SCHIEDAMSCHE COURANT in feesfstrijd Streven naar ee gemee nschappeli] g< ezondl i eidsdi enst 1 Weer meer automobilisten onder drankinvloed Sporthal wordt overdekte tuin Zeekacletten roeien »MI PvdA-SCHIEDAM MAAKT NOTA OVER DE GEZONDHEIDSZORG: Vergeefse greep in kassa -- li „Schrik door blaaspijp is er kennelijk af" Rijksgoedkeuring voor Windmill Wasgoed uit tuin gestolen Euphonia 25 jaar Nieuwe Ukkeput geopend Dahlia-tentoonstelling 1975 Zwaluwlaan krijgt eenvoudig profiel Vergadering van Helpt Elkander Motorrijder onderuit Diefstal cassette recorder Lege flesjes uit kelder Dinsdag 8 april 1975 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtend lenst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL 4 pagina's 100ste jaargang no. 2528S Schiedam Op Koninginnedag worden in de Nieuwe Haven in Schiedam roeiwedstrïjden gehouden voor met zeekadet- ten bemande sloepen met zes en acht roeiplaatsen. De wedstrijden maken een on derdeel uit van de viering van 25 jaar Zeekadetkorps Schie dam „Jacob van Heems- kerck" waarvoor zeven bij het Korps Nederland aangesloten korpsen met hun kader naar Schiedam zullen komen. Het zijn de korpsen uit Arnhem, Gouda, Den Haag, Den Hel der, Maassluis, Rotterdam en Vlissingen. Ze arriveren rond 10 uur aan het station om dan in gesloten gelederen af te marcheren, onder begeleiding van een drumband. ven ter hoogte van de School straat. Aan het verhalen van de toen malige houten mijnenveger zal een feestelijk tintje wor den verleend. Eenmaal aan boord krijgen de kadetten koffie geserveerd om daarna de accommodatie te bezichti gen. Einddoel is het opleidingsschip De roeiwedstrijden beginnen „Jan van Gelder" dat voor om 13.00 uur en duren tot ca. deze gelegenheid tijdelijk lig- 16.00 uur waarna de prijsuit- plaats krijgt in de Nieuwe Ha- reiking volgt. i Het opleidingsschip „Jan van Gelder" van de Zeekadetten. PvdA-raadsltd R. van der Veer ...gemeenschap pelijke gezondheids dienst... Schiedam De plaatselijke afdeling van de Partij van de Arbeid vindt dat er in samenwerking met Vlaardingen en Maassluis, dan wel in Rijnmond-ver- band, gestreefd moet worden naar een gemeenschap pelijke gezondheidsdienst. Men vindt namelijk dat een aantal taken binnen de gezondheidsvoorzienin gen als grensoverschrijdend moeten worden be schouwd en dat deze In groter verband dan gemeen telijk moeten worden uitgevoerd. Dit is een van de hoofd conclusies van een rap port dat twee PvdA-frac- tieleden, de heren R. van der Veer en R. Scheeres, hebben opgesteld over de herstructurering van de gezondheidszorg in Schiedam. Deze nota zal op de eerstkomende le denvergadering van de afdeling worden behan deld. Enkele andere conclusies zijn: O De vermindering van het bed denaantal van beide ziekenhui zen maakt een integratie van de klinische werkzaamheden noodzakelijk. Gedacht wordt aan 350 bedden in totaal, exclu sief kraambedden, psychia trisch crisiscentrum 'en polikli niek en poliklinische "uitslaap"- bedden. O De poliklinische medische ver zorging en de huisartsengenees- kunde zal respectievelijk uitge breid en herstructureerd wor- 0 De twee voorgaande conclu sies eisen dat voorlopig de zaak; stedelijk moet worden aange-' pakt, maar dat later zeker aan samenwerking of samengaan met Vlaardingen. en Maassluis moet worden gedacht Q De integratie van beide Schie- damse ziekenhuizen wordt in samenhang met de herstructu rering gezien en niet als alleen staand. In het rapport van de twee PvdA- raadsleden wordt verder