Intensieve samenwerking tussen VUB en Schiedam SZALAY TRAINER wimSm Aantal jeugdleden loopt terug STRAFSCHOPPEN BREKEN HVO DE NEK vegro Basket Boys: waardig afscheid YZG-jeugd matig in De Hommel BESLISSING VOOR BM TOG-reserves m DONDERDAG 24 APRIL 1975 BESTUUR 1 Zwaluwen naar tweede ronde KShMHM iMgi I ■L - Koopcentrum oud Fortuna - JSenbogep/et aiï Nieaw^ef/T Xdëvondz'nbad netëtsëkkm hij'ging cppad vooreen ruimer bad en dacht: \wacht, ik moet bij VcGROzgrJl deshowroom is open: Van onze sportredactie Schiedam De ledenvergadering van de hengelsport vereniging „Schiedam en Omstreken" trok, gebruike lijk voor deze tijd, maar weinig bezoekers. Het kan een vertrouwen betekenen van het door het bestuur gevoerde beleid aangaande de verbetering van de visbestanden in het door de H. V. beheerde waterper celen. Dit het jaarverslag blijkt dat in het reeds gereconstrueerde ge deelte van de Poldervaart de nodige vis is uitge^t Te weten 3000 stuks poolbaars; 300 kg. 1-zomerige karper en 500 kg. voorn. Het lag in bedoeling belijktijdig pootsnoekbaars aan dit waterperceel toe te voegen. De kweek van deze sportvis heeft hij leverancier de O V B niet de gewenste resultaten opgeleverd. Zodra snoekbaars leverbaar is komt biervan een partij naar Schie dam Nog dit jaar wordt nog 1500 kg vangbarevoorn uitgezet dit ten gerieve van. de leden die het liefst met de lange, vaste hengel willen vissen. In het vorige na jaar uitgevoerde proefbevissm- gen is gebleken, dat de visbezet- ting van de parkvijvers uitste- kend is. Hierin is alleen 250 kg b snoek uitgezet Binnenkort ko- men er nog 250 kg 2-zomerige V karpers bij, in grootte nu reeds een leuk sportvtsje om aan de vaste hengel te vangen. Zodra de op handen zijnde recon structie van het zuidelijk deel van de Poldervaart (tussen sporthal brug en de toenmalige sluizen) is gerealiseerd, gaat hier 250 kg 2-zomerige karper het water in. In de toekomst komen hier rustieke visplekjes - voor de hengelaars die op stilte en eenzaamheid gesteld zijn. Er bestaat al geruime tijd een samenwerking met de Vlaar- dinge Hengelaarsbond die nog verder wordt uitgediept. Een onbeperkte uitwisseling van vergunningen is nu al mogelijk. Leden van de VHB kunnen nu de Schiedamse waterpercelen gaan verkennen, anderzijds de leden van „Schiedam en Om streken'* in bet door de VHB beheerde gesloten viswateren. De visstand hiervan laat mo menteel weinig te wensen over. Het ligt m de bedoeling om ook het de Rotterdamse vereniging £>e Toekomst" tot een soortge lijke regeling tekomen. Met de VHB en „de Toekomst" wordt binnenkort een snoek- projekt opgezet dat wordt on dergebracht op het hiervoor geïnundeerde terrein van de Vlaardingse IJsclub. Hier wor den pootsnoekjes uitgezet die door bemesting van het gras land en toevoeging van extra voedsel 2eer snel kunnen uit groeien tot visjes met voldoen de levensvatbaarheid. Ze zijn dan m staat bescherming te zoeken tegen natuurlijke vijan den en worden verdeeld over de door de drie vereninigingen beheerde waterpercélen. In de begroting voor 1976 is een be drag van FL 8500.- uitgetrok ken voor de aankoop van vis. Nog eens FL. 6.QÜ0.