Éil Inbrekers Daar ging je bij op visite" Toch akkoord over Till ruwbouw social e werkplaats Nieuwe rijksweg gestalte ?5> Hoofd -inspecteur H. Willems van Beveren neemt afscheid van de Sehiedamse politie: 9 TB 9 9 College gl komt aan I I bezwaren 1 tegen Vergulde Hand - I i tegemoet I 1 I •&0Q' "j muHiimjjiifiiijiuiimjiiiimiiifniuuKfiiiJiiiJiiiJiiriiiiiiiiiiiiififdfHfiriiitfiniiiiiiiJiDtiiiiiiiiiHiiirmfiii ZATERDAG 19 APRIL 1975 SCHIEDAMSCHE COURANT 3 „Een politieman is geen boeman" Hoofd-inspecteur H. Willems van Beveren neem! na 39 jaar bij de politie maandag 28 april afscheid. r liiimtiij hui riiiimitiiitTiiiTjiiiniiaijiiiiiM S Vlaardingen Het Vlaardingse college van burge meester en wethouders heeft overeenstemming be reikt met de medezeggenschapscommissies van het Toeleveringsbedrijf over de vestiging van de nieuw bouw van de sociale werkplaats in het industriege bied de Vergulde Hand. De commissies hebben aan de vestiging in het industriegebied voorwaarden gesteld, die voor een groot deel door het college zijn gehonoreerd. Eerder maakten de werk nemers van het Toele veringsbedrijf ernstige bezwaren tegen de Ver gulde Hand. Nieuwbouw zo dicht bij de grote in-, dustrieen aan de oveiV kant van de Waterweg' zou een ongezonde situa tie opleveren voor CA- RA-patiënten en werkne mers, die aan hart -en vaatziekten lijden. Voor deze groep van werk nemers zal een speciale klimatisering van het be drijf plaats vinden. Ver der is als voorwaarde ge steld, dat deze groep niet naar andere gemeenten behoeven te worden overgeplaatst Ook aan een tweede be zwaar van de medezeg genschapscommissies (de geïsoleerde ligging van de Vergulde Hand, er is maar een toegangs weg) wordt tegemoetge komen. In de richting Maassluis komt een tweede uitgang uit de in dustriepolder. GARANTIE Als laatste de commissies gesteld, dat tus sen bet bedrijf en het recreatie gebied De Lickebaert geen ver dere industrievestiging meer zon komen. Dit laatste zegt het college van burgemeester en wethouders niet te kunnen ga randeren. Volgens het college biedt het bestemmingsplan Vlaardingen-West nog moge lijkheden voor uitbreiding van het industriepark. Medisch ge zien is er ook, zo zeggen burge meester en wethouders, geen bezwaar tegen, zeker wanneer de klimatisering van het be drijf plaats vindt, de huidige bestemming te handhaven. Het college geeft de werknemers wel enige hoop. Want de toevoe ging van het gebied aan de groengordel langs het westelijk deel van Vla ar din gen lijkt ook het college aantrekkelijk. Maar een waterdichte garantie kan niet worden gegeven. In mei zal de raad worden voor gesteld drie ton ter beschikking te stellen voor het maken van een plan voor de nieuwbouw van de sociale werkplaats. "Van avond komt de kwestie aan de orde in de commissie sociale aangelegenheden tiiiiiiiiimii!inmiiiiimmiifii Schiedam Van het grote Rotterdam heeft Schiedam in ieder geval altijd twee dingen gekregen; misdaad en verkeer. De man die daar over kan meepraten, hoofd-inspecteur en plaatsvervangend commissiaris H. Willems van Beveren, neemt maandag 28 april afscheid van het Schiedams politie korps wegens het bereiken van de pensioengerechtigde Jeef- tijd. in de 39 jaren dat hij in zijn geboortestad heeft gewerkt spoorde hij niet alteen fusten jenever op, maar stond hij ondermeer ook midden op de Koemarkt het verkeer te regelen. „Schiedam was een aantrekkelijke stad voor de zware jongens";- weet de scheidende hoofd-inspecteur te vertellen over de periode na de oorlog toen hij nog bij de recherche zat, „waarschijnlijk omdat het onder het arrondissement Rotter dam viel, dat in die tijd aan de opbouw werkte en erg praktisch was ingesteld. De straffen waren milder en hierdoor was natuurlijk ook het risico van de misdadiger kleiner. Iedereen werd weer gauw aan het werk gezet Men beschouw de de misdadiger als het ware als een tandwiel met een braampje. Dat laatste moest wel worden weggeslepen om het wiel weer mee te kunnen laten draaien". In die tijd verscheen men bij een overtreding vaak nog dezelfde dag voor de politierechter. Nu duurt dat volgens de heer Willems van Beveren weken of soms zelfs maanden. Maasland De reconstructie van rijksweg 29 krijgt gestalte. Het tracé tussen de Boonervliet te Maasland en de zes kilometer verderop gelegen Nolweg is momenteel in de eindfase gekomen. De reconstructie van de weg cn de bouw van een aantal kunstwer ken tussen de kruisingen Maasland-Maassluis en Maasland-Maas dijk is nagenoeg gereed. ongelijkvloerse maakt worden. kruising ge- Rijkswatcrstaat verwacht dat de ongelijkvloerse kruising tussen Maasland en Maassluis, waar nu" nog de verkeerslichten De rijksweg is op het gedeelte begonnen met de bouw van van een viaduct, dat ook, de krui sing Maasdijk—Coldenhoven- laan