ge steld dat men het eens is met de gedachten die in de nota van staatssecretaris Hendriks wor den weergegeven. Ook is men het eens met de opvattingen zoals die in het rapport van de mtegratiecommxssie Gemeente Ziekenhuis Nolet Ziekenhuis staan. Tot slot kan men ook achter de uitgangspunten staan van de interim-nota voor de integratie van de Schiedamse en de Vlaardingse GG en GD. "Ook in Schiedam geldt dat er een onoverzichtelijke organisa tie is met de daarmee gepaard gaande kosten. In het bijzonder valt in Schiedam de overbed- ding van twee naast elkaar functionerende ziekenhuizen op. Daarnaast dreigen enkele initiatieven niet gerealiseerd te kunnen worden en bepaalde voorzieningen in onaanvaard bare diplikatuur te worden ge realiseerd", aldus de samenstel lers. Volgens Scheeres en Van der Veer kan men stellen dat, uit gaande van de gegevens uit de nota-Hendriks, de integratieno ta en de GG en GD-nota, ge zocht zal moeten worden naar een structuur die overzichte lijk is, kostenbeheersing moge lijk maakt, maximaal efficient is en optimale verzorging van de bevolking mogelijk maakt Schiedam Het aantal automobilisten, dat onder drankinvloed rijdt, dreigt de laatste tijd weer toe te nemen. „De schrik door de blaaspijpjes is er kenne lijk af", zo redeneert men bij de Schiedamse verkeer spolitie. Hoofdinspecteur H. Willems van Beveren: „Het aantal rijders onder invloed vind ik te veel. Vooral in verhouding met Rotterdam worden op de Schiedamse wegen veel automobilisten in kennelijke staat aangehouden." De hoofdinspecteur zei ons dit reau van politie aan de Lange Nieuwstraat zijn roes uitslapen. Later kreeg hij een proces-ver baal. Vlaardingen Het rijk heeft aan Windmill Holland aan de Delta weg goedkeuring verleend voor de bouw van een opslagsilo met verlaadinstaJlatie voor de dical- ciumfosfaatfabriek. Schiedam Mevrouw G.H.B. uit de Hagastraat heeft zondagmiddag bij de politie aangifte ge daan van diefstal van kledingstukken, die in de tuin achter haar woning aan de wasiijn hingen te drogen. De totale waarde van het ontvreemde wasgoed, waaronder een nachtja pon en nylonkousen, be draagt 250 gulden. Het ongeluk gebeurde om vier uur 's nachts. De surveillance- politie hield later in het week end nog enkele automobilisten aan, ondermeer op de Rem- brandtiaar. en in de Lange Kerkstraat. In de nacht van zaterdag op zondag troffen sur veillanceagenten op de Singel een dronken man aan, die midden op de rijbaan lag. De man moest de rest van de nacht op het politiebu reau doorbrengen. gisteren naar aanleiding van de hoeveelheid blaaspijpjes, die in het afgelopen weekeinde „groen" werden nadat aange- EEN OP TIEN schoten automobilisten erin hadden geblazen. Tegen vier mensen werd een proces-ver baal opgemaakt. Zij kregen een rijverbod opgelegd. Op de Broersvest, nabij de Boter- straat, verloor de Rotterdamse automobilist C. H. de macht over zijn stuur. Daardoor reed hij twee verkeerszuilen op het midden van de rijbaan omver. Door de klap vloog de man uit zijn auto. Hij had geen verwon dingen, maar voelde zich enigs zins duizelig. Agenten consta teerden dat de man teveel alco holhoudende drank tot zich had genomen. Daarom mocht de Rotterdammer op het hoofdbu- Vergeleken met Rotterdam bege ven in Schiedam veel mensen zich aangeschoten achter het stuur, aldus de politie. „In Rot terdam zijn het er per weekend gemiddeld veertien vijftien," zegt de heer Willems van Beve ren. „Wij rekenen één op tien. De praktijk wijst over het