SCHIEDAMSCHE COURANT li- assage Theater gaat „mislukt" seize en ege 1 Werkzaam] leden S 3 hiedamseweg Burgemeester opent mark t op 5 mei Gecombineerde NCVB-avond Aktie tot behoud van wilgen barbecue inn KADO: Vijftig jaar orgelspel in Oud-Katholieke Kerk RIJNMOND i4 pagina's TE LAAT VOOR CONTRACTEREN VAN GOEDE PROFESSIONALS, DAAROM AL BIJ VOORBAAT: \\Y: \\W 3ri w-H/i !fsï ssapëas Nieuwlandplclrt 12 Tel. 70606S. Fancy-fair voor meer school- en hulpmiddelen Bang voor drempels Bromfietser met gebroken been naar ziekenhuis Disko in de Toekomst GS akkoord met krediet containers Aanvrage hinderwet vergunning Leden werkgroep Midden-Delfland gaan bomen knotten Simon Schade van Westrum viert gouden jubileum Groep 23-40 gaat naar Londen Donderdag 10 april 1975 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 klachtcndienst 144144 IOÓste jaargang no. 25291) SCHIEDAM EN KETHEL Dg Schiedamseweg nabij de Zwaluwlaan: links de nieuwe woningen die op het rioleringsnet moeten worden aangesloten] Café-Restaurant „EUROPOORT" Q Gerenommeerde keuken Q Zalen voor recepties of diners O Prachtig uitzicht op de rivier Q Ruime parkeergelegenheid O Iedere donderdagavond Scandinavische Tafel Telefoon 010-264625 Maasboulevard 7 Schiedam RESTAURANT VOOBDE%NELLETHEK Ook om mee te nemen. TEL. 264191 DAM 22 SCHIEDAM AFSPRAAK (J.E| Natuurlijk In de AMSTELBRON - KOEMARKT -SCHIEDAM ,.*nBROERSVEST 119_ fVEf EENS GEZETEN iW bar bodega idngehdven e schiedam tel o\o-26226o, Probeer 't eens in Schiedam Op maandag 14 april zal begonnen worden met de vernieuwing van de riolering in de Schiedamseweg. Tegelijkertijd zal het deel van deze weg tussen de Zwaluwlaan en het rioolgemaal „Kethel" worden gereconstrueerd. In het bijzonder gaat het hier om een stuk van ongeveer zestig meter nabij de woningen die bijna gereed zijn. Deze woningen moeten nog op het rioleringsnet worden aangesloten. Voor de werkzaamheden zal het gehele wegdek moe ten worden open gebroken- Het doorgaande verkeer zal worden omgeleid via de MeeuwensingeL Schiedam Het eerste seizoen van het Passage Thea ter na de heropening dreigt een flop te worden. Doordat de gemeente en de culturele stichting Schie- damse Gemeenschap door omstandigheden nog steeds niet konden komen tot het uitstippelen van een goed cultuurbeleid, is het te laat geworden voor het contracteren van professionele, meer ervaren artiesten. In ieder geval zal Schiedam dit jaar ge speend blijven van „de betere voorstellingen" in de Passage. Zowel de gemeente als de SG beseffen, dat er haast gemaakt moet worden met de program mering voor het Passage Theater. Wie echter het maken van een program ma voor zijn rekening moet nemen en wie de financiële verantwoorde lijkheid moet dragen, is een vraag waar men nog niet uitgekomen is. In de laatste vergadering van de stichtmgsraad van de SG werd wel besloten dat deze stichting een commissie in het leven zai roepen, die zal adviseren bij de programmering. De commissie bestaat echter nog niet SG-di- recteur Ril. Pillard heeft pas gisteren contact opgenomen met de heer W. Hoffman, direc teur van de Rotterdamse Kunststichting, die waarschijn lijk ook deel zal gaan uitmaken van de SG-commissie. Schiedam Op zaterdag 19 april wordt van 10 tot 4 uur in W.A. van Lieflandschool aan de Bea- trbdaan een grootse fancy-fair gehouden. Deze wordt in sa menwerking met de ouder com missie gekozen om geld bijeen te brengen voor de aanschaf van extra leer- en hulpmiddelen voor de school. Op de fancy kan men in wild west stijl schieten; er is een waarzegger uit India en men kan er doeltrappen. Ook zal Pillard binnenkort een gesprek hebben met de onder wijscommissie, de zogenaamde paraplucommissie voor vor ming en recreatie. Deze com missie onder voorzitterschap van de wethouder voor cultuur en onderwijszaken, mevrouw C. Visbeen, beeft afgelopen vrijdagavond nog besloten ver gaderd over ondermeer de pro grammering. Kennelijk is de gemeente ook van. deze commissie niets wijzer ge worden, Toen wij de wethouder vroegen wat de gemeente nu wil gaan doen aan de totstand koming van een draaiboek voor het verbouwde theater, ant woordde zij: „Ik weet het niet- Het is mij niet duidelijk wat er nu zal gebeuren". Mevrouw Visbeen bracht wei naar voren, dat zij op het ogen blik de laatste hand legt aan haar