De Coureur straks ook toerclub I Alle leden in 1 'f nieuw I Paastoernooi SABB Schooi baltoernooi voor 25 ste maal Bep Rijntai der: harde werkster op achtergrond Sir^ Bij jubilerend SFC 55-jaar Ook - Schiedam ziet wel iets in zaalvoetbal Huldigingen bij Hermes DVS Veteranen op Spirit- Sports Prestatieloop Martinit Toernooi GSS ZATERDAG 29 MAART 1975 '4 De leden van de VRC De Coureur in de nieuwe training spakken. ï\U*4 Overzicht van het toernooi in de sociëteit van de SABB. Schiedam - In de sociëteit van de Schiedamse Algemene Bond voor Bejaarden heerste dezer dagen een gezellige drukte nu hier de prijzen werden uitge reikt van de gehouden paas- - toernooien. De biljartclub met drieënzestig leden kon bij de afsluiting van dit toernooi over vier wed strijd beurten trots het nieuwe biljart aan de leden tonen. Men beschikt thans over drie tafels waarmee in een bestaande be hoefte is voorzien. Het hiervoor benodigde geld is bij eenges paard met de aan het buffet verkochte dranken en andere artikelen. Ook de bedie- ningsfooien en andere financië le buitenkansjes kwamen in de büjartpot terecht. De deelnemers aan het biljart-, toernooi waren ingedeeld naar brf haalbare moyenne wat het krachgsverschü nivelleerde. De prijzen bestonden uiteraard uit hoeveelheden eieren. Niet minder dan acht deelnemers kwamen, gezien hun resultaten in aanmerking voor een eerste prijs. Twaalf andéren kregen een twee de prijs. Eerste prijswinnaars waren de heren E. Ruggenberg, J. Zeer, J, Zuurbier, J. in 't Veld, wedstrijdleider, D. Hoog- endijk en A. Opschoor. De klaverjasser» speelden acht weken echteree .1 hun „boomp je»" m een roulatie-klassement onder de 1 iding van de heren J. de Beer en J. de Jong. De meeste ptu ten kaartte de heer J. KJ'pke bijeen, 39.789 wat goed va* voor de eerste prijs. Op de tweede plaats kwam de heer J. Knuppe met 39340 pun ten. Derde -werd de heer M. Timmer met 38.249 punten. Ook hier bestonden de prijzen uit eieren. Na de Pasen wordt opnieuw ge start met toernooien zowel op het groene laken als rond de kaarttafels. Van onze sportre dactie Vlaardingen De VRC De Coureur is weer een stap je dichter bij het beoogde doel. De rennersclub, die zich tijdens het défilé ter ere van de scheidende burgemeester Heusdens in nieuwe training spakken presen teerde, hoopt door de financië le impuls van Ra dio Molenaar, te kunnen gaan be ginnen aan de realisatie van een toerclub. De Coureur steltzich op het standpunt dat er in Vlaardingen veel fietsers zijn, die er niet direct veel voor voelen om zich met de snelsten te meten. Een grote groep fiet sers, die de voorkeur geeft aan het rijden van een uitgezet par koers. Een toertocht dus. De Coureur-voorzitter Baije Loerts: „Er rij den hier in Vlaardin gen en omgeving zo veel trimmers, dat er voor een dergelijke club voor toerfxetsers ongetwijfeld veel be langstelling zal be staan".! Het gaan uitwerken van dit plan is mogelijk geworden 'door een vorm van sponsoring, die in wielerkringen vrij uniek mag wor den genoemd. Omdat het nog steeds een normale zaak is, dat eerst prestaties moe ten worden geleverd om in aanmerking te komen voor een bij drage in de vele kos ten, kan worden ge steld dat juist de min der goede renners de hoogste kosten ma ken. Bovendien pik ken de goede renners