Bruynzeel pakt': De Vein we energiek aan Asvion weer in zorgen Succes moet De Bermen laten gaan SSC Harga klopt Zuiderkwartier Knappe zege Wim Radings Jaap Weij in Tokio Reserveteam terug in promotie-ereklasse SVDPW te sterk voor FIOS SCHIEDAMSCHE COURANT •A1 MAANDAG 7 APRIL 1975 Waar Tempo Team zich twee we ken geleden liet verrassen en een 5—6 deling moest toestaan, heeft Bniymeelkeukens met een duidelijke 28 De Veluwe in eigen huis geklopt. Natuur lijk was de Schiedamse Ere- klasser gewaarschuwd en pak te men van meet af aan de zaken serieus aan. De thuisclub maakte aanvan kelijk nog wel een stevige vuist en na vier partijen was de stand nog gelijk f22). Maar toen gaf de betere spelopvat ting van de gasten de doorslag. Zolka, de Duitse troef van de Veluwe, opende tegen Lingen die trefzeker opereerde en met 18—21 en 17—21 0—1 in de boe ken liet noteren. De jeugdige Jens stelde Hans van den Broek toch voor lastige problemen. Tot enthousiasme van de flmke Veluwe-aanhang werd het tweemaal 2119. Toen Ustovic daarop tegen Westerhof aantrad was hij vast besloten de zaken te doen ke ren. Dat lukte de eerste game sensationeel. Het werd 4-21. Us tovic dacht toen dat de buit ai binnen was en tot ieders verras sing won Westerhof de tweede game met 1221. Het punt ging tenslotte toch naar Bruynzeel via 16—22 in de derde game. Lingen en Ustovic heten zich het punt van het dubbelspel toch weer ontfutselen. Met 2115 in de derde game was de stand weer gelijk (2—2). Hans Lingen werd door Jens niet voor al te grote problemen gesteld. (15—21, 17—21). Na de hervatting werd de thuis club vlot naar de nederlaag ge speeld. Ustovic klopte Zolka ge makkelijk met 15—21 en 21—21. Toen al bleek dat Zolka last had van een rugblessure en hij zou, naar later bleek, niet meer achter de tafel komen. Hans van den Broek had in de beginfase toch nog veel moeite met Westerhof. (2022), maar daarna ging hij vlot op de winst af. (13-21). De twee winstpunten werden daarna binnengehaald door Us tovic die ook maar twee games nodig had tegen Jens (11—21, IB21). De Veluwe was een ver slagen tegenstander. Hans Lin gen maakte daarna ook zijn hattrick compleet. Westerhof gaf hem weinig tegenstand. Het werd 27 door 1021, 1421 voor de Bruynzeel-speler. De laatste partij werd niet meer verspeeld. De Duitser Zolka, geplaagd door rugklachten, zag af van verder spelen. Zijn par tij tegen Hans van den Broek werd aldus een papieren zege voor de Schiedammer. De eind stand kwam daardoor op 2—8. KAMPIOENSCHAP Het gehele weekeinde was trou wens voor de topteams van Bruynzeel bijzonder gunstig. Bruynzeel 1 neemt thans in de Ereklasse de derde plaats In. Bruynzeel 2 werd kampioen en kwam terug in de promotie- Ereklasse en Bruynzeel keukens 3, werd ook al kampioen en promoveerde naar de over gangsklasse. Hans Dries, Jan Landsbergen en Jan Simons wonnen met 46 van Scylla 4 en haalden ook de kampioen stitel binnen. Sportief gezien gaan de zaken bij Schiedams toptaféltennisclub geweldig goed. Het bestuur is er echter nog niet in geslaagd om een nieuwe sponsor te vin den. Om de toppositie in het Nederlandse tafeltennis te kun nen behouden is dit op het ogenblik de allereerste voor waarde. Dezer dagen heeft men de topspelers daarover inge licht. Het is wel duidelijk ge worden dat het niet vinden van een sponsor niet direct een uit tocht van de topspelers met zich mee zal brengen. De posi tie van Nederlands derde tafel tennisclub is op dit moment echter wel zeer kwetsbaLar. GEEN UITSTEL In de competitiewedstrijd tegen Steeds HogeryTSB trad NOAD aan met twee invallers. Fred Clarijs en Dick de Vaat verble ven nog met het NOAD-gezel- schap in Zweden en men had tevergeefsgetracht uitstel voor dit duel te verkrijgen. NOAD was nu al praktisch bij voorbaat kansloos en hoewel de invallers Ben van der Wal en Wiet van der Veen zich zeer redelijk weerden, konden zij niet tot daadwerkelijke winst komen. Richard Smit deed dat wel en won twee partijen, waar door de eindstand op 2—8 voor de Hagenaars kwam. Smit ver loor alleen van Peter Joels, die bij Steeds Hoger nog altijd de sterke spil van het team is. In dit concrete geval had het aantreden van NOAD met twee invallers weinig invloed op "het competitieverloop. In een ander geval kan een degradatiekandi daat wel eens voordeel kunnen trekken uit de minder sterke opstelling van een tegenstan