Onbekendheid prikkelt DDH Groenoord VZC ambassadeur in „Er zijn nog meer bedrijven die clubs kunnen steunen" De Blok uitblinker Teun Verboon: „Training plezierig maken" Inliaal- duels Cor van deiVelden: We zijn niet kansloos Dick van Gelder Zwemcompetitie in bad West Voetbaltoernooi Fotoeombinatie - weer bijeen Demonstratie rolstoelbasketbal Tbe Cremers naar 's-Gravenzandse S V Yvonne van Heyst weer sneller dan komt Dick van brug. De eigenaar: het helemaal zitten ui de honkbalstam. DONDERDAG 3 APRIL 1975 Van onze sportredaktie Schiedam Schiedams tweede honkbalclub DDH Groenoord gaat deze zomer een onbekende competi tie tegemoet. Doordat de hcnkbalbond de landelijke derde klasse heeft opgeheven en daarvoor in de plaats een districtscompetitie heeft ingesteld, is Groenoord met een aantal andere rayonteams bij - enkele voormalige derde klassers ingedeeld. Groenoord-coach Van der Velden is blij met deze indeling. Hij verwacht dat de tegenstand in deze districktsklasse groter zal zijn hetgeen, spelverbete- ring in de hand zal werken. „Bovendien is het zo", aldus Cor van der Velden, „Als je nü kampioen wordt en promoveert zit je gelijk in de landelijke tweede klasse. De distriktsklasse houdt vooi Groe noord dus eigenlijk een promotie in." Ziet van der Velden mogelijkhe den dit jaar kampioen te wor- den? „Daar is nu nog niets van te zeggen, nu nog minder dan in het verleden", zegt hij voor- "zichtig. „Natuurlijk gaan wij ons best doen om de titel tc behalen en ik acht ons zeker 'niet kansloos, hoewel diverse 2aainheid in Kethel is dan ook groot Incidenteel is er wel steun van Dick van Gelder van disco-dancing Granada, die voor het nieuwe seizoen de spe lers van het eerste team war ming up jacks heeft geschon ken, maar verder moet alles uit eigen middelen worden betaald. tegenstanders erg sterk zijn. Om de positie van de kas te "Wij hebben ons met enkele er varen spelers kunnen verster ken, waardoor vooral de pit ching breder is geworden, maar ook anderen hebben verster king gekregen." „Zwijndrecht bijvoorbeeld, heeft twee spelers van Feyenoord ge kregen waaronder Ton Steen- brugge en ook Birds uit Zoeter- rneer,- toch al een onbekende voor ons, heeft enkele goede spelers aan kunnen trekken. Niettemin verwacht ik dat wij in de bovenste helft van de competitie zullen meedraaien." Als grootste concurrenten ziet Cor van der Velden DOS'32 (de vorige rayonkampioen). Birds uit Zoetermeer, Botlek en Zwijndrecht. Dat het een inte ressante competitie wordt, daarvan is heel Groenoord overtuigd en zij zijn dan ook druk bezig met de voorberei dingen op het nieuwe seizoen- Naast de competitie voorberei ding is er nog veel meer te doen '"-bij Groenoord. Vorig jaar is in -Kethel met vereende krachten --een-heuse backstop gebouwd en een stel echte dug outs, dit -_,jaar is men bezig met een werp- t-> heuvel en een thuisplaat van a graveL Groenoord heeft geen sponsor en alles moet uit eigen middelen worden betaald. De zelfwerk- versterken houdt Groenoord dit jaar een grote loterij met als hoofdprijs een vijf-daagse-trip naar Londen of Parijs naar keuze. Groenoord bouwt achter de schermen aan een solide clu bleven en hoopt het ook dit jaar op het veld te gaan maken. Zo scoorde Groenoord vo rig seizoen met regelmaat. Komende competitie wordt het moeilijker... Schiedam De DDH Groenoord heeft het in eigen hand. Als de honkballers dit seizoen tot goede verrichtingen komen, of als de activiteiten