nog een graantje mee in de criteria. Dankzij de sponsor van de VRC De Coureur, Radio Molenaar, wordt het wielrennen nu ook voor de minde re renners een betaal bare sport. Voorzatter Baije Loerts: „Wij wil den een vorm van 'sponsoring die niet al leen de goede renners betrof, maar alle le den van de vereni ging; van groot tot klein, en van goed tot slecht Wij hebben in Radio Molenaar een sponsor getroffen, die niet streeft naar grote prestaties, maar de sport in al zijn facet ten wil steunen. Voor elk lid een training spak en nog wat ex tra's voor de clubkas". En met die extra's hoopt De Coureur het plan om tevens toerclub te gaan worden ook wer kelijkheid te kunnen maken. Een lid heeft de toerclub al: Dick Molenaar, die enthou siast liet weten van de parij te zijn als de eer ste Vlaardingse toer tocht van start gaat Van onze sportredactie Maassluis Het schoolvoetbaltoemool voor het basisonderwijs van Maassluis en Maasland wordt voor de 25ste maal gehouden. Een jubi leum dus voor de schoolvoetbalcommissie. Aan het toernooi, dat wordt gehouden op dinsdag 1 en woensdag 2 april, wordt deelgenomen door 22 scholen, onderverdeeld in twee groepen. De organisatie is in handen van de voetbalvereni ging Excelsior M. Het voortgezet onderwijs komt op 5 mei in actie. - Voor dit toernooi, waaraan naast Maassluis en Maasland ook scholen uit Rozenburg zullen deel nemen, hebben 25 teams ingeschreven. De B-ju nioren (onderverdeeld in BI., B2 en Cl) komen op 19 mei in actie.. Ook dit jaar weer wordt er naast de prijzen voor de winnaars een sportiviteitsprijs beschikbaar gesteld. De beoordeling is in handen van de toenooileiding en de scheidsrechters, die speciaal zullen letten op het gedrag in de kleedlokalen, clubgebouw, rondom de speelvelden en verzorg de leiding. Van onze sportredactie Schiedam Bij de jubile rende voetbalvereniging SFC is mevrouw B. Kïjn- talder de „vrouw van het jaar" geworden, in ver band met het verdienste lijke werk wat zij ais pupillensekretaresse bij SFC presteert Bep Rijntalder is bij SFC in 1971 begonnen als trainster van de pupillen, aangezien haar zoon Wim bij deze vereniging ging voetballen. Zij is begonnen met 15 pupillen en vandaag aan de dag heeft zij niet minder dan 58 jongens, in de leeftijd van 8 tot 12 jaar onder haar hoede, „Maar ik doe het nu niet meer alleen", vult Bep direct aan, „Ik heb nu ontzettend veel steun van mevrouw Nieberg, die ze ker 50% voor haar rekening neemt". In 1972 werd Bep Rijn- talder sekretaresse van de pu pillen en samen met de voorzit ter van de jeugdafdeling van SFC, Dries Verdam, en secreta ris junioren Kees de Bon, is in enkele jaren tijd weer een bloeiende jeugdafdeling ont staan. Deze jeugdafdeling heeft voorts de beschikking over 14 jeugd leiders (sters). „Deze mensen zijn onmisbaar", zegt Bep ent housiast, „want met 2 juniore nelftallen en 4 pupülenteams heb je deze mensen nu eenmaal hard nodig". Bep Rijntalder is in de sport be gonnen als handbalster bij de Schiedamse vereniging DWS in 1945. Op het voormalige Bos- hoek heeft zij heel wat wedstrij den gespeeld en ook de verhui zing naar Thurlede meege maakt In 1960 is zij met hand ballen gestopt. Momenteel is zij een fervent voet balliefhebster, als het le elftal van SFC speelt is zij ook altijd aanwezig. Zelfs