- voor de inrichting van nieuwe water percelen en de hiermee gepaard gaande kosten aan visrechten enz. Het bestuur heeft een wijziging ondergaan. Periodiek aftre dend waren de heren C. Faasse en R. Krikke die ach herkies baar stelden en werden herko zen. De heren A. Pijnacker en H.v.d. Velde besloten hun be stuursfunctie niet te continue ren. Meer dan 40 jaar heeft de heer V.d Velde een bestuurlij ke rol gespeeld in de georgani seerde hengelsport en maakte hiervan de reorganisatie mee. Ook de heer Pijnacker kan te rug zien op een staat van dienst van omstreeks negen jaar lang. Hij was altijd nauw betrokken bij het afvïssen van de parkvijvers. Ook present als Zoltan Szalay...opvD!ger van Rob Claassen... Schiedam HBSS en trainer Rob Claassen gaan aan het einde van dit seizoen toch uit elkaar Afgesproken was dat zowel de naar de derde klasse gedegradeerde zaterdag club als Claassen zouden gaan zoeken naar een opvolger. Zou die niet worden gevonden, dan bleef de mogelijkheid open dat Rob Claassen alsnog een jaar aan HBSS verbon den zou blijven. Dezer dagen kwam HBSS echter rond met Zoltan Szalay, die aan het einde van dit seizoen het trainerschap van Rob Claassen overneemt. Szalay, van Hongaarse afkomst en ooit speler van Vasas, Is in het bezit van een A-licentie. Hij was de afgelopen jaren onder meer verbonden aan clubs als RCL, HOV, 's-gravenzande SV en De Zwervers. Szalay heeft een contract getekend voor een jaar. MÉÉ'HI I I O T?' VS'Ct Vlaardingen Basket Boys neemt toch nog op waardige wij ze afscheid van de eerste klas, want in en tegen Hoogvliet werd met 49-53 gewon nen. Het beteken de de tweede overwinning in dit seizoen van de Vlaardingers, die zich al aan het voorbereiden zijn om volgend jaar terug te ko men, In de beginfase ging het gelijk op, 7-8 voor Hoog vliet in de 5e mi nuut, maar na 10 minuten was Bas ket Boys met rus tig opbouwend aanvalsspel uitge lopen tot 7-14. Hoogvliet, dat lange tijd in deze competitie uit zicht op de titel had. kwam echter terug. Zelfs zo, dat de achter stand in een voor sprong werd om gezet: 20-17 in de 15e minuut Beur telings scorend werd de eerste helft op 26-22 af gesloten. Ook in de tweede twintig minuten ging het gelijk op en bleven beide teams uitzicht op de zege houden. Het scoreverschil hield steeds een kleine achter stand voor Bas ket Boys in: 30-29 in de 5e minuut en 35-33 in de tiende minuut Na een kwartier was Basket Boys langszij gekomen, 41-41, om in de 18e minuut de be slissing te force ren. De stand was op dat moment 47-49 voor Basket Boys, toen coach Fred Zonneveld een time-out aan vroeg. Basket Boys speelde toen een taktisch sterk gespeelde slotfa se, met het accent op balbezit en pas schieten als een doelpunt zeker kon zijn. Deze op zet lukte, vooral ook omdat Ro bert Jan Fuchs in die laatste minu ten een koele af. werker bleek. Tien seconden voor tijd liet Bas ket Boys nog twee strafworpen liggen, maar de winst was toen al binnen: 49-53. Ed Schmidt was met 16 punten topscorer, ge volgd door Fred Swaneveld met 11 en Gert van den Berg met 10 pun ten. Van onze sportredactie Maassluis Het tweede team van Bowling Maassluis TOG leunt opnieuw tegen de landelijke klasse aan. Twee jaar geleden moesten de Maassluise reserves de eer laten aan het Vlaardingse Intiem '55, dat zich ook dit seizoen weer handhaafde. v.- CV-'? t* -t% 31 mei is het weer zo ver. Dan gaat de ]acht op de karper ook in het Prinses Beatrixpark weer open. rampen de visstand bedreigde en te vinden waar op korte termijn mankracht onontbeer lijk was Voorzitter B. Sleeuwenhoek ver tolkte de dank van zijn medebe stuurders en leden voor wat beide scheidende bestuurleden voor de vereniging en hengel sport hebben gepresteerd. Dit onder aanbieding van een pre sent] In de ontstane vacatures werd voorzien met de benoe mingen van de heren J. G. Th. Blom en G. J. van Katwijk. Laatsgenoemde krijgt de orga nisatie in handen