der. Mogelijk heeft bij het niet verlenen van uitstel de stand van zaken in deze afdeling toch een rol gespeeld. Bruynzeel keukens 2 werd In Lel den kampioen in de hoofdklas se en promoveerde daarmee naar de promotie-Ereklasse; waaruit het team In december degradeerde. De Bruynzeel re serves die met 28 van Sano cel/Scylla 3 wonnen komen UstOviO sensationelS' vïïuteruèT*' °P 'let °Ude eers,e 9arne tegen Westerhof Peter van den Broek won rijn drie partijen, terwijl Cas van Koetsveld en Rik Quadt alleen het hoofd moesten buigen voor Crispijn. Het was deze speler die nogal heftige discussies met de leiding voerde, maar dat was bij Scylla al eens meer voorge- komen. Achthuizen SVDPW was de enige amateurclub uit Schie dam die kon voetballen. Het deed dat voor de competitie In Achthuizen en tegenstander was FIOS. Het werd voor de Schiedammers een goede dag want zij kwamen er met een 30 overwinning vandaan. De overwinning had nog groter kunnen zijn indien alle kansen, zeker voor de rust waren ge bruikt Het werd in Achthuizen een bikkelhard duel en de thuisclub was daarvan de hoofdschuldige. Aanvoerder en grensrechter werden door de grensrechter in het boekje ge schreven en dat zegt toch wel voldoende. SVDPW is er zonder kleerscheu ren afgekomen. Daarbij ge voegd de twee winstpunten en men kan in SVDPW-krmgen spreken van een goede zondag De eerste helft werd afgesloten met de stand 0—I. Een magere afspiegeling van de verhoudin gen in het veld die eerste helft Het doelpunt kwam op naam van Wim Osta. Hij retourneerde de bal die uit een schot van Kreischer via de doelman het veld weer insprong. Na de thee werden Kreischer en Osta vervangen door resp. Al- bert Smit en Niemeijer. Het was Smit die 0—2 liet aanteke nen ondanks hevig protest van FIOS. Daar meende men dat Smit de bal in buitenspel positie had ontvangen. Uit een hoek schop van Slavenburg nam Smit de bal ineens op de wreef cn dat betekende 0—3 en de eindstand van dit harde duet Dordrecht De heren van de hockeyclub Asvion hebben hun uitwedstrijd tegen Rotterdam verloren met 0L Het terrein van de hockeyclub Rotterdam was afgekeurd en daar ook het terrein van Asvion niet be speelbaar was, zijn de teams naar Dordrecht getogen waar op het terrein van de vereni ging met die naam wel kon worden gespeeld. Asvion was in de eerste helft sterker maar heeft veel kansen gemist, en wist ook van de strafcorners geen profijt te trekken. In de tweede speelhelft was het een geiïjkopgaande strijd en zag het er naar uit, dat het een 00 stand zou blijven. Zes minuten voor tijd kreeg Rotterdam echter een vrije slag - te nemen net buiten de cirkel, maar voor deze genomen kon worden sloeg Rik van Poorten de bal weg en voor deze hande ling kreeg Asvion in plaats van een vrije slag een strafcomer tegen, welke omgezet werd in een doelpunt. Asvion protesteerde wel tegen de ze beslissing, maar vergeefs, want deze handeling van de scheidsrechter was zeer terecht In de laatste minuten kon As vion niet meer terugkomen en verloor deze wedstrijd met 01. Deze nederlaag kwam voor As vion zeer hard aan, aangezien de degradatiezorgen nu nog groter zijn geworden omdat Pelikaan, onderste op de ran glijst, gewonnen heeft en As vion nu nog maar één punt voor staat, met nog twee wed strijden te spelen. Schiedam Na drie maanden zonder wedstrijdsport heeft de pupil van Wim de Haan Wim Radings in Eupen (België) suc ces geboekt. Radings moest een partij boksen tegen de Belgi sche nationale kampioen Dario Fortemps en won de wedstrijd door opgave van zijn opponent in de tweede ronde- De eerste ronde sloot Wim al af met een puntenvoorsprong. In de tweede ronde begon hij di rect een fel offensief. Goede links-directen, gevolgd door een rechtse deden de Belg al wan kelen, Hij trachtte met lijf-aan- lijf-werk erger te voorkomen. Dat lustte Wim Radings wel. Met vloeiende opstoten en hoeken kreeg de Belg heel wat te incas seren en een K.O. hing in de lucht. Om dit te voorkomen werd uit de hoek van Dario Fortemps de handdoek gewor pen en daarmede was dan de strijd beslist De overwinning van "Wim Ra dings is nog knapper met de wetenschap dat Radings, 's avonds om half vijf uit zijn werk werd gehaald, en na een vermoeiende reis van drie uur in Eupen aankwam en toen de laatste wedstrijd van de avond moest boksen. Wim Radings (links) Tokio In het eerste jaar van