bij de uitwed strijden zal zij maar weinig ont breken. „Geweldig als ik het le zie spelen, wel jammer is, dat het dikwijls zo hard moet gaan". Nu al verschillende jaren achter een is de actieve jeugdafdeling met de pupillen voor een lang weekend op stap geweest maar dit jaar wordt er een jeugdmid- dag georganiseerd en krijgen alle pupillen een blijvend aan denken aan het 55-jarig bestaan van SFC. Op 5 mei, bevrijdingsdag, organi seert SFC een pupillentoemooi, waaraan deelnemen Hermes DVS, St Lodewijk en Steeds Hoger. De organisatie is dan in handen van Bep Rijntalder, Dries Verdam en Kees de Ron. Dit drietal heeft een perfecte samenwerking, Bep Rijntalder doet dit werk graag, en zij is ook vol lof voor het werk van de Schiedamse Pupillen Vereniging, Veel be wondering heeft zij voor de he ren Van der Gaag en Goeden- dorp. „Prima mensen, die dit werk voor de jeugd doen, voor- Bep Rijntalder...graag een echte jeugdtrainer... al zaterdagsmorgens in de Sporthal Margriet", zegt Bep enthousiast Ook is Bep Rijntal der zeer content over de mede werking die zij krijgt van de ouders, „dit stimuleert je, om met dit werk voorlopig nog niet te stoppen". Veel waardering heeft zij bijvoor beeld ook voor de materiaal, commissaris, waar rij met haar jeugdafdeling ook veel mee te maken heeft; „Leen Winter zorgt altijd dat het veld keurig in orde is en de ballen altijd goed verzorgd rijn". Als wij vragen of zij nu nog een speciale wens heeft, antwoordt zij direct: „Ja, dat SFC nog eens over een eigen jeugdtrai ner kan beschikken". Zij vindt het wel een vreemde verhou ding dat in de zaal een gediplo- meerd trainer les moet geven, terwijl dat op het veld niet no dig is. Buiten voetbal heeft Bep Rijntal der nog als hobby orgelspelen, dat is even ontspannen, maar door het vele werk dat rij voor de pupillen bij SFC verricht, komt er de laatste tijd van deze hobby niet veel meer terecht Wat Bep Rijntalder ook belang rijk vindt bij SFC, is de vriend schap en samenwerking tussen bestuur en jeugdbestuur. Met mensen als deze mevrouw Rijn talder moet het wel goed gaan in een vereniging. Schiedam De voetbalver eniging SFC bestaat van daag 55 jaar. Geen jubi leum, dus zullen de ge bruikelijke zaken wel achterwege blijven. Maar toch SFC is, zo blijkt uit een .briefje dat bij de redactie van deze krant werd gedeponeerd, erg trots Op hetgeen de club in die achterliggende ja ren bereikt heeft. SFC, ooit opgericht onder de naam Zwaluwen, is uitge groeid tot een forse ver eniging mat ruim 260 ak- tieve leden, verdeeld over -zeven senioren- twee ju nioren- en vier pupiüe- nelftallen. De club, die via allerlei omzwervingen (een stuk grond bij de scheepswerf Wilton, een terrein opgespoten land op de plaats waar nu de Dr. Noletstichting staat, en sportpark Boshoek ui teindelijk op Thurlede neerstreek) heeft vooral het afgelopen jaar kei- hard gewerkt' Inspannin gen die nodig waren om de club een goede be- leidsopbouw te geven. Vanuit die basis worden plannen ontwikkeld en aktiviteiten ontplooid, welke SFC's toekomst extra glans geven. Vijfen vijftig jaar is geen specia le mijlpaal, zegt secreta ris H. Veldhoen in zijn brief. Het klinkt bijna als een excuus. Ten onrech te, want de club van voorzitter Leo de- Veld mag best een beetje trots rijn op hetgeen