van te houden evenmenten. De traditionele karperwedstrijd als opening van het nieuwe hengelseizoen is dit jaar op za terdag 31 mei. Bovendien het grote concours te houden in september tg.v. 700 jaar Schie dam als stad. Alsnog wordt dit de sportieve viering van het 60, jarig bestaan van 60 jaar geor ganiseerde hengelsport in Schiedam. Het concours werd vorig jaar uitgesteld met als oogmerk het te kunnen houden in het inmiddels gerecon strueerde gedeelte van de Pol dervaart. Het aantal leden blijft geleidelijk toenemen. In 1973 bedroeg dit 2225 leden. In 1974 viel een aanmerkelijk gro te toename van leden te consta teren. Eind december waren er 2558 leden geregistreerd, te ver delen in 2012 senioren, 300 le den boven de 65 jaar en 246 jeugdleden. Opvallend is, dat het aantal jeugdleden terug blijft lopen, iets wat het bestuur betreurt. Voor de singelvissers is het goed te weten dat „Schie dam en Omstreken" op verzoek van de gemeente de stadssin gels die hiervoor in aanmerking komen regelmatig van vis voor zien. Recentelijk is hierin 200 kg. 1-zomerige karper uitgezet Hans Pols, Piet Kardol en Bert Verberk krijgen nu opnieuw een kans om de eerste klas te verlaten. Het Maassluise drietal won van Elan 2 en kwam daar door op gelijke hoogte met BruynzeeL In een beslissings wedstrijd moet nu uitgemaakt worden welk team er naar de promotie-overgangsklasse pro moveert Een datum voor die wedstrijd, die op neutraal terrein gespeeld wordt is nog niet bekend. Wint BM TOG deze wedstrijd, dan spelen er drie teams in een landelijke klasse. Overigens zal die beslissingswedstrijd voor het Maassluise team niet mak kelijk worden, aangezien de twee in de competitie gespeelde wedstrijden tegen Bruynzeel slechts één punt opleverden. De uitwedstrijd ging verloren en thuis werd het 5—5. BM TOG had niet zo veel moeite met Elan om rich naast Bruyn zeel te plaatsen, als de 6—4 overwinning doet vermoeden Na de eerste enkelspelen en het dubbel leidde de Maassluise formatie al met 4—0. Elan kon daarna wat terug doen, maar de overwinning kwam niet meer in gevaar. Hans Pols was de grote man bij BM TOG door met een gave hattrick voor de helft van de score te zorgen. Piet Kardol en Bert Ver berk wonnen ieder één partij. v e John Schoenmakers „„hardhandig... h>é z&m® 'mm i™ m i' Jtti. tViV^s Vlaardingen - Twee uitsprin gende zaken maakten het twee de duel om de Vlaardingse ti tel, dat tussen HVO en Zwalu wen, extra spannend. Positief gericht waren, boewei slecht genomen, de strafschoppen, die ten gunste van de vogels uit vielen, maar in negatieve zin de tweede: de officiële waar schuwing voor John Schoen makers, „omdat hij", aldus de lezing van goed leidende arbi ter Cock Verbiest, „lichaams kracht gebruikte om de bal te bemachtigen bij een ingooibal. Hst is natuurlijk goed van een speler die een bal wil ingooien om de bal te pakken, maar de wijze waarop stond ik niet toe en daarop staat maar één straf". Interventie van com missie-voorzitter Henk van Herpen leverde echter op dat de waarschuwing niet door ging. HVO en Zwaluwen, naast goede buren twee totaal verschillende clubs omdat de oranjehemden nog in groot degradatiegevaar verkeren en Zwaluwen zo goed als uit de boot is gevallen. Al leen kan het zaterdag nog Nun- speet de voet dwars zetten. Door Bas van den Berg De strijd bleef verder erg clean en dat kwam de thuisclub goed van pas, „omdat", oordeelde voorzitter Jan van Zelm, „wij vooraf ai hebben gezegd voor zichtig te rijn, met blessures en er niet te hard tegen aan te gaan". Daarom