vier jaar Pcwantiteit een lustrum met kwaliteit m Kees en Henk Barnhard weer snel de schakels DWS en Wilton naar Ancora 1 ^SV De Schie gelooft in eigenjacl t ha^ 'en. Thor naar spel- sniddag RTB r.< Baancommissie wielerbaan Scliiedam: ysm Javanti's te duur DERDE PLAATS TUSSEN NATIONALE TOP -SZV ontvangt Tilburg - - 'V r^t - l, vfei rv:;-.r tJRi Basketbal- toernooien Aktïviteiten SSV ZATERDAG 5 APRIL 1975 SCHIEDAMSCHE COURANT 4 f Schiedam De renners „cirkelen" weer op' de Schiedamse wielerbaan. Dit weekeinde is een begin gemaakt met het baanseizoen,. dat geschiedenis moet gaan maken als „de grote doorbraak". De baancommissie van de Stichting wielerbaan Schiedam gelooft .c er:in. Hierbij wordt gewezen op de mogelijkheden die zijn ontstaan door de festiviteiten in het ka der van Schiedam- 700 en het feit dat de wieler baan het eerste lustrum viert. Hoogtepunt wordt een wielerdag, die door de commissie wordt "f aangekondigd al een „supeiprogramma", waaraan naast profes- sionals renners uit alle categorieën deelnemen. Ook de wekelijkse populai- res worden, nu er rond de wielerbaan verlich ting is geplaatst, voor renners en publiek aan trekkelijker. Te vaak kwam het voor dat de populaires door invallen de duisternis moesten worden afgebroken, ter wijl het aanvangstijdstip voor renners van buiten Schiedam te vroeg was. Een belangrijk punt is de vette prijzenpot, die bijeen is ge bracht door firma's en midden standers. De baancommissie is ervan overtuigd dat deze pre mies en prijzen heel wat ren ners naar Schiedam zullen lok ken. In vele gevallen zijn de prijzen weggelegd voor win naars van de diverse klasse menten. Voor de amateurs wordt dat het Erad-seizoen-klassc-ment, dat gewonnen wordt door de ren ner die over het gehele seizoen de beste prestaties heeft gele verd. De junioren gaan rijden om het Ender-klassement Een' anonieme sponsor doet hetzelf de voor de categorie nieuwelïn-' gen. Elvezetsport uit Barend- recht sponsort het dames klas sement. Er zijn ook andere prijzen te verdienen. Café Bij Jt Hof uit Honselersdijk looft een seizoen- prijs uit voor de beste West- landse renner, terwijl Joop Rie-J sim»** JAN V 1V. TILBURG öèrtSWSi thoven hetzelfde doet voor de beste renner uit Leiden en om geving. Voor de jeugd van 14 jaar stelt prijzenhuis De Bokaal een beker beschikbaar. Evenals baansecretaris Meeuwïs Letter man, die voor de jeugd van 12 Dinsdagavond 15 april starten de en 13 jaar een bokaal beschik- populaires, bij kunstlicht Wan- Toen was alles nog nieuw. Diezelfde Javanti-dernies zijn aan het einde van het seizoen, nu echter voor een wielerbaan als Schiedam te duur ongeacht welke categorie, het geworden, beste uit de bus is gekomen. Deze prijs wordt beschikbaar gesteld door sporthuis Passage. baar stelt. Met toestemming van de KNWU zijn er het komende seizoen twee „superprijzen" te verdie nen: een gouden horloge voor de meest complete renner van het seizoen, beschikbaar gesteld door juwelier De Vlerk. Een home trainer is de inzet van het klassement voor de renner die neer hier op 15 september weer mee wordt gestopt, zullen er in totaal 23 populaires zijn verre den. Ook worden er dit seizoen weer nationale baanwedstrij- den verreden. Op 27 april de eerste, voor amateur, junioren, nieuwelingen, verteranen, lief hebbers en dames. Op 5 mei volgt dan het programma in het kader van Schiedam-700. Op dinsdag 5 augustus wordt er zelfs een internationaal pro gramma afgewerkt. Hieraan wordt deelgenomen door alle kandidaten voor de WK-75 met renners uit West-Duitsland, En geland, België, Amerika, Cana da, Australië en Nederland. Het geheel staat onder supervisie van bondscoach Frans Mahn, die hiervoor de uitnodigingen heeft verzonden. Nog een argument voert de baan commissie aan als gesteld wordt dat het baanseizocn '75 extra interessant wordt: de centrale trainingen. Vanaf rnej zal deze training worden ge houden in Zeist, maar om op zoveel mogelijk banen routine op te doen, wordt cr door de nationale selectie ook in Schie dam getraind. Dit dan drie middagen in de week. Deze renners nemen dan ook deel aan de populaires. Schiedam - Het Is nog maar kortgeleden dat Jan Gor dijn met een opgefokte Mobylette over het ovaal van de Schiedamse wieler baan stoof. Nog recenter is de datum dat in Schiedam de Javanti-demïes werden geïntroduceerd. Trots po seerde toen maker Jan van Tilborg voor de fonkel nieuwe demies, die waren vervaardigd Om de baan. sport nieuw leven in te blazen. Het gesleutel aan de Moby- lettes was daarmee defini tief verleden