bereikt is. Vandaar dat de redactie van deze krant graag"ge hoor geeft aan een ver zoek om een van de vele harde werkers van SFC, in dit geval pupiüen-se- cretaresse Bep Rijntal der, even uit de anonimi teit te halen- Het verzoek is tekenend voor het FC van 1975. Vandaar Schiedam Het ziet er naar uit dat Schiedamse inbreng in de volgend sei zoen te houden zaalvoet- b al competitie aanzienlijk groter zal zijn dan nu het geval is. Dit seizoen werd deelgenomen door teams van SW, WF, WK, GSS, PPSC, Groenoord en een damesteam van DRZ. AI eerder hebben Hermes DVS, HBSS en Excels ior'20 het voorstel gelanceerd om volgend seizoen ook deel te gaan nemen, terwijl thans ook Schiedam een mogelijke inschrijving in overwe ging heeft genomen. (Van onze sportredactie) Schiedam Tijdens de komende voorjaarsvergadering in het clubgebouw op Harga zal het bestuur van Hermes DVS weer enkele leden in het zonnetje zetten. Drie leden; P. F. Geul, A. de Jong en P. M, Nolet, rijn dit jaar 50 jaar lid van Hennes. A. J. van de Ende is 40 jaar lid en vijf man krijgen het club- trouwinsigne opgespeld voor hun 25-jarig lidmaatschap. Dit rijn: J. v.d. Gaag, J. C. Krab bendam, G. J. Royers, G. van Vooren en G. W. Willemsen. De vergadering, die op II aprü wordt gehouden, begint *s avonds om half negen. (Van onze sportredactie) Schiedam De hockeyafdellrig van Spirit houdt op maandag 2e PAASDAG EEN GROOT TOERNOOI VOOR VETERA- NENTEAMS. De eerste wed strijden beginnen 's morgens om elf uur. Aan dit toernooi wordt deelgenomen door acht heren- en vijf damesteams. De ploegen zijn: (heren) Rotter-, dam. Push, Hudlto, Oude Maas, Ambacht, Waddinxveen, Ring Pass en Spirit; (dames) Ever green, Rotterdam, Push, Wad- dinxveen en Spirit. De finale wedstrijden beginnen om hall vier. Schiedam Ook dit/jaar houdt de voetbalvereniging Martinit op 30 april weer een prestatie- loop. De afstanden die kunnen worden afgelegd rijm 3, 5, 7 of 10 1/2 kilometers. Het inschrijf geld bedraagt f2,50, waarvoor elke deelnemer een herinne- ringsmedaille ontvangt Bij voorinschrijving wordt twee kwartjes in mindering ge bracht. Het startschot om twaalf uur 's middags, wordt gegeven door burgemeester A. Lems. Schiedam De voetbalvereni ging GSS houdt op 30 aprü een toernooi op het complex in sportpark Harga. Naast DHS en GSS, wordt deelgenomen door het Rotterdamse CCO en WU uit Uitgeest Maasland In verband met de paasdagen wordt er volgende week op dinsdagavond gescho ten. De uitslagen van de» week, waarbij A, van Buuren en P. Kalkman het maximum aantal punten schoten, zijn als volgt (resp. korps en vrije baan): A. Korpel 48-30; A. Poot 43-29; N. Poot 45-29; J. v.d. Marei 36-28; D. v.d. Lely 44-29; C. Boshuizen 45-30; L. van Berkel 40-30; W. v.d. Heyden 37-25; G. Bakker 37-27; G. 's-Gravemade 41-30; B- A. Plugge 40-28; Fr. Krul 45-2B; M. C. Verploegh 49-30; D. v.d. Marei 48-30; J. van Zwienen 41-26; N. C. Haring 37-27; F. van Staalduinen 48-30; W. A. Stolk 46-29; J. Hanemarijer 45- 30; J. J. M. Ham 43-20; P. Bce- kestijn 35—27: J. Kleywegt 48- 30; K. Rasens 43-28; A. van Buuren 50-30; P. A. Boekestijn 41-28: B. A. Plugge 45-25; M. van Saatdluinen 49-30; W. "Koh ier 44-29; G. Dekker 44-30; J- Groenewegen 34-30; P. Kalk man 50-29

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4