het betaald voetbal was Jaap WeïJ de resolute rechtsback van SVV. Een Jaar later (1955) koos hij voor de buitenlandse dienst en ging voor de Schie damse club verloren. Tijdens zijn omzwervingen langs de ambassades in Bonn, vele Afrikaanse landen, de laatste drie jaar Panama en sinds vier weken Tokio, probeerde hij zo goed mogelijk de ontwikkelin gen in het Nederlandse sport- wereldje te volgen. Toen hij nauwelijks gearriveerd in Ja pan hoorde, dat het Nederlands ijshockeyteam na de wereld kampioenschappen in Sapporo nog enkele wedstrijden in To kio speelde, begaf hij zich on middellijk naar de tot ijsbaan omgebouwde Olympische zwemhal Waar de nu 49-jarige Jaap Weij zich na afloop uitge breid onderhield met de spelers van de Nederlandse ijshockey- ploeg. Op de foto (van Ronald: Speijer) praat hij met de Lim burgse Tsjech Jiri Anton. Schiedam Twee van de drie Schiedamse korfbal-, teams kwamen dit weekeinde toch in het veld. SSC Harga speelde thuis tegen Zuiderkwartier en won - deze wedstrijd met 76. Succes kon het op eigen veld niet redden tegen De Bermen en verloor met 23. Het terrein van Odi werd afgekeurd. Op een slecht bespeelbaar veld EYIOT/IPFJ? heeft SSC Harga een gelukkige overwinning behaald op het Dat Succes het zwaar zou krijgen Leidse Zuiderkwartier. Het is een gelijk opgaande strijd ge weest dat met een puntendelïng eigenlijk de juiste uitslag had weergegeven. Harga heeft ditmaal eens bet ge luk mee gehad, dat ze bij vorige wedstrijden moesten ontberen. Het is ook een sportieve strijd geworden die geleid werd door scheidsrechter Springer, die no gal wisselvallig in rijn beslissin gen was. Het werd al gauw 1—0 voor Har ga door een doelpunt van Cock v.d. Poel die van ver raak schoot. Via een 1—2 achter stand kwamen de Schiedam mers op gelijke voet door Ger ei ie van Duyl, gevolgd door een doelpunt van Karei v.d. Linden, Toch kon Harga niet met een voorsprong gaan rusten, want Zuiderkwartier boog de achter stand om in een 34 voor- sprong. Na de rust kwam Har ga weer gelijk door Ton Pieter ee, die uit een vrije bal raak schoot: 44. Zuiderkwartier had het antwoord, klaar en weer stond Harga ach ter. Het pleit voor de Schiedam mers dat zij mentaal sterk ge noeg waren om elke keer weer terug te komen, daar heeft de gehele ploeg dan ook hard voor gewerkt. Eerst kon Jan Erkelens uit een strafworp gelijk maken, ge volgd doar een 'afstandsschot van Yvonne Lange cn de stand was 6—5. Weer kwam Zuiderkwartier ge lijk, maar Tineke Pranger speelde zich fraai vrij onder de korf en bracht de stand op 7—6 voor Harga. Het spel werd hier na nerveuzer en Harga probeer de de bal in de ploeg te houden. Dat :s goed gelukt en de Harga- speelsters en spelers sprongen juichend in de lucht bij het laatste fluitsignaal. stond bij voorbaat al vast, want De Bermen is de koplo per in deze afdeling. Alleen een overwinning kon Succes op een gelijk aantal punten bréngen. lïet is de Schiedammers niet gelukt en dit kwam eigenlijk alleen door het onzuivere schieten. De gehele tweede helft is er niet meer van vak gewisseld en dat komt bij korfbal niet veel voor. Toch had de2e nederlaag niet nodig geweest, want over de hele wedstrijd gezien heeft Sue- ces het betere van het spel laten zien. Het veld van Succes was redelijk bespeelbaar en iedereen stand er van te kijken dat een veld dat 2oveel water te verwerken heeft gekregen, er nog zo goed bij lag. Succes nam de leiding door Lau van Dijk die een doorloper naar behoren afrondde. Via' 1—2 gingen beide ploegen toch met een gelijke stand rusten want Dick Bedeaux schoot van ver de bal door de korf. Rust stand 2—2. Na de pauze ontspon zich een technisch goede wedstrijd, maar het schot liet aan beide kanten veel te wensen over. Het lukte De Bermen om halverwe ge de tweede helft een straf worp te forceren die benut werd, waarmee de stand op 23 kwam. Vlak hierna moest Chris Alblas zich laten vervangen door Koos van Leeuwen, omdat zijn vin ger uit de kom was geraakt en voor eerste hulp naar het zie kenhuis moest. Ook Rob de Bons moest met een enkelbles sure het veld verlaten, hij werd vervangen door Sjaak Pappers. Wat Succes hierna ook probeer de, de bal wilde niet meer door de korf. De Schiedammers staan nu 4 punten achter op De Bennen en het wordt heel moeilijk om die achterstand in te lopen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4