Trainer BohMaaskant: „Biedt SVV nog perspecti ei!'?" Van der Kolk inspireert SZC KAMPIOEN SCHAPPEN Rob Knol via herkansing in finale Juvenilis komt één punt tekort Botlek hij de tijd Roteb roept NTO halt toe B %kê«T£ï IS Al elf wedstrijden ongeslagen PMMi DHS vanavond tegen Excelsior'20 uiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiinifriiiiitriiiiiiiiiitininiitiiii PRESTATIE LOOP De Ooievaars kansloos WOENSDAG 26 MAART 1975 5 Schiedam Bob Maaskant is er nog lang niet ZO zeker verder gaan, alleen maar min- club als SW in feite al niet van. "Ik geef toe dat de indruk is gewekt dat ik der kunnen worden". meer op te brengen", ook volgend seizoen bii SW zal zijn, maar heus "be spelers aantrekken bl«kt Toch kwamen er uit eigen gelede. -i Un* «Art L+ otttti voor SW, geredeneerd vanuit run rfii BB»»non wat «noiarc naar ik weet het nog niet zegt SWs trainer op de vraag de tanc-«, OTokke p[)sitie nH tnfrn TTnn J-i e Tb. of er iets van de speculatieve geruchten juist is. Een van die niet bevestigde geruchten: Maaskant wordt de opvolger van Ben Peeters bij het Rotterdamse Excelsior. Het bestuur van de eredivisionist zat bij de wedstrijd SW-FC Dordrecht op de tribune; van daar.... van de club, een niet haalbare kaart. Maarten Eising beaamt Door Hans Soeters Maaskant desgevraagd: "Een mooi bericht, maar pertinent onjuist. Het is waar dat Ik contact heb gehad met een club. Niet dat Ik, zoals andere trainers dat zo graag zeggen, een aanbieding heb gehad, maar er is wel geïnformeerd. Dit is juist". Bob Maaskant zeer waarschijnlijk volgend seizoen niet meer bij SVV? „Ik heb nog steeds geen beslissing i genomen", ontwijkt hij een antwoord, maar alles duidt er op dat hij het echt nog niet weet. SWs voorzitter Maarten Eising, enkele dagen eerder: „Wat ons betreft ïs de zaak geen punt meer. Wij wachten nu nog op de beslissing van de trainer". Maar Bob Maaskant heeft er moeite mee. Niet dat de Rotter dammer zijn financiële eisen probeert op te schroeven," - want", zegt hij, "daar gaat het in dit geval niet oen. Ik vind dat de vereniging SW wat weinig perspectief biedt in het betaal de voetbal. Als ik met doorga, is d&t de echte reden". Bob Maaskant, bezig aan zijn tweede seizoen op Harga, is te ambitieus om genoegen te ne men met een ondergeschikte rol In de eerste divisie. "Er moeten nieuwe spelers komen", luidde enige tijd geleden zijn visie op het komende seizoen, "gebeurt dat niet, dan ben ik bang dat er voor SW geen positie is weggelegd om een rol van bete kenis te kunnen gaan spelen. Een moeilijke zaak7 want de guldens groeien ook bij SW nu eenmaal niet aan de bomen. Maar een amateur aantrekken kost geld. Ze vragen gewoon geld, omdat bijna alle vereni gingen een sponsor hebben of iemand om de club heen die er wat tegenaan smijt. Een moei lijke zaak, want SW heeft dat geld nu eenmaal niet". NIVEAU Voor Bob Maaskant is het huidi ge seizoen dan ook een forse tegenvaller. Hij daarover: „Het eerste jaar ging het nog wel; Toen bracht ik spelers mee als Roodnat en Coenen, waardoor we ons konden opwerken naar een niveau waarop we de laat ste drie jaar niet meer hadden gestaan. En ik ben 20 bang dat we, als we op de huidige voet dat er iets moet gaan gebeuren, dat er nieuwe spelers moeten worden aangetrokken. "Maar", zegt Bob Maaskant, "de spelers die wij willen hebben, zijn ook door andere clubs opgemerkt Ook die clubs hebben interesse en daardoor is het voor een Natuurlijk zijn er oorzaken voor. ren dit seizoen wat spelers naar voren waarmee Maaskant graag verder wil: Meerhof, Jeup en Molendijk, terwijl ook de van "Ursus afkomstige Hans Kampen snel is ingeburgerd. Bovendien staat er nog een doelman als Cees Kampen klaar om de plaats van Jan van der Velden over te nemen. Voor Maaskant is dit echter nog lang niet genoeg. Hij wijst niet ten onrechte op de vier doelpunten die SW m 1975 wist te produ ceren. Een mager totaal, dat volgens Maaskant geen basjs vormt om mee verder te ggaan. Maaskant: "We maken een moeilijk seizoen door. Ons veld spel is heus wel goed, maar we missen legio kansen, waardoor we wedstrijden tegen heel zwakke ploegen als Helmond Sport en Veendam met kunnen winnen. Natuurlijk, we hebben veel geblesseerden, maar we la. ten zoonaar vijf, zes kansen on benut". '11 svw êA&m i Jan Coenen.