tijd. En met de komst van de Javanti's kwam inderdaad iets van het gewenste spektakel. Maar meerdere baandirec- ties wensten er van te pro fiteren. Het resultaat was de productie van een serie Javanti's, die in beheer werden gegeven van de Stichting Bevordering Wie lersport Instemmend ge- knik alom. Het komende baanseizoen zullen de demies echter niet op de wielerbaan Schiedam de strijd aanbin den. Een woordvoerder - van de baancommissie over het ontbreken van de ze publiektrekker. "De prijs die de stichting voor deze demies vraagt gaat onze mogelijkheden ver te boven. Jammer, want het is spektakel en daar komt het publiek op af. We blij. ven echter hopen dat de stichting, die niet voor niets de naam 'bevordering wielersport' draagt, de ho ge financiën alsnog wat te rugschroeft". - Schiedam - Tot de drieen dertig gymnastiekvereni- gingen welke gaan deel nemen aan de door de Rotterdamse Turnbond op 12 april te houden spelmiddag voor de jeugd behoort ook het. Schiedamse THOR. Met elkaar schreven hier- voor 146 meisjes- en 31 jongensgroepen In die met elkaar de Rotterdam se Energiehal enige uren volledig op z'n kop gaan1 zetten. Het is de tweede keer dat de RTB een der gelijk evenement organi seert Evenals dit bij de eerste spelmiddag het ge val was, wordt ook nu weer een groot aantal ou- ders verwacht 2e kun nen weer getuigen zijn van een spektakelstuk waarin de jeugd zich vol ledig kan uitleven. De spelen zijn samenge steld door J. C. Elenbaas en J. L. Hese, beiden uit Schiedam. Het geheel komt weer onder leiding te staan van mevrouw L. van Driel-Buis uit Rotter dam. De spelen beginnen om 12 uur en eindigen om ca 17.00 uur. Schiedam - Aansluitend op de zwemwedstrijden van de ZRO (Organisatie v SZO in zwembad West, jf speelt het waterpoloteam van SZC vanavond de 'f belangrijke competitie wedstrijd tegen Tilburg. De Schiedammers gaan aan kop van de ranglijst en incasseerden in de- eerste competitiehelft pas één verliespunL De ploeg, di^idit seizoen werd ver- stérkt roet ex-mtematio- '--frialWiro van de Kolk, 'scoorde in de competitie tot nu toe 99 doelpunten. Tilburg staat op de twee de -plaats. De wedstrijd ora kwart over SCHIEDAM Kees en Henk Barnhard, de twee Schiedamse Schakelzeilers die nationaal en interna tionaal een flink woordje meespreken, zijn ook het nieuwe zeilseizoen weer voortreffelijk gestart. traditionele Tijdens de „paashaas-wedstrijden" op de Reeuwijkse plas sen veroverden de Schie dammers met hun nieu we schip „Mr Barney" na vier manches een der de plaats. In totaal na men aan deze wedstrij- Hetgeen overigens wel betekent den waarin de voltalli- dat de gebroeders Barnhard, geen herhaling van vorig jaar, toen zij de hoofdprijs verover den. Een tweede plaats in de derde race en een met grote voor sprong veroverde eerste plaats in de slotrace toen het einde lijk echt begon te waaien leverde tenslotte brons op. ge nationale top was ver tegenwoordigd 37 schepen deel. Een uitstekend begin dus, al ont brak deze keer net dat kleine beetje geluk, waardoor zij In de eerste wedstrijd in het mid denveld belandden. Daardoor via de basis-puntentelling, me teen op kop liggen voor de sei- zoenprijs van het Koninklijk Nederlands Watersport Ver bond. De Schiedammers waren het die de afgelopen twee jaar dit klassement wonnen. Een goede stap op weg naar een „tnlogie" is gezet. 1 De start van de Schakels. Schiedam - Nu vorige week zoveel wedstrijden moes ten worden uitgesteld vanwege de slechte conditie van de velden, dreigt de veldhandbalcompetitie flink uit te lopen. Het is dan ook maar te hopen dat deze week de weersomstandigheden gunstiger zullen zijn. De dames van Wilton gaan in Rotterdam op bezoek hij Ancora, dat Wilton op eigen terrein een dui delijke 4—7 nederlaag toebracht. Nu Wilton ge start is met een verjon ging van het team, Hjkt winst in de komende ontmoeting niet direct een haalbare zaak. De heren van Wilton hebben «en vrije dag, evenals de dames van DWS. Ook de heren van DWS gaan, evenals de Wilton dames, naar Ancora. De Rotterdammers hebben het veldhandbal nog steeds goed in de vingers en gaan, koploper Actief goed op de voet volgend, een serieuze gooi doen naar de SCHIEDAM Tot de stukken waarover het college van burgemeester en wethouders momenteel wederom de mogelijk wat vermoeide hoofden buigen behoort die van de jachthaven voor de Schiedamse Watersportver eniging „De Schie", waarvan bestuur en leden grijze haren beginnen te krijgen. Haken en ogen aan dit plan rijn er legio. Mag de grond hier voor wel worden