in de club daar aanleiding toe geven, dan komt Dick "van Gelder heus wel weer over de van disco-dancing Granada ziet in die actieve Kethelse loot aa Zelf zegt hij: „Ik bewonder het enthousiasme en zelfwerkzaam heid van deze jonge vereniging en daarom verdienen zij wat steun." Dick van Gelder kan, omdat hij zijn naam niet com mercieel aan de club verbonden heeft, geen sponsor worden ge noemd. Toch heeft hij weieens plannen in die richting overwo gen. Van Gelder: „Ik vind dat je je als sponsor zo definitief aan een club bindt En er zijn er nog zoveel die wat steun kunnen gebruiken. Bovendien moet zoiets ook zakelijker haalbaar zijn. Daarom zie ik voorlopig niet meer dan wat incidentele steun, maar wie weet wat er in de toekomst kan gebeuren?" Uit gesprekken met Groenoord- coach Cor van der Velden maakte hij op dat honkbal geen goedkope sport is en dat vooral het materiaal een flinke belas- ting is voor de clubkas. En in die richting denkt Van Gelder, als hij zegt: „Er zijn in Schie dam nog zoveel bedrijven die iets voor de sport zouden kun nen doen. Dat hoeft heus niet altijd duizenden guldens te kos ten. Het is ook mogelijk om een club een bal cadeau te doen, of steun te verlenen bij het organi seren van een jeugdtoemooL" Dick van Gelder zelf schonk de spelers van DDH Groenoord re cent nog warming up jacks en is van plan om binnenkort bal len of ander materiaal in Ke thel af te geven. Groenoord is er blij mee, want de nog jonge vereniging kan zich nog geen financiële „bokkesprongen" veroorloven. VI aardingen Het slotconeours voor de paasserie van de hen gelaars vereniging 't Alvertje ■werd gewonnen door C. Visser, die met 5520 gram een flinke vangst boekte in Hellevoet- sluis. Lex de Blok die, evenals Visser, er op uit was de serie op zijn naam te brengen, moest genoegen nemen met 4630 gram, voldoende voor de twee de plaats De overige deelnemers waren: F. Groen, 3280; C. Klos, 2150; P. Dumortier, 1800; H. Dumortier, 1350; T- Vis, 590 en W. Westdijk met 560 gram. Het concours, dat dertien series in beslag nam, eindigde toch in een overwinning voor De Blok, die een totale vangst boekte van 33.495 gram. "Uitstekende tweede werd Visser met 31.180 gram. De derde plaats was voor Groen met 19.100 gram, de vier de voor G.v.d. Velden met 11.465 gram, terwijl Westerdijk met 11.825 gram de vijfde plaats voor zich opeiste. Van onze sportredactie VI aard in gen Zaterdag 5 april brandt de strijd weer los om de zwem titel van de ZRO. De jaar lijkse competitie-duels eindigen veelal in het voordeel van de VZC en dat zal ook dit seizoen wel weer zo zijn. De eerste ont moeting is in bad West waar de Schiedamse Zwem Club de or ganisatie heeft De wedstrijden beginnen om 17 uur. j Van onze sportredactie Maassluis Het 25ste schoolvoet- baltoemooi van Maassluis is in verband met de gestel'dheid van de terreinen verplaatst naar vandaag en morgen 4 april. De wedstrijden morgen beginnen om 8.30 uur en de finale begint om 15.45 uur. Direct na afloop volgen de prijzen. Jloek van Holland De Foto Combinatie Hoek van Holland komt vanavond in de Thuisha ven aan de Concordiastraat £weer bijeen. Er is een bespre- king van dia's in de vijfde Gronde'en verder zal de heer {^Jonker zijn vakantieselectle to- VL AARD IN GEN VZC'ers uitgezwermd over ver schillende delen van West-Europa, zorgden rond de paasdagen voor een suprematie op zwemgebied. Een ambassadeur waardig die eens te meer aantoont dat