SCHIEDAMSCHE COURANT Politie betrapt twee inbrekers op heterdaad Twee agenten licht gewond bij hotsing „Onpartijdige beslissing over renovatie in KADO Op terrein achter verffabriek: fasts' Pan met vlees vergeten Visitekaartjes van woningdienst Student zag vrachtwagen niet ï|f||gg|g GEEN VRIJ Schiedams lid van Rijnmondraad Twee spelende kleuters aangereden I WBBÊ mm 'WmÊÊBéé'' Politiewagen kreeg geen voorrang: m Geparkeerde auto zwaar bekrast Inbraak Rubensplein Dinsdag 22 april 1975 ONAFHANKELIJK DAGBLAD 4 pagina's ÏOOste jaargang no, 253ÖP Broersvest 3 telefoon administratie 2S8091 - redactie 262586 - klachtend ienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL ■raim-n B hm ^^B^^BBDBHBBBOSBBBaBBHnBSSB Schiedam De Schiedarase politie heeft gisteravond laat twee inbrekers op heterdaad betrapt bij de verffabriek Veveo, gelegen aan de Willemskade in De inbrekers werden schutting te klimmen. de Gorzen. ROTTERDAM Het Rijn- mondraadslid E. Bergs- ma (CPN) uit Schiedam heeft maandag de verga dering van het openbaar lichaam niet kunnen bij wonen. Zijn werkgever, de N.V. Duchateau Co., fabriek van alumi nium - en metaalwerken in Schiedam, had Bergs- ma ontslag aangezegd wegens ongeoorloofd verzuim indien hij de middagvergadering zou bijwonen. De heer Bergsma .is twintig jaar in dienst van het bedrijf. Intussen heeft de voorzitter van Rijnmond, de heer W, A. Fibbe, contact opgenomen met de werkgever van de heer Bergs ma voor nader overleg. Dit laatste bleek nadat drs. P. A. de Ruiter (PvdA), sprekend na- mens de gehele raad, in „een voorstel aan dc orde van de dag" de raadsvoorzitter had ge vraagd zich nader met de werkgever te verstaan. De heer E. E. Collé (CPN) had de afwe zigheid van zijn fractiegenoot aan het begin van de vergade ring toegelicht. De directeur van het bedrijf de heer Ch. Duchateau, gaf desge vraagd een toelichting op zijn besluit Aanvankelijk had men de heer Bergsma toestemming gegeven om eens per zes 3 acht weken een middag voor eigen rekening, te verzuimen na diens benoeming in mei vorig jaar tot lid van de raad van Rijnmond. De heer Bergsma was toen ma gazijnmeester. Schiedam De 4-jarige Mardie van der Loo is na een ongeval op de Vondellaan met een ge broken bovenbeen in het Nolet Ziekenhuis opgenomen. In de Dr. Zamenhofstraat reed een bromfietser het 6-Jarige Turkse jongetje Aehmed Aslam aan. Beide kinderen werden aangere- denop het moment dat zij bij het spelen plotseling de rijbaan oprenden. Het meisje werd geraakt door de 16-jarige bromfietser B. K. uit Schiedam. Dejongen uit de Stationsstraat die met nog onbekend letsel naar het zelfde ziekenhuis moest worden gebracht kwam eveneens in botsing met een bromfiets, bestuurd door de 23- jarige Rotterdammer J. G. Z- Tegen middernacht werd de poli tie telefonisch gewaarschuwd door een bewoner van de Haga- straat, die twee mannen ver dacht had zien rondschuifelen bij het terrein achter de fa briek. Onmiddellijk rukten twee surveillanceauto's uit Enkele minuten daarna klauter den twee agenten al over de schutting, die het terrein van de verffabriek afsluit van de Ha- gastraat. Hier werden de beide inbrekers aangetroffen, terwijl zij bezig waren een deur open te breken. Met revolvers in de hand dwon gen de politieagenten dè inbre kers om weer over de schutting te klimmen. Eenmaal op de straatstenen, beland bood één van de twee inbrekers plotse ling nog enige weerstand, maar de vier surveillanceagenten hielden hem gemakkelijk in toom. Beide inbrekers werden met de handen tegen de muur gezet en gefouilleerd. Daarna werden zij naar de twee. politiewagens gedirigeerd en opgebracht naar het hoofdbu reau van politie aan