concept-nota over het cul tuurbeleid. Over enkele weken waarschijnlijk zal deze nota in enkele commissies worden be handeld. Los van de wethouder is ook de SG van plan om een cultuurbe leid voor Schiedam voor te be reiden. Dat men langs elkaar heen werkt, wordt duidelijk uit de mening van de gemeentelij ke begeleidingscommissie van het Passage Theater. Deze com missie vind, dat de SG nog een reële kans moet worden gebo den om tot een goede program mering op langere termijn te komen. Het is niet zeker of de gemeente op de SG wil wachten met het uitstippelen van een cultuurbeleid. SG-dïrecteur Pillard js al van plan om met Schiedam verge lijkbare gemeenten (Gouda, Delft, Dordrecht; Hengelo, Al melo, Enschede; Tilburg, Bre da, Den Bosch) te gaan praten over het cultuurbeleid in «lie plaatsen. geknot. Een lid van de werkgroep Midden Delfland, Arie van der Mark, schat dat het landelijk gebied rond Vlaardmgen nog een paar duizend wilgen telt bomen die voor een groot deel het karak ter van het landschap bepalen. Er verdwijnen er steeds meer omdat ze voor de boeren van weinig waarde meer zijn. Van der Mark: "Vroeger leverden de wilgen allerlei nuttig mate riaal op. Nu hebben ze wat het hout betreft geen enkele waar- Schiedam - „Zijn de drem pels, die steeds vaker in Schiedamse straten wor den aangebracht, wel al tijd even praktisch? Is het niet zo, dat deze. drempels een groot pro-, bleem kunnen zijn voor het dienstverlenend ver keer, zoals brandweer, ambulances en politie?" Met deze vragen kwam het PvdA-raadslid dr. R. van der Veer naar voren tij dens de rondvraag in de vergadering van de socia le adviescommissie (SAC), die deze week werd gehouden. Van der Veer zei, dat hij wel een voorstander is van verkeersluwe gebie den, maar dat hij vreest dat de drempels een bij zonder hinderlijk obsta kel kan vormen, wanneer bijvoorbeeld brandweer auto's en ziekenwagens zich met grote snelheid door de zogenaamde speel- en woonstraten be geven. De voorzitter van de SAC, wethouder B. E. Collè, antwoordde hem. dat „er echt wel rekening is ge houden met dit dienstver- lendend verkeer". In de verkeersluwe gebieden zouden volgens hem al tijd wel enkele hoofdstra ten zijn te vinden die nog „drempelloos" zijn. „En via deze straten kunnen politie, brandweer en GG en GD toch snel hun doel bereiken." aldus Collè. Schiedam Burgemeester drs. A. J. Lems zal op 5 mei de historische jaar markt van de Huis te Rivieregroep Deze markt wordt onder' auspiciën van de Stich ting Nationale Feest- en gedenkdagen op de Huis te Riviereweg nabij de ruïne gehouden, openen. Burgemeester Lems zal tijdens de openingsceremonie worden geflankeerd door twee groep sleden die fn historische kledij graaf Floris en gravin Aieida zullen uitbeelden. Dit duo zal eerst een rijtoer per paard ma ken van het Dr. Wibautplcln naar het centrum. De route gaat via de Mgr. Nolens!aan. Parkweg, Grote Markt, Hoog- ZEEVERKENNERS HUIS TE RIVIERE JAARMARKT 5 MEI SCHIEDAM 700 JAAR straat, Broersveld naar de Lan ge Kerkstraat Nabij de „stadspoort" die toegang geeft tot het marktterrein zal gravin Aieida Schiedam de stadsrechten verlenen. Schiedam - De 16-jarige brom fietser RP. ten H. uit Schiedam heeft bij een botsing op het kruispunt van de Piersonstraat en de Burgemeester Van Haa- renlaan een gebroken Imker- been opgelopen. De scholier kreeg geen vrije door gang van de 53-jarige automo-l bilist J.H.B-, eveneens uit Schie dam. Met de ziekenwagen van de GG en GD is hij naar het Gemeente Ziekenhuis gebracht Schiedam In clubhuis De Toe komst van de voetbal- en cric- ketvereniging Excelsior '20 wordt vrijdagavond 11 april een disko-avond gehouden. Met disk-jockey John Morris wordt dan het winterseizoen in sportpark Thurlede voor de jeugd afgesloten. Schiedam Op woensdag lfi april om 8 uur zal in gebouw De Rank aan de Schiedamse weg een gecombineerde verga dering worden gehouden van de afdelingen Nieuwland, Cen trum en Kethel van de NCVB. Mevrouw Nel Kars zal dan een stuk solotoneel opvoeren onder de titel: "Vrouwen in het spel". Hierin zijn fragmenten opgeno men uit werken van Shakespea re, Williams, Ibsen en Molière. De afdeling Nieuwland houdt bovendien op dinsdag 15 april een excursie naar het Nijmeeg se openluchtmuseum van de Heilige Landstichting. Voor de ze reis kan men