de Vlaardingse Zwem Club met ruim 1200 leden in de breedte erg sterk is. Tot ongetwijfeld grote voldoening van trainer Teun Verboon, die, naar aanleiding van de mindere resultaten bij de Winter- finales in Deventer, met klem tegenspreekt dat er in de breedte een terugslag is." We gaan nu, in vergelijking tot andere jaren, anders te werk. Waar we toen naar twee pieken toewerkten, hebben we thans met één ding rekening te houden, de WK in Caii. Eogisch dat er dit keer van meer geleidelijk heid sprake ïs." Verboon: „De tijd van afstompen- ff A IfR T Tfffl de zwemtraining, zoals Hans Bunschoten die onderging, is Het gros van de VZC'ers nam voorgoed voorbij. De nieuwe aanpak is plezieriger en die geeft ons land nog altijd een derde plek achter de VS en de DDR aan." Teun Verboom over zijn eigen kweek: „Je moet de training plezierig maken voor de jeugd en dat houdt in dat zij méér gemotiveerd is. Voor beeld Ada Pors, wiens presta ties nog steeds in stijgende lijn zijn Met als uitspringer de twee eerste plekken, in de achtlandenstrijd in het Franse Rouen. Ada Pors legde de 200 vrij af in 2,07.90 en klokte op de 800 vrij een nieuw kringrecord (voor 25 me ter baden) in 9.01.5. Over de 400 vrij zwom rij 4.22,70 en dat leverde haar ril ver op achter de Belgische kampioene Verbau- deel aan het traditionele toer nooi van Hamburg waar de Vlaardingse club met ruim verschil won. Vooral de estaf ettes op de korte afstanden moesten het ditmaal ontgelden in de vorm van kringrecords. Op de 4 x 50 meter vrij heren Door Bas van den Berg klokte VZC 1-53 en daarvoor zorgden John Bot, Pim van der Werff, Paul Gast en Tonny Ruis. De 4 x 50 vrij jongens onder 16 jaar betekende even eens een nieuw kringrecord in 2.06.3 en daarvoor waren ver antwoordelijk Jacky Dijks hoorn, Tonny Ruis, Peter Jonk- man en Marcel Blomsteel. wen. Waarmee de 15-jarige Ook de 4 x 50 vrij meisjes onder Vlaardingse een groot aandeel had in de Overwinning op de rest ran Europa. In Londen (Crystal Palacebad) verscheen Diane Edelïjn aan de start en klokte op de 100 rug 1.07,48. Vorige week in de jeug- dinterland tegen de DDR no teerde zij 1.07.30, De 200 rug rug ging haar af in 2.25.45 en dat hield een derde plek in. 12 *}aar waste sterk en daarop pakte VZC het kringrecord te rug van Viking'60, De tijd was 2.15.5 en daarvoor zorgden Ir ma van der Ende, Anneke van der Ende, Irma Voorham en Els Irene van der Laan en Use Ver- rTrrcT A hey. Het oude record, eveneens tuJLdboiV in het bezit van VZC, was 2.05.6. But Het oude record was Zowel bij de dames als de heren Uitslagen: 100 vrij heren: 1. Paul 2.22,8. Ook de 4 x 50 vrij dames was rijp voor het kringrecord en dat ging er met 1.59-2. aan. En daarvoor zorgden Conny Boer-Buys, Yvonne van Heyst, finis te VZC als eerste. Bij de dames was Straatsburg tweede en SC Delphin derde. En bij de heren had Woodside Lenden zilver en Straatsburg brons. Werff 1.17.2; 100 school heren: 2. Peter Jonkman L25; 100 vrij heren: 2. Marcel Blomsteel 1.10; Irene van der Laan 1.07,2; 100 rug dames: 2. Marianne But Gast 59.6. 100 rug heren: Peter 1.17.3; 100 school dames: 1. An- Jonkman 1.20.5, 100 school he- neke van der Ende 1.29.5; 100 ren: Marcel de Gier 1.35.2; 100 vrij dames: 1. Yvonne van vlinder heren: 1. Frits Jan Ede- Heyst 1.01.5. lijn 1.04.1; 100 vrij dames: 1. ÏQQ school heren: 1. Pim van der Teun Verboon (midden) plezierig houden. 