-.tussentijds vertrokken Paul Roodnatwegvallen niet voorzien.... TRAININGEN Nog een oorzaak is volgens Maas kant onvoldoende trainingsmo ge! ijkheden. "Neem Jan Groe- neweg, die draait momenteel wat minder. Jan is heftruck chauffeur, waardoor hij erg on geregelde werktijden heeft. In de krant is daar al eens ruim aandacht aan besteed, maar nog steeds is Jan niet in staat om alle trainingen te volgen. Voor de meeste spelers Is een middagtraimng overigens niet mogelijk". En zo somt Bob Maaskant nog wat redenen op die er voor hebben gezorgd dat SW dit seizoen geen rol van betekenis kon spelen. Bob Maaskant: "Toch vraag je je als trainer af: wat is er aan de hand. Heb ik als trainer tekortkomingen? Of is het zo dat elke andere trainer het met SW niet zou kunnen redden? Met die vraag ben ik bezig en pas als ik daarop een antwoord heb gevonden geef ik uitsluitsel". Bob Maaskant weegt de pro's en contra's van nóg een seizoen bij SW tegen elkaar af. Zelf zegt hij: "Ik heb in alles wat ik deed en zal dat ook blijven doen, geredeneerd dat ik blijf. Vanuit die positie werk ik. Je vraagt je wel af; ben ik verloren voor het betaalde voetbal als ik weg ga? Maar eigenlijk interesseert me dat niet zoveel, want dan doe ik gewoon een stapje terug. Maar toch, ik ben ambitieus genoeg om in de top te willen werken - en dat is voor mij nog steeds het betaalde voetbal". En juist dit laatste zette Bob Maaskant aan het denken. Is SVV écht wel in staat om zich in die top een positie te ver werven? Zo ja, dan is het voor Maaskant geen punt meer, want in dat geval is zijn aan blijven een zekere zaak. Hij daarover: "Ik heb er zo onder tussen lang genoeg over na kunnen denken, maar heus, ik weet het echt rog niet".». Maasland De overwin- ningenreeks van het ta- feltennisteam van NTO is tot staan gebracht. In de return tegen Roteb 2 kwamen de Maas landers niet verder dan 5-5. De leiderspositie loopt ech ter geen gevaar, want de voorsporong op Qver- schie-6 bedraagt nog twee punten. De aan de poort van de tweede klas rammelende Maaslanders moesten de sterke Rotterdammer P. van Zijp een hattrick toe staan. Freek Deus ver loor van hem met 21-13, 19-21 en 21-10, Ted van Uffelen met 21-13 en 21- 18 en Aad van den Doel met 21-9, 17-21 en 21-16. Freek Deus en Ted van Uf felen wonnen hun overi ge partijen wel, waaraan Aad van den Doel één winstpartij toevoegde. De halve buit was daarmee binnen, maar het dubbel Deus/Van den Doel is minder op dreef dan in voorgaande seizoenen. Met 21-14 en 21-16 ging de partij naar het Rotter damse duo. NTO 2 pakte op het nipper tje de winst tegen ABM 4: 6-4. Ton Heine zorgde met een hattrick voor de helft van de punten, ter wijl Rob Noordermeer tweemaal won. Het dub bel Ruud Muuren/Ton Heine tekende voor het beslissende winstpunt. NTO-3 is door de nederlaag tegen Bowling Maasslui- s/TOG 7 in ernstige de gradatiezonen geraakt. Het versterkte TOG won met 7-3. Eddie Janvier (lx) en V/im de Groot (2x) zorgden voor de Maas- ïandse punten. Wassenaar Via een 5-14 over winning in de uitwedstrijd te gen WIK-Wassenaar heeft het waterpoloteam van SZC de eerste helft van de competitie afgesloten. De Schiedammers bleven in 11 wedstrijden onge slagen (10 overwinningen en 1 gelijk spel), scoorden 99 doel punten een gemiddelde van 9 dus) en kregen 31 treffers tegen. Tegen WIK bleek weer eens wat het voor een tegenstander bete kent als oud-international Wim van der Kolk zich met de SZC- aanval gaat bemoeien. Het eer ste kwart werd namelijk afge sloten op 1-1 via een strafworp van Ruud Kramer Freher en een man-meer-goal varuWIK. In de tweede periode werd Frits Smits gewisseld met Nico Kra mer