zich nog opge ven bij mevrouw V.d. Steen, tel. 703030. Schiedam Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland heb ben geen bezwaar tegen de besluiten van de Schiedamse gemeenteraad inza ke kredieten voor de aanschaf van containers en het treffen van voor zieningen voor het opstellen van deze containers in Ke- thel-oost. Enige tijd geleden ging de raad akkoord met het voorstel om de begroting 1975 met 50.000 gulden te wijzigen. Schiedam Shell Neder land Chemie BV in Rot terdam heeft bij Gedepu- teerde Staten van Zuid- Holland een aanvraag in gediend tot het uitbrei den en wijzigen van de synthetische earbonzu- renfabriek. Dit in ver band met de voorgeno men produktieverhoging van de „Versatic"-zuren. Een exemplaar van deze aanvraag ligt ter inzage op het Stadskantoor bij de afdeling algemene za ken (2e verdieping). Men kan daartoe eventueel schriftelijk bezwaren ma ken. Deze moeten in tweevoud worden ingediend bij b. en w. van Schiedam. Men kan ook mondeling be zwaren maken op een hoorzitting die op vrijdag 25 april om 16.15 uur xn het stadhuis van Rotter dam (kamer 15) zal wor den gehouden. Vlaardmgen Een aantal Vlaardingers wil zich inzetten voor het behoud van de wilgen ïn de nog landelijke delen van Vlaardmgen. Het zijn leden van de werkgroep Midden Delfland. In overleg met de plantsoenendienst wil de groep in het najaar tot een grootscheepse aktie komen. Om de mensen daarvoor nu alvast warm te maken, worden zater- om twee uur aan de Trekkade enkele dagmiddag wilgen gek! de meer. Onderhoud wordt er dan ook niet meer gepleegd. Veel waaien er om en dan laat men ze meestal zo maar lig gen." Met een deel van het geld dat de werkgroep Midden Delfland in de vorm van een subsidie krijgt van de gemeente Vlaar- dingen zal een kleine motor- zaag worden aangeschaft om het knotten van de wilgen te vergemakkelijken. Schiedam De organist van de Oud-Katholieke Kerk op de Dam, de heer Simon W. J, Schade, viert op 20ndag 20 april zijn vijftigjarig jubileum. Tijdens een receptie in de grote zaal van de Opstandingskerk aan de Borg. Honnerlage Gre- telaan kan iedereen hem felici- Schiedam - De groep 23-40, een sociëteit voor alleemvonenden, organiseert van 8 tot en roet 10 mei een Hemelvaartstöcht naar Londen. Behalve een sightseeing door de Engelse hoofdstad staat verder een bezoek een de wereldbe roemde club „Talk of the town" op het programma. De kosten van deze korte reis bedragen 285 gulden. Niet alleen leden van de sociëteit kunnen zich hiervoor opgeven, maar ook anderen die tot op heden nog nooit in contact zijn geweest met de groep 23-40. Men kan zich opgeven via de heer A. Trouwborst, tel. 266858. Of tijdens een sodeteitsbijeen- komst (aanstaande vrijdag in de Bethelkerk en een week la ter in De Waag aan de Lange Kerkstraat). teren. Daarvoor zal In de Oud- Katholieke Kerk een hoogmis worden gehouden om 10.30 uur. Op 15 maart dit jaar was de heer Schade Van Westrum precies vijftig jaar organist van de kerk. Hij volgde in 1925 zijn vader Anthony Wilhelmus' Schade Van Westrum op. die bijna 46 jaar lang het orgel had bespeeld. De organist geniet grote bekend heid ui Schiedam. Hij studeer de van 1921 lot 1927 bij de Rotterdamse organist J. G. van Herwaarden en daarna zes jaar bij de Haagse to on kunstenaar Alex de Jong. In 1933 kreeg hij harmonieleer van A. A. Schuur man. De afgelopen tien jaar bleef hij studeren bij Ru Stolk en Cees van Eersel- Al jaren is hij lid van de Orgel raad van de Oud-Katholieke Kerk van Nederland. Hij is dan ook nauw betrokken geweest bij de restaurahes van vele or gels. Op de jultlieumdag zal 's middags om vijf uur in de kerk op de Dam de vespers var» dankbaar heid worden gezongen tot be sluit. De vespers hebben de gro te voorliefde van de heer Scha de van Westrum. Hij zal dan ook gedurende beide diensten (om 10.30 en 17.00 uur) het orgel bespelen. Ja, ook u kunt deze ideale krantenkombinatie 14 dagen lang, gratis en geheel vrijblijvend, in de bus krijgen. Het Rotterdamsch Nieuwsblad met nationaal en internationaal nieuws. De Schiedamse Courant met puur plaatselijk nieuws. Twee kranten voor da prijs van één. Profiteer ervanI Ja. stuur mij gratis en vrijblijvend het RN pius Schiedamse Courant toe. adres waan plaats telefoon

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1