al gemeen uit dat als in de haven stad tien misdaden of overtre dingen plaatsvinden, dat' er in Schiedam maar één is. Nor maal gesproken hadden er In het afgelopen weekeinde dus maar één of twee aangeschoten autorijders moeten zijn ge weest. Schiedam Het bestuur van de zangvereniging Euphonia zal in verband met het 25-jarig bestaan op zondag 20 april een receptie houden in het centrum De Dukdalf aan de Rijnstraat 1. Men kan dan van 11.30 tot 13.00 uur het bestuur felicite ren met dit jubileum. De nieuwe ruimte van peuterspeelzaal De Ukkeput in de school aan de Zwarte- waatsestraat is gisteren geopend. Het door moeders uit de buurt schoongemaakte klaslokaal is onmiddellijk daarna het domein gewor den van peuters. Leidsters en een paar moe ders houden de kinderen bezig met speelmateriaal uit centrum De Dukdalf. Daar was De Ukkeput tot voor een week geleden geves tigd. Men wachtte echter niet tot de subsidie van het ministe rie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk los kwam. Zodra het geld is ontvangen, wordt de ruimte verbouwd. Tevens ligt het in de bedoeling om dan de speelplaats buiten aan te pakken. Elke morgen is de peuter speelzaal geopend van ne gen tot twaalf uur. Op maandag en dinsdag is het lokaal ook open van kwart voor twee tot kwart voor vier. Schiedam Op 5, 6 en 7 september zal in de sporthal Margriet aan de Nieuwe Damlaan de nationale Dah liatentoonstelling 1975 worden gehouden. Deze twee jaarlijkse manifestatie is een evenement van de Nederlandse Dahlia Vereniging. Schiedam De Zwaluwlaan zal voorlopig geen functie gaan vervullen als onderdeel van een ringweg ter ontsluiting van Schiedam-Noord. De ge meente wacht eerst de discus sie af over de toekomstige ont wikkeling van de woongebie den in hel noorden. De Zwaluwlaan zal nu een een voudig profiel krijgen. Een mo tie met dergelijke strekking van R. Dielamans werd door de ge meenteraad unaniem onder schreven. Dit gebeurde tijdens de behandeling van het bestem mingsplan Kethel-Oost, dat eveneens werd goedgekeurd. Dat betekent dat aan de bezwa ren van. een vijftal bewoners aan de Koekoekslaan niet is tegemoet gekomen. Zij zullen nu een schade-claim indienen bij de gemeente omdat zij vin den dat de huizenbouw afbreuk doet aan hun woongenot Zijdeveld, wethouder stadsont wikkeling hierover: „De indie ners van het bezwaarschrift zijn typisch exponenten van die groepen die altijd bezwaar ma ken". Hij zei dat de allergroot ste moeite zou worden gedaan de kale muren aan te kleden met groen. „Over 2, 3 jaar zal het er heel wat mooier uit ko men te zien." - - - Op deze tentoonstelling zullen zich de volgende Schiedamse verenigingen presenteren: de volkstuindersverenigingen „"Vijfsluizen." en „Thurleöe"; die Schiedamse vereniging voor schoolwerktulnen, de aqua rium- en terrariumvereniging „Natuurgenot in huis", de plaatselijke afdeling van de Nederlandse bond voor vogel liefhebbers; de hengelsportver eniging Schiedam en omstre ken, de Schiedamse model- jachtvereniging „De Viking", de afdeling Schiedam van de Koninklijke Maatschappij voor tuinbouw en plantkunde en de afdeling Vlaardïngen/Schie- dam van de Koninklijke Ne derlandse Natuurhistorische vereniging. Op de tentoonstelling komen ver der over de hele wereld beken de handelskwekers van dahlia's en ook grote groepen amateurs. Voor beide sectoren gaan aan de tentoonstelling keuringen vooraf. Deze zullen worden uitgevoerd door de vaste keuringscommis sie van de Koninklijke Neder landse