SCHIEDAMSCHE COURANT mm N8i Sporthal Margriet I tijdelijke Lentefeest-hal Gemeente Leeft brief Heemschut nog steeds niet beantwoord m De Gaay Fortman en jj Vrolijk komen ook Jf Grootse viering van vijGjarig bestaan Uitnodiging van partnerstad aan scholieren m iiiii lllllllilllil Volkstuinders hebben nieuw programma Vergadering PPR- Schiedam Lezing over molens Bouwen in Finland Sportfondsenbad houdt info-avond over aanleg speelterrein ij ij Maandag 7 april 1975 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 klachtendïenst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL 6 pagina's 100ste jaargang no. 25287 linger, f eest mee I Esslingen/Schiedam Een groep van twintig tot dertig Schiedairise ÏJrDDSir uan middelbare scholieren is van 2 tot 7 mei wel kom in de partnerstad Esslingen. Deze uitnodi- Dr. Roland Luithte (links) feliciteert zijn Schiedamse collega loco-burgemeester C. Bolmers na het planten van d'eerste Dahlia in et Westduitse Esslingen ging ontvingen loco burgemeester C. Bol mers en de Schiedamse Gemeenschap zaterdag tijdens een feestelijk onthaal in' het fraaie Westduitse stadje. Bur gemeester dr. R. Luith-( le ontving daarbij op zijn beurt behalve een uitnodiging om bij de opening van het Schie dams jubileumfeest aanwezig te zijn ook honderd dahlia-bollen, een fles van de nieuwe korenwijn, de Schie damse vlag en een bord met een sticker van Proasje. Zoals bekend krijgen binnenkort ook het Engelse Wands worth en Vienne in Frankrijk dergelijke geschenken. De dahlia-bollen zijn reeds on der de grond gestopt in het druk bezochte MaiUe-park van Esslingen. Beide burge meesters gingen daarvoor door de knieën om elk een bol te planten naast het bord „Schiedam 700". Voordat de stadskapel hierna in de muziektent ondermeer het Wilhelmus begon te spelen moest de vertegenwoordiger van Schiedam eerst wel in een toespraak uitleggen wat Proosje met de „Schnapps- stadt" heeft te maken. Dit ter wijl twee zoons in het plant soen de Duitse jeugd blij maakten met stickers van het jeneveimannetje. Zijn Schw&bische collega vertel de daarop dat beide steden overeenkomen wat betreft groenvoorzieningen en rook. De partnerstad aan de Neckar ziet echter ook een jubileum feest tegemoet. Over twee jaar bestaat het 1200 jaar. In Baden-Wurttemberg, onder de rook van Stuttgart, strijdt het ook voor het behoud van de zelfstandigheid. De verhou ding tussen die twee plaatsen is ongeveer het zelfde als bij Schiedam en Rotterdam. Net als Schiedam in het verre verleden belangrijker was dan Rotterdam, was ook Es slingen eens machtiger dan Stuttgart De stad is omringd geweest door een stadsmuur. Een gedeelte van de burcht en de weergangen zijn nog zicht baar op de hellingen van het NeckardaL RENOVATIE Het gemeentebestuur van de partnerstad, die momenteel midden in de verkiezingsstrijd voor de gemeenteraad zit, heeft ook een zogenaamde „slopershamerkoorts" gehad. Renovatie is dan ook het onder werp van de uitwisseling in mei. Scholieren uit het Joego slavische Velenj e hebben reeds toegezegd hieraan mee te doen. SG-vertegenwoordi- ger C. van der Wel van de sectie jeugduitwisselingen herinnerde burgemeester Luithle er zaterdag aan dat de Schiedamse Gemeenschap de jeugsuitwisselingen dit jaar wel heeft stopgezet, als gevolg van de toenemende kosten. Samen met loco-burgemeester Bolmers zal echter toch wor den getracht om een groep samen te stellen. Morgen zdl hierover kontakt worden ge zocht met de Spieringshoek- scholengemeenschap. Secretaris Van der Wel: „Ieder jaar komen er veel toeristen naar Nederland om naar de bollen te kijken. Nu wij de dahlia's hierheen gebracht hebben moet Esslingen na tuurlijk niet de indruk krijgen dat men niet meer welkom De fractievoorzitters aan „Der PrÖschen von Schie- dam" m Schiedam De minister van binnenlandse zaken Prof. G. s=§ De Gaay Fortman en de commissaris van de koningin in Zuid-Holland zullen ook aanwezig zijn bij de opening van de jubileumfestiviteiten in Schiedam. Het was reeds bekend dat Hare Koninklijke Hoogheid prinses Beatrix vrijdagavond 23 mei in de Grote Kerk komt. gg| Dit weekeinde is ook het gemeentebestuur van de Westduit- s== se partnerstad uitgenodigd om hierbij aanwezig te zijn. In de Grote of St. Janskerk aan de Lange Kerkstraat wordt dan om acht uur *s avonds het feest officieel met een historische rede ingeluid. Schiedam De ontspannings commissie van de Schiedamse Volks tuinders Vereniging „Vijf Sluizen" heeft het programma gereed van activiteiten voor het tuinjaar 1975. Zondag 19 april gaat het officieel van start Begin juni worden aan de kinde ren weer zonnebloemplantjes verstrekt De verzorger{s ter) van het plantje dat uitgroeit tot de hoogste bloem komt in aan merking voor een prijs. In juni krijgen de kinderen op nieuw een speldag met als slot een lampionoplocht. Een maand later volgt dan het grote bloemencorso dat eveneens in een lichtfeest gaat eindigen. De leden kunnen deelnemen aan een hengelwedstrijd die bij de Poldervaart wordt gehouden. De jeugd krijgt zijn eigen con cours. Verder staan er kaart- en bingo avonden op het programma en gaan de komende maand de bloemschikcursussen voor be