uitgegeven? Zo ja, wat moet deze grond gaan opbrengen? De ambte naren brachten ook op hun beurt bezwaren naar voren op het financiële vlak en over te laag geraamde kosten enz. Als een vlocdplank staat hiertegenover de toezegging van het vroegere colle ge van b. en w., met instemming van de raad, om 50.000 gulden uit de zogenaamde „waterpot" te reserve ren voor aanleg van de jachthaven, gesitueerd In de driehoek voormalige Oude Dijk, Kleine Polder en Schie, Voor de verdere financiering vonden leden en bestuur de voordeligste op lossing door „mudje bij mudje" te „leggen. Naar draagkracht in te schrij ven op een lening voor lange termijn met of zonder aanspraak op rente. Met mogelijkheid bovendien het ge leende bedrag als een voorschot te beschouwen op de contributie voor de komende jaren. Hoe dan ook: de centjes komen bijeen. Iets wat gezien mag worden als een in ting van solidariteit onder de leden waarvan het bestuur en ook de leden zelf nog steeds in de realisatie van hun jachthaven geloven. De -watersporters zitten niet doelloos te wachten op het verlossende woord dat komen moet vanuit het stadskan toor. De lente is er weer en over Hier moet de verbinding komen tussen de Schie en de jachthaven van de W..S.V. De Schie, veertien dagen gaan de boten te water, die op de vaste wal de winter door brachten. De geïmproviseerde jachthaven als tij delijk verblijf is vorige week zaterdag geheel geschoond en alle schepen en jachten liggen te wachten om terug te keren in hun element, het water. Ook de scheepjes en jachten die niet uit het water zijn geweest, zijn vaar- klaar gemaakt Met man en macht is gewerkt aan de bouw van 37 nieuwe aanlegsteigers, eenvoudig maar degelijk van opzet Doel hiervan is zoveel mogelijk leden een plekje of box te verstrekken om aan te meren. Irx het weekeinde van 18 tlm 20 april verschijnt wederom de zware mobile hefkraan op het terrein om de bootjes stuk voor stuk in het water te til len. De opening van het vaar- seizoen begint in het Pinkster- weekeinde met een gezamen lijke tocht in de richting van de Rottemeren. Een feestelijk schouwspel wordt het ver trek. Als de vloot gepavoi- seerd de rolbrug over Schie passeert, vaart één groot brok „zelfwerkzaamheid" door de Schie die veel uren vergde maar een stuk plezier inhoud voor de schipper/bouwers en hun gezinsleden. titel. DWS heeft wat met pech te kampen, maar heeft zich in de zaalperiode goed hersteld, zodat Ancora op heel wat te genstand kan rekenen. De heren van UVG, van welke vereniging ook de dames vrijaf hebben, treffen op Harga om 14.30 uur het reserve team van Ancora. UVG doet het goed in de regionale klasse en zette An cora op eigen terrein op een 8—11 nederlaag. Het werd toen een uitstekende wedstrijd tus sen twee teams die zich volledig gaven. UVG aast op volle winst^ want dan blijft het koploper Rod a op de hielen zitten, zodat het een spannende strijd be looft te worden. De dames van Scylla ontvangen om 13.00 uur het Rotterdamse Roda 2, dat zich. met moeite tot nu toe uit de buurt heeft kun nen houden van de degradatie- zóne. Scylla heeft tegen UVG-2 een lelijke steek laten vallen, waardoor het nu op drie punten achterstand is gekomen. In Rot terdam had Scylla weinig moei te met Roda-2 en kwam toen tot een 3—6 overwinning. Ook in het komende treffen is winst voor Scylla aanwezig. De heren van Scylla gaan naar Snelwiek-3 «in Rotterdam. Op dit moment gaat Scyltó met UVG-2 aan kop, maar er is wel zo'n grote achterstand in deze klasse wat het aantal gespeelde wedstrijden, betreft, dat het een vertekend beeld genoemd mag worden. Scylla wil de veldcom- petitie met een gunstig resul taat afsluiten, hetgeen betekent dat Snelwiek 3 een warm ont haal te wachten staat Schiedam - De basketbalvereni ging Juventus neemt aan het einde van het seizoen deel aan enkele toernooien. Op 8 mei wordt gespeeld in Utrecht op het toernooi van OSG. Hieraan wordt deelgenomen door enkele sterke clubs, waaronder BC Markt, SVO, Archipel, Red Stars en Black Eagles. Op 17 mei volgt dan het toernooi van Akrides/Zeewijk in IJmuiden. Sterke tegenstanders tijdens dit toernooi zijn: Idem/Jumpers, Black Eagles en Cheetah- Schiedam De Schiedamse scheidsrechters vereniging or- ganiseert in de komende weken weer diverse aktïviteiten. Op 10 april klaverjassen de dames van SSV tegen PPSC; 17 april spelregelavond onder leiding van H. Lakwijk, terwijl ook het zaalvoetbal wordt doorgespro ken en op 24 april volgt de laatste clubavond.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4