Maatschappij voor Tuin bouw en Plantkunde. Deze commissie zal ook kiezen wie er een prijs in de vorm van een medaille of een wisselbeker zal ontvangen. De sporthal zal tijdens de mani festatie veranderd zijn in een grote overdekte wandeltuin met brede paden en waterpartijen met fonteinen. De tuinen zullen worden versierd met dahlia's in vazen en verwerkt in bloem stukken. Het geheel zal worden opgesierd met bomen, heesters en vaste planten. Maassluis Drie mannen tracht ten gistermiddag tevergeefs zichzelf te verrijken ten koste van de heer J. C. Robbemond, eigenaar van de Verfboetiefc aan de Noordvliet in Maas sluis. Twee van hen hielden in zijn winkel de vrouwelijke bediende, aan de praat, terwijl de derde een greep in de kassa deed en een bedrag tussen de vijftien honderd en tweeduizend gulden buitmaakte. Dat was echter maar voor korte tijd, want hij werd op heterdaad betrapt. Er onstond een handgemeen tus sen de overvallers en de eige naar van de zaak, die in staat was zijn geld te heroveren. Het drietal koos lopend hierna het hazepad en is nog steeds op vrije voeten, hoewel de politie de' signalementen van de da ders verspreidde en ook de gro te Maassluise uitvalswegen het controleren. Ja, ook u kunt deze ideale krantenkombinatie 14 dagen lang, gratis en geheel vrijblijvend, rn de bus krijgen. Het Rotterdamsch Nieuwsblad met nationaal en internationaal nieuws. De Schiedamse Courant met puur plaatselijk nieuws. Twee kranten voor de prijs van één. Profiteer ervant Ja. stuur mij gratis en vrijblijvend het RN plus Schiedamse Courant toe. naam. woonplaats telefoon: Schiedam De leden van de oudervereniging „Helpt Elkan der" zullen op vrijdag II april tijdens een vergadering In het dienstencentrum „De vier mo lens" aan de Nieuwe Damlaan een fusie met de oudervereni ging „Voor het zorgenkind" be spreken. Tijdens deze algemene ledenver gadering zal ook het orkest „de Leidse Sleutels" onder leiding van de heer Van Dam uit Lei den optreden. Dit orkest is destijds ontstaan uit het vormingswerk van de socia le werkplaats, waarbij ook mu ziek gemaakt werd. Het gezel schap bestaat uit ongeveer 30 man, die een groot aantal ver schillende instrumenten bespe len. Dit zijn gitaren, slagwerk, bongo's, contrabas en elektro nisch orgel. De federatie van ouderverenigin gen - het samenwerkingsver band van de drie verenigingen van ouders en vrienden van geestelijk gehandicapten - zal ook aanwezig zijn op de beurs Schiedam maakt 't die van 26 april tot en met 4 mei in des- porthal Margriet aan de Nieu we Damlaan gehouden wordt. Op deze stand zal voorlichting worden gegeven omtrent opvoe ding, vorming en vrijetijdsbe steding van gehandicapte kin deren. Ridderkerk In de wat stroeve bocht in rijksweg 15 in de rich ting Alblasserdam is zondag middag de 24-jarige C. Krom menhoek uit Schiedam met zijn motor onderuit gegaan, doordat hij de macht over het stuur verloor. Hij is met verwondin gen aan zijn linkerbeen opgeno men in de St Clara Stichting in Rotterdam. Scniedam nen cassetterecorder ter waarde van 500 gulden is gestolen uit de winkel van de heer S.D.S. aan de SingeL Ver moedelijk is de recorder in de middaguren uit de zaak ont vreemd. Schiedam Aan het begin van het weekeinde is uit een kelder aan de Mozartlaan een kratje met lege bierflesjes gestolen. De kelder moest hiervoor wor den opengebroken. De eige naar, de heer J. de W., heeft bij de politie aangifte van de dief stal gedaan.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1