ongelijkvioers moet ma ken. Naar verwachting is dit kunstwerk m oktober klaar. Er kan dan meteen gebruik van gemaakt worden, want de aan sluitingen, alsook de op- en af ritten zijn nu al nagenoeg ge bruiksklaar. staan, alsook de brug over de vlieten, eind mei in gebruik ge nomen kunnen worden. De on gelijkvloerse kruising is al hele maal klaar, maar het wachten is nog op de afwerking van de brug over de vheten. Als deze honderdtachtig meter lange bnig geheel klaar is sinds v°rïg jaar maakt het verkeer al gebruik van twee rijstroken tussen deze kruising en de ver- Dlt kunstwerk wordt dertig meter derop gelegen afslag naar de Maasdijk dan van twee tot vier rijstroken verbreed. Op beide kunstwerken is al rekening ge houden met een uitbreiding tot zes rijstroken. Ook voor het betreffende weggedeelte ligt die mogelijkheid door middel van een twaalf meter brede middenberm klaar. - - - IUIUUCUUCIU1 luaai. kunnen de aansluitingen met de jujst deze week is rijkswaterstaat breed en is vijftig meter flang. Ook hier komen twee keer twee rijstroken, maar die dertig me ter breedte zijn voldoende om in de toekomst ook hier met twee rijstroken uit te breiden. De laatste fase van de recon structie is het tracé tussen deze 1 'i. Rijkswaterstaat is deze week begonnen met da bouw van StÏÏSt ir- nieZ ViTS Th dt riikSf69 nu ,er h009!e "an de meten is daar ruimte gevonden KfUtSing MaaSdljk-ColdenhOVenlaan. om deze dnebaansweg met een maakt plaats voor een door ver- den waaraan overigens al vierde rijstrook te verbreden. _keershchten beveiligde krui- druk gewerkt wordt zullen Het verkeersplein verdwijnt en sing. Deze laatste werkzaamhe- volgend jaar gereed zijn. door Willem van der Post, foto: Henk Speksnijder „Hoe het nu op dit moment bij de recherche is weet ik niet, maar vroeger was het een soort sport Kijken wie de langste adem had. De ene keer de dief, de andere keer de rechercheur. Je kon toen respect voor die mensen opbrengen. Soms kwam je zelfs bij ze thuis op visite. Ook de collega's m andere steden kenden je veel meer, want zoals gezegd de inbrekers kwamen van heinde en ver. Een keer leidde het spoor bijvoorbeeld naar Musselkanaal in Groningen. Maar ja, de mentaliteit is veranderd. Tegenwoordig wordt er eerder een pistool getrok ken". Terugblikkend op rijn loopbaan moet hoofd-mspecleur Willems van Beveren toch ook wel constateren dat de politic is veranderd. Het personeelsgebrek is echter wel blijven bestaan. „Vroeger waren we de agenten kwijt als zij op hun ronde waren, ook al kwamen er later politiemelders in de straten. Er rijn nu wel mobilofoons, maar daar staat tegenover dat er meer werk bij is gekomen. Eigenlijk hebben we nu geen tijd voor de kleine diefstallen, zoals bijvoorbeeld autokraken". SCHEIDSRECHTER Ook bij de verkeersdienst waar hij sinds 195? chef van is was er altijd al personeelsgebrek. Die overplaatsing was een grote stap. In het begin vond Willems van Beveren het maar wat doods. „Na een tijdje ontdekte ik toch het fijne van het werk. Het leiding geven trok me namelijk wel. Dat is ook de reden dat ik bij de politie ben gaan werken, hoewel het eigenlijk net zo goed officier bij het leger of een andere overheidsfunctie had kunnen rijn. Het ging louter om het management. Het werk deed er in feite niet toe, dat was maar een detail. Bovendien heb je in dit vak veel kontakt met mensen en dat vind ik fijn. Als politieman ben je geen boeman, maar scheidsrechter. Je bekijkt of de regels worden uitgevoerd". Het is wel een ernstig vak, volgens de hoofdinspecteur. Alle dingen die behandeld worden rijn seneus. Het leuke is alleen het onderlinge kontakt tussen de collega's. Dat is ook. de reden dat hij ondermeer regisseur van een toneelclub en redakteur van het politieblad is geweest ZORGENKIND Tegenwoordig bespreken we verkeersproblemen met speciale technici en verkeersingenieurs. Dit moet wel omdat het ver keer de laatste jaren zo is toegenomen. Vroeger waren de kruispunten niet zo druk. De Koemarkt is wel altijd een zorgenkind geweest. We hebben daar eens met zeven man het verkeer staan regelen. In de tijd dat het plein opnieuw bestraat moest worden was het helemaal een probleem. Dwars over het plein, waar nu de klok staat, hebben we toen een weg aangelegd om de doorstroming van de auto's laten doorgaan". Met voldoening haalt de zestigjarige Willems van Beveren deze herinneringen op. Dat zal ook gebeuren wanneer hij maandag op het hoofdbureau van politie afscheid neemt, 's middags om half drie vindt het officiële gedeelte plaats voor het politiekorps. Daarna, om half vijf, begint een receptie waar alle Schiedammers voor zijn uitgenodigd. Na het afscheid zal hoofd-inspecteur D. P. van der Veen zijn taak overnemen..

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 3