ginners en gevorderden weer van start Schiedam De PPR houdt voor haar Schiedamse leden op aan staande dinsdagavond een ver gadering in zaal 2 van gebouw Irene aan de Nieuwe Haven. Op de agenda staan ondermeer de volgende punten: een ver slag over het laatst gehouden abortuscongres, de concept stukken van het NAVO-congres en een bespreking van de sa menwerkingsovereenkomst met de PvdA. De ledenvergadering begint om acht uur. v - "i-Fi ij? Sr® Schiedam De sporthal Margriet was dit weekeinde tijdelijk omgedoopt tot Lentefeest-bal. Deze stichting vierde daar op grootse wijze het vijfjarig bestaan. Vanavond zal het feest nog worden doorgezet met een mini-voetbalshow, waarbij ondermeer eeen team van Oud-Schiedatn in de arena zal verschijnen tegen een team van Oud-Feijenoord. Ter gelegenheid van het eerste lustrum-feest van de stichting Lentefeest was er zondag een vier uur durende non stop artiesten-gala in de sporthal. Het bezoekersaantal was boven de verwachtingen van de organisatoren. Een extra-tribune en stoelen moesten er aan te pas komen. Hoogtepunten van het weekeinde waren zaterdag de bazar die om tien uur al geopend werd door burgemeester drs. A. J. Lems en zondag het non-stop artieslengala met grote sterren als Anneke Grönloh, Barbra en Bas en Ben Cramer. De burgervader adviseerde in openingswoorden om samen te gaan werken met andere ver enigingen. Alleen zo zouden toezeggingen kunnen worden gedaan wat betreft de oprich ting van een eigen centrum. Tevens kan op die wijze een maximum aan rendement wor den verkregen. Rietje Konings, voorzitster van de stichting, kreeg bij deze opening bloemen aangeboden. De jubüeumtaart werd aangesneden door me vrouw Lems. Vooral 's-middags trok de bazar veel bezoekers. Dit kwam on dermeer doordat leden van de boksvereniging De Haan en leerlingen van het sportschool Lagerwaard toen enkele boeiende demonstraties gaven. Burmeester drs. A. J. Lems heef! zaterdag de Lentefeest bazar in de sporthal Margriet officieel geopend. Groot succes was ook het optre den van een lange rij bekende artisten zondagmiddag. Aanwe zig waren bijna zeshonderd toe schouwers. Van twee tot zes uur werd een flitsende show gegeven, waar zeker niet in het minst de vele rolstoel- en bed- patiënten van hebben genoten. Dankzij het het werk van Len- tefeest en de inspanning van andere particulieren konden deze gehandicapten naar de sporthal worden gebracht om dit gebeuren mee te maken. Schiedam De gemeente moet vaart maken met de beantwoording van de brief die de Bond Heemschut heett geschreven over de sloop van de Schiedamse binnenstad- Het gemeenteraadslid C. van Tilborg heeft over deze zeven maanden geleden verstuurde brief schriftelijke vragen gesteld aan het college van b. en w. De Band die pleit voor het be houd van de oude binnenstad heeft op 9 september van het vorige jaar haar bezorgdheid uitgesproken over de situatie in Schiedam. In de commissie van stadsontwikkeling is deze brief wel besproken. Er is echter geen antwoord gestuurd. Van Tilborg vindt deze termijn Schiedam. De Hollandse mo lens zijn hel onderwerp van de lezing, die de heer W. Korpers- hoek dinsdagavond houdt voor de afdeling Groenoord van bet Schiedamse Katholieke Vrou wengilde. De lezing wordt van af acht uur gehouden in het trefcentrum bij de St Marti- nuskerk aan de Willem An- driessenlaan. In aansluiting op deze lezing brengen de dames op donder dag 10 april een bezoek aan molen De Vrijheid aan de Noordvest. Vlaardingen Prof. ir. M. Gout, hoogleraar in de bouwkunde aan de Delftse Technische Ho geschool, vertelt woensdag avond in het Vlaardingse stad huis over „Bouwen in Finla den". De lezing wordt voorafgegaan door een twintig minuten du- rende film over bouwen in de toekomst De bijeenkomst be gint om acht uur. veel te lang. Hij is van mening dat het op z'n minst noodzake lijk is de betrokkenen hierover in te lichten. De in Amsterdam gevestigde Bond Heemschut stuurde op 7 maart een tweede brief over de sloop van oude panden aan de Korte Achterweg en de Roos beek. Ook deze brief blijkt nog in de ambtelijke molen te zit ten. Schiedam In het Sportfondsen- bad aan de Burgemeester Knappert Ia au 245 wordt op maandag 14 april een informa tieavond gehouden over de toe komstige aanleg van de speel plaats op de binnenplaats van het bad. Deze week wordt hier over een stencil verspreid van de bewoners vereniging West in de Burgemeester Knappe rt- 5aan, de Bosboomlaan en de Julian ala an. Directrice mevrouw C. Th. Haze- broek zal 's avonds uitleg geven over de aktiviteiten van de Schiedamse Reddingsbrigade, de padvinders van de Burge meester Van Ha ar en groep en vrijwilligers van de bewoners- vereniging die het speelterrein gaan aanleggen. Ja, ook u kunt deze ideale krantenkombinatie 14 dagen lang, gratis en geheel vrijblijvend, in de bus krijgen. Hel Rotterdamsch Nieuwsblad met nationaal en internationaal nieuws. De Schiedamse Courant met puur plaatselijk nieuws. Twee kranten voor de prijs van één. Profiteer ervan! Ja. stuur mij gratis en vrijblijvend het RN plus Schiedamse Courant toa. woonplaats:... li I V

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1