de Lange Nieuwstraat. Kort voor de in braak had de Eerste Schiedaro se Bewakingsdienst in het ge bouw van Veveo nog "geïnspec teerd. Toen de Schiedamsche Courant vlak na middernacht contact opnam met de directie van Veveo, bleek dat men nog van niets wist. Vanochtend pas heeft de politie directeur J. van Eik ingelicht Na enige weer stand werden de daders wegge voerd gedwongen om weer over de Schiedam De brandweer is in het weekeinde oit- gemkt naar een woning aan de Oosterstraat waar volgens omwonen den een hevige rookont wikkeling vrijkwam. Bij het arriveren van de brandweerlieden bleek echter dat de familie K. vergeten was een pan met vlees van het gasfor nuis te halen. Het lapje vlees Week ge heel te zijn verbrand. Slechts een klein ver schrompeld hoopje was er van over. Bluswerk beeft de brandweer niet behoeven te verrichten. Schiedam Twee politie agenten zijn gisteravond omstreeks zes uur licht gewond geraakt nadat hun wagen in botsing kwam met een personen wagen. Een_ van hen is ter observatie in een zie kenhuis opgenomen. De politiewagen reed met zwaai licht en sirene over de Chur- chülweg in de richting van het Baehplein. Een bewoner had een brandmelding doorgegeven. Op de kruising met de Laan van Bol'Es en Prmses Beatrbdaan kreeg de wagen echter geen voorrang van een personenau to. die uit de richting Vla ar din gen over eerstgenoemde straat kwam rijden. Een wagen van rechts kon nog op tijd stoppen maar de bewuste wagen remde te laat en klapte met de rechtervoorkant tegen De gekraakte politiewagen. Schiedam Bewoners van de IJsselmondesesiraat willen het renovatieplan van de Vereniging Volks huisvesting en hun eigen alternatieve voorstel voor leggen aan een onpartijdig bureau. Gisteravond is tóg in de stampvolle vergaderzaal van de bewonersver eniging Zuid besloten dat dit bureau zou moeten gaan onderzoeken welk plan het goedkoopst is. Het grote twistpunt tussen beide bouwtekeningen bleek op deze vergadering aan de Zwarte- waalsestraat de binnentrap. De meeste bewoners van de straat en de bewonerscommissie wil len een opengewerkte wentel trap, terwijl de Vereniging Volkshuisvesting daarentegen een rechte trap voorstelt Tirekteur G. Prins kondigde aan nerscommissie op naar beurt ook zal doen. „De zogenaamde open spil trap is niet haalbaar", aldus de heer Prins, „ik ben er ook voor. Het rijk komt echter voor de beno digde 5000 gulden niet over de m brug. Het is of een bredere M keuken of een nieuwe trap. Waarom zijn de bewoners trou- M wens niet eerder met dit voor- stel gekomen?" reeds vandaag te gaan onder- De heer C. van den Bos van de zoeken welke bewoners voor zijn plan zijn. Iets dat de bewo- lÏÏtdi&MKiI [ADVERTENTIE GROTE VEILING TE SCHIEDAM op: donderdagavond 24 april a.s. aanvang 19.00 uur zal in: GEBOUW "ARCADE", Lange Haven 71 erkend veilinghouders bedrijf Amstelveen, fa. M. m te Amstelveen t.o.v. gerechtsdeurwaarder G, J. van Es te Rotterdam een partij goederen publiek contant bij optod verkopen, waaronder nieuwe: antieke hanglampen 6- en 12-deHge cassettes pla tenspelers oude lampen commodes w.o. worteln. en eiken porseleinkastjes stereo apparatuur cassette recorders"* Bretonse klokken draagb, radio's wand ornamenten dekenkisten lade- en hoekkasten bij zet- en telefoontafeitjes gouden sieraden w.o. trames- en herenhorloges perzïsche kleden en lopers. En.wat verder ter tafel zal worden gebracht. Alle artikelen worden verkocht onder volle garant' Geleger id tot bezichtiging der goederen vandf 18.00 uur. Voor handelaren en particulieren bestaat de gelegenheid tot het inbrengen van goederen tot 17.30 uiur. bewonerscommissie: „De proef- woning komt niet overeen met Achter de tafel hoorde voorzitter G. Prins van de Vereniging Vokshuisvesting (links).