niet alleen de „Unicum"-bek er en andere tro- feéen waren de moeite waard, ook het pakket prijzen dat voor elke deelnemer was gereser veerd mocht er weer zijn. Voor zitter Joost van Vaalen van de b.v. 't Kruispunt kon dan ook met recht alle deelnemers en alle medewerkers lof toe zwaaien voor dit zeer geslaagde en spannende toernooi. De eindstand: 1.' Pnns, 2. De Win kel 3. Kriek 4/5 Van Zwienen en Van Geest- 6. Van Dop, 7. Fass, 8. Róther, 9. Vermeulen, 10 Hassfeld, 11. van Wijk, 12. Van Wilgenburg. 13. Korthuijs. 14 Van Helvert, 15 Torenstra. SCHIEDAM Succes speelt morgen avond m de Margriet- hal zijn laatste microwedstnjd van dit seizoen. De tegenstan der is Spirit uit Vlaardïngen. Er staat niets meer op het spel voor beide ploegen, maar toch moet het een overwinning voor Succes kunnen worden. De wedstnjd begint om 21.30 uur. Schiedam - Voor de teams van de tafeltennisvereniging Ta pijthal Perfekt viel in de re turnwedstrijden weinig eer te behalen. De tweede formatie, met als vervanger voor de ge blesseerde Dick Ammerdorffer, B. van Rossutn, kreeg bij Con tact Z raet 8-2 klop. In eigen huis werd het 6-4 in het voor deel van de Schiedammers. Al leen V. d. Vorst en Van Ros- sum wisten hun partijen in winst om te zetten en hiermee voor hun club de eer te redden. Voor de enige winst zorgde we derom het 5e team dat de Ooie vaars 3 in eigen nest met 9-1 wist te verslaan. In eigen huis werd het 10-0. Alle overige teams leden verhes. Uitslagen T. H. Perfekt 3- Bruynzeel keuken 9, 2-8 (uit 6-4); T. H. Perfekt 4-Centrum 4, 0-10 (uit 9-1); Shell 3-T. H. Per fekt 6, 6-4 (thuis 6-4); T. H. Perfekt 7-Nado V. 2, 3-7 (uit 2-8). Ook dit hoort er helemaal btj. De hand gaat omhoog, want de „mangel", is een feit. Te vee! risico. Toch stapt de berijder lachend te voorschijn. Dan maar door het schuifdak... VLAARDÏNGEN De standen le klasse: De Heide 10—14; Lens- in de strijd om het peroonlijk velt 10—14; Van Woerden damkampioenschap van Vlaar- 11—13; Weinchard 10—11; Van dingen in drie klassen, zien er Oudheusden 710; Den Breems ais volgt uit- 9—9; K. Bolderheij 10-9; Tedja 109; Lucassen 108; R. Bol- Hoofdktasse: Van den Kerkhoff £>rheij 11-8; Boudewijns 9-7; 9-14; Tom 16-14; Biel 8-13; Van der Lely 11-6; Van Veelen 10—12; Buyse 2e klasse: Voerman 11—16; Smits 10-10; Niestadt 10—10; Heuvel- l0—14;,„Ve,r„ma^ J*®™- man 10—9; Van Splunter 7—8; !?es, Mostert 9—10; Van Baarlen 8-8; Tamboer l0~i0' Van der Sluis 8-7; Van Hertum 9-8; Mast V*P der Harst 9-fc 9-6; Verburg 0-6; Vermeulen Elenbaas 7-6: Nentjes 7-5; 3 3. Korver 9—5; Van der Kuil 9—0. VLAARDÏNGEN Het eerste junioren team van Intiem heeft In Hazerswoude weinig inspiratie op kunnen brengen om voldoende tegenstand te bieden tegen AvantL Met 7—3 won de thuisclub zonder zich al te veel te moeten inspannen. Hans Jaap Oppeuheim en René van Dijk wonnen ieder één partij, terwijl het derde punt ontstond na het gewonnen dubbelspel van Oppenheim en Robert Jan Fuchs. Intiem 2 deed het weer uitstekend en behield de promotiekans dank zij de 8—2 zege op Middelburg Z. 2 behaald. Aat van Opstal, die tot nu toe ongeslagen was, verloor voor het eerst een partij m deze competitie. Peter Hans Franken was prachtig op dreef en scoorde een hattrick, terwijl Cor de Winter evenals Van Opstal twee punten scoorde. Het meisjesteam behaalde een mooie 8—2 zege op;NOAD 2- Anne van Wijk en Petra Schrevelius scoorden allebei een hattrick en wonnen ook het dubbelspel. Thea de Waard kwam ook goed voor de dag want voor het eerst scoorde zij een winstpunt voor Intiem. De overige uitslagen: Intiem 5—Feyen. 1 55, Intiem 6Alblass. 3 46; Intiem 7—Alblass. 5 1—9.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4