Freher waardoor Wim van der Kolk naar de voorste lijn verhuisde. Prompt liep SZC via 3 treffers van v.d. Kolk en één van Willem-Jan Looman naar 1-5. Dieter Kros werd daarna voor een minuut uitgesloten. Doelman Leen van Noortwijk beroerde de bal nog even ter wijl WIK een vrije worp mocht nemen en werd er ook uitge stuurd. Met 7 tegen 5 kon WIK toen toch geen goal maken omdat veld- speler Nico Kramer Freher de ingeschoten bal in eerste in stantie met 2 handen stopte en daarna de terecht aan WIK toe gekende strafworp eveneens wist te keren. Snel plaatsen door Wim van der Kolk op de uitgebroken Willem-Jan Loom an leverde SZC (met 2 man minder dus) toen zelfs een. doel punt op (1-6). In het derde speldeel tilden, twee WIK-goals en treffers van Wim van der Kolk en Willem-Jan Looman (beide keren man min der!) de stand naar 3-8. De vooral van SZC-zijde zeer pro- duktieve laatste periode (doel punten van Willem-Jan Looman <2x), Ruud Kramer Freher <2x), Wim van der Kolk en Dieter Kros en nog twee goed geplaat- >v< s. 7 jj^sSfL kl - Een SZC-treffer in de maak. De Schiedammers scoorden er in de eerste helft van de competitie al 99. Sle boogballen van WIK brach ten de eindstand op 5-14. De stand: 1. SZC 11-21; 2+3. Po seidon TZV-Tilburg 11-18; 4. Rotterdam 11-16; 5. TRB-RES 11-15. De SZC-Dames versloe gen in Bad West Nautilus-Dord- recht met 7-5. Het veteranenze- vental SZC-4 kon het tegen VI- KING-2 net met bolwerken en verloor met 3-4, Schiedam DHS oefent van avond op het complex in Kethel tegen Excelsior'20. Zowel DHS als Excelsior kwamen afgelo pen weekeinde niet m actie en zijn ook het paasweekeinde vrij van competitievoetbal. Daarom oefent DHS op tweede paasdag, eveneens in Kethel, tegen DEH. Aanvang 's middags twee uur. De lichtwedstrijd van vanavond begint om acht uur Schiedam De wijkvereniging GroenDord organiseert in het kader van de festiviteiten rand Schiedam-700 een prestatieloop, die op 8 mei wordt gehouden- Het vertrekpunt is Boerderij Landvreugd in Groenoord. De afstanden zijn: 5 kilometer voor deelnemers van 12 jaar en ou-: der, 1 kilometer voor kinderen van 8 Um II jaar; 500 meter voor kinderen van 6 en 7 jaar. De mogelijkheden om ook een langere afstand in te lassen worden onderzocht. imillllllllillllinillttllllllllllliilMlllKlIIlillllllllll Sneek De in de „Sne- ker Sporthal" gehou-i den Bondskampioen- schappen toesteltur- nen voor dames en ad- spirant dames van het Koninklijk Neder lands Christelijk Gymnastiek Verbond, leverde bij de dames voor Loes Kas-Remijn van de vereniging K& V een bronzen medail le op. Zij scoorde hier voor 85.69 pnL Het goud bleef ditmaal in Sneek nu het lid van Advendo aldaar met 88.59 pnt. beslag wist te leggen op de bondstilel. De zilveren medaille was met 87.17 voor Christin van Kuyk van de ver- eniging Achilles W.I.L. uit Almelo. Verdere klassering: 4. EJvera Sie, K V Groningen, 85.14; 5. Il se Rietdijk, Oranje Amersfoort, 82.66, 6 Marjan Marlijn, Din dua Zmdland, 82.29; 7 An ja Deijs, Oranje Amersfoort, 81.98; 8. Ria Smeenge, V V, 2d. Amsterdam met 79.06 pnt Verdeling ere-metaal bij de adspirant dames: Goud, Sietske Harm, V «Sc V Zd. Amster dam, 85.50; zilver KÏa- zien Laanstra, Adven do Sneek, 83.47; brons Ingrid Mahler van Achilles W.I.L., Alme lo met 82.05 pnt. SCHIEDAM Weder om hebben de tafel tennissers van De Ooievaars op twee fronten zware strijd geleverd. Werd de vo rige week in „Fort Voordorp" te Maar tensdijk de voorronde voor de Nederlandse kampioenschappen van de Nederlandse Invaliden Sportbond voor de staande klasse afgewerkt, waarin. Cees Kroone tot de fi nale doordrong, dit maal was de klasse voor de rolstoelen aan de beurt Hierin leverde Rob Knol fraaie prestaties. In zijn poule won hij gemakkelijk van Gubbels met 21-12, 21- 10, en Heyboer 21-15, 21-5. Door een nederlaag tegen Bun te, 14-21, 12-21, kwam hij in de herkansingsronde. Minder goed ging het met Dik Cbatelain die in een sterke poule was ingedeeld. Tegen deze gerenommeerde