- de tekening die het eerst werd voorzitter A. Zwamborn van de bewonersverenïging Zuid (midden) en de heer C. van vrvuwsj» pimp n nnze den Bos vfin dg bewonerscommissie' (rechts) de ideeen aan van de bewoners van de Usselmondesestraat. voorgesteld. Weinig van onze wensen zijn nu gerealiseerd, al leen wat akelig kleine dingen. Alles is veel te duur of te veel Bovendien snap ik niet hoe 2e aan die vijfduizend gulden voor de door ons voorgestelde trap komen. Volgens ze bereke ningen is het niet neer dan een kleine 2000 guide,»». Wanneer de renovatie per woning 40.000 gulden kost, moet iemand toch zijn zakken spekken. Van dat geld heb je zowat een nieuwe woning.'" Op de drukbezochte vergadering: bleken zeventien families voor de open wenteltrap te zijn. Ze ven huizen staan leeg en drie families hadden bij de vestiging reeds getekend dat ze met even tuele veranderingen akkoord zouden gaan. Het merendeel van de bewoners is dus voor het alternatieve plan. Eén van de problemen van dit plan is volgens de Vereniging Volkshuisvesting, de brandvei ligheid. Boven de trap zou een Over de definitieve beslissing zal zogenaamde brandsluis moeten te zijner tijd nog een vergade- komen. ring worden gehouden. Schiedam Bij huisbezoek gaan gebruik zullen maken, is deze de ambtenaren van de gemeen- week ingevoerd, telijke woningdienst voortaan Het doel ervan is volgens de visitekaartjes uitdelen. Deze nieuwe regeling, waar voor al de ambtenaren van de bui tendienst bij de afdelingen on derhoud gemeentewoningen en bouw- en woningtoezicht van Schiedam Onbekenden hebben voor duizend gulden schade aangericht aan een auto die aan de Voadellaan stond ge parkeerd. voorlichtingsambtenaar om sen. beter en meer persoonlijk Aan 3116 ^hten is de wagen met kontakt met het publiek te knj-i S5n scherp voorwerp bekrast, gen. "Vage aanduidingen zoals:' Eigenaar A. S, M. (53) heeft bij het was za'n lange man of er-**' 4e politie aangifte gedaan van heer met een groen hoe-., "eze vernieling, kunnen zo worden vermeden"] aldus de heer D. Buschkens. J ■MSMMBBSBBBBBaHMR&H de linkurvoorkant van de poli tiewagen. De bestuurder van de politïe-auto werd licht gewond aan het hoofd. Ook zijn collega, die naast hem zat, klaagde over Beide auto's zijn zwaar bescha- pijn in het hoofd. Vermoedelijk digd, waarschijnlijk total-loss. is hij met een smak tegen, de voorruit van de wagen terecht gekomen. Hij is ter observatie naar het ziekenhuis gebracht. Schiedam Inbrekers hebben in Het is wel duidelijk hoe onbeken de winkel van Van der Meer den zich toegang verschaften en Schoep aan het Rubensplein tot distilleerderij De Lange Ha- een bedrag van 160 gulden ven BV. Het slot van de voor- buitgemaakt deur was geforceerd. Over de manier waarop men de banketbakkerij is binnengeko- Het bedrijf heeft echter nog niet men tast de politie nog in het kunnen controleren wat er is duister, verdwenen Schiedam De Delftse student W. A. heeft op de *s- Gravelandseweg bij een botsing met een vrachtwagen mellfpl?Kerl De student had op onbekend letsel zijn fiets de stil- P Staande vrachtwa- £t ïSSTsr B*J?' geo over ket hoofd het Nolet Zieken huis* gezien. Ja, ook u kunt deze ideale krantenkombinatie 14 dagen lang, gratis en geheel vrijblijvend, in de bus krijgen. Het Rolterdamsch Nieuwsblad met nationaal en internationaal nieuws. De Schledamse Courant met puur plaatselijk nieuws. Twee kranten voor de prijs van één. Profiteer ervan! Ja. stuur mij gratis en vrijblijvend het RN plus Schtedamse Courant toe. woonplaats:...

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1