had het duel aan de Zwanensingel voor en kele honderden kijkers veel weg van een interessante trai ningswedstrijd. Die uiteindelijk de HVO'ers verloren door slecht genomen strafschoppen. Voor rust was er weinig vuur werk te bespeuren. Zwaluwen bouwde veelvuldig aan eindelo ze acties, maar Leen Pijpers nam bij herhaling te veel hooi op zijn vork en aangezien met name laatste man Leen Stout goed ingreep, behoefde doel man Harry Vink niet 20 inten sief in actie te komen. snelle opening tussen Jan Al- derliesten en Bertus Visser doelman Aad Boers in verwar ring bracht. Maar hij liep op tijd uit en voorkwam veel ge vaar. Pas na rust moest HVO, dat Hen- nie Drop, Cees Schilder en Wim Assenberg miste, massaal terug en toer. kwam het doel van STRAFSCHOPPEN Harry Vink zwaar onder druk te staan. Cock de Jong, ingezet voor Joop Brussê, raakte na een actie met Leen Pijpers de paal (waarna Leen Stout red- de), terwijl aan de overzijde een Van onze sportredactie VLAARDINGEN Bij nationa le jeugdwedstrijden in het Ut rechtse bad De Hommel kwam VZC nauwelijks in bet stuk voor. Uitschieters bestonden alleen uit een verbetering van persoonlijke tijden en de 400 vrij van Irene van der Laan (5.05.4) en Irma van der Ende (534). «li j. 0.16: Totüiy Ruis 1-05.8, Jan Willem de Jong 1.09. 100 vnj m. o. 16: Jamne BrokUng 1.14, Monique B rugmans 1.11, 1D0 rug m.o. 10: Nicole PauluSSen 1.49.9. 10O rug j.o. 10: Peter Helderop 1.34.3 (Dis)., Koen van Zeeland 2.01.8. 1D0 vlinder m. o. 12' Coome van der Ende 1.44.B, Irma Voorham 1.27 100 vlinder 3.0, 12: Wout van Zeeland 1.34.8.. Jan Heldrop 1.49.5. 1000 school m. o, 14: Kram Bouma 1.42,5., Els But 1.34.9. 100 school j.o. 14: Stef Ket 1.39.4, Jacky Dijkshoorn 1.34.3. 200 wissel m. O. 16: Janine Broking 3.05.6, Yvonne Vermaat 3.C2.1. 200 wissel j.o.16; Leo Voogd 3.25.0 (dis). Jan Willem de Jong 2.59.5. 400 vnj m. o. 12: Irma van der Ende 5.34. 400 vrij j, 0.12: Pieter Kop 6.10.4. 40D vnj m. o. 16 Irene van der Laan 505.4. 400 vnj j. 0.16: Tonny Ruis 5.11,9. Uiteindelijk waren beide forma ties op strafschoppen aangewe zen. Sjaak Drop miste in het eerste geval, wat Rein Homan van Zwaluwen nadeed, maar daarna miste ook tweede HVO'er Leen Stout zijn straf schop. Cees Broos haalde wel goed uit, terwijl daarna Jan Alderliesten weer miste. Aad Boers liet collega Harry Vink naar de verkeerde kant lopen en toen eindelijk scoorde Pim van Rey HVO's eerste goal. Henny Kuiten miste daarop en Bertus Visser maakte gelijk: 2—2. Leen Pijpers tenslotte bracht Zwaluwen naar de vol gende ronde Vanavond om 18 uur spelen VFC en CION tegen elkaar aan de Sportlaan. Van onze sportredactie Vlaardingen Op Koninginne dag speelt het kampioenselftal van Fortuna (seizoen '62f63> een wedstrijd tegen het Vlaar- dings Koopcentrum- In het roodgele team, dat om 16 uur aan de Marathonweg zal opdra ven, spelen onder andere Ver weel, H ooimans. Kooiman, Kramer, Baksteen, Robbe- mond, Jansen en Van der Berg, De toegangsprijs bedraagt een gulden en de opbrengst komt ten goede aan de stichting Uit en Thuis van het tehuis voor geestelijk gehandicapten is [ADVERTENTIE En u? Neem ook *ns een kijkje in de VEGRO showroom Dan ziet u alles wat u maar wilt weten op het gebied van sanitair. maandag t/m vrijdag 8.15-17.30 uur, vrijdag 19.00-21.00 uur, zaterdag 9.00-13.00 uur SCHIEDAM 's-Gravelandseweg 414 Telefoon 010-370011 (Industrieterrein aan Rijksweg20, Rotterdam-Vlaardingen) Levering: via de erkende vak handel. I *£-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4