spelers was hij niet in staat weer stand te bieden en viel al spoedig af. Voor de Nederlandse kam pioenschappen, die de vol gende maand in Assen wor den gehouden, zijn nu de volgende Ooievaars tot de finale plaatsen doorgedron gen. In de staande klasse; Cees Kroone, Marja Visser en het dubbel Ronald Oost- hof-Cees Kroone, In de rol stoel klasse; Rob Knol. In de competitie, vierde klasse NTTB, heeft het eerste team van De Ooievaars in een thuiswedstrijd tegen De Hol- landiaan 4 een gevoelige 0-10 nederlaag geleden. Koos van Es. Ronald Oosthof en Ton van Balveren verloren alles in twee games. Het reserve team dat in de vijfde klasse uitkomt, had bij EVN-3 weinig proble men ondanks met invaller Arie de Man voor Teurtis Kroone. Met hattricks van Cees Kroone en Kees van Veen, één zege van Arie de Man en door het dubbel Cees Kroone/Kecs van Veen, werd een 2—8 over winning geboekt, waarmee dit team de tweede plaats inneemt met twee punten achterstand op Roteka-3. Het derde team leed een 1-9 nederlaag tegen Perfekt 5. Arie de Man won één partij, terwijl Marja Visser en Rob Knol geen énkel verweer hadden. Ook het vierde team van De Ooievaars kon geen vuist maken. Met 10-0 werd van EVN-2 verloren. Jan van Henten, Henny van Henten en Judith Schoenmakers lieten het hier afweten. Utrecht Het heren basketbalteam van Ju venilis speelde in Ut recht tegen het in de gradatiegevaar verke rende Midland Flin. stones/Combinatie. Midland, dat door. het degradatiespook opti maal gemotiveerd is en vorige week al ver rassend van Smit/Slik kerveer won, bleek over een formidabel afstandsschot te be schikken, waar zij re gelmatig gebruik van konden maken, omdat de man-to-man verde diging van Juventus niet was wat die zijn moet. De Schiedammers konden al leen door mooie acties van Wim Cordemans en Wesley Steury voorkomen, dat ge lijk al een onoverbrugbare achterstand werd opgelopen. In de échtste minuut was de achterstand na een inzinking van Midland zelfs nog maar één punt 14-14, maar daarna bleek, dat Midland nog veel beter kon spelen dan in de eerste minuten al was geble ken. Via 15-20 liepen zij uit tot 18-30 in de vijftiende minuut, Ju ventus ging toen echter over op een zone-verdediging, die ondanks bet feit, dat een zone-verdediging eigenlijk met geschikt is tegen een ploeg met een goed af standsschot, toch succes had, want bij de rust was Juventus tot 26-34 ingelopen. In de tweede helft ging Juven tus over op een zöne-press om daarmee de aanvalsop bouw van de tegenstander ie verstoren en te proberen balwmst te krijgen. Vooral dit laatste ging Juventus en dan vooral John Heilker en Wesley Steury bijzonder goed af. Jammer genoeg wil den zijn dan zo snel scoren dat zij op hun beurt de bal nogal eens verspeelden, zo dat met al deze op zich goe de acties doelpunten ople- verden. Ondanks dat, zag Juventus kans om verder in te lopen, ook al omdat Midland aan vallend te nerveus te werk ging. In de zestiende mi nuuut hadden de Schiedam mers zelfs een 58-52 voor sprong genomen, maar daar na ging het weer bergaf waarts en kon Midland tot 56-59 uitlopen. Ondanks een treffer van Wim Cordemans, die net als heel Juventus dacht, dat dit de winnende treffer was, werd deze wed strijd toch nog met 58-59 verloren. Topscorers waren Rob Mark met 13, Wim Cordemans met 13, Jaap Boon met 10 en John Heilker met 9. Van onze sportredactie Zuidland Tijdens de spclrcgelwedstrijden in Zuldland is het team van Botlek ais sterkste uit de bus gekomen met 498 punten, als tweede eindigde Vierpolders 2. Derde en vierde werden Botlek 2 en Vierpolders I. Rozenburg, WRW en Zuidland werden al tijdens de voorronden uitgeschakeld. Als beste speler kwam K. Wisman van Botlek uit de bus. Het winnende team kreeg van de voorzitter van de scheidsrechters vereniging Rijnmond, de heer Van der Borde, een wisselbokaal uitgereikt Botlek wordt nu uitgezonden naar een van de halve finales in Dordrecht.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 5