100 mg heren; 1. Frits Jan Ede- lijn 1.05,6; 100 rug dames: 2. Use Verhey 1.16.6; 100 school dames 1. Joke van Vliet 1.26.5; 50 vlinder dames: Irma van der Ende 40.3; 100 school dames: 1. Yvonne van Heyst 1.23.6; 4 x 50 rug dames: 1. VZC 2.21.3, 4 x 50 wissel heren: 2. VZC in 2.31.7. 100 wissel heren: 1, John Bot 1.08.2; 100 vrij heren: 1.Frits Jan Edelijn 59.2; 100 vrij heren: 2. Ronny Ruis 1.05.5. 100 vlinder heren: 2, Marcel Blomsteel 1.202; 100 school da mes: Marjon van Neuren 1.27.5; 100 vrij dames: Monique Brug- mans 1.10.4; 200 vrij dames: 1. Anneke van der Ende 1.07.6; 100 vlinder dames: 1. Karin Nieuwstraten 1.12.4; 100 rug da mes: 2. Irma Voorham 1.24; 100 rug dames: 1. Marianne Ver-' maat 1.15.1. 100 vlinder heren: 1. Paul Gast 10.5.5; 100 vlinder heren: 2. Tonny Ruis 1.15.7; 100 rug here nt Arjan Yde 1.27.5; 100 school heren: Pim van der Werff 1.17." 4 x 50 wissel dames: l. VZC in 2.17.9; 4 x 50 wissel dames: 1, VZC in 2.37.8; 4 x 50 vrij dame- si VZC in 2.11.5. 4 x 50 wissel heren: 1. VZC in 2.07.9; 4 x 50 wissel heren: VZC in 2.29.6; 4 x 50 vrij dames: VZC in 1.59.2; 4 x 50 vrij heren: VZC in 2.152; 4 x 50 wissel heren: 2. VZC in 2.03.1. Conny Boer-Buyseni ge moeder bij VZC. Schiedam De KNVB heeft voor het komende weekeinde, naast het al bekende voorprogram ma, een aantal inhaalwedstrij den vastgesteld. Voor de Schie damse clubs houdt dat in de wedstrijden: Marken—HBSS, PPSC—De Meeuwen en Excel- sior^O—Laakkwarti er. Van onze sportredactie Maassluis Het vier dagen du rende school basketbal toernooi in Maassluis, onder auspiciën van de vereniging VDBE, wordt vanavond afgesloten met een demonstratie van rol stoelbasketbal, In sporthal Olympia ontmoeten teams van RIS en Antilope elkaar vanaf 20.30 uur. Morgenavond is er mini-basket bal waaraan verschillende lage re scholen uit Maassluis en Maasland raee doen. De wed strijden beginnen om 9 uur en wethouder Koos Smit reikt om circa 17-30 uur de prijzen, uit Van onze sportredactie Vlaardingen Trainer Theo Cremers van VI aar dingen heeft voor volgend seizoen onderdak bij zaterdag eerste klasser 's- Gravenzand.se SV. De Limbur ger, die in hoofdzaak Duitse diploma's bezit, heeft de Vlaar dingse derdeklasser één sei zoen onder zijn hoede, maar gaf kort geleden te kennen op te stappen. Over het algemeen liepen de idea len van bestuur en trainer ver uiteen. Ook Vlaardingen is in tussen al voorzien in de vacatu re. Het is Gerard Gaanderij, oud-speler van de Vlaardingers. Theo Cremers, die thans '-nog RKAW traint solliciteerde ook bij Excelsior Maassluis, maar dat ging niet door. De Maasshn- se eersteklasser haalde Teun Groene veld binnen.' Theo Cre mers volgt nu bij 's-GSV Maar- ten van der Zwan op. 5 VI aar dingen VZC's-zwemster Yvonne van Heyst is èf als vervangster van Enith Biigit- ha in geslaagd op de 100>rij in Bremen weer onder'dedil seconden door te duiken. Haar tijd was 1.00.93, terwijl zij de 200 meter vrije slag afdeed in 2.14.47. Het is daarom niet zo verwonder lijk dat de 29-jarige Vlaar dingse op 12 en 13 april naar de Eurovisiewedstrijden in Stockholm zal worden uitgezon den. Rob de Gier verbeterde op de 100 rugslag zijn kringrecord (25 me ter banen) tot 1.00.93. In Deven ter tijdens de nationale winter kampioenschappen was dat nog 1.01.8. De 200 rug legde de Vlaardinger af in 2.16.47. Uit blinker van de Nederlandse zwemploeg was Henk EUercnan die op de 800 en 1500 meter nationale records vestigde.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 3